رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

می تونی .

برای کشیدن یک شکل مثلا مداد . کل پروفیل رو به صورت نیم نما ،بکشی و سپس اون رو حول محور مرکزیش دوران بدی.

این کار رو می تونی توسط دستور Revolve انجام بدی .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به همه

يك سوالي داشتم من دنبال خريد آموزش ساليدوركس 2011 به زبان فارسي هستم كه توشم نرم افزارم باشه

من تو نت سرچ كردم اما 90% به زبان انگليسي هستش يا نرم افزار همراه سي دس هاي آموزشي نيس از دوستان خواهش ميكنم هركس در اين مورد ميتونه به من كمك كنه و بگه از كجا بخرم(از طريق نت)كه هم به زبان فارسي باشه

هم كامل باشه

هم نرم افزار ساليد 2011هم باهاش باشه

ممنون ميشم بهم كمك كنيد:ws44:

لینک به دیدگاه

مهندس خیلی کیفی صحبت کردی.

یادگیری نرم افزار و اصولا کار با ماشین (حالا می خواد کامپیوتر باشه می خواد دستگاه ساخت باشه )

رو به سطوح مختلف تقسیم بندی می کنن .

با توجه به تجربه کمی که دارم برای سطح مبتدی 30 ساعت اموزش می تونه کافی باشه .

اما تلسط و مهارت بحث دیگه ای که نیاز به زمان داره .

در مجموع به نظرم هدف گوینده این مطلب این بوده که نرم افزار User Friendly هستش و کار با اون رو می شه سریع و اسان فرا گرفت که این مورد یک برتری بسیار خوبه این نرم افزار نسبت به سایر رقبای خودشه .

درباره خوش دستی نرم افزار نامبرده مطالبی توی همین زیر تالار موجوده .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام و عرض ادب.....

:a030: :icon_gol:

عرض شود ببخشید من اومدم اینجا..... :icon_redface:

عرض شود خدمت شما که لیست موارد زیر رو میشه بگید تا ببینیم مشکل از کجاست؟

1- CPU:

2- RAM:

مارک رم و Bus اون رو هم بگید.....

3- VGA:

خوب با این موارد میشه احتمال داد که:

1- درایو خودتون رو که نرم افزار رو روی اون نصب کردید Defragment کنید.

2-حداقل فضای خالی برای کار با نرم افزار رو برای درایو C بیشتر از 3GB و برای درایوی که نرم افزار نصب شده بیشتر از 4 گیگا بایت قرار بده.

3- فکر کنم که نرم افزار تخصصی شما یه نرم افزار پردازشی گرافیکی هستش پس موارد زیر رو هم انجام بده:

1- موقع کار با نرم افزار حتماً Antivirus سیستم رو غیر فعالش کن و یا نرم افزار رو به لیست Trusted (لیست نرم افزارهای مورد اطمینان) اضافه کن.

2- با نرم افزارهایی مثله TuneUp Utilities 2010 سیستم رو برای بهترین نوع عملکرد از نظر سرعت بررسی کن.

3- در صورتی که کارت گرافیک سیستمت پایینه اون رو به صورت سخت افزاری ارتقاء بده و اگه هم از سری های 7 و 8 و 9 و یا سری های 200 nVidia استفاده میکنی آخرین Updateهای درایوهای کارت گرافیک رو نصب کن. تاثیر این Updateها برای بازی ها حداقل 20٪ و برای نرم افزارهای تخصصی که نیاز به پردازش گرافیکی دارند حداقل 19٪ خواهد بود. برای دانلود آخرین Update ارائه شده برای کارت های گرافیکی nVidia از لینک زیر استفاده کن:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این Update به تاریخ 2010.07.19 اراده شده و دارای استاندارد 258.96 WHQL میباشد و روی کارت گرافیک های GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, and 400-series desktop GPUs قابل نصب است و‌کارایی این Update به شرح زیر است:

New in Release 258.96

• Adds support for GeForce GTX 460.
  • Adds additional performance increases for GeForce GTX 400 Series GPUs in several PC games (these improvements are in addition to the previously reported Release 256 improvements). The following are examples of some of the most significant improvements measured with GeForce GTX 480. Results will vary depending on your GPU and system configuration:
    • Up to 11% in Aliens vs. Predator (1920x1200 4xAA/16xAF – Tessellation on)
    • Up to 7% in Crysis: Warhead (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF – Gamer)
    • Up to 4% in H.A.W.X (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF – Very High)
    • Up to 10% in Just Cause 2 (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF - Concrete Jungle)
    • Up to 6% in Metro 2033 (1920x1200 4xAA/16xAF – Tessellation on)
    • Up to 7% in Metro 2033 (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF – Tessellation on)
    • Up to 10% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (1920x1200 4xAA/16xAF)
    • Up to 12% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF)
    • Up to 4% in World in Conflict (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF)

[*]Upgrades PhysX System Software to version 9.10.0224.

[*]Upgrades HD Audio driver version 1.0.15.0 (for supported GPUs).

[*]Includes numerous bug fixes. Refer to the release notes on the documentation tab for information about the key bug fixes in this release.

New in Release 256 Drivers

• Adds support for OpenGL 4.0 for GeForce GTX 400 Series GPUs.
  • Adds support for CUDA Toolkit 3.1 which includes significant performance increases for double precision math operations. See CUDA Zone for more details.
  • Adds a new NVIDIA Control Panel setup page for SLI and PhysX for ultimate control over multi-gpu configurations.
  • Adds a new NVIDIA Control Panel feature for ultimate control over CUDA GPUs, allowing the user to effectively choose which GPU will power each CUDA application.

