رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

5.jpg

بعد از سرد كردن كريستال در زير دماي Mf واريانت هاي A و B و C و D تشكيل مي شوند مرحله دوم با وارد كردن تنش به كريستال ، واريانتها شروع به حركت و حذف شدن مي كنند تا واريانت واحد A تشكيل گردد. حين تشكيل واريانت واحد A كرنش هايي در جهت واريانتA ذخيره مي شود. مرحله سوم مربوط به حرارت دادن كريستال نمونه براي تبديل مارتنزيت به آستينت مي باشد از آنجاييكه كرنش ها تنها در جهت واريانت A ذخيره شده اند، پس تنها مسير براي برگشت پذيري، واريانت A مي باشد

The special aspects in the material behavior of shape memory alloys are due to the formation of martensitic microstructures. In these microstructures, every material point may correspond to one of the crystallographic phases of the material, i.e. either to the austenitic phase (j=0) or to one of the n symmetry-related martensitic variants (j=1,…,n). The number n of martensitic variants depends on the crystallographic geometry of the alloy considered. Each of the crystallographic variants corresponds to a well in the free energy density and thus to a stress free pure phase configuration at transformation temperature. The strain corresponding to this load-free configuration is denoted as the linearized transformation strain ηj of the variant, measured in the austenitic coordinate system. Consequently, one obtains η0=0 for the austenitic phase.

خلاصه مقاله رو ببینید، اگر لازم داری مقاله رو بزارم

An upper bound to the free energy of n-variant polycrystalline shape memory alloys

Abstract

In the last two decades, the problem of computing the elastic energy of phase transforming materials has been studied by a variety of research groups. Due to the non-quasiconvexity of the underlying multi-well landscape, different relaxation methods have been used in order to estimate the quasiconvex envelope of the energy density, for which no explicit expression is known at present.

This paper combines a recently developed lamination bound for monocrystalline shape memory alloys which relies on martensitic twinned microstructures with the work of Smyshlyaev and Willis [1998a. A ‘non-local’ variational approach to the elastic energy minimization of martensitic polycrystals. Proc. R. Soc. London A 454, 1573–1613]. As a result, a lamination upper bound for n-variant polycrystalline martensitic materials is obtained.

The lamination bound is then compared with Reuß- and Taylor-type estimates. While, for given volume fractions, good agreement of lamination upper and convexification lower bounds is obtained, a comparison using energy-minimizing volume fractions computed from the various bounds yields larger differences. Finally, we also investigate the influence of the polycrystal's texture. For a strong ellipsoidal texture, we observe even better agreement of upper and lower bounds than for the case of isotropic statistics.

لینک به دیدگاه
the special aspects in the material behavior of shape memory alloys are due to the formation of martensitic microstructures. In these microstructures, every material point may correspond to one of the crystallographic phases of the material, i.e. Either to the austenitic phase (j=0) or to one of the n symmetry-related martensitic variants (j=1,…,n). The number n of martensitic variants depends on the crystallographic geometry of the alloy considered. Each of the crystallographic variants corresponds to a well in the free energy density and thus to a stress free pure phase configuration at transformation temperature. The strain corresponding to this load-free configuration is denoted as the linearized transformation strain ηj of the variant, measured in the austenitic coordinate system. Consequently, one obtains η0=0 for the austenitic phase.

خلاصه مقاله رو ببینید، اگر لازم داری مقاله رو بزارم

an upper bound to the free energy of n-variant polycrystalline shape memory alloys

abstract

in the last two decades, the problem of computing the elastic energy of phase transforming materials has been studied by a variety of research groups. Due to the non-quasiconvexity of the underlying multi-well landscape, different relaxation methods have been used in order to estimate the quasiconvex envelope of the energy density, for which no explicit expression is known at present.

This paper combines a recently developed lamination bound for monocrystalline shape memory alloys which relies on martensitic twinned microstructures with the work of smyshlyaev and willis [1998a. A ‘non-local’ variational approach to the elastic energy minimization of martensitic polycrystals. Proc. R. Soc. London a 454, 1573–1613]. As a result, a lamination upper bound for n-variant polycrystalline martensitic materials is obtained.

