رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام

من الان تو کشیدن در خودرو (به طور مثال) مشکل دارم...

باید 4 تا curve بکشم که و دستور boundry رو اجرا کنم. که هر curve از طریق دو تا اسکچ دیگه که تو دو صفحه کشیده شده project شده...

حالا مشکل من اینجا هستش که این 4 تا curve رو نمی تونم coincident کنمشون...

اگه کسی نظری داره لطفا اعلام کنه...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان
سلام

من الان تو کشیدن در خودرو (به طور مثال) مشکل دارم...

باید 4 تا curve بکشم که و دستور boundry رو اجرا کنم. که هر curve از طریق دو تا اسکچ دیگه که تو دو صفحه کشیده شده project شده...

حالا مشکل من اینجا هستش که این 4 تا curve رو نمی تونم coincident کنمشون...

اگه کسی نظری داره لطفا اعلام کنه...

ببخشید اگر دیر جواب دادم...

اگر برات مقدور یه عکس از اونجایی که گیر کردی و می خوای درت رو بکشی بذار تا دقیق تر راهنماییت کنیم..:a030:

لینک به دیدگاه

تنه بیلبرد های تبلیغاتی یه نوعش اینجوریه که یک ورق فولادی رو به صورت مارپیچی و مخروطی میپیچند و جوش میدن

اینو چطوری مدل کنیم

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
تنه بیلبرد های تبلیغاتی یه نوعش اینجوریه که یک ورق فولادی رو به صورت مارپیچی و مخروطی میپیچند و جوش میدن

اینو چطوری مدل کنیم

حالا نمیشه رول کنن جوش بدن؟

حتماً باید بپیچونن جوش بدن؟ :banel_smiley_4:

عکسی چیزی نداری از خواستت؟:ws38:

لینک به دیدگاه
حالا نمیشه رول کنن جوش بدن؟

حتماً باید بپیچونن جوش بدن؟ :banel_smiley_4:

عکسی چیزی نداری از خواستت؟:ws38:

بله حتما باید مارپیچی باشه

بحث مقاومت مصالحیه

انقدر سخته تجسمش؟:w000:هم زمان هم مخروطی میره بالا هم مارپیچی:vahidrk:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
بله حتما باید مارپیچی باشه

بحث مقاومت مصالحیه

انقدر سخته تجسمش؟:w000:هم زمان هم مخروطی میره بالا هم مارپیچی:vahidrk:

نمیشه استوانه ای بره بالا؟ :banel_smiley_4:

مارپیچی-استوانه ای

اگر جوش نداشته باشه که مورد نداره؟:ws38:

بابا یه عکسی اسکچ دستی چیزی بده ذهنیت دقیق داشته باشیم...

لینک به دیدگاه
نمیشه استوانه ای بره بالا؟ :banel_smiley_4:

مارپیچی-استوانه ای

اگر جوش نداشته باشه که مورد نداره؟:ws38:

بابا یه عکسی اسکچ دستی چیزی بده ذهنیت دقیق داشته باشیم...

توپرااااااااااخ

باشه پیدا میکنم میذارم

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

در مورد سیو کردن به روش 3D pdf میخواستم ببینم چطور میشه این کار رو کرد؟ من یه خروجی 3D pdf گرفتم ولی حجمش فقط 21 کیلوبایت شد ! acrobat هم نشونش نداد.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام به دوستان

در مورد سیو کردن به روش 3D pdf میخواستم ببینم چطور میشه این کار رو کرد؟ من یه خروجی 3D pdf گرفتم ولی حجمش فقط 21 کیلوبایت شد ! acrobat هم نشونش نداد.

اول اون فایلی که بصورت stl یا step سیو رو ببر تو سالید و دکمه Ctrl+S رو بزن تا بصورت فایل سالید سیوش کنه...بعد میتونی بری از تنظیماتش و میزان دقت فایلت رو ببری بالا...بعد دوباره سیو کن فایلت رو.

حال دوباره برو Save As کن...PDF رو انتخاب کن...تیک Save as 3D PDF رو بزن و سیو کن.

اگر بازم با مراحل فوق رفتی و نتیجه نداد فایل stl یا stepات رو یا اینجا بذار یا اینکه خصوص بفرست من برات درست کنم...احتمالاً نرم افزارت تو تحلیل داده هاش یه مشکلی داره.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه سوال دارم نمیدونم شدنی هست یا نه؟

من تو سالید نشستم یه نقشه کشیدم حالا بعد از کلی کار فهمیدیم که نقشه هامون رو براساس سیستم ips کشیدیم و حالا میخاهیم تغییر سیستم بدیم و بریم cgs اما با این تغییر سیستم همه اندازه هامون به هم میخوره.میخام ببینم که آیا راهی هست که اندازه ها تغییر پیدا نکنه؟

یعنی مثلا من میخاستم ارتفاع یه میله 12 سانتی متر باشه وقتی اون رو تو سیستم اینچی رسم میکردم ارتفاع اون رو 12 اینچ گذاشتم.اما الان میخام 12 سانتی متر باشه.قطعاتمون خیلی زیاده و نمیشه یکی یکی اونا رو تغییر داد.الان اگه سیستم رو تغییر بدم معادل 12 اینچ رو به سانتی متر میذاره اما من اینو نمیخام.میخام 12 سانتی متر رو بذاره.امیدوارم منظور رو رسونده باشم.

