رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با تشکر از سام عزیز ولی من فکر می کنم اشپزخونه اپن در ابتدا در خونه هایی که اشپزخونه کوچیکی داشتن مد شد بعد ما در همه ی خونه ها ازش استفاده کردیم که حالا مجبوریم همه ی درد سراش رو تحمل کنیم مثل پیچیدن بوی سرخ کردنی توی تمام خونه مثل کشیدن پرده تا جلوی دید مهمون بگیره که خانوم خونه راحت باشه وخیلی چیزای دیگه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر منم آشپزخانه اپن زیادم بد نیست...فقط اگه تو دید مستقیم نباشه خوبه...همین اپن تو طراحی داخلی کمک زیادی میتونه بکنه

لینک به دیدگاه

من قبلش ترجیح دادم صفحات تاپیک رو بخونم ببینم مزنه کار چیه!

تاپیک رو مرور کردم

بحث های جالبی انجام شده بود

منم با اجازاه قاتی این بحث جدید بشم

به نظر منم آشپزخانه اپن زیادم بد نیست...فقط اگه تو دید مستقیم نباشه خوبه...همین اپن تو طراحی داخلی کمک زیادی میتونه بکنه

آشپزخانه به نظر من نقطه عطفی توی خونه هست

مادر خونه کلی از وقتش توی آشپزخانه میگذرونه (البته دیگه مادرهای الان زیاد اینجوری نیستن!)

با توجه به اینکه مادر توی آشپزخانه مشغول کار هست اگر آشپزخانه ارتباط مناسبی با نشیمن نداشته باشه از نظر من یه مقداری رابطه ها رو کم میکنه و باعث جدایی میشه

یکی از راههای این ارتباط همین اپن هست ولی به شیوه مناسب نه به صورتی که الان ما داریم توی بعضی از ساختمون ها میبینیم

ما همیشه وقتی چیزی در نگاه اول با فرهنگمون جور نباشه میگیم خوب نیست ولی هیچ وقت در همون اول نمیگیم که این کار خوبه ولی نه برای فرهنگ ما.

در نگاه بعدی ما باید به فکر این باشیم که چه کارهایی میتونیم انجام بدیم تا این مسئله ای که با فرهنگ ما سازگار نیست رو با فرهنگ سازگار کنیم

لینک به دیدگاه

آشپزخونه اپن :banel_smiley_4:

یه زمانی چند سال پیشا آپن آشپزخونه رو بالاتر می گرفتن و دید کمتری به داخل اشپزخونه داشت .به نظرم خیلی بهتر بود.اما الان کار رسیده به جایی که اصلا اپن هم نداره و اون فضا رو با میز نهارخوری پر می کنن icon_pf%20(34).gif اینکار ممکنه خیلی زیبایی داشته باشه اما واسه کسی که صاحبخونس و مهمون داره خیلی سخت می شه...آشپزخونه های اپن حتما به آشپزخونه مخفی احتیاج دارن تا اینجور مواقع ظرفهای کثیف رو ببرن داخلش و از پذیرایی یه کوه ظرف و دیگ کثیف جلوی چشم مهمونا نباشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
آشپزخونه اپن :banel_smiley_4:

یه زمانی چند سال پیشا آپن آشپزخونه رو بالاتر می گرفتن و دید کمتری به داخل اشپزخونه داشت .به نظرم خیلی بهتر بود.اما الان کار رسیده به جایی که اصلا اپن هم نداره و اون فضا رو با میز نهارخوری پر می کنن :icon_pf (34): اینکار ممکنه خیلی زیبایی داشته باشه اما واسه کسی که صاحبخونس و مهمون داره خیلی سخت می شه...آشپزخونه های اپن حتما به آشپزخونه مخفی احتیاج دارن تا اینجور مواقع ظرفهای کثیف رو ببرن داخلش و از پذیرایی یه کوه ظرف و دیگ کثیف جلوی چشم مهمونا نباشه:banel_smiley_4:

خوب منظور شما نمیدونم چجور مهمونی هست ولی الان بعد از مهمونی هایی که ظروف کثیف زیادی دارن از حمام به جای آشپزخونه استفاده میشه!

اینم باز بر میگرده به کار ما معمارها که خونه رو فقط برای 3-4 نفر در نظر میگیریم و وقتی یه مهمونی بزرگ توی خونه برگزار میشه باید از فضاهای دیگه کمک بگیره!

لینک به دیدگاه
خوب منظور شما نمیدونم چجور مهمونی هست ولی الان بعد از مهمونی هایی که ظروف کثیف زیادی دارن از حمام به جای آشپزخونه استفاده میشه!

اینم باز بر میگرده به کار ما معمارها که خونه رو فقط برای 3-4 نفر در نظر میگیریم و وقتی یه مهمونی بزرگ توی خونه برگزار میشه باید از فضاهای دیگه کمک بگیره!

