رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان

سلااااااااام سلاااااااااااااام %28468%29.gif

،

خب؛ اولین نفر لیست من بودم؛ %28279%29.gif

حالا میخوام ازتون یه سوال بپرسم،

ببینید، ماها تو دانشگاهامون ؛ بعضی از استادا بیشتر از اینکه بخوان بهمون یاد بدن چطور طراحی کنیم؛ راندومون براشون مهمه؛ البته بعضیا اینطوور نیستن,

به نظرتون بلد بودن اسکیس و راندو برا یک معمار چقدر مهمه ؟ حتی تو ارشد هم امتحانش خیلی مهمه برا قبولی؛

حالا کلا سوال من اینه به نظرتون اینقدر توجه به راندو و اسکیس لازمه ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نه!

والا من که نفهمیدم تا حالا به چه دردی می خوره! تو امتحان نظام مهندسی هم هست آخه یعنی چی

اسکیس باید در حدی باشه که بتونی اون طرحی رو که تو ذهنته ارائه بدی حالا هی رنگ بزن کاژیک بکوب که چی!!! الانم برا ارائه طرح این همه برنامه های کامپیوتری اومده اصرار بیش از حد روش به نظرم بی مورده!

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
نه!

والا من که نفهمیدم تا حالا به چه دردی می خوره! تو امتحان نظام مهندسی هم هست آخه یعنی چی

اسکیس باید در حدی باشه که بتونی اون طرحی رو که تو ذهنته ارائه بدی حالا هی رنگ بزن کاژیک بکوب که چی!!! الانم برا ارائه طرح این همه برنامه های کامپیوتری اومده اصرار بیش از حد روش به نظرم بی مورده!

من خودم ؛ خیلییییییی به راندو و اسکیس علاقه دارم؛ اما تا حالا تو هیچ ارائه ای به اندازه اتوکد به کارم نیومده؛ البته مهمه ؛ اما در حدی که گفتی، %282343%29.gif

در حال حاضر ما طرح 4 داریم؛ استادامون اگه کار تریدی مکس ببریم خیلی خوششون میاد؛ اما تاحالا تو هیچ درسی به ما تری دی مکس یاد ندادن و باید بیرون کلاس بریم؛

حالا بیا ببین تا حالا چن تا درس داشتیم که باهامون راندو کار شده؛

ساخت و ارائه 1؛ ساخت و ارائه 2 ؛ساخت و ارائه 3, طراحی با دست آزاد , تو بقیه درسامون هم باز کمی بهمون یاد دادن ؛ مثل روستا:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
من خودم ؛ خیلییییییی به راندو و اسکیس علاقه دارم؛ اما تا حالا تو هیچ ارائه ای به اندازه اتوکد به کارم نیومده؛ البته مهمه ؛ اما در حدی که گفتی، %282343%29.gif

در حال حاضر ما طرح 4 داریم؛ استادامون اگه کار تریدی مکس ببریم خیلی خوششون میاد؛ اما تاحالا تو هیچ درسی به ما تری دی مکس یاد ندادن و باید بیرون کلاس بریم؛

حالا بیا ببین تا حالا چن تا درس داشتیم که باهامون راندو کار شده؛

ساخت و ارائه 1؛ ساخت و ارائه 2 ؛ساخت و ارائه 3, طراحی با دست آزاد , تو بقیه درسامون هم باز کمی بهمون یاد دادن ؛ مثل روستا:5c6ipag2mnshmsf5ju3

خوش به حالتون به ما که راندو هم یاد ندادن

فقط 2 واحد کاربرد نرم افزار گذاشتن که اونم دستشون درد نکنه واسه خودشون خوبه

با نظر فاطیما موافقم روز به روز علم داره پیشرفت میکنه هر روز یه برنامه جدید

من که خودم به شخصه کار با کامپیوترو بیش تر بیش تر ترجیح میدم...

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
خوش به حالتون به ما که راندو هم یاد ندادن

فقط 2 واحد کاربرد نرم افزار گذاشتن که اونم دستشون درد نکنه واسه خودشون خوبه

با نظر فاطیما موافقم روز به روز علم داره پیشرفت میکنه هر روز یه برنامه جدید

من که خودم به شخصه کار با کامپیوترو بیش تر بیش تر ترجیح میدم...

آره خب، کار با کامپیوتر مخصوصا تری دی مکس و...؛ اینا طرحشون بیشتر شبیه به واقعیته که؛

آخه استادامون میگفتن؛ باید راندو بلد باشیم؛ تا یه طرحی که میزنیم رو ببینیم در واقعیت چطوره؛ سریع اینطوری با راندو متوجه میشم:ydm47612zsesgift969

اما با کامپیوتر راحت تر هم هستش....:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

من راندو دستی هم دوست دارم یاد بگیرم آخه خیلی جاها به دردمون میخوره مخصوصا واسه امتحان ارشد

ولی به نظرم وقت کار با کامپیوتر تمرکز بیشتری داریم

لینک به دیدگاه

منم خودم عاشق اسکیس و راندو ام.البته خیلی مونده تا دستم قوی قوی بشه .

