رفتن به مطلب

مطبخ نواندیشان

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیزی که به آشپزی علاقه مند هستند در این مطبخ هنر های خودشون رو به دوست داران این هنر نیز آموزش بدن....انواع اقسام غذاها و دسرها و نوشیدنی هایی که خودتون درست میکنید..و همچنین سفره آرایی .اگر همراه با تصویر هم که باشه چه بهتر:icon_gol:

اولین غذا سرآشپز :rezanassimi

کباب دیگی سرآشپز:Fluid

سوپ قارچ و مرغ سرآشپز:کتایون

دلمه برگ سرآشپز:S.Tabassom

کوکو سرآشپز: کتایون

دلمه گوجه فرنگی سرآشپز:S.Tabassom

املت قارچ سرآشپز:Venooos

کوکو بادمجون سرآشپز:Pianist

ساندویچ مرغ سرآشپز:rezanassimi

کله پاچه سرآشپز:Sefid barfi

غذای فوری با تن ماهی سرآشپز:S.Tabassom

پاستا سرآشپز:کتایون

املت مجردی سرآشپز:bahram_first007

کنجه ی لاری سرآشپز: Ssara

کوفته تبریزی سرآشپز:سارا افشار

کتلت مرغ سرآشپز:S.Tabassom

اسم نداره! سرآشپز:CodePlus

PIZZA سرآشپز:rezanassimi

آش دوغ اردبیل سرآشپز:shirin.agro

خورشت پیچاق قیمه اردبیل سرآشپز:shirin.agro

بازهم یک غذای بی نام سرآشپز:Zina

پنیر برشته سرآشپز:bahram_first007

سالاد ماکارونی سرآشپز:Mahnaz.D

خورشت قارچ سرآشپز:S.Tabassom

یک غذای ساده دانشجویی سرآشپز:peyman2133

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 177
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی مریمی تاپیک خیلی خوبیه...

این جوری بچه ها تشویق میشن که آشپزی کنن...

و لذتش رو درک کنن...

ممنون کتایون جان:icon_gol:

نظرت چیه..خودت شروع کننده باشی؟:w16:

لینک به دیدگاه
ممنون کتایون جان:icon_gol:

نظرت چیه..خودت شروع کننده باشی؟:w16:

مشکلی ندارم برای شروع کردن...

اما خب غذاهایی که تا حالا درست کردم زیاد پیچیده نبوده...

غذاهای سنتی ایرانی و فست فود های روتین...

از کجا شروع کنم؟

لینک به دیدگاه

از کجا شروع کنم؟

طبخ کله پاچه چرب و طریقه تمیز کردن و بار گذاشتن. :ws37:

لینک به دیدگاه
طبخ کله پاچه چرب و طریقه تمیز کردن و بار گذاشتن. :ws37:

پختنش کاری نداره پاک کردنش دردسره !:w000:

پریشب خوردم :icon_redface:

خیلی عالیه من حتما شرکت میکنم :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
:ws3:کله پاچه واستون ضرر داره حاج اقا...

نترس من طبق فرموده آغا،هر روز صبح میروم کوهنوردی.

از ابتدا طرز طبخ کله پاچه + سیرابی را توضیح بدین. :ws37:

لینک به دیدگاه

از کجا شروع کنم؟

حالا که دوستان اصرار دارن..کله پاچه رو یاد بده..مراحل هم تصویری باشه:ws3:

دستور طبخ هر غذا به پست اول افزوده میشود.

لینک به دیدگاه

ایول من عاشق آشپزیم :ws3:

من گاهی دست بکار میشم و تو آشپزخونه یه چیزایی درست میکنم

اینی که توضیح میدم خیلی سادست ولی چیز خوشمزه ایه که بد نیست یه بار امتحانش کنین.

همون پوره سیب زمینیه که با پنیر پیتزا و ذرت و کالباس مخلوط شده...

اول دوتا سیب زمینی بزرگ تو ظرف آب بریزین و با نمک زیاد آبپز کنین.