خب به نظر شما از حموم کمک گرفتن برای انبار ظرفها کار درست و اصولیه؟؟؟

در این مورد من گفتم که باید همه آشپزخونه یه آشپزخونه مخفی داشته باشن.هرچند کوچیک اما اینطوری صاحبخونه راحت زیر دست و پاشو خالی می کنه .به نظر من خیلی زشته که آدم کلی ظرف و ... رو جلوی مهمونها ببره تو حموم !! منظور منم مهمونهاییه که جنبه رسمی تر دارن .بالاخره همه مهمونها که خاله و دایی و ..نیستن :ws3:

لینک به دیدگاه

ما قبلنا آشپز خونمون اپن نبود...خیلی خوب بود...یهو کسی میومدظرفا رو می چپوندیم تو کابینت :ws28:

البته چون هالمون نور گیر نبود...اپن کردیم هم حال نورگیر شد هم آشپز خونه بزرگتر به نظر می رسه......ولی خب دیگه همه چی باید مرتب باشه و تمیز و این حرفا :ws37:

خب وقتی آشپزخونه ی اوپن داریم می تونیم از اوپنش به عنوتن صبحونه خوری استفاده کنیم....یه جای کوچیک و دم دست ...

کلی تر بخوایم بگیم به نظرم به فرهنگ و اجتماع بستگی داره....

مثلا" تو اتریش..خیلی از خونه ها از آشپزجونه شروع می شه بعد میاید تو پذیرایی....من نمی دونم چه فکر کردن :banel_smiley_4:

تو خونه های امریکایی جدیداش که زحمت نمی دن به خودشون...ته خونه رو می کنن آشپز خونه یا کابینت می ذارن بین پذیرایی و آشپز خونه بهش می گن آیلند..که مثلا" جدا کننده باشه :banel_smiley_4:

آشپز خونه ی اپن خوبه اگه دید بهش کم باشه :w16:

لینک به دیدگاه

در این مورد من گفتم که باید همه آشپزخونه یه آشپزخونه مخفی داشته باشن.هرچند کوچیک اما اینطوری صاحبخونه راحت زیر دست و پاشو خالی می کنه .به نظر من خیلی زشته که آدم کلی ظرف و ... رو جلوی مهمونها ببره تو حموم !! منظور منم مهمونهاییه که جنبه رسمی تر دارن .بالاخره همه مهمونها که خاله و دایی و ..نیستن :ws3:

اره...با این حرف سارا موافقم....خونه یکی از فامیلامون آشپزخونه شیکی داشتن که اینجوری بود....اشپزخونه ایی که توو دید مهمونا بود تر تمیز و بزرگ بود که یخچالو یه میز ناهار خوری کوچیک تووش بود..اشپزخونه دوم محل پختو پزو شستن ظرفها بود که کوچیک بود با یه در شیشه ای مات کشویی از این یکی جدا میشد

لینک به دیدگاه

نه نه نه!

من منظورم این نبود که از حموم برای این کار استفاده بشه

منظور من اینه که به خاطر اینکه ما توی طراحی هامون همچین فضایی رو کم داریم از حموم استفاده میشه

به هر حال باید فضایی برای پشتیبانی از آشپزخونه هم در نظر گرفته بشه

اینجا میرسیم به همون آشپزخونه مخفی که دوستمون گفتن

البته این دیگه بستگی به هوش اون طراح داره که چجوری این فضا رو با آشپزخونه ادغام و طراحی کنه

از نظر من مکان یابی همچین فضایی در ساختمونهای 50-60 متری و یا بزرگتری که در حال حاظر داریم یه مقداری سخت هست

هم از لحاظ طراحی و هم از لحاظ کارفرما

خوب میدونید که کارفرما ها اکثرا دنبال کم کردن هزینه هاشون هستن و خوب اگه ما بخوایم توی طرح ها یه مقداری خلاقیت به خرج بدیم مسلما کارفرما شاکی میشه

یه بحثی در صفحات قبل شده بود و اون نقشه کش بودن معمارهای ما هست

معمارهای ما الان اون چیزی که کارفرما بگه باید انجام بدن نه اون چیزی که تشخیص میدن خوبه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

مثل اینکه بحث خوابید!

