رفتن به مطلب

✣ گـاه نوشته های نواندیشانی ها ✣

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 9.2k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بوی بهار نارنج

دخترکان زیبای تابستان

رنگارنگ پاییز

و ارامش زمستان

وقتی زیر درختان و لابلای گلهای فصلی باغ ارم قدم می زنی همه اینها را میشه همیشه سال دید.

• Like 17
لینک به دیدگاه

بجز دیدگاه مثبت و منفی یه دیگاه بشدت بیماری هم در جامعه ما شکل گرفته که البته نمی شه کاریش کرد چون ناشی از وحشت ادم ها نسبت به هم هست ما در فرهنگی زندگی میکنیم که ادمهاش بشدت از هم می ترسند و فرار میکنند میگی نه فردا صب اگه شجاعتش را داری تو خیابون به اولین خانمی که رسیدی لبخند بزن خیلی ساده و بدون کوچکترین سو نیت و قصدو غرض شاید برای اینکه لبخند محو زیبایی بر لب داره شاید برای اینکه با سلیقه لباس پوشیده و ...

• Like 17
لینک به دیدگاه

در وصف بلند پروازی آورده اند که:

عارفی در شب هَمی رفت....تاریکی او را مستولی شد....ناگاه هوس خورشید کردی....عشوه خَرَکَی رفتی برای ماه.....او هم قهر کرد و عارف ماندی و تاریکی....مسیر خانه را چارچنگولی رفتی که دیگر هوس های بیجا نکند....

مثل ما....مثلِ طلبه ای هست که می خواست عارف بشه...این میون تو درویشی گیر کرد....:ws37:

می خواستم صِفری باشم که پشت سرش عدد ها می رن جلو می شه...0...10...20....30.....

الان می بینیم...عددها افتادن جلوی صفر.....می شن....01...02...03.....04....

کُند هست..ولی داریم میریم جلو...:ws37:

لقمه رو اندازه ی دهن و در ادامه اندازه ی نای مربوطه بر می داریم....:w16:

غذایی رو هم که باعث تعجب معده مان شود نوش جان نکردیم تا حالا....نا پرهیزی هم نکردیم بگوییم...حالا این ریسک هم بکنیم...یک ریسک که هزار ریسک نمی شه...:ws37:

می رویم جلو شاید...به قول پدر که در وصف خود گفت..قدم به قدم رفتیم....تا تونستیم در دوران پیری مال جمع کنیم...دندون نداریم خودمون بخوریم...کوفت تویِ وارث شه:ws28:(فدای تو پدر)

خوب من هم تافته ی جدا بافته نیستم که....گاهی به بلندپروازی هایی هم فکر می کنم....ولی فقط فکر می کنم..برنامه ای برای عمل کردن بهشون ندارم...چون در حد فکر کردن هستن:ws3:

پ.ن:هاییی بلند پرواز!!!!..بیا پایین...آسمون این روزا ابریه.....این بار ریسک کنی نمی افتی تو چاله....می افتی تو دره:ws37:

• Like 18
لینک به دیدگاه

همه چیز به قاعده است. پرده ها در می افتند و باید. مال ها از گلوی مردم خوارها پایین می روند و باید. چشم ها به دیدن نبایدها دریده می شوند و باید. تنها نباید روزگار ماییم که از ارتفاع خود به زیر کشیده می شویم...

• Like 11
لینک به دیدگاه

بابا چهار روزه تک و تنها خونه ام

دلم گرفته :w000:

به کی بگممممممممممممم :w000:

انجمنم که پرنده پر نمیزنه :w000:

موقع امتحان ها شلوغ میشه غیر موقع ها خلوت :w000:

• Like 8
لینک به دیدگاه

به نظرم زندگي ما ادما سه بعدي هست بعد اول و دومش مربوط به زمان و مكان ميشه كه از طرفي كاملا جبري و دست پا گيره مثلا انسان در يك لحظه نمي تونه در دو جاي مختلف باشه يا امكان اين وجود نداره كه يك جاي خاص را در دو زمان مجزا تجربه كنه چرا ؟چون هر مكاني به دليل خاصيت زنده بودن هر ثانيه دوچار تغيير و دگر گوني هست حتي اگه اون مكان با عناصر زنده و پوياش تغير نكنه بدن ما كه جزي از اجزاي تشكيل دهنده اون لوكيشن يا فضاست تغيير ميكنه پس نتيجه اينكه بعد زمان و مكان دست پاي ما رو مي بندندو قابليت تكرار پذيري ندارند همينطور منحصر به فرد هستند نميشه در عين حال دو يا سه زمان يا دو يا سه مكان را تجربه كرد ولي بعد سومي وجود داره كه بي نظيره اونم "بعد احساسات دروني" ماست ما ميتونيم يك حس خاص را تا اخر زندگي بينهايت بار تجربه كنيم مثلا ما ميتونيم هزار بار عاشق بشيم حتي اگه نتونيم زمان را به عقب برگردنيم و به همون جايي بريم كه اولين بار عاشق شديم ميتونيم در عين حال چنديدن حس دروني پيچيده و مختلف را در خود داشته باشيم ...

من عاشق بعد سومم.

• Like 16
لینک به دیدگاه

تا حالا فکر کردی قدرتمند ترین چیز توی دنیا چیه ؟

........

به نظر من خاطراته

توی اوج شادی یادآوری یه خاطره بد چشمهات رو پر از اشک می کنه

و توی اوج غم هم یادآوری یه خاطره خوب لبت رو پر از لبخند

ملموس نیست اما با یادآوری یکیش با قدرت هر چه تمام تر حس گذشته های رو بهت انتقال می ده ؛

خاطره یه سیلی که وقتی یادش می افتی سوزش رو روی صورتت حس می کنی ،

خاطره یه بوسه که از به خاطر آوردنش جاش روی صورتت گر می گیره

می بینی ....... آدما با وجود این همه قدرت نمی تونن در لحظه این قدر تاثیرگذار باشن تازه اگر همه جا هم در دسترست باشن !

• Like 22
لینک به دیدگاه

به نظرم ادما چيزي نيستن به جز يك تصوير ساخته شده در ذهن ، درست مثل دنياي مجازي و تصوير هاي ساختگي اون ، ما مدام داريم از اطرافيامون تصويرسازي مي كنيم مثلا علي به نظرم ادمي هست با ويژگي هايي خاص كه اگر بر خلاف اون ويژگي هاش عمل كنه ممكنه باعث تعجب يا ناراحتيم بشه، چرا چون من از ديدن تصوير جديد علي متعجب يا ناراحت ميشم ما تصوير علي را ميبنيم ديدن خود واقعيش خيلي سخته شايد براي خود علي هم ناشاخته باشه ما مدام داريم با تصوير هاي خود و هم ديگه رو برو ميشيم و در ذهن اونها را دست خوش تغيير قرار ميدم بي خود نيست كه ميگن " زندگي يك اتفاق دروني است كه در ذهن جريان داره"..

خاطرات هم همون عكساي قديمي ساخته شده ذهن هستند كه گه گاه به يادشون مي افتيم

• Like 15
لینک به دیدگاه

فکر میکردم فقط من اینجوریم امااااااااااااااا:hanghead:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دلـتنگی‌هایـم را

زیـر دوش حمّــام می‌بَـرم،

بُـغـضـم را

میـان شُـرشُـر آبِ داغ می‌تـرکـانـم،

تا همـه فـکـر کننـد

قرمـزیِ چشمـانـم

از دم کـردنِ حمّـام است!!!!!!

• Like 27
لینک به دیدگاه

کاش یه جایی بود ... هر موقع دلت میگرفت میرفتی توش با یه غریبه حرف میزدی هر چی دلت میخواست میگفتی و میشنیدی بعد که حرفاتون تموم شد دیگه هیج وقت همدیگه رو نمیدیدین :ws37:

• Like 30
لینک به دیدگاه

حوصله ام سر رفتهههههههههه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

یه دوست دختر هم نداریم عکس های دوران بچگیمونو بهم نشون بدیم، هی قربون صدقه ی هم بریم!:hanghead:

• Like 9
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...