بعد پوستشونو بگیرین و همشو بکوبین. میتونین از گوشکوب برقی استفاده کنین ولی از رنده استفاده نکنین که کشدار نشده.

حالا سیبزمینی هارو روی اجاق بذارین و یه لیوان شیر آروم آروم بهش اضافه کنین تا رنگش یکم روشن بشه. حالا یه قالب 100 گرمی کره رو چند قسمت کنین و تو مخلوط بریزین و رو همون حرارت کم هم بزنین تا جذب سیب زمینی ها بشه.

نوبت ذرت و کالباسه.

یکم کالباس گوشت 90درصد و یه مقدار ذرت شیرین ترجیحا خارجی (ذرتای ایرانی پوستشون کلفته و یکم تلخ مزن) داخل مواد و از روی اجاق بردارین و هم بزنین تا حسابی مخلوط شه. مقدار این مواد سلیقه ایه....

حالا یه ظرف مثل پیتزا خوری یا یه چیز مشابه که خیلی گود نباشه بیارین و موادو داخلش بریزین.

نوبت پنیر پیتزاست. باید از پنیر رنده شده استفاده کنین.

روی مخلوطی که تو ظرف ریختین شیارای عمیق طولی بوجود بیارین و توشو با پنیر پر کنین و روشو دوباره با مواد بپوشونین. مثل لوله های پنیر که داخل مواد باشه.

حالا روی موادم با پنیرزیاد بپوشونین و داخل فر بذارین.

اگه از ماکروفر استفاده میکنین باید درجه ماکرو بیشتر از 450 نباشه وگرنه پنیری که داخلش هست بیرون میزنه. بهترین گزینه همون فر هست.

انقدر بذارینش که روش طلایی بشه.

آماده شد. :a030:

خیلی خوشمزه میشه

حالشو ببرین :ws3:

لینک به دیدگاه

کباب دیگی:

مواد لازم:گوشت چرخ کرده،پیاز-نمک-فلفل-زردچوبه-سیب زمینی

اول پیاز رو رنده کنید و با گوشت خوب ورز بدید،همچنین مقداری کمی زردچوبه و فلفل و مقدار مناسب نمک اضافه کنید.کاملا مواد رو با دست با هم مخلوط کنید...بهتره از قابلمه روی استفاده کنید.مواد رو مانند شامی کباب برداشته و بر دیواره های قابلمه بچسبانید،نصف نیم لیوانی نیز آب در قابلمه بریزید.و شعله گاز رو خیلی کم کنید و درب قابلمه رو بزارید.بعد از 20 دقیقه یک عدد سیب زمینی رو بصورت نگینی خرد کرده و در آب قابلمه بریزید.نیم ساعت بعد از اینکه سیب زمینی ها رو اضافه کردید..کباب آماده هست..اضافه کردن سیب زمینی ها هم کاملا سلیقه ای هست..ولی بهتون پیشنهاد میکنم امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

کله پاچه در تخصص من نیست...

سوپ غذای مورد علاقه منه...

اینم سوپ قارچ و مرغ:

قارچ ها رو به صورت عمودی خرد کنین و با یه مقدار روغن سرخ کنین...

مرغ رو که اصولا بال و گردنه رو با پیاز که قبلا سرخ شده و هویچ خرد شده و نخود فرنگی و فلفل دلمه ای و نمک و زرد چوبه تفت بدین...

بعد حدود نصف لیوان آب به این مواد اضافه کنین...

آرد رو توی یه قابلمه با کره تفت بدین و بهش نمک و فلفل اضافه کنین...کم کم و در حال هم زدن شیر رو بهش اضافه کنین طوری که محلول یکنواختی به دست بیاد...

دو ترکیب قبلی رو به این محلول آضافه کنین...

وقتی غلظت سوپ به حالت دلخواه دراومد جعفری را اضافه کنین...

این زمان میشه سوپ رو از روی گاز برداشت و خامه بهش اضافه کرد...من خودم خامه نمیزنم البته:ws3:

خیلی خوشمزه اس...

