رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان من یه سوال داشتم میخواستم بپرسم که مدارات الکتیریکی و انواع سیم وکابل آی سی ها ترانزیستورها رو تو سالید چطوری میشه ساخت

درود.

اگر نحوه کشیدن در سالید مد نظر هست، باید هر قطعه رو ب طور جدا گانه بررسی کنیم.

اما اگر صرفا استفاده از این قطعات هست، می تونید

در مسیر زیر حرکت کنید .

بعد از قسمت Library قطعه مورد نظر رو وارد کنید .

41b538i6zysqn8wzj6od.jpg

این سوال رو هم دارم اگه میتونید کمکم کنید من میخوام یه ماشین جوجه کشی ساده و خونگی درست کنم. درخواست من از شما مهندسان گرامی اینه که من به یک مدارکنترل زمان برای چرخش تخم مرغ ها میخوام به صورتی که هر 2 ساعت 45 درجه آرمیچر بچرخه هر چی گشتم جایی برا ساخت تایمر توضیح نداده بود برا همین گفتم بهترین راه اینجاست. راستی من کلا از الکترونیک هیچ سررشته ای ندارم اگر هم توضیح دادید به زبان ساده باشه لطفا.

لطفا در تاپیک مربوط ب سوال مطرح کنید .

می تونید از مدیر تالار ساخت و تولید soheiiil کمک بگیرید و تاپیک مناسب با سوالتون رو پیدا کنید .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود.

اگر نحوه کشیدن در سالید مد نظر هست، باید هر قطعه رو ب طور جدا گانه بررسی کنیم.

اما اگر صرفا استفاده از این قطعات هست، می تونید

در مسیر زیر حرکت کنید .

بعد از قسمت Library قطعه مورد نظر رو وارد کنید .

41b538i6zysqn8wzj6od.jpg

ممنون خیلی به اطلاعاتم افزوده شد فقط یه سوال دیگه اونم اینکه چطوری کابل ها یا مثلا شلنگ ها رو با خاصیت های مختلف خودشون (مثلا خمیدگی در هردو یا انتقال سیال در شلنگ یا برق در کابل) منظورم اینه که به برنامه کابل رو معرفی کنیم و خود برنامه کابل رو شناسایی کنه به نظرم بهتره بگم که چطوری بلوکش کنیم

لینک به دیدگاه

دقیقا منظور شما رو متوجه نشدم.

اما می تونید از دستور

3D sketch برای کشیدن منحنی هدیات هایی در فضا سه بعدی استفاده کنید و بعد با کشیدن مقطع سیم یا شلنگ (!) اون رو توسط دستور sweep بعد بدید.

امکان طراحی اجسام با قابلیت felexible real time وجود نداره !

لینک به دیدگاه
این سوال رو هم دارم اگه میتونید کمکم کنید من میخوام یه ماشین جوجه کشی ساده و خونگی درست کنم. درخواست من از شما مهندسان گرامی اینه که من به یک مدارکنترل زمان برای چرخش تخم مرغ ها میخوام به صورتی که هر 2 ساعت 45 درجه آرمیچر بچرخه هر چی گشتم جایی برا ساخت تایمر توضیح نداده بود برا همین گفتم بهترین راه اینجاست. راستی من کلا از الکترونیک هیچ سررشته ای ندارم اگر هم توضیح دادید به زبان ساده باشه لطفا.

چیزی که شما نیاز دارید یه مدار کنترلی با کنترلر که طبق زمانبدی با سرعت مناسب بچرخه

همچنین یک هییتر که با یک پریود زمانی درجه حرارت های مختلفی ایجاد کتنه

که برای مدار های فوق باید با یک مهندس الکترونیک مشورت کنید

در مورد موارد مصرفی و همچنین طرز ساخت محفظه اگه مشکلی داشتین بفرمائید

درخدمتیم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

این فن پشت کامپیوتر رو که دیدید؟ می خوام یه چیزی مشابه اون تو سالید بکشم. پره ها رو چطور می شه کشید؟ دو تا مقطع بزنم یکی رو استوانه ی وسط یکی چند سانت این ور تر و loft کنم می شه؟ از پترن ها هم می شه استفاده کرد که همه ی پره ها رو یک جا بکشم؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سوال دوم، یه ایرفویل کشیدم، بعد خواسته شده بود که از درفت هم استفاده کنیم! ایرفویل رو کشیدم ولی درفت نمی شد استفاده کرد! حداکثر 0.0025 درجه می شد اون هم مقطع انتهایی رو به هم می ریخت و اون چیزی که تو بال هواپیما می بینیم نمی شد. مشکل هم این بود که باید حتماً از درفت استفاده می کردم. آخه با لافت می شد کار کرد. خلاصه، کسی می تونه تو این موارد کمکی کنه؟

اگر لازم بود فایل های سالید رو می ذارم.