The lamination bound is then compared with reuß- and taylor-type estimates. While, for given volume fractions, good agreement of lamination upper and convexification lower bounds is obtained, a comparison using energy-minimizing volume fractions computed from the various bounds yields larger differences. Finally, we also investigate the influence of the polycrystal's texture. For a strong ellipsoidal texture, we observe even better agreement of upper and lower bounds than for the case of isotropic statistics.

مرسی

من فکر میکردم معنای لایه اتمی بده اما variant معنی گونه و متغیر و ...می ده

ترجمه این مقالست؟ نویسندش تو رفرنسا اسم اینو نبرده

نه احتیاج ندارم

مرسی دکتر

لینک به دیدگاه
مرسی

من فکر میکردم معنای لایه اتمی بده اما variant معنی گونه و متغیر و ...می ده

ترجمه این مقالست؟ نویسندش تو رفرنسا اسم اینو نبرده

نه احتیاج ندارم

مرسی دکتر

نه اون ترجمه این مقاله نیست

این مقاله درباره واریانت های کریستالی مختلفه مارتنزیته که در نهایت تو متنه فارسی هم گفته، تحت تنش هم جهت میشن

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام دوستان

ball-milling بصورت ساده چه عملیاتی است؟ممنون

سلام

بال میل همون آسیاب گلوله ایه فکر می کنم

برای ریز کردن ذرات با اندازه مطلوب

پودر رو میریزن داخل محقظه چنتاگلوله هم میریزن در دستگاه رو میبندن و چن ساعت می چرخه

دوتا کار میکنه

هم ذرات رو خرد و ریز می کنه و هم هموژن می کنه یعنی همزمان با خرد کردن میتونی ماده دیگه ای رو اگه می خوای بریزی داخل دستگاه و با اون ماده اولیه مخلوط کنه

دو نوع داره : تر و خشک

نوع خشک بیشتر به هدف خرد کردنه و احتیاج به خشک کردن بعدی ذرات نداره

نوع تر مثلا آب یا الکل اضافه می کنن و بیشتر به هدف هموژن کردنه یعنی راندمان هموژن کردن تو این نوع بالاتر از خشکه

لینک به دیدگاه
سلام

بال میل همون آسیاب گلوله ایه فکر می کنم

برای ریز کردن ذرات با اندازه مطلوب

پودر رو میریزن داخل محقظه چنتاگلوله هم میریزن در دستگاه رو میبندن و چن ساعت می چرخه

دوتا کار میکنه

هم ذرات رو خرد و ریز می کنه و هم هموژن می کنه یعنی همزمان با خرد کردن میتونی ماده دیگه ای رو اگه می خوای بریزی داخل دستگاه و با اون ماده اولیه مخلوط کنه

دو نوع داره : تر و خشک

نوع خشک بیشتر به هدف خرد کردنه و احتیاج به خشک کردن بعدی ذرات نداره

نوع تر مثلا آب یا الکل اضافه می کنن و بیشتر به هدف هموژن کردنه یعنی راندمان هموژن کردن تو این نوع بالاتر از خشکه

سپاس از سیندخت عزیزم

بطور کامل و جامع توضیح دادی

بصورت تکمیلی عرض کنم سایز گلوله ها با توجه به نیاز کوچک و بزرگ میشن و اکثر این گلوله ها از جنس آلومینا Al2O3 هستن

1%287%29.jpg

48969_1284865506.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

درمورد "تشخیص فرصتهای کارآفرنانه کاربردنانومواد درحوزه صنعت متالورژی(مورد ریخته گری) "درحال تحقیق هستم اگه مقاله ، پایان نامه ویا مطلب قابل استنادی که مستقیماًبه موضوع مربوط باشد یافتید مرا یاری نمایید.