Additional Information:

• Supports the new GPU-accelerated features in Adobe CS5.
  • Supports GPU-acceleration for smoother online HD videos with Adobe Flash 10.1. Learn more
    .
  • Supports the new version of MotionDSP's video enhancement software, vReveal, which adds support for HD output. NVIDIA customers can download a free version of vReveal that supports up to SD output
    .
  • Supports OpenCL 1.0 (
    ) for all GeForce 8-series and later GPUs.
  • Supports OpenGL 3.3 for GeForce 8-series and later GPUs.
  • Supports single GPU and NVIDIA SLI technology * on DirectX 9 and OpenGL.
  • Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.

*Note: The following SLI features are only supported on Windows Vista and Windows 7: Quad SLI technology using GeForce 9800 GX2 or GeForce GTX 295, 3-way SLI technology, Hybrid SLI, and SLI multi-monitor support.

در صورتی که از کارت های گرافیکی ATI استفاده میکنی میتونی جدیدترین Updateهای ارائه شده برای این کارت های گرافیکی رو از لینک زیر دانلود کنی. فقط شرمنده خودت باید مدل و مارک اون رو مشخص کنی و بعد با کلیک روی View Results میتونی Update رو دانلود کنی.

مطلب دیگه اینکه برای این نوع نرم افزارها حتماً جدیدترین نسخه از شتاب دهنده گرافیکی Microsoft یعنی DirectX رو نصب کن. برای این مطلب هم میتونی از لینک پایین استفاده کنی:

خوب خدمت شما عرض شود که این تا اینجا...... :a030:

حالا اگه باز هم مشکلی بودش بگید ان شاء الله که بتونم کمکی کنم...... :ws21: :ws52: :icon_gol:

برای آپدیت nvidia geforce 5500 از کدوم لینک استفاده کنم؟!

لینک به دیدگاه
برای آپدیت nvidia geforce 5500 از کدوم لینک استفاده کنم؟!

سلام.......

دلشاد و سربلند باشید....... :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

با سلام

از بچه ها کسی هست که با cosmos کارکرده باشه. منظورم قسمتهای تحلیلی ، تنش ، آنالیز حرارتی و تحلیل جریان سیالاتی . اگه تونستین واسم بفرستین ممنون می شم. یه نمونه مثال حل شده از هرکدوم باشه کافیه. راستش من کار با cosmos رو اصلا" بلدنیستم. v.faghfouri@gmail.com

لینک به دیدگاه

داخل مسر نصب نرم افزار نمونه های کار شده موجوده .

همین طور از طریق هلپ خود اموز سالید می تونید این نمونه ها رو به همراه متن اموزشی ببنید .

موفق باشید . :icon_gol:

لینک به دیدگاه

مي خواستم ببينم آيا تو ساليد دستوري براي ايجاد ماهيچه قالب داريم . يعني ما قطعه رو كامل داريم و مي خوام براي اون ماهيچه ايجاد كنيم . مثل يك سر سيلندر رو كامل داريم و مي خوايم از اون ماهچه هاشو بگيريم . آيا ميشه؟

لینک به دیدگاه

بهتر بود . دقیق تر مطرح می کردید یا قطعه مرود نظر رو آپلود می کردید .

با توجه به کاربرد و هدف شما، یکم سیکل کار متفاوته .

می تونید از اپشنsubtract دستور combine استفاده کنید . و یا می تونید از sketch طرحتون استفاده کنید و بجای ایجاد بعد منفی (مثلا برای ماهیچه ) بعد مثبت به اون بدید.

و یا انکه از مجموعه ابزار های مخصوص برای تهیه قالب در نرم افزار استفاده کنید که پس از مشخص کردن موارد خاص و مرز ها و جدایش ها، قالب قطعه رو بدست بیارید . این افزونه اگر درست خاطرم باشه

solidworks mold design نام داره .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید

میخواستم بدونم در طراحی قالب پلاستیک (core & cavity)بعد از وارد کردن فایل اصلی داخل مکعبی که قراره دو نیم بشه در محیط اسمبلی چطوری دستور (drive component part)فعال کنم تا بتونم فایل اسمبل شده را به پارت ببرم تا کات بکنمش.ممنون میشم اگه راهنمایم کونید.

لینک به دیدگاه

کسی نمیدونه چطوری میشه تو سالید ورک یک فایل exe در محیط e-drawings را به محیطهای دیگه مثل اسمبلی یا اینکه به نرم افزار کتیا منتقل کرد و در اونجا تغییراتی روی جسم انجام داد؟؟

لینک به دیدگاه

کسی نمیدونه چطوری میشه در نرم افزار سالید ورک فایل exe مربوط به محیط e-drawings را به محیطهای دیگر این نرم افزار یا به نرم افزار کتیا منتقل کرد و در اونجا روی جسم ترسیم شده تغییراتی انجام داد؟؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
amin 202 مهمان
فکر کنم این تیغه ها رو با دیتور rib میکشن، من خودم هر کاری کردم نتونستم بکشم

لطفا در مورد این دستور توضیح مفصل بدید... :icon_gol:

ببین...برای اینکه این دستور فعال بشه باید sketchای داشته باشی که در راستای عمود بر اون sketch ، تیغت رشد کنه.برای این منظور باید صفحه ای که در راستای رشد تیغست رو انتخاب کنی:

1jbwrt0w1d2ol6c2h1x.jpg

بعد تو این صفحه میری تو sketch و یک خط میکشی(sketch باز میکشی).

نقاط ابتدا و انتهای این خط باید به دو سطح عمودی قطعه کار چسبیده باشه!(با دستور coincident)

بعد وقتی دستور Rib رو اجرا کنی و sketchات رو انتخاب کنی دستور اجرا میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...