لینک به دیدگاه
این فن پشت کامپیوتر رو که دیدید؟ می خوام یه چیزی مشابه اون تو سالید بکشم. پره ها رو چطور می شه کشید؟ دو تا مقطع بزنم یکی رو استوانه ی وسط یکی چند سانت این ور تر و loft کنم می شه؟ از پترن ها هم می شه استفاده کرد که همه ی پره ها رو یک جا بکشم؟

بله . می تونید از دستور لافت استفاده کنید

قطعه مورد نظر شما جز سمپل های خود نرم افزار هست، می تونید اون رو استفاده کنید .

سوال دوم، یه ایرفویل کشیدم، بعد خواسته شده بود که از درفت هم استفاده کنیم! ایرفویل رو کشیدم ولی درفت نمی شد استفاده کرد! حداکثر 0.0025 درجه می شد اون هم مقطع انتهایی رو به هم می ریخت و اون چیزی که تو بال هواپیما می بینیم نمی شد. مشکل هم این بود که باید حتماً از درفت استفاده می کردم. آخه با لافت می شد کار کرد. خلاصه، کسی می تونه تو این موارد کمکی کنه؟

اگر لازم بود فایل های سالید رو می ذارم.

درباره طراحی ایرفویل ها. می تونید از نرم افزار جانبی design foil solidworks استفاده کنید . البته یادمه ی جایی تو همین فروم معرفیش کردم.

خاطرم نیست اسم دقیقش همینه یا نه . باید جستجو کنید .

اما درباره سوالتون باید بگم ک متاسفانه متوجه منظورتون نشدم.

لینک به دیدگاه

ممنون، برای فن یک چیزی کشیدم فعلاً. ولی نمی دونم درست بود یا نه. یک سوال اینکه، آیا فن هم مثل ایرفویل مقطع خاصی باید داشته باشه؟ استاد گفته انتخاب مقطع با خودمون. همین طوری یک مستطیل منحنی بکشم درسته؟ و آیا می شه تیغه رو بین دو منحنی لافت کرد؟ یعنی مقطعمون مساحت نداشته باشه؟ خواسته ی اصلی سوال اینه که از فول راند فیلت استفاده کنیم. و مقطع اولی که زدم و لبه هاش تقریباً خط بودن، یعنی ضخامت نداشتند، فیلت نمی خورد.

در مورد ایرفویل، بال هواپیما رو دیدین که همین طور که از بدنه دور می شه مقطع هم کوچک تر می شه؟ ایرفویل ما هم قرار بوده به اون شکل باشه، ولی وقتی درفت رو استفاده می کنم، تنها زوایای خیلی خیلی کوچک رو سالید قبول می کنه، و تو اون مورد هم مقطع انتهایی به جای کوچک شدن بزرگ می شه.

لینک به دیدگاه

متوجه سوالتون نمی شم. :icon_redface: لطفا مختصر تر و صریح تر بگید.

درباره مقطع ایرفویل نرم افزاری ک معرفی کردم نرم افزار خوبی هست . باید دیتا هایی مثل نیروی درگ و سایر داده ها رو داشته باشید . تا پس از وارد کردن مقطع ایرفویل داده بهش .

بحث تیغه فن هم شامل مباحث ترمودینامیکی ه. می تونید از دوستان سیالات کمک بگیرید .

درباره استفاده از دستور فول رنود. این دستور برای ایجاد فیلت بین دو سطح موازی و یک سطح عمو ب این دو هست .

درباره ایجاد مقطع در طول بال؛ می تونید در فواصل مختلف پلن کاری تشکیل بدین و تو هر پلن مقطع دلخواهتون رو رسم کنید و بعد لافت بزنید .

