رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

amin 202 مهمان
سلام

نحوه مدل کردن انواع تسمه رو بهم میگید؟؟

مثلا ساده یا v شکل یا ذوزنقه ای شکل...

سلام.... :icon_gol:

کشیدن sketchتون و استفاده از دستور groove (برای پروفیلهای دایره ای) و دستور swept/boss (برای پروفیلهای منحنی شکل) سپس خارج کردن حجم اضافی با دستور extruded - cut.

(بهتره که اگر پروفایلتو دایرویه ، از دستور pattern تو sketchاتون استفاده بشه تا فایلتون زیاد سنگین نشه!)

بازم اگر اطلاعات بیشتری از نیازتون بگید بهتر میتونم کمکتون کنم...نقشه ای - عکسی... :icon_redface:

index.php?module=thumbnail&file=tqtybakhowivfd36z4y.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان
تو سالید برای کشیدن ejector pin و یا همون سیستم پران باید کدوم قسمتش برم؟؟ :ws38: برای اجزای دیگه قالب هم (اگه داره) بگید لطفا... :icon_gol:

برای رسم ejector pin ، تو تولبار Mold design میتونی از دستور Core استفاده کنی .

اینم مثالی از ساخت Coreه که فک کنم ساخت ejector pin هم مشابه همین باشه...چون از 1 دستور استفاده می شه!

http://help.solidworks.com/2010/english/solidworks/sldworks/legacyhelp/sldworks/mold/Example_of_Creating_a_Core.htm

میتونی از لینک زیر کمک بگیری:

http://help.solidworks.com/2010/english/solidworks/sldworks/legacyhelp/sldworks/verticals/mold_design_tools_overview.htm

لینک به دیدگاه
سلام.... :icon_gol:

کشیدن sketchتون و استفاده از دستور groove (برای پروفیلهای دایره ای) و دستور swept/boss (برای پروفیلهای منحنی شکل) سپس خارج کردن حجم اضافی با دستور extruded - cut.

(بهتره که اگر پروفایلتو دایرویه ، از دستور pattern تو sketchاتون استفاده بشه تا فایلتون زیاد سنگین نشه!)

بازم اگر اطلاعات بیشتری از نیازتون بگید بهتر میتونم کمکتون کنم...نقشه ای - عکسی... :icon_redface:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام

ممنون از راهنماییتون.:w16:

ولی من می خوام تسمه مانند باشه یعنی بین دو تا پولی قرار گرفته باشه.... مثل تسمه ای که در دور کولر استفاده کی میشه...

اونجا مسلما یک دایره نیست.... بلکه دو دایره ای است که با شعاع های مختلف با هم در ارتباطند....

اگه میشه مراحل را هم دقیق تر توضیح دهید.... :a030:

خیلی خیلی ممنون.:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

دوستان من شکل تسمه رو کشیدم...

download.php?img=1015

ولی مشکلات زیر رو داره:

مشکلم سر pattern روی قسمت دایره ای شکل هستش .... توی تصاویر مشخص هستش...

توی دایره بزرگتر کمی از اون v شکل ها بیرون زده و توی قسمت کوچکتر همون شکل ها زیادی رفته داخل گوشت تسمه....

کمی هم با زاویه و شعاع ور رفتم ولی بهترین حالتش همینی هست که بهتون نشون دادم..

download.php?img=1016

download.php?img=1017

میشه لطفا توضیح بدین که باید دقیقا چی کار کنم؟؟

راهم اشتباه بوده... یا نه؟

آخه اول گوشت تسمه رو کشیدم بعد شکل ذوزنقه رو روی صفحه روبرو کشیدم و pattern رو زدم ... البته نه برای کل سطح بلکه برای 4 قسمت موجود که هنگام ساخت گوشت تکه تکه شده بود...

ممنونم.

لینک به دیدگاه

Capture1.JPG

عزیز من حداقل یه ذره با نرم افزار ور برو تا یاد بگیری...فقط کافی بود گزینه دوم و تیک بزنی تا همه چی درست بشه.اول با swep کشیدم تسمه رو بعدشم اون دندونه رو روش اکسترود کردم بعدشم همونجور که قبلا گفتم curve pattern...می بینی که خیلی منظم هم در اومده...:banel_smiley_4:

برای آدرس curv هم از همونی استفاده کن که توی swepet دادی...حله ؟

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

سلام مهندس

اقا ما دوستمون تو محیط داروینگ

یک قطعه رو میاره واسه سه نما بعد می خواد صفحه رو ادیت کنه!

وقتی ادیت می کنه اون سه نماش پاک میشه یعنی غیب میشه!