ممنون و منتظرم

لینک به دیدگاه
اول اون فایلی که بصورت stl یا step سیو رو ببر تو سالید و دکمه Ctrl+S رو بزن تا بصورت فایل سالید سیوش کنه...بعد میتونی بری از تنظیماتش و میزان دقت فایلت رو ببری بالا...بعد دوباره سیو کن فایلت رو.

حال دوباره برو Save As کن...PDF رو انتخاب کن...تیک Save as 3D PDF رو بزن و سیو کن.

اگر بازم با مراحل فوق رفتی و نتیجه نداد فایل stl یا stepات رو یا اینجا بذار یا اینکه خصوص بفرست من برات درست کنم...احتمالاً نرم افزارت تو تحلیل داده هاش یه مشکلی داره.:a030:

ممنون. مشکل از خود قطعه بود که حل شد. حالا میشه یه توضیح بدید چطور میتونم قطعه یا اسمبلی رو تو محیط سه بعدی (3D dimension) اندازه گذاری کنم که تو فایل 3Dpdf قابل رویت باشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام.

من تو سالید نشستم یه نقشه کشیدم حالا بعد از کلی کار فهمیدیم که نقشه هامون رو براساس سیستم ips کشیدیم و حالا میخاهیم تغییر سیستم بدیم و بریم cgs اما با این تغییر سیستم همه اندازه هامون به هم میخوره.میخام ببینم که آیا راهی هست که اندازه ها تغییر پیدا نکنه؟

یعنی مثلا من میخاستم ارتفاع یه میله 12 سانتی متر باشه وقتی اون رو تو سیستم اینچی رسم میکردم ارتفاع اون رو 12 اینچ گذاشتم.اما الان میخام 12 سانتی متر باشه.قطعاتمون خیلی زیاده و نمیشه یکی یکی اونا رو تغییر داد.الان اگه سیستم رو تغییر بدم معادل 12 اینچ رو به سانتی متر میذاره اما من اینو نمیخام.میخام 12 سانتی متر رو بذاره.امیدوارم منظور رو رسونده باشم.

ممنون و منتظرم

سلام دوستان و علی الخصوص آقا امین .

کسی نیست جواب ما رو بده؟

منتظرم و ممنون

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون و منتظرم

خوب Scale بده ... :ws38:

نقشه ای چیزی دانلود کردی ، میخوای به اسم خودت قالب کنی ؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

سلام.

ممنون و منتظرم

همونطور که جناب al_laf1 گفتن میتونید از دستور Scale استفاده کنید...

لینک زیر هم میتونه بهتون کمک کنه:

http://solidwize.com/scale-a-part-in-solidworks/

لینک به دیدگاه
خوب Scale بده ... :ws38:

نقشه ای چیزی دانلود کردی ، میخوای به اسم خودت قالب کنی ؟ :ws3:

نه بخدا دانلود نکردم خودمون ساختیم خیلی هم چیز خفنی نیست.فقط حواسمون نبوده روی سیستم اینچی بوده چرا اینجوری میگی؟:4564:

در هر صورت ممنون از جوابتون.اما من اینا رو تو محیط اسمبلی بردم و اونجا همچین گزینه ای نداره

آیا باید دونه به دونه از قطعات رو بشینم تو محیط پارت اسکیل بدم؟تعداد قطعاتم زیاده

باز هم منتظرم ممنون از دوستانی که کمک میکنن

لینک به دیدگاه
همونطور که جناب al_laf1 گفتن میتونید از دستور Scale استفاده کنید...

لینک زیر هم میتونه بهتون کمک کنه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

چجوری باید لیست مواردی شبیه این لینکی رو که دادید پیدا کنم؟تو سایت سالیدورک به همین صورتی که لینک دادید چطوری باید موارد دیگه رو پیدا کنم؟وقتی وارد میشم همش فیلمه.ممنون

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
چجوری باید لیست مواردی شبیه این لینکی رو که دادید پیدا کنم؟تو سایت سالیدورک به همین صورتی که لینک دادید چطوری باید موارد دیگه رو پیدا کنم؟وقتی وارد میشم همش فیلمه.ممنون

بهترین منبع آموزشی برای Solidworks ، استفاده از Help خود نرم افزاره...من چون رو سیستمم نصب شده نرم افزارو نداشتم مجبوراً از نت آموزشش رو براتون پیدا کردم.:icon_redface:

سایت Solidwize گویا برای نمایش امکانات مورد نظرتون نیاز به حمایت مالی داره.

مسلماً اگر وقت کافی داشتم خودم توضیح فارسیشو میدادم بهتون...شرمنده.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

امین جان با عرض معذرت میدونم وقتت کمه اما اگه سر نخ رو هم به من بدی کلی ممنون میشم.

ببین من تعداد قطعاتم زیاده و ثانیا اینکه من تو محیط اسمبلی همچین گزینه ای رو ندارم.گزینه اسکیل رو میگم.میشه راهنمایی کنی؟

چجوری میتونم یهو همه نقشه رو اسکیل بدم؟ تو محیط اسمبلی هستم.آیا برای این کار باید به تک تک قطعات تو محیط پارت اسکیل بدم؟خیلی طولانی میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...