رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

اکثر مردم جرات تغییر مسیر زندگی رو بعد از گذر چند سالی از عمر ندارن

شاید ترس از شکست

یا ترس از بیشتر شدن سن

یا حرف مردم

یا و یا....

تو سن 24 سالگی میخوام از شاهراه اصلی که تا حالا اومدم یک میان بر بزنم 3سال از عمرمو میذارم و یه تغییر ایجاد میکنم

باید ریسک کنم تا بین شاهراه اصلی و راه فرعی پل بزنم

مبادا بترسم و تو سن 50 سالگی بگم کاش هدفمو بزرگتر در نظر میگرفتم و کاش ریسک میکردم

من ریشه ی کاش بزرگ رو همینجا خشک میکنم

دارم ریشه هامو قوی میکنم هنوز به اندازه ی کافی قوی نشدن که قد بکشن

تو هم مث همه ی این سالهای عمرم یه قدم عقب هوامو داشته باش

لینک به دیدگاه

من ادم خسيس و تنگ نظري نبودم ولي هرچقدر بيشتر تو اين جامعه فرو ميرم دارم تنگ نظر ميشم

از اينكه ديگرون از دسترنج من به نان و نوايي برسن ناراحت ميشم

از اينكه مي بينم ادمايي كه يه درصد سواد ندارن ولي درامدهاي انچناني دارن و هر روزم وصعشون بهتر ميشه

از اينكه موقع گير كردن خرشون ميان سراغم و با زبون چربشون خ ... مي كنن و من دانسته هامو كه برا يادگيريشون بارها شده ساعتها توي اينترنت وخت بزارم و از خواب و تفريح و حتي

حتي از حموم و نظافت شخصيم بزنم تا بتونم جوابو پيدا كنم

از اينكه خيلي راحت جواب رو ميگيرن و ازم تشكر كرده و ميرن همون رو به اسم خودشون تموم ميكنن ديگه خوشحالم نميكنه

خيلي وخته ديگه دوست ندارم كمك كنم بلكه برعكس از اينكه يه جواب بي سر وته بهشون بدم و ساعتها دور خودشون بگردن قند تو دلم اب ميشه

پ :ن : رفتم از خودپرداز پول بگيرم كارتمو خورد با اين پيام كه شما چن بار رمز رو اشتباه وارد كرديد براداشت از حسابتون مسدود شده

فرداش رفتم بانك ميگم من هيچ وخت رمزمو اشتباه نزدم كارتمو هم به كسي ندادم چرا اينطوري ميگه

كارمنده ميگه شايد اينترنتي يكي خواسته از كارتتون پول برداشت كنه !!

اومدم خونه كلي فكر كردم من حتي خونواده خودم هم مشخصات كارتمو ندارن اونم اين كارتم

بعد كلي فكر نصف شب ، از خواب بيدار شدم و همين جور ذهنم درگير اين مسئله كه يهويي يادم افتاد كي و كجا همه مشخصات كارتمو به يه نفر دادم

كسي كه هيچ جوره فكر نمي كردم از اينكارا بكنه

خداروشكر رمزمو قبلا عوض كرده بودم والا

ديگه به هيشكي اعتماد ندارم از اون خوبترينشون بگير تا اون .....

جامعه كثيف

ادماي ماسك به صورت ظاهرا معصوم

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

می نویسم که تو از حال خرابم بروی

می کنم سجده تو از رحل و سرابم بروی

می روم تا نگهت آتش خود برگیرد

بیم ناکم که تو از تنگ شرابم بروی ، ... گویا برهان

فرستاده شده از SM-G355Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

شازده کوچولو به خاطر نیش و کنایه های گلی سرخ که خدا میدونه بین اون همه گل پنج برگ چجوری سر از آنجا درآورده، سیارشو ترک کرد و بعد از ملاقات آدم های جورواجور به زمین رسید.

وااااای شازده کوچولو اون آدم بزرگای فضایی باهات چکار کردن که نیش ماری را به جون خریدی و به سیارت برگشتی!

