رفتن به مطلب

مطبخ نواندیشان

ارسال های توصیه شده

سالاد ماکارونی مدل خودم!

ماکارونی شکلکی

نمک و فلفل

کالباس یه سینه ی مرغ پخته شده

پیازچه

جغفری

سس مایونر

آبلیمو

قارچ

خب...همه رو خرد می کنید...ماکارونی رو هم می حوشونید....بعد همه رو قاطی می کنید و نوش جان! :persiana__hahaha:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 177
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خورشت قارچ رو کی بلده؟ اینو یکی بمن یاد بده:icon_redface:

اونی که من بلدم این مدلی هست :

پیاز رو ریز می کنیم.با روغن و مرغ یکم سرخ می کنیم.نمک و فلفل می زنیم.قارچ ریز شده رو می ریزیم.حرارت گاز رو متوسط می کنیم و به قارچ ها آبلیمو می زنیم تا سیاه نشن.یکم هم می زنیم بعد زعفرون رو می ریزیم.و می زاریم با یکم آب بپزه.

لینک به دیدگاه
اونی که من بلدم این مدلی هست :

پیاز رو ریز می کنیم.با روغن و مرغ یکم سرخ می کنیم.نمک و فلفل می زنیم.قارچ ریز شده رو می ریزیم.حرارت گاز رو متوسط می کنیم و به قارچ ها آبلیمو می زنیم تا سیاه نشن.یکم هم می زنیم بعد زعفرون رو می ریزیم.و می زاریم با یکم آب بپزه.

یجا خوردم توش گوشت بود گوشت و قارچ بود

حالا با همین متد تو درست میکنم جاش گوشت میریزم ببینم چطور میشه:girl_yes2:

ممنون عزیزم:girl_blush2:

لینک به دیدگاه
یجا خوردم توش گوشت بود گوشت و قارچ بود

حالا با همین متد تو درست میکنم جاش گوشت میریزم ببینم چطور میشه:girl_yes2:

ممنون عزیزم:girl_blush2:

فک کنم با گوشت هم خوب بشه

اون مدلی که خوردی توش رب نداشته درسته؟

خواهش می کنم

لینک به دیدگاه

دستور تهیه غذای مجردی شماره 3 - کباب کوبیده مجردی

kabab-koobideh_400.jpg

مواد لازم برای 6 نفر(دوستان و همگی مجرد) :

- گوشت چرخ کرده؛ یک کیلوگرم

- پیاز؛ 300 گرم

- زعفران ساییده شده؛ یک قاشق چای‌خوری

- نمک و فلفل؛ به مقدار کافی

روش پخت:

1 - ابتدا کاسه بزرگی آماده کرده و پیازها را پس از پوست کندن و شستن با رنده ریز در آن رنده کنید.

نکته: اگر پیاز آب انداخت با دست پیاز رنده شده را بچلانید و آب اضافی آن را خالی کنید.

2 - گوشت چرخ کرده را همراه با نمک و فلفل به پیاز رنده شده اضافه کنید. زعفران ساییده شده را نیز در کمی آب‌جوش حل کرده و در این مخلوط گوشتی بریزید و با دست‌تان مواد را خوب ورز دهید تا مایه کباب حالت چسبنده پیدا کند. سپس مخلوط گوشتی را به مدت 2 تا 3 ساعت در یخچال قرار دهید.

3 - برای سیخ کردن کباب هم مقدماتی لازم است. ابتدا در کاسه کوچکی مقداری آب سرد بریزید و کنار دست‌تان قرار دهید. حالا پیش از برداشتن مایه کباب دست‌تان را در آب خیس کرده، یک مشت از مایه را بردارید و به شکل دوک درآورید؛ سپس همان‌طور که مواد در دست راست‌تان قرار دارد، سیخ را روی مایه دوکی بگذارید و شروع به پوشاندن سطح سیخ با مایه کباب کنید.

در پایان دوباره دست‌تان را در آب سرد فرو کنید و روی سیخ فشار دهید تا اثر انگشتان شما بر گوشت باقی بماند. حالا ابتدا و انتهای کباب را به سیخ بچسبانید و کناری بگذارید. همین کار را درباره همه مواد و سیخ‌ها انجام دهید. سپس آتش را بر پا کرده، سیخ‌ها را روی آن قرار دهید. فقط به خاطر داشته باشید که ابتدا باید آتش را مرتب باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد. وقتی گوشت کمی برشته شد، دیگر باد زدن لازم نیست.

نکته1:

گوشت کباب کوبیده را 2بار چرخ کنید. در ضمن یا آن را به صورت خالص از گوشت گوسفند آماده کنید یا از ترکیب گوشت گوسفند و گوساله استفاده کنید. پخت کباب کوبیده با گوشت گوساله به‌تنهایی امکان ندارد زیرا گوشت گوساله فاقد چربی لازم است. البته استفاده از قسمت‌های خیلی چرب گوشت گوسفند نیز برای پخت کباب کوبیده مناسب نیست.