آره به نظر منکه یه معمار باید دست قوی تو اسکیس و راندو داشته باشه!

فکر کنین می خواین یه طرحی که تو ذهنتونه به کسی توضیح بدین،باید بتونین درست اونو رسم کنین دیگه...پرسپکتیو و جلو عقب بودنو ..کلا همه چیزش باید مفهوم طرح رو برسونه.بدون راندو هم که نمی شه فهمید کجاها فرورفتگی داره و سایه میفته و کجاها نه!

حالا اون لحظه از کجا می خواین اتوکد و تری دی و برنامه های ترسیمی گیر بیارین؟؟؟ :JC_thinking:

اتفاقا من نظرم این بود که واسه کنکور کاردانی به کارشناسی هم باید یه آزمون عملی کوچیک باشه تا هرکی دستش قویه بره کارشناسی.آخه زشته به نظرم یه دانشجوی ترم آخر معماری، از اینکه می خواد اسکیس بزنه و راندو کنه ماتم میگیره و دست به دامن شونصد نفر می شه icon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه

:a030:خوب به نظر من اسکیس دست رو برای طراحی خیلی قوی میکنه...یه استادی داریم......میگه معماری یعنی اعتماد به نفس توو خط کشیدن.......

برای خظ کشیدن باید اعتماد به نفس داشته باشی...نباید از خط کشیدن ترسید.....باید خیلی قوی دستت روو برگه کار کنه....منم باهاش موافقم....اگه واقعا میخوای طرح قشنگی ارائه بدی نباید از کشیدن خط بترسی..........خوب اسکیس یه جور تمرینه برای کشیدن خط های قوی و بدون ترس......البته...الان دیگه کسی (توو شرکتا مخصوصا)کاری رو یا طرحی رو با دست ارائه نمیدن.....اما خوب....برای کشیدن همون کار و طرح اولیه هم به اسکیس نیازه

لینک به دیدگاه

من یه سوال دارم :sad0:

واقعا چند درصد شما اون منابعی که توی کنکور هست طی دوران تحصیلتون می خونین؟

خود ما به جز درسای تاریخ معماری هیچ کدوم از کتابای دیگه رو نخوندیم:icon_razz:

آرزو داشتم یکی از کتابای گلابچی رو تو کلاسای ساختمان می خوندیم ولی آرزو بر جوانان عیب نیست!

هاه اسکیییییییییییییییییییییس

از ترم دو به بعد من دست به مداد و اسکیس نزدم تنها جایی که بعد از اون من اسکیس زدم تو همین سایت بود!! ها بعدشم امتحان داشنگاه آزاد:icon_razz:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

ما که این منابع کنکور رو تا حالا تو درسامون ارائه نشد؛نه که ارائه نشده باشه هستش اما استادا از این کتابا درس نمیدن ؛:ydm47612zsesgift969

همیشه استادامون جزوه های خودشون رو میذاشتن تو فتوکپی روبروی دانشگاه و میگفتن بریم از اونجا بگیریم؛( هرچند یکمی از همون کتابا بود؛ یعمی خلاصه اونا)

فقط یه دونه کتاب معماری معاصر غرب رو ترم پیش واسه درس مبانی نظری خوندیم؛

اونم مکمل بود خود استاد از روش برامون درس نداد....

واسه اسکیس و راندو هم اینطور که تو کنکور سوال میاد تاحالا کار نکردیم؛

ولی خب تا ترمای پیش وقتی یه طرحی مثلا کتابخونه میزدیم، اونو باید پلانو... راندو میکردیم و نشون استاد میدادیم... در همین حد:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

بچه ها من یه سری فیلم اسکیس سریع از یوتیوب دانلود کردم براتون می دارم...حجم هر کدومش 7-8 مگه....دانلود کنید خوبه.

بعد برای اسکیس و اینا یکی از استادای ما می گفت برای تمرینای اول کاغذ پوستی بندازید روی طرح...از رو بکشید تا دستتون بیاد :ws37:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
بچه ها من یه سری فیلم اسکیس سریع از یوتیوب دانلود کردم براتون می دارم...حجم هر کدومش 7-8 مگه....دانلود کنید خوبه.