خدا میدونه چقدر دلت گرفته بوده.:w821:

لینک به دیدگاه

چند وقت پیشا یه نفر بهم تیکه انداخت نمیدونم چرا خودشو عاقل تر و بالغ تر از من میدید:hanghead:

چند بار سپردمش بخدا چیزی نگفتم ولی یه بار دیگه یه حرفی گفت خیلی دلمو شکوند

با این که من خیلی خیلی دوسش داشتم

مثل خواهرم میموند و هست و دوسش دارم

ولی چون اون لحظه دلمو شکوند و هضم حرفش برام سنگین بود

منم تو دلم نفرینش کردم:hanghead:

دقیقا همون حرفی که من گفتم براش اتفاق افتاد

با اینکه نفرین من بود و اون اتفاق شوم براش افتاد ولی براش خیلی ناراحت شدم و چند روز بخاطرش گریه کردم

اما امروز یه کسی که میپرستیدمش منو چنان کوبید زمین که تا عمر دارم فکر کنم نتونم پا شم

امروزم من این ادمو نفرینش کردم هم خودش هم کسایی که دلمو امروز شکوندن

تا عقلش سرجاش بیاد

میدونم نفرین کردن کار بدیه

ولی دلی که شکسته فقط با این جور چیزاس اروم میشه

شاید سر عقل اومد

لینک به دیدگاه

هربار كه خسته و خواب آلود كليد مي اندازم و وارد خانه مي شوم

و كم نور ترين چراغ را روشن مي كنم

باز آن حس خوب به دلم القا مي شود

با لبخند در دلم مي گويم:

خانه ام بهشت است...

لینک به دیدگاه

پ.ن 1: عامل اعصاب نوعی جنگ افزار کاربردی در جنگهای شیمیایی

پ.ن 2: تقدیم به همه صدمه دیدگان جنگ افزار های شیمیایی به مناسبت سالگرد 8 سال جانسوزمان

لینک به دیدگاه

چه حس بدیه دوری از بابام باعث شده همیشه بعد از ظهرا یه بغضی باهام باشه انگار یه تکه از قلبم باهام نیس ، حتی پیششم از این که باز باید ترکش کنم ته دلم بغضه !! :sigh:

خواهرم میگه من خیلی لوسم که همیشه دلتنگ بابامم :hanghead::4564:

لینک به دیدگاه

برای دوست داشتنت

محتاج دیدنت نیستم...

اگر چه نگاهت آرامم می کند

محتاج سخن گفتن با تو نیستم...

اگر چه صدایت دلم را می لرزاند

محتاج شانه به شانه ات بودن نیستم...

اگر چه برای تکیه کردن ،

شانه ات محکم ترین و قابل اطمینان ترین است!

دوست دارم ، نگاهت کنم ... صدایت را بشنوم...به تو تکیه کنم

دوست دارم بدانی ،

حتی اگر کنارم نباشی ...

باز هم ،

نگاهت می کنم ...

صدایت را می شنوم ...

به تو تکیه می کنم

همیشه با منی ،

و همیشه با تو هستم،

هر جا که باشی!......:icon_gol:

لینک به دیدگاه

انتقاد شدیداللحن جان پيلجر، نویسنده کتاب «اربابان جدید جهان» از سیاست های عوام فریبانه آمریکا

نكته ي ترحم انگيزي در وضعيت جهان امروز ما وجود دارد كه اوباما در استانه ي شروع كارش به عنوان رييس جمهور امريكا جايزه ي صلح نوبل مي گيرد!!

در دوران كار اوباما سودان، يمن، پاكستان و سوريه با دخالت مستقيم امريكا ويران مي شوند! از بزرگترین دولت تروریستی دنیا یعنی عربستان حمایت میکند! كودتاي هندوراس رخ مي دهد و امريكا با حمايت از جريانات راستگرا در كشورهاي مخالف امريكاي لاتين از برزيل تا ونزوئلا وضعيت امريكاي جنوبي را بحراني تر مي كند. اين همان مردي است كه جایزه صلح نوبل گرفته و سياهان به او راي مي دهند!

مردي سياه پوست كه ٣٥ بيليون دلار در سال براي توسعه ي سلاح هاي هسته اي امريكا تصويب مي كند (يك تريليون دلار بودجه كه اخيرن تصويب شد براي مدرنيزه كردن سلاح هاي اتمي) و براي ساخت سلاح هاي هسته اي جديد، يعني بيشترين رقم در ميان تمام رييس جمهورهاي امريكا بعد از جنگ سرد. وحالا هيلاري كلينتون مي ايد ...

در زير سايه ي لولويي كه از ترامپ ساخته اند كه بزرگترين هديه است به دمكراتها و حالا سيستم همه را در ترامپ از چيزي مي ترساند كه در هيلاري كلينتون پيشاپيش مشاهده مي شود.

خشونت و جنگ

هيلاري كه در كودتاي هندوراس و در ويراني ليبي و در تشديد بحران در رابطه با چين به طور خطرناكي دست به عمل زده است. وقتي امريكا ناتو را در مرزهاي روسيه مستقر مي كند و نيروي دريايي اش را به حاشيه ي مرزهاي چين مي فرستد. وقتي افريكام سايه ي نظامي اش را بر افريقا مي اندازد و حالا "زنان" به هيلاري راي مي دهند "چون هيلاري فقط زن است"! و با افتخار اعلام میکنند ما اولین ریس جمهور زن تاریخ آمریکا را انتخاب میکنیم!!