نکته 2:

با وجود اینکه طبق این دستور دیگر نباید نگران ریختن کباب باشید ولی برای اطمینان بیشتر یکی دو تخم‌مرغ به مایه کباب اضافه کنید.

غذا آماده است، میتوانید از زندگی مجردی خود لذت ببرید

:ws44:

(ماهرخ جان خواهش میکنم اسپم نکن

:ws37:)

لینک به دیدگاه

یه غذای نونی خیلی سبک یا حالا پیش غذا که خیلی خیلی دستور پختش راحت و آسونه:yes:

کدو (هر چقدر که دوست دارین)

ماست

سیر

نمک به اندازه ی دلخواه

روغن

ابتدا کدو ها را به شکل حلقه ای بریده و سپس سرخ کرده

و بعد ماست به اندازه دلخواه بهش اضافه کنید

و در آخر سیر (در قطعات بسیار کوچیک)

نوش جانتون:14k8gag:

لینک به دیدگاه

غذایی با تخم مرغ

اول نیمروی معمولی رو درست می کنیم.بهش نمک و فلفل هم می زنیم.

نون تست رو به تعداد نیمرو ها مثلا اگه 3 تا نیمرو درست کردیم 3 تا نون تست رو داخل یکم روغن سرخ می کنیم که یکم طلایی بشه.

کف یک ظرف دیگه نون تست سرخ شده رو می زاریم و روش نیمرو رو می زاریم.دورش رو هم که اضافه هست می بریم.

روی نیمرو فلفل دلمه ای ریز شده و خیار شور ریز شده یا گوجه فرنگی ریزشده می ریزیم.بعد یک پنیرپیتزای ورقه ای رو روش می زاریم.

ظرف رو میزاریم داخل فر در حدی که پنیرپیتزا آب بشه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

یه غذایی میخوام آمزش بدم که تو هیچ عطاری پیدانمیشهbiggrin.gif

اما خودم عاشق این غذاهستمyes.gif

مواد لازم:

سویا...........................به میزان دلخواه

پیاز........................یک عدد متوسط(سفیدباشه بهتره)

سیب زمینی..........................یک عدد بزرگ

نمک،زردچوبه ........................به میزان کافی ودلخواه

ادویه...............................به میزان دلخوا ونوع دلخواهbiggrin.gif

تخم مرغ.........................یک عددمتوسط

رب یا سس گوجه فرنگی.................یک قاشق غذاخوری

طرزتهیه:

ابتدا سویا را در آب گرم به مدت ده تا بیست دقیقه خیس میکنیم..پیازوسیب زمینی را ریز خورد میکنیم

ابتدا پیازرا درون ماهی تابه میریزیم وکمی سرخ میکنیم تا به حد طلایی شدن برد بعد، بعد از اینکه آب سویا را کاملاگرفتیم به پیاز اضافه میکنیم وحسابی سرخ میکنیم که سویاها کمی برشته وطلایی شوند حال سویاهای سرخ شده را در ظرفی جدا میریزیم (میتوانیم برای اینکه روغنهای اضافی گرفته شود سویا را روی دستمالی تمیز جدا کنیم که روغنها جذب دستمال شود)

سپس سیب زمینی را سرخ میکنیم (من خودم تقریبا چیپس شون میکردمbiggrin.gifمیزان برشتگی سیب زمینی ها به سلیقه خودتان بستگی دارد)حال سویا های سرخ شده را به سیب زمینی اضافه میکنیم ونمک وادویه های دیگر را به آن اضافه میکنیم ورب یا سس هم در همین مرحله اضافه میگردد وغذارا حسابی بهم میزنیم تا تمام مواد کاملا باهم مخلوط شوند وغذا رنگ خوبی به خود میگیرد

########################################################

این غذا یه غذای پایه است ومیشه همه چی بهش اضافه بشه یا چیزی از کم بشه مثلا خود ما گاهی جای سویا تن ماهی میزدیم یا سوسیس یا به همین غذا یه تخم مرغ هم اضافه میکردیم

غذای سریع ،راحت ،ارزان وخوشمزه ایه

امتحانش ضررنداره:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
یکی چنتا غذای مجردی با مواد لازم برای یک یا دو نفر آموزش بده لطفا 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif
سلام بهرام جان .....راحت ترین غذای مجردی ماکارونی دیگه:w02:.....همین غذایی هم که آموزش دادم خیلی خوب ومقویه...جان تو!
لینک به دیدگاه
سلام بهرام جان .....راحت ترین غذای مجردی ماکارونی دیگه:w02:.....همین غذایی هم که آموزش دادم خیلی خوب ومقویه...جان تو!

عدسی هم خوبه مخصوصا تو زمستون. :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

عدسی هم خوبه مخصوصا تو زمستون. :hapydancsmil:

الان اینایی که گفتید آموزش بود ؟ :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...