رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

می خوام جعبه دنده ی اتصال دائم رو با solid work طراحی کنم...:banel_smiley_4:

برای چرخ دنده هاش از نرم افزار gear trax می خوام استفاده کنم اما از اونجایی که استاد پایان ترم امتحان solid هم میگیره ، باید طراحی هر نوع چرخ دنده ای رو بلد باشم ، اما توو کتابای solid هیچ توضیحی در مورد طراحیشون نداده؟!:ws44:

باید چیکار کنم؟:ws52:

با gear trax که طراحی میکنی ، تموم مراحل و نداره....مثلا" برای طراحی چرخ دنده مخروطی مارپیچ باید جدول x,y,z رسم کنی و.....اما گیر ترکس و که رول بک میکنم اینارو نشون نمیده ، فقط spline رو نشون میده و sketch که به spline متصل و در اون راستا cut شده....اما اینکه در 3 بعد رسمش کرده و....رو دقیق نشون نمیده؟:ws52:

هم روش طراحی چرخ دنده مخروطی مارپیچی هم چرخ دنده استوانه ای مورب رو باید یاد بگیرم....:ws37::ws52:

کمکم میکنید؟:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

با gear trax که طراحی میکنی ، تموم مراحل و نداره....مثلا" برای طراحی چرخ دنده مخروطی مارپیچ باید جدول x,y,z رسم کنی و.....اما گیر ترکس و که رول بک میکنم اینارو نشون نمیده ، فقط spline رو نشون میده و sketch که به spline متصل و در اون راستا cut شده....اما اینکه در 3 بعد رسمش کرده و....رو دقیق نشون نمیده؟:ws52:

هم روش طراحی چرخ دنده مخروطی مارپیچی هم چرخ دنده استوانه ای مورب رو باید یاد بگیرم....:ws37::ws52:

کمکم میکنید؟:icon_pf (44):

خوب شما می خوای گیربکس رو در واقعیت بسازی یا اموزش سالید می خوای ؟/

متاسفانه من در حال حاضر این نرم افزار رو نصب ندارم . اما شما برای رسم یه منحنی که با این دقت هم باشه می تونی از اسکچ های سه بعدی استفاده کنی . که البته نقطه ها رو اید بر اساس روابط در هندبوک های چرخ دنده تراشی بدت بیاری .

لینک به دیدگاه

سلام .

سوالتون رو فکر کنم جواب دادم که . باید منحنی سه بعدی رو با دستور اسکچ سه بعدی رسم کنی و بعد پروفیل بالا و پاینن رو تعریف کنی و بعد لافت بزنی .

البته این یه راه نمونه ای بود . بهتره با کمی تجسم کردن شکل کلی کار و شناخت از دستورات راه های مختلف رو امتحان کرده تا بهترین و دقیق ترین راه مشخص بشه .

لینک به دیدگاه

اگر بحث در مورد پروفایل چرخدنده است دقت کنید که این پروفایل از یک منحنی involute ساخته می شود که برخی برنامه ها این نوع منحنی را ندارند و از طریق spline آن را توسط نقاطی معادل سازی می کنند.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام خدمت همه دوستان من یه سوال داشتم در مورد این که در بخش drawing که می خوام پارت هایی رو که کشیدم رو نقشه کنم وقتی می خوام اندازه گذاری کنم اندازه ها کم رنگ می شن چطوری می تونم پر رنگش کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام خدمت همه دوستان من یه سوال داشتم در مورد این که در بخش drawing که می خوام پارت هایی رو که کشیدم رو نقشه کنم وقتی می خوام اندازه گذاری کنم اندازه ها کم رنگ می شن چطوری می تونم پر رنگش کنم؟

علتش این است که نماهای نقشه به روز نشده اند. دستور Update را بزنید تا بر اساس مدل سه بعدی دوباره سازی شوند. حال اگر ابعاد گذاری کنید با رنگ پر نمایش داده خواهند شد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.من می خوام با نرم افزار سالید ورکز گسترش اجسامو بکشم.امکانش هست؟؟؟اگه هست لطفا راهنمایی کنید.

سلام

به نوع قطعه و پیچیدگی آن بستگی دارد.

بخش sheet metal design سالیدورک و کتیا و ... برای مدل سازی قطعات ورقی بکار می رود که دارای ضخامت کمی هستند و توسط برش و خمکاری ساخته می شوند. سالیدورک و ... امکان تولید خودکار نمای کسترده قطعه طراحی شده در این بخش را فراهم کرده است. کاربر باید قطعه را براساس دستورات این بخش مدل سازی کند تا برنامه بتواند نمای گسترش یافته را محاسبه کرده و نمایش دهد.

روش های دیگری هم برای بدست آوردن گسترش اجسام و سطوح پیچیده تر وجود دارد که کتیا و ug nx امکانات بهتری را برای آن فراهم کرده اند و نیاز به بحث و معرفی طولانی دارد.

لینک به دیدگاه
سلام

چطور میشه رویه یه میله روزه ایجاد کرد؟؟

هدف اینه تویه نقشه مشخص بشه

با تشکر

در سالیدورک باید از cosmetic thread استفاده کنید که در منوی insert-annotation-cosmetic thread قرار دارد. اندازه رزوه و طول آن را باید در این دستور وارد کنید و بدنه میله یا لبه آن را انتخاب کنید. طول رزوه را در بخش D و نوع آن را در بخش Callouts وارد می کنید. هرچیزی در بخش callouts وارد کنید در نقشه ظاهر خواهد شد.