هيچ فكر كرده ايم يكي از خطرناكترين چهره هاي سياسي امريكا كاندوليزا رايس بود: زني سياهپوست؟

دقت كرده ايم كه جرج بوش يكي از متنوع ترين تيمها را از نظر جنسي و قومي داشت؟ ... زن و سياه و مكزيكن؟

مارا با شناسه هاي اجتماعي و جنسی مان در مقابل هم و در كنار دستگاه قدرت قرار داده اند؟ جنس و جنسيت و قوميت و مليت و نژاد...تا كي مي گذاريم ما را همانطور از حقيقت ماجرا باز دارد كه زماني مذهب يا نژاد باز مي داشتند؟

وقتي هيولايي مانند مادلين البرايت، اين زن جنايتكار كه علنن گفت كه كشتن٥٠٠ هزار كودك عراقي در پروژه ي تحريم عراق هزينه اي ضروري بوده است، خود را فمينيست مي خواند، بايد بايد بايد مفاهيم دنیا را باز نگري كرد.

زنان امروز به هيلاري راي مي دهند زني كه در تخريب خدمات اجتماعي در دوران شوهرش نقشي اساسي بازي كرد، زني كه با حمايت از تبديل سيستم زندانها به واحد خصوصي در تبديل امريكا به بزرگترين زندان (و زندان زنان) نقشي اساسي بازي كرد ... زني كه القاعده را در ليبي قدرت بخشيد و به ياد بياوريم كه كشتارها در ليبي و سوريه (كه القاعده از ليبي از همان ٢٠١١ به ان حمله ور شد) فراجنسيتي هستند و زن و مرد و كودك نمي شناسند. در ایمیل های افشا شده همین خانم کلینتون بارها ذکر شده برای حفظ امنیت اسرائیل باید سوریه را سرنگون کنیم!

ايا شنيديد، يك فعال زن ضد كوروپوريشن هندوراسي، مادر سه فرزند، بومي و فعال محيط زيست اين هفته باز با ضربات كارد كشته شد و جنازه اش در محل سطلهاي زباله پيدا شد؟! ايا نبايد عوامل كودتا،سياستمداران حامي كودتا را محاكمه كرد؟

ما از انديشيدن؛ تحت سلطه ي فكري سناتورها و احزاب و همدستي رسانه ها باز مانده ايم.زمان اين رسيده است كه به جنگها نه گفت. به ناتو نه گفت. به دخالت و سلطه در کشورهای دیگر نه گفت.

................

مطلب بالا رو كه خوندم نكته اي به ذهنم رسيد كه در ادامه بيانش مي كنم

حوصله تاپيك زدن ندارم

چون حوصله احيانا بحث كردن ندارم

رستگاري مردم خاورميانه ، شايد در درجه اول در رهايي انها از تله هاي ديني و مذهبيي باشد كه سيستم هاي توتاليتر و ايدولوژيك محور و پرور ، انها رو هر روز سر راه زندگي فردي و اجتماعي اين مردمان كار ميگذارند

يك روز به اسم بارگاه و زيات گاه

يك روز به اسم مدافعان حرم

يك روز غرب ، دشمن اسلام ميشود و شرق و روسيه نگهدارنده ستون اسلام

و روزي ديگر شاه از ترس توده اي ها و مسكو نشين ها به دامن غربيها پناه مي برد

و اين دايره شايد بارها و بارها تا زماني كه خاورميانه نفع اقتصادي و سياسي براي ابرقدرتان داشته باشد تكرار شود

و ما ملل خاورميانه خاك برسري همان نسل سوخته هميشه خودسوخته

اما ....

اما

شايد مرحله دوم رهايي ما ملل خاورميانه از دست اين همه مصيبت در بيداري مردم ساكن در كشورهاي ابرقدرت جهان باشد

روزي كه مردم امريكا بيدار شده و خود رو بازيچه دست دموكراتها و جمهوري خواه ها نكنن

متن بالايي به خوبي سياستي كه اتفاقا در همين كشور خودمان بارها ، دست كم از زمان خاتمي به اين ور توسط سيستم حاكم پيدا شده

نشون ميده

ابتدا لولويي علم كنن بعد مردم رو از اون بترسون تا به كانديداي به ظاهر موجه خودشون راي بدن

