رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ینی یه مکتب میتونه دارای چندین سبک باشه درسته؟:ws38:

خوب فکر میکنم اصول اولیه یه مکتب روو سبکهایی که ازش نشات میگیره(هرچند جزئی) هم تاثیر گذار باشه...ینی مثلا هر سبک یکی از اصول اولیه مکتبی که ازش پیروی میکنن رو هم داشته باشه...اوونوقت چی؟:ws52:

من الان هنوز به جوابِ کامل نرسیدم :whistle:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

یکی از اساتیدمون یه سوال بهمون داده که در موردش تحقیق کنیم خواستم از نظرات شماها هم استفاده کنم:icon_redface:

چه چیزهایی در تمدن ایرانی وجود دارد که باعث شده درونش ایهام داشته باشه ؟ ( مثلا ادبیات ٬ موسیقی ٫ معماری ٫ و حتی ساختار غذاهای ایرانی )

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام بچه ها

یکی از اساتیدمون یه سوال بهمون داده که در موردش تحقیق کنیم خواستم از نظرات شماها هم استفاده کنم:icon_redface:

چه چیزهایی در تمدن ایرانی وجود دارد که باعث شده درونش ایهام داشته باشه ؟ ( مثلا ادبیات ٬ موسیقی ٫ معماری ٫ و حتی ساختار غذاهای ایرانی )

سوالش گنگه؛

یعنی چی؟5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
سوالش گنگه؛

یعنی چی؟5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

منم متوجه نشدم ...منظورت از ایهام چیه؟:ws38:

راستش زیاد توضیح نداد که بتونم سوالمو واضح مطرح کنم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

مثلا میگفت چرا تمدن های دیگه فکر میکنن موسیقی ایرانی غمگینه؟!در صورتی که غمگین نیست فقط به خاطر ایهامی که در موسیقی ایرانی وجود داره تمدن های دیگه فکر میکنن غمگینه.

یا غذاهای ایرانی چرا از ظاهر غذاهای ایرانی نمیشه فهمید از چی درست شده .

همینطور در معماری چرا معماری ایرانی درونگراست ؟! (جدا از بحث اقلیم )

استادمون از ما چرای این ایهام ها رو میخواد...

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
راستش زیاد توضیح نداد که بتونم سوالمو واضح مطرح کنم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

مثلا میگفت چرا تمدن های دیگه فکر میکنن موسیقی ایرانی غمگینه؟!در صورتی که غمگین نیست فقط به خاطر ایهامی که در موسیقی ایرانی وجود داره تمدن های دیگه فکر میکنن غمگینه.

یا غذاهای ایرانی چرا از ظاهر غذاهای ایرانی نمیشه فهمید از چی درست شده .

همینطور در معماری چرا معماری ایرانی درونگراست ؟! (جدا از بحث اقلیم )

استادمون از ما چرای این ایهام ها رو میخواد...

شاید واسه اینکه کسایی بتونن واقعا درکش کنن که قشنگ شناخته باشنش و نمیخوان علم و هنر سطحی باشه چون اینطوری سریع به فراموشی میره

همش پیچیدش میکنن دیگه5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

خوب معماریش که بحث درونگراییش بر میگرده به بحثِ محرمیت که از زمان هخامنشیا هم این امر رواج داشته

موسیقیش هم به خاطر اینکه از سازهای سنتی بیشتر استفاده میشده و میشه به نظر غمگین میاد...چون بیشتر یه حالتِ عارفانه داره

لینک به دیدگاه
شاید واسه اینکه کسایی بتونن واقعا درکش کنن که قشنگ شناخته باشنش و نمیخوان علم و هنر سطحی باشه چون اینطوری سریع به فراموشی میره

همش پیچیدش میکنن دیگه5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

ممنون از نظرت گلم ٬ ولی استاد ما دنبال این جواب نیست چون همین جوابمو بهش دادیم ولی گفت پس چرا تمدن های دیگه با یه روش دیگه ماندگار شدن ؟!

استاد ما فقط چرای این ایهام رو میخواد 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

خوب معماریش که بحث درونگراییش بر میگرده به بحثِ محرمیت که از زمان هخامنشیا هم این امر رواج داشته

موسیقیش هم به خاطر اینکه از سازهای سنتی بیشتر استفاده میشده و میشه به نظر غمگین میاد...چون بیشتر یه حالتِ عارفانه داره

مرسی از نظرت مینا جونم میتونم با استفاده از این دیدگاه تحقیق مو شروع کنم :a030:

لینک به دیدگاه
ممنون از نظرت گلم ٬ ولی استاد ما دنبال این جواب نیست چون همین جوابمو بهش دادیم ولی گفت پس چرا تمدن های دیگه با یه روش دیگه ماندگار شدن ؟!

