رفتن به مطلب

مطبخ نواندیشان

ارسال های توصیه شده

نه...کلی گفتم...پیاز داغو تخم مرغو نعناع مزه ی ترشی آشو عوض میکنن...البته خود کوفته تبریزی به 12 نوع مختلف پخت میشه و اسم همشونم کوفته تبریزیه....:ws3:

خب بستگی به دوغش هم داره که ترش باشه یا شیرین

این کوفته داخل آش دوغ کوچولو هستش اندازه فندق :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 177
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خودت هم درست کردی:ws3: یکم سخته

آره گلم خیلی زیاد :yes:

برای بچه ها تو خوابگاه دوران ارشد زیاد درست می کردم یادش بخیر:girl_yes2:

انشالا بیایی اردبیل برات می پزم :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

چه هنرمند:w58:

:heartshape2: در اولین فرصت حتما:girl_blush2:

لینک به دیدگاه
منم تجربه هایی درین ضمینه دارم....

بهتره بجای خمیر بربری ، برید نان فانتزی فروشی و مقداری از خمیرشونو بگیرید...چون هم خمیرتون بعد پخت برشته ی تنوری میشه و هم پُفش زیادتره!

سس رو از چی تهیه میکنید؟

به نظر من اگر از رب گوجه فرنگی + کمی روغن هسته انگور یا زیتون + پودر جُز هندی استفاده کنید مزشت محشر میشه! :a030:

ایول بابا مهندس :ws3:

فراموش کردم بگم اگه قبل از تو فر گذاشتن یکم کنجد هم روش بریزیم عالی میشه :a030:

لینک به دیدگاه

غذایی که اسمشو نمیدونم:دی

مواد لازم:

1 عدد تن ماهی

1عدد کنسرو لوبیا و قارچ(میتونید خودتون درستش کنید)

پنیر پیتزا

چیپس خلالی

این غذا بسیار ساده خوشمزه و فوریه:دی

تن ماهی رو(من که روغنشو در میارم) با کنسرو لوبیا مخلوط میکنیم میذاریم سر شعله گاز کمی ابش تبخیر بشه البته یه کم بذارید اب لوبیا بمونه به مقداره دلخواه فلفله قرمز و سیاه بهش بزنید(البته من مقداره دلخواهم خیلیه:دی

غذارو بریزید تو یه پیرکس روشو پنیر پیتزا بریزید بعدش چیپس خلالی و دوباره کمی پنیر پیتزا

بذارید تو فر بمونه تا روش طلایی بشه

وقتی از تو فر درش اوردید نباید خشک باشه(به ان دلیل گفتم کمی ابدار بذاریدش توی فر)

غذای ما اماده ست:دی

غذای خیلی خوشمزه ایه وسنگین

پ.ن:میتونید ته ودیواره های پیرکستون نون تست بذارید و بعد غذارو بریزید داخل ظرف و بذارید توی فر اینجوری هم خیلی خوشمزه میشه.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ایول بابا مهندس :ws3:

فراموش کردم بگم اگه قبل از تو فر گذاشتن یکم کنجد هم روش بریزیم عالی میشه :a030:

میبینی مهندس؟

واقعاً تجرد ، آدمو به چه کارایی که وا نمیداره! :ws3:

لینک به دیدگاه
نه...کلی گفتم...پیاز داغو تخم مرغو نعناع مزه ی ترشی آشو عوض میکنن...البته خود کوفته تبریزی به 12 نوع مختلف پخت میشه و اسم همشونم کوفته تبریزیه....:ws3:

خب کوفته تبریزی من از کدوم نوعش بود اقا لوتی :ws3:

لینک به دیدگاه

منم میام شیرین:whistle: بسیار خوشمزه به نظر میرسن البته من آش دوغ زیاد خوردم...شمالی هام آش دوغ دارن...

