رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان
توي قسمت drawing چه طور ميشه يك خط اندازه و اعداد اندازه و يا خط محور كه روي هم افتاد ه اند از هم جدا كرد. مثل mechanical desktop آيا همچين قابليتي داره .

چطور روی هم افتادن؟

میشه یه عکسی ازش بدید تا ببینم منظورتون چیه؟

من با مکانیکال کار نکردم... :ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

من یه نقشه ای رو کشیدم ولی فکر کنم گند زدم! و نصفه ولش کردم

میخواستم نظرتون رو بدونم در موردش و اینکه سوراخ داخل قطعه رو چطوری بکشم ( با توجه به اینکه کنارش پخ خورده)

مرسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

سلام

من یه نقشه ای رو کشیدم ولی فکر کنم گند زدم! و نصفه ولش کردم

میخواستم نظرتون رو بدونم در موردش و اینکه سوراخ داخل قطعه رو چطوری بکشم ( با توجه به اینکه کنارش پخ خورده)

مرسی

http://www.mediafire.com/?chjo1p3bsg8onko

می تونی نقشه رو هم ضمیمه کنی؟

من نفهمیدم کجا باید سوراخ ایجاد شه...:ws38:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
درود

کتابی را برای آموزش cosmos کسی می شناسه

یا آموزش تحلیلهای که می شه توی سالید انجام داد

سپاس

من تنها تونستم اینا رو براتون پیدا کنم...بازم اگر چیزی پیدا کردم خبرتون میکنم! :a030:

دانلود آموزش COSMOS یا GearStar

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
برنامه 3ds import رو کسی داره

در حقیقت addon واسه ایمپرت فایلهای 3dmax

که کرک نشدش هست تو نت

میشه مشکلتون رو بگید؟

می خواید فایل های 3DMAX رو با کدوم نرم افزار باز کنید؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

6zdi8s7fl65tjlkpvany.jpg

من تو کشیدن اون قسمتی که قرمزش کردم مشکل دارم!

شعاع یه طرف 15 هست و شعاع اون دایره جلویی 30 هست

اینا با هم جور در نمیان من از اون طرف 15 شروع میکنم کشیدن ولی از اونطرف کم میاره... :w58:

مشکل کجاست؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
6zdi8s7fl65tjlkpvany.jpg

من تو کشیدن اون قسمتی که قرمزش کردم مشکل دارم!

شعاع یه طرف 15 هست و شعاع اون دایره جلویی 30 هست

اینا با هم جور در نمیان من از اون طرف 15 شروع میکنم کشیدن ولی از اونطرف کم میاره... :w58:

مشکل کجاست؟ :ws38:

من چرا این سوال رو ندیدم؟! :icon_pf (34):

خدا بگم این ممدو چیکارش کنه...انجمن هیچ چیزش درست کار نمیکنه! :w00:

وقتی دایره با شعاع 15 رو کشیدی و می خوای تغییر مسیر بدی تا دایره با شعاع 30 رو بکشی، اونجایی که دومین کلیک رو میزنی و می خوای سومین کلیک رو برای کشیدن دومین دایره بزنی، مووس رو ببر رو نقطه ی دوم ، خودش تغییر مسیر میده و میتونی یه منحنی با نقطه ی عطف بکشی.بعد مرکز دایره با شعاع 30 رو با مرکز مختصاتت coincidence کن و نقاط ابتدا و انتهاش رو هم نسبت به مبداً مختصات vertical و hor کن. :a030:

حل نشد بگو تا ویدئوشو بذارم....

لینک به دیدگاه
من چرا این سوال رو ندیدم؟! :icon_pf (34):

خدا بگم این ممدو چیکارش کنه...انجمن هیچ چیزش درست کار نمیکنه! :w00:

وقتی دایره با شعاع 15 رو کشیدی و می خوای تغییر مسیر بدی تا دایره با شعاع 30 رو بکشی، اونجایی که دومین کلیک رو میزنی و می خوای سومین کلیک رو برای کشیدن دومین دایره بزنی، مووس رو ببر رو نقطه ی دوم ، خودش تغییر مسیر میده و میتونی یه منحنی با نقطه ی عطف بکشی.بعد مرکز دایره با شعاع 30 رو با مرکز مختصاتت coincidence کن و نقاط ابتدا و انتهاش رو هم نسبت به مبداً مختصات vertical و hor کن. :a030:

حل نشد بگو تا ویدئوشو بذارم....

مختصات شکل من اون گوشه شکله اونجا که ضخامت شکل 12 هست حالا مرکز دایره رو باهاش concident کنم ارور میده...