استاد ما فقط چرای این ایهام رو میخواد 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

مرسی از نظرت مینا جونم میتونم با استفاده از این دیدگاه تحقیق مو شروع کنم :a030:

خواهش میکنم عزییییییییییزمhapydancsmil.gif

خوشحالم که تونستم کمک کنم:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
یه موضوع دادم تاپیک تعطیل شد :ws27:

خوب چرا در مورد کناف کسی اطلاعاتی نمیده؟

کناف drywall یا سیستم های ساخت و ساز خشک که در اصطلاح به آن کناف گفته می شود کناف در واقع نام خانواده و موسسه ای با فعالیت هایی در سطح بین می باشد . سیستم های ساخت و ساز خشک یا کناف دارای سرعت و دقت اجرایی بسیار بهتر و مناسب تر نسبت به روش بنایی دارد و به دلیل سبک بودن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و همچنین دسته بندی محصولات کناف، مقدار حمل و نقل مصالح بنایی را به کارگاه را کم کرد درضمن کناف و در مصرف انرژی و هزینه های ساخت صرفه جویی قابل ملاحضه ای را امکان پذیر ساخته است. انتخاب کناف در زمان طراحی و محاسبات سازه کمتر کرده و متعاقبا با مصرف
درمصرف انرژی و هزینه تولید و ساخت صرفه جویی قابل ملاحظه ایجاد میشود. انتخاب کناف در زمان طراحی و محاسبات موجب کاهش جرم کلی ساختمان و کاهش ابعاد تیرها و ستوها می شود همچنین با استفاده از کناف در زمان استفاده از سازه با وجود نداشتن تاثیر منفی بر سازه های اصلی، در برابر زلزله با شدت بالا مقاوم خواهند بود. سازه های کار شده با
، عایق حرارتی و صوتی مناسب و مقاوم خواهند بود. همچنین کناف، مقاوم در برابر رطوبت می باشند.

دیگر مزایای کناف راحتی در تعمیرات جزئی می باشد. با استفاده از کناف میتوان ساختمان را در زمان آتشسوزی مستقیم تا 2 ساعت مقاوم نمود. کناف های تولیدی مبنا طرح سیستم با هدف استفاده بهینه از انرژی و منابع طبیعی، قیمت کناف رقابتی، سرعت مناسب در کار با کناف، کیفیت وهماهنگ با نیازهای متعدد طراحیو تولید شده اند

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

به نظر من ما ایرانی ها خیلی درون گرا هستیم. و شاید هم هنر رو برای خودمون می خواهیم و فکر میکنیم کسی نمیتونه یا نباید سر در بیاره شاید هم دوست نداریم سر در بیاره

من دوست ندارم کسی مثل من آشپزی کنه. خیلی از هنر های ما مرده چون به نسل بعد انتقال پیدا نکره مثل معماری.

اما نکته اثلی به نظر من این هست که خیلی از علم های ما یا هنر ما با عالم معنوی و فلسفه خاص خومون ترکیب شده که این مدلی هست.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

تنبلی در معماران سال 1910 هم به مقادیر زیاد وجود داشته....تا اونجا که اینجوری خیالبافی می کردن برای شغلشون در سال 2000:ws3:

یاد شبهای تحویل پروژه افتادم که در آسمان ها نگاه می کردم و دستگاهی می طلبیدم از اون بالایی که کارهارو ردیف کنه من 2 ساعت بخوابم:ws3:

ayuln471goytqpk56.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام :w02:

ی سوال دارم :ws52:... این ترم طراحی هنرستان معماری داریم ، بعد ی فضای نیمه باز دارم که به حیاط پشتی م راه داره

به نظرتون توی این قسمت چی بزارم ؟؟ هر چی فکر میکنم به نتیجه نمیرسم :icon_pf (34):

اگه دوستان ایده ایی دارن ممنووووووووووووووون میشم :ws3:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام :w02:

ی سوال دارم :ws52:... این ترم طراحی هنرستان معماری داریم ، بعد ی فضای نیمه باز دارم که به حیاط پشتی م راه داره

به نظرتون توی این قسمت چی بزارم ؟؟ هر چی فکر میکنم به نتیجه نمیرسم :icon_pf (34):

اگه دوستان ایده ایی دارن ممنووووووووووووووون میشم :ws3:

سلام عزیزم؛

خب میتونه فضای تجمع باشه ، یا بوفه یا تئاتر روباز(اگه جا بشه)

دوست من پایان نامش هنرستانه ؛ استاد گفت همچین فضاهایی برای تجمع ایجاد کنه:w16:

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم؛

خب میتونه فضای تجمع باشه ، یا بوفه یا تئاتر روباز(اگه جا بشه)

دوست من پایان نامش هنرستانه ؛ استاد گفت همچین فضاهایی برای تجمع ایجاد کنه:w16:

مرسی ونووس عزیزم :hapydancsmil:

اره با زهرا هم که حرف زدم گفت واسه بوفه خوبه ... منم ی کم روش کار کردم خوب شد

مرسی :a030:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

مهمون نمیخواین؟ :whistle: :ws3:

چطورین؟

اقا یه چیز باحال

مثه اینکه سلب امضا از معمارای ناپیوسته برداشته شده...ینی ما هم حق امضا خواهیم داشت:w02:

میدونم خیلی قدیمیه خبر ..خواستم فقط یه چی گفته باشم :ws3::whistle:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
مهمون نمیخواین؟ :whistle: :ws3:

چطورین؟

اقا یه چیز باحال

مثه اینکه سلب امضا از معمارای ناپیوسته برداشته شده...ینی ما هم حق امضا خواهیم داشت:w02:

میدونم خیلی قدیمیه خبر ..خواستم فقط یه چی گفته باشم :ws3::whistle:

جااان؟ مطمئنی مینا ؟ اما من تازگی خوندم که نمیشه http://www.noandishaan.com/forums/thread59292.html :sad0:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...