رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 4 هفته بعد...
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام در مورد عملیات حرارتی quench and partitioning مطلب میخواستم دوستان اگه میتونن کمک کنن ممنون میشم البته حتما به زبان فارسی باشه چون ترجمه کردنم ضعیفه .مقالات انگلیسی زیادی دیدم چیز زیادی نفهمیدم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دود بدوستان کسی هست در مورد فیلر جوشکای e8018b2-------e80sgچیزی بدونه کابرش واسه چه نوع جوشی وهر اطلاعاتی که مربوط به ان هست رو واسم یا ایمیل کند یا همین جا لینک شو بذاریر rasoul.karami@yahoo.comمنتظرم

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام به کل بچه های متالوژِی.من ترم اول متالوژِی صنعتی ام.این رشته رو دوس دارم.از کل دوستانی که هستم تقاضای راهنمایی و کمک دارم.

من میخوام که به معنای واقعی تو این رشته پیشرفت کنم و هر روز به اطلاعاتم اضافه شه.حالا من ترم اول کارشناسی چیکار کنم که بتونم حرفی برای گفتن داشته باشم؟؟؟به جز خوب درس خوندن چه کارایی انجام بدم؟؟؟از کی برم سر کاری که به ای رشته مربوط شه تا پیشرفت کنم؟؟؟خوشحال میشم که هر جوری شده تو هر زمینه از این رشته بهم کمک کنید.ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان

برای کار ریخته گری و ریخته گری دقیق ، چه نرم افزاری هست ؟

نرم افزاری که کار مدل سازی قطعه و قالب ، شبیه سازی فرایند و تحلیل رو انجام بده .

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

برای کار ریخته گری و ریخته گری دقیق ، چه نرم افزاری هست ؟

نرم افزاری که کار مدل سازی قطعه و قالب ، شبیه سازی فرایند و تحلیل رو انجام بده .

ممنون

ESI Procast 2010

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

دوستان عزیز سلام.من چند تا سوال داشتم که جوابشمون خیلی حیاتیه واسم.لطفا هر کسی که میبینه و میخونه و اطلاعاتی داره جواب بده.نمیخام منبع معرفی کنین. میخام مستقیم با استدلال جواب بدین. اگه تایپش سخته دستی بنویسین و عکس بگیرین یا اسکن کنین و ایمیل کنین.تشکر فراوان

نابجایی پیچی را رسم کنید و در مورد آن توضیح دهید ودرمورد طرز حرکت آن توضیح دهید؟

چرا در ساختمان FCC فقط یک نوع نقص ذاتی تعریف شده در حالی که در ساختمان hcp دو نوع نقص ذاتی تعریف شده؟

نحوه تبدیل نابجایی FCC به hcp را شرح دهید؟

اگر یک کریستال تغییر شکل پلاستیک یافته بدهند،از روی شکل ظاهری پله لغزش می توان نوع نابجایی را مشخص کرد؟

آیا تشکیل نقص های چیدن در ساختمان های SC اتفاق می افتد؟(به طور سراسری)

تفاوت میان لغزش و دوقلویی؟

آیا می توان اعمال نیروی مکانیکی را به گونه ای انجام داد که شکل خط نابجایی داخل صفحه لغزش تغییر کند؟

آیا نابجایی های پیچی در ساختمان fcc ناپایدارند و یا به نابجایی های جزیی تجزیه می شوند؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان

مطالب مربوط به پوشش های ضد زنگ ، به کدوم رشته مربوط میشه ؟

یه اطلاعات فوری در مورد روغن تیکتایل میخوام ، کسی میتونه کمک کنه ؟

لینک به دیدگاه

درود..آیا شما اطلاعاتی در مورد ceramic heat exchanger یا metallic heat exchanger دارید؟اصلا به مواد مربوط میشه؟ میخواستم تفاوت این دو رو بدونم.؟متشکرم

لینک به دیدگاه
درود..آیا شما اطلاعاتی در مورد ceramic heat exchanger یا metallic heat exchanger دارید؟اصلا به مواد مربوط میشه؟ میخواستم تفاوت این دو رو بدونم.؟متشکرم

یکی سرامیکیه یکی فلزی همینایی که مرسومه. ولی سرامیکی برای کارهای تمیز خیلی خوبه و زنگ هم نمیزنو عایق خوبی هستن

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام بر مهندیسین عزیز:w16:

دوستان من میخوام در مورد انواع فولاد به خصوص نوع خاص فولادی که در صنایع دریایی (به اسم "فولاد دریایی" باهاش برخورد کردم) استفاده میشه مطالعه کنم

و به مجموعه ای از اطلاعات ساختاری، خواص مکانیکی، روش ساخت و ... نیاز دارم

حالا دوستان کسی منبع، کتاب، مقاله و یا هر چیز دیگه ای تو این زمینه میتونه به بنده معرفی کنه؟

پیشاپیش ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام بر مهندیسین عزیز:w16:

دوستان من میخوام در مورد انواع فولاد به خصوص نوع خاص فولادی که در صنایع دریایی (به اسم "فولاد دریایی" باهاش برخورد کردم) استفاده میشه مطالعه کنم