:ws52:

بعدش من دایره 15 رو با tangent arc میکشم و بعدش یه خط صاف میشه که اونو با line میکشم... :ws3: که اندازه ش میشه 50 میل

و بعدش هم میرم رو دایره بزرگ ولی از اون طرف از از شکلم میزنه بیرون... :hanghead:

اینایی که گفتی هم نشد... :w768:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

مختصات شکل من اون گوشه شکله اونجا که ضخامت شکل 12 هست حالا مرکز دایره رو باهاش concident کنم ارور میده...

:ws52:

بعدش من دایره 15 رو با tangent arc میکشم و بعدش یه خط صاف میشه که اونو با line میکشم... :ws3: که اندازه ش میشه 50 میل

و بعدش هم میرم رو دایره بزرگ ولی از اون طرف از از شکلم میزنه بیرون... :hanghead:

اینایی که گفتی هم نشد... :w768:

نه...اون خط وسط 50 نیست...چون ما نمیدونیم که دایره با شعاع 15 دقیقاً ربعش استفاده شده! :ws3:

اینم فایل.... نمیدونم چرا موقع فیلمبرداری تصویر گیر میکنه!:JC_thinking:

8nymgi3lto.gif

لینک به دیدگاه

سلام مهندس،خسته نباشی،کتاب آموزش سالید 2010 از انتشارات نگارنده دانش به همراه دو حلقه دی وی دی رو خریدم . اما هیچ گونه توضیحی در مورد نحوه نصبش نداده.البته تو وب این انتشارات به آدرس

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
نحوه نصب سالید 2009 رو توضیح داده که برا 2010 بکار نمیاد.خیلی گیرم،کمکم کنی ممنون میشم

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام مهندس،خسته نباشی،کتاب آموزش سالید 2010 از انتشارات نگارنده دانش به همراه دو حلقه دی وی دی رو خریدم . اما هیچ گونه توضیحی در مورد نحوه نصبش نداده.البته تو وب این انتشارات به آدرس http://negarandedanesh.blogfa.com/ نحوه نصب سالید 2009 رو توضیح داده که برا 2010 بکار نمیاد.خیلی گیرم،کمکم کنی ممنون میشم

اصولاً از قدیم به ما گفتن از سی دی های خود نرم افزاری که تو کتب آموزشی گذاشته میشه استفاده نکنید...چون یا ورژنشون قدیمیه و یا درست کرک نشدن!

چند سوال:

نرم افزار مذکور سرویس پک چنده؟

کجای نصبش گیر میکنید؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

با تشکر از استاید برتر

یک سوال فوری دارم

یکی از دوستام تو سالید 2007

میاد یک دایره میکشه بعد چون سوراخ های که می خواد رویه دایره ایجاد کنه سخت میشه زد میره تو اسمبل و یک قطعه دیگه مشابه اون میاره و سوراخ ها رو امتداد می ده و اونجا می زنه سوراخ ها رو!

ولی یک مشکلی هست!

وقتی سوراخ رو می زنه تو قسمت پارت رویه قطعه اعمال نمیشه و سیو نمیشه!

من بهش گفتم چون ورژن نرم افزار پایینه این قابلیت رو نداره! شما چی می گین؟!!!

کمککککککککک:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
با تشکر از استاید برتر

یک سوال فوری دارم

یکی از دوستام تو سالید 2007

میاد یک دایره میکشه بعد چون سوراخ های که می خواد رویه دایره ایجاد کنه سخت میشه زد میره تو اسمبل و یک قطعه دیگه مشابه اون میاره و سوراخ ها رو امتداد می ده و اونجا می زنه سوراخ ها رو!

ولی یک مشکلی هست!

وقتی سوراخ رو می زنه تو قسمت پارت رویه قطعه اعمال نمیشه و سیو نمیشه!

من بهش گفتم چون ورژن نرم افزار پایینه این قابلیت رو نداره! شما چی می گین؟!!!

کمککککککککک:icon_pf (34):

نه...ربطی به ورژن نداره.

تو محیط assembly برو به File » drive component part

ازونجا قطعه ای که تو assembly ایجاد کردی رو با یه اسم دیگه میتونی سیو کنی. :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام

من قسمت motion solid رو بلد نیستم امکانش هست کمکم کنید.[

با تشکرQ

UOTE=S.F;85208]دوستان فقط سوالات خودشون رو در این تاپیک قرار بدهند تا از آشفتگی مطالب جلو گیری بشه .

سعی کنید سوال رو کامل مطرح کنید . اگر به همراه تصویر باشه بهتر است.

لینک به دیدگاه

استاید فن هستن و مطمئنا پاسخ گو سوالات شما خواهند بود .

برای شروع می تونید از هلپ خود نرم افزار کمک بگیرین و سوالاتتون رو اینجا بپرسین .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...