در کتیا، دستور thread اینکار را انجام می دهد. دقت کنید که باید قطر میله با اندازه رزوه متناسب باشد مثلا برای رزوه M10 قطر باید دقیقا 10mm باشد. در نقشه هم باید نمایش رزوه فعال باشد و برای نمایش مشخصات رزوه، دوباره از دستور thread در بخش ابعاد گذاری استفاده کنید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

دوستان عزيز لطف كنيد يه مرجع مناسب براي يادگيري solidworks simulation معرفي كنيد چه انگليسي و چه فارسي ، با توجه به كليپ هايي كه از اين بخش ديدم به نظر مي رسه گزينه مناسبي براي طراحي مكانيكي باشه ، به ويژه براي بررسي نيروها و گشاورها در حين حركت مكانيزم ها ، من دارم روي يك پروژه كار مي كنم كه نياز دارم نيروهاي وارد بر اجزاي مكانيزم رو در حين حركت بررسي كنم ، البته مي تونم با ويژوال نسترن كار كنم ولي تعداد قطعات زياده و يه كم كار با اين نرم افزار اعصاب خورد كنه ، چون بررسي برخورد قطعات رو با استفاده از تلرانس ها انجام ميده و توي نمودارها ارتعاش رو هم وارد مي كنه ، بعضي وقت ها هم كل مونتاژ يه دفعه از هم مي پاشه و دردسر زيادي ايجاد مي كنه.  

لینک به دیدگاه

نرم افزار ساليدوركس به دليل اين كه از قطعات ساخته شده در خودش براي شبيه سازي ديناميكي استفاده مي كنه براي تشخيص برخورد قطعات با مشكل مواجه نميشه ولي ADAMS و visual nastran

به دليل اينكه توانايي مدلسازي اون ها ضعيفه مجبورن از فرمت هايي مانند stp و ... استفاده كنند كه

در اكثر موارد مكانيزم توي اون ها قفل مي كنه و كلا اصلاح تلرانس ها كار دشواري هستش. براي مجموعه هاي

بزرگ مونتاژي اصلا به صرفه نيست كه وقتمون رو براي مونتاژ كردن تو اين نرم افزارها هدر بديم . من

الان يه مجموعه دارم كه 150 تا قطعه داره !!!! حالا فكرشو بكن بخوام تو ادمز دوباره از نو مونتاژ

كنم و هيچ تضميني وجود نداره كه مكانيزم قفل نكنه .

لینک به دیدگاه
نرم افزار ساليدوركس به دليل اين كه از قطعات ساخته شده در خودش براي شبيه سازي ديناميكي استفاده مي كنه براي تشخيص برخورد قطعات با مشكل مواجه نميشه ولي adams و visual nastran

به دليل اينكه توانايي مدلسازي اون ها ضعيفه مجبورن از فرمت هايي مانند stp و ... استفاده كنند كه

در اكثر موارد مكانيزم توي اون ها قفل مي كنه و كلا اصلاح تلرانس ها كار دشواري هستش. براي مجموعه هاي

بزرگ مونتاژي اصلا به صرفه نيست كه وقتمون رو براي مونتاژ كردن تو اين نرم افزارها هدر بديم . من

الان يه مجموعه دارم كه 150 تا قطعه داره !!!! حالا فكرشو بكن بخوام تو ادمز دوباره از نو مونتاژ

كنم و هيچ تضميني وجود نداره كه مكانيزم قفل نكنه .

اينم كه شما گفتي منطقيه اما در صورت جواب دادن آنليزهاي قوي انجام ميده،در مجموع ريسك جواب دادنش خيلي بالاست

ممنون از راهنماييت

لینک به دیدگاه

سلام

1- شرمنده دیر شد. درگیر امتحانا هستم .:icon_pf (34):

2-خوب مهندس فقط رفتار سینماتیکی رو میخوای .؟

یا تحلیل تنش هم می خوای .

رفتار فیزیکی که با move component هم انجام پذیره .

اما مرجع برای سیمولیشن .

کتاب طراحی و تحلیل المان محدود یا سالید ورکس 2009سیمولیشن . نویسنده :مهندس حسین اسلامی

کتاب خوبیه و اکثر انالیز های کاسموس رو پوشش داده .

ضمن اینکه اول قبل از شروع اپراتوری نرم افزار کمی درباره بحث علمی اون به صورت تئوری پرداخته .

پیروز باشی. ///:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

1- شرمنده دیر شد. درگیر امتحانا هستم .:icon_pf (34):

2-خوب مهندس فقط رفتار سینماتیکی رو میخوای .؟

یا تحلیل تنش هم می خوای .

رفتار فیزیکی که با move component هم انجام پذیره .

اما مرجع برای سیمولیشن .

کتاب طراحی و تحلیل المان محدود یا سالید ورکس 2009سیمولیشن . نویسنده :مهندس حسین اسلامی

کتاب خوبیه و اکثر انالیز های کاسموس رو پوشش داده .

ضمن اینکه اول قبل از شروع اپراتوری نرم افزار کمی درباره بحث علمی اون به صورت تئوری پرداخته .

پیروز باشی. ///:icon_gol:

آقا چهره شما برام آشناست

حالا چه آشنا چ ه غريبه از آشناييت خوشبختم:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...