رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 3 هفته بعد...
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

هادی حسین زاده هستم از دانشگاه دزفول از دوستان عزیزی که در رابطه با موضوع فوق مطالبی فارسی دارند ممنون میشم به بنده ایمیل کنن.

hadi.hossinzadeh@gmail.com

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان محترم ببخشید کسی با نرم افزار "عملیات حرارتی AC3" آشنا هست؟من به source این نرم افزار و اطلاعات کاملی راجب کاربرد این نرم افزار در درس عملیات حرارتی دارم. لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه بی نهایت سپاسگذارم

لینک به دیدگاه
چون الماس یه جور کریستاله و جزو کانیهای طبیعی محسوب میشه من حدس میزنم منظورت سختترین کریستال طبیعی یا کانی قبل از الماس باشه.

بر اساس یه تقسیم بندی کانی هارو به سختی های از 1 تا 10 تقسیم بندی کردن . در این تقسیم بندی درجه یک از همه کمتره و هر چه درجه بالاتر بره سختی بیشتره که بهش میگن درجه بندی موهس.

کمترین سختی مربوطه به تالک (یا همون پودر بچه)که سختیش یکه و بیشترین سختی مربوطه به الماس که سختیش دهه.قبل از الماس هم کروندوم(یا سنگ سنباده) هستش با فرمول شیمیاییal2o3(آلومینا)

اینم جدول رده بندی سختی موهس:

1. تالک
  2. ژیپس(گچ)
  3. کلسیت
  4. فلوریت
  5. آپاتیت
  6. ارتوکلاز
  7. کوارتز
  8. توپاز
  9. کروندوم
  10. الماس

با تشکر از مهرداد عزیز

من با توجه به تحقیقاتی که به عمل آوردم اینجور به من گفتن که بعد از الماس سخت ترین مادهء جهانC.BN هستش و اینکه چرا در جدول رده بندی موهس

ذکر نشده چون این ماده به روش سنتز بدست میاد و بصورت طبیعی وجود نداره

اما بطور قطع و یقین C.BN سخت تر از کراندوم هستش

بازم سپاسگزارم:icon_gol:

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام روی دندان انت شده چند برش عمودی بدم با چه دستگاهی می تونم اینکارو بکنم از نحوه کار با این دستگاه و دسترسی به ان چگونه است کدام مراکز این دستگاه را در اختیار دارند با این شرط که برش ها حد اکثر 700 میکرون باشند.

لینک به دیدگاه
با تشکر از مهرداد عزیز من با توجه به تحقیقاتی که به عمل آوردم اینجور به من گفتن که بعد از الماس سخت ترین مادهء جهانC.BN هستش و اینکه چرا در جدول رده بندی موهس ذکر نشده چون این ماده به روش سنتز بدست میاد و بصورت طبیعی وجود ندارهاما بطور قطع و یقین C.BN سخت تر از کراندوم هستشبازم سپاسگزارم:icon_gol: موفق باشید:icon_gol:
بله خانم مدیر شما کاملا درست میفرمائین ،ولی من احتمال دادم که پرسش کننده محترم منظورش سخت ترین ماده طبیعی یا کانی بوده باشه چون اسمه الماسو اورد.دوباره پست منو بخونین ،دقیقا به این نکته تاکید کردم: "چون الماس یه جور کریستاله و جزو کانیهای طبیعی محسوب میشه من حدس میزنم منظورت سختترین کریستال طبیعی یا کانی قبل از الماس باشه."وگرنه فکر کنم در محیط آزمایشگاه ماده سخت تر از الماس هم ساختن.
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام

ببخشید میشه یه توضیح کامل در مورد دستگاه تست xrd بدین ؟

کاربرد

نحوه ی کار با دستگاه

ثانیا میشه بفرمایید چگونه با این دستگاه اندازه دانه رو میسنجند ؟

لینک به دیدگاه
با سلام

ببخشید میشه یه توضیح کامل در مورد دستگاه تست xrd بدین ؟

کاربرد

نحوه ی کار با دستگاه

ثانیا میشه بفرمایید چگونه با این دستگاه اندازه دانه رو میسنجند ؟

من توی تاپیک تحلیل تجربی تنش یک توضیحاتی در مورد x ray diffraction داده بودم.

کاربردهاش خیلی گسترده است.

برای هر منظوری هم طراحی دستگاه و نحوه پرتاب لیزر فرق میکنه.

لینک به دیدگاه
اندازه گیری دانه رو با چه دقتی انجام میده ؟

ایا روش " سه خط " یا " سه دایره " قابل تجویز نیست ؟

دقتش بستگی به ساختار کریستالی ماده و نظم شبکه های کریستالی داره.

لینک به دیدگاه
میشه یکم بیشتر توضیح بدین

یک تاپیکی دربارش میزنم.

توی درس تست غیر مخرب،دارم روی روش xrd کار میکنم، جمع آوری اطلاعاتم تکمیل شد حتما.

لینک به دیدگاه

بیشترین کاربردی که بنده از xrd دیده ام در دوران کوتاهی بود که در شرکت مالیبل سایپا بودم

از این دستگاه و تجهیزات برای دسترسی سریع میزان گسترش و وجود برخی ترک ها و کشیدگی های انقباضی زیر سطحی در میل لنگ های داکتیلی استفاده میشد.

. . . .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...