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

آقا تو این عکس، مقطع سیاه که مقطع یه ایرفویل واقعیه، رو اکسترود کردم، و موقع اکسترود خواستم درفت هم استفاده کنم. زاویه ای که قبول کرد 0.00025deg بود. و مقطع زرد خروجی سالیده. که می بینید دیگه ایرفویل نیست. مقطع ایرفویل رو هم از طریق curve through xyz ایجاد کردم. نقاطش رو از تو اینترنت دانلود کردم که خارج از بحثه. حالا می خوام بدونم چطور می شه از ویژگی درفت استفاده کرد ولی چنین مشکلی پیش نیاد.

فن رو تو سمپل ها پیدا نکردم.

ببخشید واقعاً اگه بد توضیح می دم

لینک به دیدگاه

من لافت استفاده کردم، استاد اصرار داشت درفت باشه. کلاً مهلت تحویلش قبل عید بود و گذشته، فقط می خوام بدونم مشکلم کجاست. سمپل های 2008 و 2010 رو که هر دو یکی بود، نگاه کردم فن رو ندیدم. اگر تا فردا تونستی پیدا کنی که دمت گرم، اگه نشدم بازم قربونت

لینک به دیدگاه

این هم دو نمونه فن .

لینک به دیدگاه
متوجه سوالتون نمی شم. :icon_redface: لطفا مختصر تر و صریح تر بگید.

درباره مقطع ایرفویل نرم افزاری ک معرفی کردم نرم افزار خوبی هست . باید دیتا هایی مثل نیروی درگ و سایر داده ها رو داشته باشید . تا پس از وارد کردن مقطع ایرفویل داده بهش .

بحث تیغه فن هم شامل مباحث ترمودینامیکی ه. می تونید از دوستان سیالات کمک بگیرید .

درباره استفاده از دستور فول رنود. این دستور برای ایجاد فیلت بین دو سطح موازی و یک سطح عمو ب این دو هست .

درباره ایجاد مقطع در طول بال؛ می تونید در فواصل مختلف پلن کاری تشکیل بدین و تو هر پلن مقطع دلخواهتون رو رسم کنید و بعد لافت بزنید .

:icon_gol:

ببخشید مهندس یه نظر اصلاحی راجع به فول راند فیلت داشتم:

دوصفحه میتونن بر هم عمود نباشد فقط کافیه برای فیلت خارجی زوایا بیشتر از 180 درجه باشد

1

و برای فیلت داخلی زوایای لبه کمتر از 180 باشند

عکس2

حتی صفحات میتونن منحنی باشند

و حتی میتونن چند تا صفحه باشند

فول راند خیلی جاها کاربرد داره

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز

لطفا یکی توضیح بده که چطور و با چه دستوراتی میشه روی یک سطح محدب یا مقعر،بصورت برجسته نوشته ای را درج کنیم؟

بسیار سپاسگذارم از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

چند روش وجود داره .

متاسفانه خوصله شرح دادن تمام اونها رو ندارم .

ساده ترین راه ممکن استفاده از یک پلن در فاصله دلخواه و بعد استفاده از دستور up to surface هست.

وای در مجموع برای این کار حدود 5 راه وجود داره .

لینک به دیدگاه

سلام آقای مهندس عزیز

من با عرض معذرت با توجه به تازه کار بودن نتونستم این دستور( up to surface) را پیدا کنم.در صورت ممکن جواب بنده رو دقیقتر و ساده تر بیان کنید.

سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

نه. اشتباه از من بود. در واقع این مورد یکی از اپشن های دستور Extrude هستش. و خودش دستور حساب نمی شه .

پس از انتخاب دستور Extrude از کادر سمت چپ ک FM نامیده میشه. می تونید اپشن های دستور اکسترود رو ببینید . Up to next, up to body ,offset from surface هم از دیگر اپشن هایی هستن ک این دستور داره .

لینک به دیدگاه

راستی دوستان بنظر شما این که صفحه 1 (قدیمی ترین صفحه) اول باشه و جدیدترین صفحه آخرین باشه،درسته؟

معمولا وقتی شما وارد یک تاپیک جدید میشید باید آخرین بحث و جدیدترین اظهارنظر رو ببینید.این تو همه انجمن ها باب هست.

چرا اینجا اینطوریه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...