بعد برای اسکیس و اینا یکی از استادای ما می گفت برای تمرینای اول کاغذ پوستی بندازید روی طرح...از رو بکشید تا دستتون بیاد :ws37:

چه عاااااااااااالی؛ میسیییییییی %281320%29.gif

منم یادمه تو کاردانیمون؛ یه استاد بود(متاسفانه استاد ما نبود) 150 صفحه کروکی و اسکیسو گفته بود بچه ها از رو بکشن تا دستشون قوی شه؛

به نظر من هم کلاس اسکیس رفتن خیلی مهم نیست؛چون کسایی هم که میرن کلاس اسکیس فقط بهشون کارارو میدن و میگن از رو بکشن ( ممکنه استاد یه تعداد نکته مهم هم بگنا) اما بیشتر تمرینه %282343%29.gif

لینک به دیدگاه

درسته که کلاس اسکیس زیاد مهم نیست ولی تا کسی بالا سرمون نباشه کار نمیکنم

من خودم تا حالا چند بار تصمیم گرفتم روزی 1 ساعت بشینم کار کنم ولی فقط چند روز دوام داشته

لینک به دیدگاه
من یه سوال دارم :sad0:

واقعا چند درصد شما اون منابعی که توی کنکور هست طی دوران تحصیلتون می خونین؟

خود ما به جز درسای تاریخ معماری هیچ کدوم از کتابای دیگه رو نخوندیم:icon_razz:

آرزو داشتم یکی از کتابای گلابچی رو تو کلاسای ساختمان می خوندیم ولی آرزو بر جوانان عیب نیست!

هاه اسکیییییییییییییییییییییس

از ترم دو به بعد من دست به مداد و اسکیس نزدم تنها جایی که بعد از اون من اسکیس زدم تو همین سایت بود!! ها بعدشم امتحان داشنگاه آزاد:icon_razz:

والا ما دیگه آخرای تموم کردنیم....

خانوما و آقایون...به جز عناصر و جزییات...و کتاب معماری معاصر غرب که ونووس خانوم اشاره کردن....چیزی ندیدیم....

البته تو تنظیم شرایط محیطی....دستمون به کتاب اقلیم و معماری هم خورد....

و تو درس مهم و وزین هندسه معماری.....دستمون به فرم و فضا خورد.......

درحد خوردن دست ها.....آخر هم از روی جزوه امتحان گرفته شد.....:texc5lhcbtrocnmvtp8

بقیه اشو خودمون رفتیم.....گرفتیم ببینیم....چه خبره.....بعد فهمیدیم...خیلی خبراست......ما بی خبریم:no:

دیگه ما هیچی ندیدیم.....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

ای بابا

خوب این ظلمه دیگه

ببین من چقد کتاب باید بخونم که تا حالا دستم بهشون نخورده فقط معماری این شکلیه ها بقیه رشته ها تقریبا منابعشون با درسای یونیشون یکیه لااقل تو یکی دو تا رشته که من دیدم

امروز رفتم کتاب سازه در معماری رو گرفتم از اون کتابا که جلدشم ندیده بودم!

کلا به خودم تسلیت می گم!!!

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
درسته که کلاس اسکیس زیاد مهم نیست ولی تا کسی بالا سرمون نباشه کار نمیکنم

من خودم تا حالا چند بار تصمیم گرفتم روزی 1 ساعت بشینم کار کنم ولی فقط چند روز دوام داشته

موافقم (279).gif

ای بابا

خوب این ظلمه دیگه

ببین من چقد کتاب باید بخونم که تا حالا دستم بهشون نخورده فقط معماری این شکلیه ها بقیه رشته ها تقریبا منابعشون با درسای یونیشون یکیه لااقل تو یکی دو تا رشته که من دیدم

ببین فاطیما جون,

درسته که اون کتابا رو نخوندی؛ اما این به این معنی نیست که اونا رو بلد نیستی و...

استادای ما همون کتابا رو میپیچوننو جزوه میکنن میدن به ماها؛:ws37:

مثلا این ترم معماری جهان اسلان داریم؛ استادمون کل کتاب هنر در معماری رو کپی کرده؛ گذاشته که ما از اون بخونیم؛ خیی هم بی کیفیت و عکساش اصلا معلوم نیست!!!:icon_razz:

اما نمیگه برید کتابو بگیرن!!! من موندم این استادا چرا نمیخوان از کتاب درس بدن!!! (2367).gif

لینک به دیدگاه
ای بابا

خوب این ظلمه دیگه

من خدمت این کتاب از دور...از پشت شیشه پنجره کتاب فروشی ارادت دارم.....

والا همه ی فعلاتون رو می تونین جمع کنید...که بر من و تعداد زیادی از بچه ها صدق کنه....

به خاطره اینکه همه ی استادا...از هیئت علمی که گرفته تا استادیار ها...همه درس طرح رو مهم ترین می دونن.....و دنبال این نیستن که استاد خوب برای درس های پایه بیارن....که به منابع مهم استناد می کنن....

حداقل برای ما که اینجوری بوده....استاد های طرح خوب......ولی اساتید دیگه.....با یک جزوه میومدن سرکلاس.....از منابع دمه دستی....و ترم رو تموم می کردن....

دانشجو باید...خودش بره...به صورت جداگانه برای آینده اش...منابع رو بپیره و بخونه...که به دلیل مشغله زیادش تو دانشگاه...نه حوصله اش رو داره نه وقتش رو.....البته میشه...ولی باید قید خیلی چیز هارو زد....

طومار شد....:icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...