امروز لولوي امريكا ترامپ هس و نماد صلح و عقلانيت ، خانوم كلينتون

اينجور كه من از خبرها و توئيت هاي رسانه خارجي دستم اومد

جريان سومي در امريكا در حال شكل گيريست جرياني كه به همه اين دلقك بازي ها نه مي گويد هم به ترامپ جنگ طلب و هم به كلينتون به طاهر صلح طلب و در عمل مثل رئيس كابينه اش ، استاد كلنگي كردن كشورهاي خاورميانه و عرب

اين جريان به اسم حزب يا گروه سبز كار خودشو شروع كرده كه اتفاقا راهبر اين گروه يه خانوم هس و هر روز طرفدارنش بيشتر و بيشتر ميشه

زمانبره ولي بازم جاي اميد هس

لینک به دیدگاه

تازگيا اقا محسن رضايي ( محسن انتخاباتي ) مطلبي در مورد بودجه نظامي ژاپن و اينا گفته

كه بزودي در مورد همين موضوع مطلبي ميزارم حالا يا اينجا يا يه سايت ديگه

شايدم تو همون خراب شده خودم

سياست يه علمه

ولي دوستاي من قبول كنيد كارزاره انتخاباتي فقط يه بازي علميه كه برنده از قبل مشخص شده

چه تو ايران

چه امريكا

راي تو ، نتيجه اين بازي رو مشروع نشون ميده

ولي راي ندادن تو قدرتش خيلي بيشتره وقتي عدد و رقم معني دار باشه

هر روز اسناد بيشتري از برداشتن شاه و اوردن سيستم فعلي منتشر ميشه

اون قدرتي كه اين سيستم رو اورده راي هاي شما رو مي شماره نه سيستم حاكميت فعلي

من هرگز ادعاشو ندارم ولي علم سيستم هاي اجتماعي الان تو همين دانشگاه هاي رده بالاي ايران و صد البته جهان داره تدريس ميشه اونم تو رشته هاي فني ، مهندسي

قشنگ ميشه سيستم انتخاباتي ايران حتي امريكا رو شبيه سازي كرد ورودي ها رو بهش داد و نتايج رو گرفت

#مهندسي سيستم هاي اجتماعي

#داده كاوي

#هدوپ

لینک به دیدگاه

از یک سنی از یک جایی به بعد دوست داشتن و عشق ورزیدن میشه سخت ترین کار دنیا

اما قسمت تلخ این ماجرا اینجا نیست

قسمت تلخ ماجرا اونجاست که میدونی باز از یک سنی و از یک جایی به بعد حسرت میخوری برای نگفتن این دوستت دارم‌ها حسرت میخوری برای این عشق نورزیدن‌ها

لینک به دیدگاه

باراك حسين اوباما دوست و حامي جمهوري اسلامي

تقاطع: کاخ سفید امریکا می‌گوید با طرح کنگره این کشور برای شفاف شدن دارایی‌های رهبر و مقامات ارشد حکومت ایران مخالف است و در صورت تصویب نهایی، باراک اوباما آن را وتو خواهد کرد.

این طرح که “شفافیت دارایی‌های رهبری ایران” نام دارد هفته‌ی گذشته با ۳۹ رای موافق و ۲۰ رای مخالف در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان امریکا تصویب شد و در صورت تصویب نهایی و تبدیل شدن به قانون، وزارت خزانه‌داری این کشور را موظف می‌کند تا در یک مهلت ۹‌ماهه، در خصوص دارایی‌های مستقیم و غیرمستقیم ۸۰ مقام ایرانی از جمله علی خامنه‌ای، حسن روحانی، ۱۲ عضور شورای نگهبان، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر اطلاعات، رییس سازمان اطلاعات سپاه، و فرماندهان ارشد نظامی هم‌چون قاسم سلیمانی، گزارشی غیرمحرمانه را ارائه کند.

این گزارش می‌بایست به زبان‌های انگلیسی، فارسی، عربی و آذری، بر روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری امریکا قرار بگیرد.

در بخشی از طرح که از حمایت کامل حزب جمهوری‌‌خواه و شماری از نمایندگان دموکرات کنگره برخوردار است، آمده: «دست‌اندازی سپاه پاسداران بر حوزه‌های عمده اقتصاد ایران و فراتر از آن، موجب زیان مردم عادی ایران و ایجاد وضعیت نامناسب برای فعالیت‌های آنها شده است.»

در مخالفت با این طرح، کاخ سفید روز چهارشنبه (۲۱ سپتامبر-۳۱ شهریور) در بیانیه‌ای اعلام کرد که باراک اوباما آن را در صورت تصویب وتو خواهد کرد.

این بیانیه، طرح کنگره را نیازمند منابع گسترده مالی دانسته و مدعی شده اجرای آن باعث می‌شود منابع کنونی وزارت خزانه‌داری برای نظارت بر فعالیت‌های دیگر ایران منحرف شود

:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...