لینک به دیدگاه
غذایی که اسمشو نمیدونم:دی

مواد لازم:

1 عدد تن ماهی

1عدد کنسرو لوبیا و قارچ(میتونید خودتون درستش کنید)

پنیر پیتزا

چیپس خلالی

این غذا بسیار ساده خوشمزه و فوریه:دی

تن ماهی رو(من که روغنشو در میارم) با کنسرو لوبیا مخلوط میکنیم میذاریم سر شعله گاز کمی ابش تبخیر بشه البته یه کم بذارید اب لوبیا بمونه به مقداره دلخواه فلفله قرمز و سیاه بهش بزنید(البته من مقداره دلخواهم خیلیه:دی

غذارو بریزید تو یه پیرکس روشو پنیر پیتزا بریزید بعدش چیپس خلالی و دوباره کمی پنیر پیتزا

بذارید تو فر بمونه تا روش طلایی بشه

وقتی از تو فر درش اوردید نباید خشک باشه(به ان دلیل گفتم کمی ابدار بذاریدش توی فر)

غذای ما اماده ست:دی

غذای خیلی خوشمزه ایه وسنگین

پ.ن:میتونید ته ودیواره های پیرکستون نون تست بذارید و بعد غذارو بریزید داخل ظرف و بذارید توی فر اینجوری هم خیلی خوشمزه میشه.

ممنون عزیزم...ولی زیاد تن ماهی نخور..چندین مورد مرگ(دور از جون شما)گزارش شده:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
منم میام شیرین:whistle: بسیار خوشمزه به نظر میرسن البته من آش دوغ زیاد خوردم...شمالی هام آش دوغ دارن...

من منتظرتم کتایون جوووونم:yes:

لینک به دیدگاه
من پیشنهاد میکنم تو این تاپیک غذاهایی گذاشته بشه که معمولا تو خونه پخته نمیشه...

یه ساندویچ خیلی خیلی خیلی خوشمزه نشونتون میدم درست کنین لذتشو ببرین :a030:

اول باید نصف مرغ (شامل ران و سینه باهم) با ادویه و نمک و غیره بپزین و خورد کنین.

یه بسته قارچ هم خورد کنین و تفت بدین. برای این کار اول کمی روغن تو ماهیتابه بریزین تا گرم بشه. لازم نیست خیلی داغ باشه... بعد قارچ خورد شده رو داخلش بریزین و فورا مقداری آبلیمو بهش اضافه کنین و هم بزنین. این باعث میشه قارچها سیاه نشن و مزه خوبی هم داشته باشن. کمی ادویه و نمک و زردچوبه بهش اضافه کنین و بذارین تا بپزه. دقت کنین که شعله گاز نباید زیاد باشه که سرخ بشن و نباید کم باشه که آب بندازه...

حالا توی نان باگت کمی سس سفید میزنین. (اضافه کردن سس سفید قبل از مواد خیلی اهمیت داره چون به خورد باگت میره و خوشمزه میشه)

مقداری گوجه و خیارشور میذارین و بعد مقدار زیادی از مرغ خورد شده رو زیرش میریزین و یه ردیف هم قارچ پخته شده روش.

تمام...

اسمشو بذارین ساندویچ مرغ و...

لذتشو ببرین :ws3:

ما اینو چن شب پیش درستیدیم خیلی خوشمزه شده بود:ws50:

فقط ما به همراه قارچ، پنیر و سس گوجه ریختیم و سرخ کردیم و بعدش مرغایی که ریش ریش کردیم بهش اضافه کردیم!تفتش دادیم :w16:

لینک به دیدگاه
ما اینو چن شب پیش درستیدیم خیلی خوشمزه شده بود:ws50:

فقط ما به همراه قارچ، پنیر و سس گوجه ریختیم و سرخ کردیم و بعدش مرغایی که ریش ریش کردیم بهش اضافه کردیم!تفتش دادیم :w16:

نوش جونتون :a030:

دفه ی بعد مرغا رو با قارچ تفت ندین که وقتی ساندویچو گاز میزنی مزه ها جدا جدا زیر دندونت احساس بشه ببین چه خوشمزه میشه :w16:

لینک به دیدگاه

دستور تهیه غذای مجردی 2، پنیر برشته ، برای 2 نفر

مواد لازم :

1. پنیر سه قاشق ( با کلاس ها از پنیر پیتزا هم میتوانند استفاده کنند )

2. تخم مرغ 1 الی 2 عدد

3. نمک ، فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم

در تهیه این غذا دقت لازم را به عمل آورید، مصالح غذا را با دقت خیلی زیاد مخلوط کرده و با اندکی روغن سرخ نمایید .

نان را که از قبل تهیه کرده اید بردارید و با غذای آموزشی اینجانب میل فرمایید و از مجردی خود نهایت لذت را ببرید:ws44:

نمونه ای از این غذای مجردی :

%D8%B4%D8%B4-150x135.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...