لینک به دیدگاه

دلمه برگ :icon_gol:

اول برگ مو رو می شوریم می زاریم با آب و نمک بجوشه.به اندازه 5 یا 6 دقیقه نه زیادتر.

لپه رو که قبلا خیس کردیم با آب و نمک می پزیم.وقتی پخته شد آب اضافی رو دور می ریزیم .

برنج رو که قبلا خیس کردیم با آب ونمک آبکش می کنیم.

پیاز ریز شده رو با روغن سرخ می کنیم و بهش گوشت چرخ شده رو می اضافه می کنیم.بهشون فلفل سیاه و زردچوبه هم اضافه می کنیم.برای اینکه بوی گوشت گرفته بشه می تونیم سرکه به اندازه یک قاشق اضافه کنیم.بعد به مواد سبزی دلمه رو که قبلا شستیم و ریز کردیم اضافه می کنیم..اگه گوشت گوسفند باشه لازم نیست بزاریم با آب بپزه. توی مواد گوشت می تونیم یکم زرشک هم بزنیم. به مواد لپه و برنج هم اضافه می کنیم و گاز رو خاموش می کنیم.

مواد رو لای برگ مو می پیچیم.ته قابله یک ردیف برگ مو می زاریم.دونه دونه که مواد رو پیچیدیم می زاریم توی قابله .دلمه ها رو نباید شل ببندیم.توی قبلمه هم فشرده می چینیم.وقتی هم دلمه رو پیچیدیم آبلیمو به اندازه یک استکان کوچیک یا نصفه با سه قاشق شکر و نصف استکان آب هم می زنیم و روی مواد می ریزم.می تونیم کنار دلمه ها گوجه سبز هم بزاریم.بجای آبلیمو می شه از سرکه هم استفاده کنیم.بعد می زاریم دلمه هم بپزه.روی کل دلمه ها داخل قابله یک بشقاب می زاریم که دلمه ها فشرده تر بشن.

لینک به دیدگاه
دلمه برگ :icon_gol:

اول برگ مو رو می شوریم می زاریم با آب و نمک بجوشه.به اندازه 5 یا 6 دقیقه نه زیادتر.

لپه رو که قبلا خیس کردیم با آب و نمک می پزیم.وقتی پخته شد آب اضافی رو دور می ریزیم .

برنج رو که قبلا خیس کردیم با آب ونمک آبکش می کنیم.

پیاز ریز شده رو با روغن سرخ می کنیم و بهش گوشت چرخ شده رو می اضافه می کنیم.بهشون فلفل سیاه و زردچوبه هم اضافه می کنیم.برای اینکه بوی گوشت گرفته بشه می تونیم سرکه به اندازه یک قاشق اضافه کنیم.بعد به مواد سبزی دلمه رو که قبلا شستیم و ریز کردیم اضافه می کنیم..اگه گوشت گوسفند باشه لازم نیست بزاریم با آب بپزه. توی مواد گوشت می تونیم یکم زرشک هم بزنیم. به مواد لپه و برنج هم اضافه می کنیم و گاز رو خاموش می کنیم.

مواد رو لای برگ مو می پیچیم.ته قابله یک ردیف برگ مو می زاریم.دونه دونه که مواد رو پیچیدیم می زاریم توی قابله .دلمه ها رو نباید شل ببندیم.توی قبلمه هم فشرده می چینیم.وقتی هم دلمه رو پیچیدیم آبلیمو به اندازه یک استکان کوچیک یا نصفه با سه قاشق شکر و نصف استکان آب هم می زنیم و روی مواد می ریزم.می تونیم کنار دلمه ها گوجه سبز هم بزاریم.بجای آبلیمو می شه از سرکه هم استفاده کنیم.بعد می زاریم دلمه هم بپزه.روی کل دلمه ها داخل قابله یک بشقاب می زاریم که دلمه ها فشرده تر بشن.

مرسی...

:icon_gol:

ولی تو رو خدا لپه نریزید... :icon_pf (34):

باغلا بریزید خیلی خوشمزه تر میشه... :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...