و به مجموعه ای از اطلاعات ساختاری، خواص مکانیکی، روش ساخت و ... نیاز دارم

حالا دوستان کسی منبع، کتاب، مقاله و یا هر چیز دیگه ای تو این زمینه میتونه به بنده معرفی کنه؟

پیشاپیش ممنونم

در شرایط اتمسفر دریایی یا تماس فولاد با آب دریا اگر به دنبال فولادی با مقاومت به خوردگی بالا هستید، سوپر آلیاژهای پایه نیکل یکی از گزینه هاست

البته تکنولوژی تولیدشون رو هر کسی نداره

اگر اشتباه نکنم تو ایران گروه پرتو از مجموعه مپنا شمش رو از انگلیس (؟!) وارد می کنه و فقط می تونه تحت خلا ذوبش کنه برای تولید پره توربین های گازی

ضایعاتش رو هم پس می فرسته از همونجا که خریده

یه جورایی ترکیب و روش تولید این سری آلیاژها محرمانه اس و یا پتنت شده، چون اغلب کاربرد نظامی دارن و یا در صنایع اتمی

به عنوان گزینه بعدی هم فولادهای زنگ نزن می تونه مطرح بشه که طیف گسترده ای هستن

عبارت فولاد دریایی هم یه نام عامیانه است، برای جستجوی منابع بهتره با این نام سرچ نکنید.

لینک به دیدگاه

با درود،

دوستان عزیز ،چه گرایشی از مهندسی مواد درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی رو برای ادامه تحصیل پیشنهاد میکنین و بنظرتون آینده خوبی داره؟ و چرا؟

پیشاپیش سپاس از راهنمائیتون.

لینک به دیدگاه
با درود،

دوستان عزیز ،چه گرایشی از مهندسی مواد درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی رو برای ادامه تحصیل پیشنهاد میکنین و بنظرتون آینده خوبی داره؟ و چرا؟

پیشاپیش سپاس از راهنمائیتون.

درود مهندس

نانو مواد/بله آینده خوبی داره هم برای کار(وزارت دفاع و جنگ و کلا آزمایشگاه های تحقیقاتی) و هم دکترا/چون جز اولویت های تحقیقاتی محسوب میشه و بستر مناسبی داره آماده میشه برای پذیرش دکترای نانو و بورسیه هئیت علمی..

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان .

ما یه سری قطعه Self Lubricating bush داریم که متریالش رو این معرفی کرده :

Type : DEVA Bandmetall

Form : BM015

Alloy : BM11 CuSnPb8213 /8E

اگه دوستان آنالیز و نام تجاری این متریال رو بتونن برام پیدا کنن ، لطف بزرگی میکنن .

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام - ببخشيد كه سوال پيش‌پا افتاده‌اي مطرح مي‌كنم، چون رشته من سازه‌ است و خب سوال در تخصص شما اساتيد

من براي پيش تنيده كردن يك بست فولادي مقاومت بالا در نرم‌افزار المان محدود آباكوس، بايد فولاد رو منقبض و سرد كنم ! سوالم اينه كه من هرچي مي‌گردم نمودار‌ها و جداول كه براي مشخصات فولاد از جمله مدول الاستيسيته .... تابع دما ، فقط براي گرم كردن و دماي + است ؟! يعني تاثيرش رو بايد در نظر بگيرم يا نمي‌خواد ؟! ببينيد براي من خود بست مهم نيست و فقط مي‌خوام كه منقبض بشه و نيروي انقباض به جسم ميان بست منتقل !!! پس مشخصات ساختاري يا مقاومتش نبايد در طول آناليز تغيير بكنه ( آناليز از نوع ديناميكي Explicit ) آيا درسته كه مشخصات مصالح رو بصورت مستقل از دما تعريف بكنم ؟؟!! من مي‌خوام نيرويي در حدود 700 Kgf در بستي به ضخامت 0,3 ميليمتر و با عرض 3 سانت ايجاد بشه

باتشكر از راهنمايي شما

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

به مقاله ای در مورد Counter gravity casting نیاز دارم :ws52::5c6ipag2mnshmsf5ju3

لاتین یا فارسی فرقی نمیکنه کافیه مقدمه ای داشته باشه و عیوب و مزایاش رو شرح داده باشه

اگر هند بوک های ریخته گری رو هم دارید قرار بدید لطفا چون توی اونها این موضوع پیدا میشه

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
مکانیزم جلوگیری از خوردگی توسط عنصر مولیدن روی فولاد زنگ نزن به چه صورتیه؟

سلام

مولیبدن در فولادهای زنگ نزن بعنوان کاربیدزای قوی است و در فولادهای زنگ نزن 316 که 2% مولیبدن دارند از خوردگی حفره دارشدن (pitting corrosion) جلوگیری می کند و اینکه تشکیل کاربید مولیبدنیوم در زمینه فولاد میده و این فاز کاربیدی از رسوب کاربید کروم (Cr23C6) در مرزدانه فولاد جلوگیری میکنه و همچنین فولاد را از خطر خوردگی مرزدانه ای نجات میدهد. (البته تاحدی کاهش می دهد).

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...