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان گرامی

قیمت این سه تا آلیاژ رو میخواستم....متاسفانه نرم افزار کلید فولاد رو هم بدلیل سرعت بد نتم و قطعی مدامش نمیتونم دانلود کنم.اگر شما دارید خواهش میکنم از اونجا چک کنید.ممنون

[TABLE]

[TR]

[TD]Carbon composite(HM graphite fiber)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Titanium alloy(Ti-6Al-4V)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Steel alloy(Tool L2)

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

ball-milling بصورت ساده چه عملیاتی است؟ممنون

جهت تکمیل و تاییدفرمایش دوستان،همچنین در خط تولید و مرحله عملیاتی یا اجرایی (مقیاس صنعتی)رجوع شود به:

http://www.noandishaan.com/forums/thread73889.html#post789422

http://www.noandishaan.com/forums/thread48029.html#post460281

لینک به دیدگاه

دوستان سلام من تازه عضو سایت شدم و اگه این پستو جای درست وارد نکردم پیشاپیش عذر میخوام .

من میخوام یک مخزن باد فشار قوی از لوله فولادی درس کنم که 3000psi یا 200bar بتونه تحمل کنه و وزن لوله باید کم باشه و قطر لوله باید 30 میلیمتر .قدشم 200 میلیمتر .حالا من نمیدونم که از چه جنس لوله ای باید استفاده کنم که هم فولادی باشه هم ضد زنگ و تاحد ممکن سبک و یک لوله که سوراخش 50. اینچ هست هم میخوام که ضد سایش باشه چون یک میله برنجی مدام در اون در حال حرکت .دوستان الیاپیو که پیشنهاد میدن رو در تهران بشه پیدا کرد و اگر فروشگاهی هم سراغ دارن معرفی کنن .ممنون

لینک به دیدگاه
200 بار خیلیه ها؟!!!

باید از فولاد فنر استفاده کنی.

دوست عزیز مرسی از راهنماییت اگه امکانش هست بیشتر توضیح بده .به من لوله کربن استیل و استنلس استیل پیشنهاد شده که اونم استاندارد و رده های مختلف داره .لطفا کمکم کنید خیلی واسم مهمه

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها. سخت ترین ماده جهان بعد از الماس چیست.

پودر بچه :xbex7jmjnhtbacgrr3x

بعد از اون هم آلومینا

:ws3:

مرسی از سیندخت عزیزم:icon_gol:

بعد از الماس سخت ترین ماده Cubic-BN نیترید بور با ساختار کریستالی مکعبی

این ماده تا دمای 1200 درجه سانتیگراد پایدار میمونه اما الماس در 600 درجه سانتیگراد اکسید میشه

آلومینا هم سختی خیلی خوبی داره و بعنوان ابزار سایش استفاده میشه

لینک به دیدگاه
دوست عزیز مرسی از راهنماییت اگه امکانش هست بیشتر توضیح بده .به من لوله کربن استیل و استنلس استیل پیشنهاد شده که اونم استاندارد و رده های مختلف داره .لطفا کمکم کنید خیلی واسم مهمه
اگه مخزن میخوای درست کنی مثل مخازن گازها و غیره، فولاد فنر میتونه خوب باشه .فولاد فنر آلیاژهای متفاوت داره.

با استینلس استیل هم میشه

بستگی داره چی بخوای بسازی.

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها. سخت ترین ماده جهان بعد از الماس چیست.

چون الماس یه جور کریستاله و جزو کانیهای طبیعی محسوب میشه من حدس میزنم منظورت سختترین کریستال طبیعی یا کانی قبل از الماس باشه.

بر اساس یه تقسیم بندی کانی هارو به سختی های از 1 تا 10 تقسیم بندی کردن . در این تقسیم بندی درجه یک از همه کمتره و هر چه درجه بالاتر بره سختی بیشتره که بهش میگن درجه بندی موهس.

کمترین سختی مربوطه به تالک (یا همون پودر بچه)که سختیش یکه و بیشترین سختی مربوطه به الماس که سختیش دهه.قبل از الماس هم کروندوم(یا سنگ سنباده) هستش با فرمول شیمیاییal2o3(آلومینا)

اینم جدول رده بندی سختی موهس:

1. تالک
  2. ژیپس(گچ)
  3. کلسیت
  4. فلوریت
  5. آپاتیت
  6. ارتوکلاز
  7. کوارتز
  8. توپاز
  9. کروندوم
  10. الماس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...