چیکار کنه؟

ممنون میشم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

سوال اول: کسی آموزش کشیدن چرخ دنده در سالید رو نداره؟

سوال دوم: قسمت تحلیل تنش سالید همون کوموس اکسپرس هستش؟ سالید من 2010 هست ولی اون قسمت رو پیدا نمی کنم؟ اون قسمت جدا نصب میشه؟ اگر جداست کسی لینک دانلودشو داره تا من نصبش کنم؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

یه فایل با پسوند .catpartدارم که توی کتیا کشیده شده و میخوام با پسوند .igs یا .stp بیارمش تو سالید که کار اسمبلم رو تکمیل کنم

اما پس از تبدیل شکل قطعه کاملا عوض شده و بصورت دو تا حلقه نشون میده

کاری نمیشه کرد؟؟؟

مثلا sketchاش رو از کتیا بیارم تو سالید؟

(تازه کارم):ws3:

لینک به دیدگاه

درود

یه سئوال توی سالید میشه مساحت یا محیط شکل خاصی را محاسبه کرد؟

اگه آره دستورش کجاست ؟ و نحوه استفاده را بگید

سپاس

لینک به دیدگاه
سلام

یه فایل با پسوند .catpartدارم که توی کتیا کشیده شده و میخوام با پسوند .igs یا .stp بیارمش تو سالید که کار اسمبلم رو تکمیل کنم

اما پس از تبدیل شکل قطعه کاملا عوض شده و بصورت دو تا حلقه نشون میده

کاری نمیشه کرد؟؟؟

مثلا sketchاش رو از کتیا بیارم تو سالید؟

(تازه کارم):ws3:

ب احتمال زیاد مشکل گرافیکی هست .

می تونید از نرم افزار transmagic برای تبدیل استفاده کنید .

درود

یه سئوال توی سالید میشه مساحت یا محیط شکل خاصی را محاسبه کرد؟

اگه آره دستورش کجاست ؟ و نحوه استفاده را بگید

سپاس

بله . از tools menu اقدام کنید .

از طریق این دستور می توان برای اسکچ ها و از طریق دستور بالای ان می توان برای حجم ها اطلاعات هندسی نظیر ممان اینرسی و ... را دریافت کرد .

Untitled.jpg

آقا کسی نیست جواب این دوستان رو بده؟ من زیاد اطلاع ندارم، وگرنه کمک میکردم

فکر کنم. قبلا هم در همین تپیک مطرح شده . چنان امین نبود و سوالی بیشتر از دو روز موند . می تونید ب من یا prof.eng این تاپیک رو یاداوری کنید .

این بار کاملا اتفاقی این تاپیک رو دیدم.

پیروز باشید .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام می خواستم بدونم چرا اینقدر پرفیل هایی که توی قسمت weldment هست کم هستند و آیا راهی وجود داره که همه پرفیل های توی toolbox سالید ورک رو آورد در قسمت weldment و از اونا استفاده کرد. با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام خودم جوابشو پیدا کردم برای استفاده بقیه کاربر ها م یگذارمش

برای اضافه کردن سایر استانداردها به قسمت structural member از بخش weldment نرافزار solidworks به صورت زیر عمل می کنیم

در منوی task pan (سمت راست) قسمت design library بخش weldment را باز کرده (به اینترنت وصل باشید) حال استانداردها در صفحه دیده می شوند روی هر کدام ctrl+click کرده آنرا در قسمت ...\solidworks\data\weldment profile ذخیره می کنیم . حال به قسمت structural member رفته می بینیم که استانداردهای مورد نظر در منو قرار گرفته است.

در همه حال خدا را به یاد داشته باش

لینک به دیدگاه

من قبلا از solid work 2009 استفاده میکردم رنگ بندیش همونجوری که در تصویر میبینید خیلی خوب بود طوری که نشانه و علامت ها کاملا واضح بود (مماس بودن دو منحنی ، مرکز دایره و....)

اما بعد از اینکه نسخه 2011 نصب کردم از همون حالت پیش فرض رنگ بندی به این صورت که واضح و قابل تشخیص نیست

ممکنه مشکل کوچیکی باشه اما خیلی کاربردیه و مفیده

از دوستام خواهش میکنم کمکم کنن تا بتونم این مشکل و برطرف کنم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

باسلام مجدد خدمت دوستان گل

آقا من این نرم افزار trans magicرو پیدا کردم

دانلودهم کردم اما خراب بود:دی

دوستان اگه کسی لینک سالم داره ازش لطف کنه بذاره چون واس تبدیل قطعه ام بدجور بهش نیاز دارم

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

از اساتید اینجا خواهش میکنم اگه ممکنه نحوه مدل کردن یه کابل انعطاف پذیر یا یه طناب رو توضیح بدن

میخوام یه مکانیزم طراحی کنم که با چنتا پولی یه وزنه رو بلند کنه

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...