رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام . دوستان یک سوال از سالید ورک دارم ، میخوام در یک پارت دو body ایجاد کنم و برای تحلیل تنش به هر کدوم مشخصات جدا بدم، مثلا یک استوانه تو خالی که دارای ضخامت هستش و داخل ضخامت از هوا پرشده باشه و جنس پوسته پلاستیک هستش، لطفا اگه کسی این کار رو بلده یک راهنمایی انجام بده، به شدت نیاز دارم به این کار .ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان

بنده میخوام یک منحنی با دادن چنتا نقطه تو محیط اسکچ رسم کنم

وقتی از دستور spline و curve استفاده میکنم انحنای شکل متفاوت میشه و مثل شکل اصلی در نمیاد

یکم فرورفتگی و برآمدگی ایجاد میشه روش

این شکل اصلیه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون میشم راهنماییم کنین

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

بنده میخوام یک منحنی با دادن چنتا نقطه تو محیط اسکچ رسم کنم

وقتی از دستور spline و curve استفاده میکنم انحنای شکل متفاوت میشه و مثل شکل اصلی در نمیاد

یکم فرورفتگی و برآمدگی ایجاد میشه روش

این شکل اصلیه

ممنون میشم راهنماییم کنین

با تشکر

این طور که بنده از تصویر متوجه شدم، منحنی مورد نظر مرکز و شعاع مشخصی نداره و صرفا نقاطی که از اون عبور کرده مشخصه. در این حالت نقاط ابتدا و انتها رو تعریف میشه کرد و spline رو بین اونها رسم کرد. بعد با بازوهای spline منحنی رو روی دیگر نقاط نیز منطبق کرد. این طوری دقت کار بستگی به خودتون داره و هرگز ۱۰۰ درصد نمیشه.

فکر کنم اما با تعریف کردن باقی نقاط و مقید کردن منحنی به اونها هم بشه این کار رو کرد.

لینک به دیدگاه
سلام . دوستان یک سوال از سالید ورک دارم ، میخوام در یک پارت دو body ایجاد کنم و برای تحلیل تنش به هر کدوم مشخصات جدا بدم، مثلا یک استوانه تو خالی که دارای ضخامت هستش و داخل ضخامت از هوا پرشده باشه و جنس پوسته پلاستیک هستش، لطفا اگه کسی این کار رو بلده یک راهنمایی انجام بده، به شدت نیاز دارم به این کار .ممنونم

این که داخل یک پارت به بادی ها متریال جداگانه بشه داد رو نمیدونم میشه یا نه، بهتر نیست دو پارت جداگانه طراحی‌ و در اسمبلی تحلیل کنید؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

شش طبق داره این کمد که طبقه پایین کفش 5cm کوتاه تره براش یه اکسترود جدا تعریف کردم ولی موقع اعمال شل ارور تصویر میده، شل باید صفحه کف نداشته باشه

فایل سالید و عکس ارور میفرستم

023x_01..png

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

سلام دوستان...

گزینه برای حذف صفحات اکسترود شده گزینه زیر هست:

image.png.e071d12bb38b0138a29b2d3d6530e6f1.png

ولی من داخل سالید ورک نمیبینم!! نسخه سالیدورکم 2013 است..چطوری این گزینه رو ایجاد کنم؟

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت شما

بنده دانشجوی ارشد متالورژی جوشکاری هستم واسه پروژم نیاز به طراحی پایدارکننده حفاری دارم

همشو با نرم افزار مدل کرردم یه مشکلیتوی تیغه وسطش دارم

تقریبا همه سایتا رو که واسه دروردن نقشه پایدارکننده سرچ کردم

عکس اول نقشه پایدارکننده هستش اون ردیف اول رو مدل کردم

تو قسمت تیغش مشکل دارم نمیفهمم چجوری رسمش کنم اندازه درستی نذاشتن

3 تا تیغس زاویه پیچش نداره فقط یه اندازه طول تیغه رو داده

همشم مدل کردم فقط مونده تیغش

ممنون میشم کمکم کنیین  راهی هست واسه مدل کردنش

Capture.JPG

Capture1.JPG

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
در در 19 اردیبهشت 1389 در 08:18، S.F گفته است :

دوستان فقط سوالات خودشون رو در این تاپیک قرار بدهند تا از آشفتگی مطالب جلو گیری بشه .

سعی کنید سوال رو کامل مطرح کنید . اگر به همراه تصویر باشه بهتر است.

سلام

چطور میشه توی یک محیط دراوینگ چندین شیت ایجاد کرد. منظورم اینه که چن تا شیت پشت سر هم در یک محیط 

لینک به دیدگاه

چند تا سوال تخصصی درباره محیط drawing دارم . 

سوالم اینه 

چطور میشه در یک محیط  drawing ینی در یک sheet چندین sheet پشت سرهم ایجاد کرد تا مثلا وقتی یک پروسه رو میخواهیم ایجاد کنیم همش رو در یک جا تعریف کنیم 

؟؟؟؟؟

کمممممممممممک

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام من در سالید در محیط top  یک شاسی کامیونت کشیدم اما حواسم نبود برعکس کشیدم یعنی زمانی که روی گزینه top میزنید زیر شاسی را نشان می دهد و همین مشکل را در محیط draw برای من ایجاد کرده و حتی زمانی که کنار شاسی می خواهم ببینم کنار شاسی را برعکس نشان میدهد یعنی چرخ ها بجای اینکه روی زمین باشد روی هواست ایا راهی هست تا بتوانم حداقل در محیط draw تصویری از بالای شاسی داشته باشم؟و حتی در زمانی که کنار شاسی را میخواهم جوری نشان دهد که چرخ ها روی زمین باشد؟

لینک به دیدگاه

سلام من در صفحه top یک شاسی کامیونت کشیدم اما حواسم نبود شاسی را در این صفحه برعکس کشیدم یعنی زمانی که روی صفحه top کلیک میکنم زیر شاسی را نشان میدهد همین مشکل را با کنار شاسی دارم و زمانی که کنار شاسی را در draw میاورم کنار را نشان میدهد اما شاسی برعکس شده را نشان می دهد یعنی چرخ ها رو به هواست همین مشکل را در محیط draw دارم ایا راهی هست  که بتوانم حداقل در draw تصویر از بالای شاسی داشته باشم؟از بقل شاسی چطور البته زمانی که چرخ رو زمین است؟دو نمونه عکس فرستادم

1.PNG

2 (1).jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام خسته نباشید
من چند ماه پیش گزینه real view رو فعال کردم طبق روش متداول
اما دیروز ناگهان دیگه نتونستم وارد فضای رئال بشم
چندین بار تلاش کردم و حتی دوبار دیگه از نو اکتیو کردم اما بازم باز نشد
چه باید کرد؟
ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 1 سال بعد...
در ۱۳۹۷/۳/۳ در ۰۳:۲۰، Hadi Dastoury گفته است:

سلام 

هر چند این سوال قدیمیه ،ولی برای ثبت عرض میشه

ابتدا باید دو پارت رو با هم مرج نکنید 

سپس از شاخه طراحی از قسمت بادی ، متریال مورد نظر برای هر بخش رو تعیین کنید 

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...