اگه اجازه بدین من یه بحث رو شروع کنم

نظرتون راجب به مصالح بوم آورد چه؟

چقدر میتونه در حال حاظر کاربرد داشته باشه؟

برای مثال تو بم از خشت و گل برای ساختن ساختمون ها استفاده میکردن. همونجوری که اطلاع دارید از خشت و گل با ضخامت های بالا استفاده میکردن تا دمای محیط رو حفظ کنن

شیوه ساخت اون موقع به صورت افقی بود و به خاطر اینکه زمین زیاد بود ساختمون ها به صورت افقی ساخته میشدند ولی در حال حاظر شیوه ساخت به صورت عمودی تغییر کرده

حالا به نظرتون چجوری میتونیم از اون مصالح قدیمی الان استفاده کنیم یا اینکه چجوری این مصالح رو با ساختمون های حال مطابقت بدیم؟

لینک به دیدگاه
مثل اینکه بحث خوابید!

اگه اجازه بدین من یه بحث رو شروع کنم

نتون راجب به مصالح بو آورد چه؟

چقدر میتونه در حال حاظر کاربرد داشته باشه؟

برای مثال تو بم از خشت و گل برای ساختن ساختمون ها استفاده میکردن. همونجوری که اطلاع دارید از خشت و گل با ضخامت های بالا استفاده میکردن تا دمای محیط رو حفظ کنن

شیوه ساخت اون موقع به صورت افقی بود و به خاطر اینکه زمین زیاد بود ساختمون ها به صورت افقی ساخته میشدند ولی در حال حاظر شیوه ساخت به صورت عمودی تغییر کرده

حالا به نظرتون چجوری میتونیم از اون مصالح قدیمی الان استفاده کنیم یا اینکه چجوری این مصالح رو با ساختمون های حال مطابقت بدیم؟

خب الان میشه از مصالحی استفاده کرد که مناسب محیط باشه ونه فقط براساس مد ازش بهره بگیریم.

صرفا هم لزومی نداره که عینا ازهمون مصالح استفاده کرد........

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

آآآآآآآآآآآآآآآآآآپhapydancsmil.gif

بچه ها...به نظرتون پشت طراحی خونه های آپارتمانی، لازم که ایده وجود داشته باشه یا نه؟

مثلا من الان خونه هایی که همیشه توو سیر یونی میبینم....یه چیز عمودیه که عین کیــــــــــــک رفته بالاw58.gif

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

خیلی ایده نمیخواد؛ بیشتر تو طراحی داخلیش لازمه کار بشه ، تو طراحی اتاقا و آشپزخونه و...

تو حجمش که دیگه خیلی نمیشه تغییر داد:ws37:

لینک به دیدگاه

برای خونه های مسکونی یه فسقلی جا می دن می گن این همه واحد دربیار

سر جمع می تونی یه سری کارا تو نماش اونم در سطح مسطح انجام بدی

بیشتر باید توی داخلش تمرکز کنی که یه فضای خوب دربیاری اونم اکثرا با متراژای پایین!

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
برای خونه های مسکونی یه فسقلی جا می دن می گن این همه واحد دربیار

سر جمع می تونی یه سری کارا تو نماش اونم در سطح مسطح انجام بدی

بیشتر باید توی داخلش تمرکز کنی که یه فضای خوب دربیاری اونم اکثرا با متراژای پایین!

دقیییییییییییییییقا....اما جالبه که همون یه فسقل فضای داخل رو هم خووب در نمیارنicon_razz.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بچه ها نظرتون درباره این کار چیه...

کار مفیدیه یا نه؟؟؟

موافقین با این کار یا نه؟؟؟

[h=1]آموزش «خلاقیت و معماری» در صدا وسیما[/h]شبکه آموزش سیما برای اولین بار «خلاقیت و معماری» را برای مخاطبان خود آموزش می‌دهد.

shabake_amozesh.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه‌ ترکیبی «خلاقیت و معماری» از پخش این برنامه از شبکه آموزش خبر داد و گفت: برای اولین بار است که موضوع آموزش معماری را به این شکل در صداوسیما و در شبکه‌ آموزش ارائه می‌دهیم.

حسنعلی اظهار داشت: این مجموعه در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای تولید شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه خلاقیت و معماری مراحل پایانی فنی را می‌گذراند، خاطرنشان کرد: موضوع اصلی برنامه داشتن یک خلاقیت و نگاه معمارانه نسبت به محیط اطرافمان است و اینکه این نگاه معمارانه را چگونه با مهارت‌های اسکیس تلفیق کنیم و یک طرح معمارانه به وجود بیاوریم.

اربابی با بیان اینکه این مجموعه به زودی به روی آنتن شبکه آموزش می‌رود‌،‌ خاطرنشان کرد:‌ این یک مجموعه آموزشی ـ ترکیبی است ولی به گونه‌ای روایت آن مستندگونه است.

وی افزود:‌ این برنامه تیتراژ فوق‌العاده‌ای دارد و برای اولین بار است که تولید شده است و اساسا به طور رئال نشان می‌دهد که ما با یک نگاه خاص خلاقانه چگونه می‌توانیم فضاهای معماری خاص را ارائه دهیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...