رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اول ببین با چه درصدهایی می خوای بریزی بعد بگو

فرومنگنز(کم کربن یا پرکربن) اگه کربن برات مهمه

فروسیلیس

شمش الومینیوم(در آخر کار اضافه میشه چون دمای ذوبش پایینه اتلافت میره بالا)

لینک به دیدگاه

آقا رضا فولاد hsla رو نمیشه عملیات حرارتی کوئنچ و تمپر کرد چون قابلیت عملیات حرارتی ندارن روشون تا اونجا که میدونم عملیات ترمومکانیکی انجام میدن البته اینو روی ورق یا شمش انجام میدن حالا مشکل ما اینه که اگر بخوایم اینو ریخته گری کنیم و شکل اونم شبیه به ناخن بیل مکانیکی باشه چطور میشه؟

لینک به دیدگاه

تمام ورق ها رو عملیات ترمومکانیکال می کنن

بعد از ریخته گری باید هموژن بکنی تا ساختار دندریتی از بین بره و منگنز چون سنگینه در تمام ساختار یکنواخت بشه

بعدم مشکلی برای عملیات حرارتی نیست

شما یه تیکه شمش جدا بریز که روش آزمایش انجام بدی

یه دونه چکش هم بریز که در نهایت اون رو مطابق ازمایشاتت عملیات حرارتی کنی

لینک به دیدگاه

سلام .خسته نباشید من احتیاج شدید به اطلاعاتی راجع به الیاژ های حافظه دار واطلاعاتی به زبان ساده راجع به انتقال فاز از مارتنزیت به استنایت دارم اگر پایان نامه ای در ان مورد دارید برام بفرستید واگر اطلاعات خاصی راجع به الاژ حافظهدارni2 mn gaدارید به من بدید.با تشکر از دوستای خوب مواد razzazan_110@yahoo.com

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.

ببخشید اگه سوالم . غیر متخصصانه است .

یه جا خوندم فولاد ریختگی با 35. تا 40. درصد کربن .

منظورش چدنه . پس چرا نوشته فولاد ریختگی ؟

اگه دوتاش یکی هستن . خوب کدوم یکی اصلی ه . ؟

مرسی ///

لینک به دیدگاه
سلام.

ببخشید اگه سوالم . غیر متخصصانه است .

یه جا خوندم فولاد ریختگی با 35. تا 40. درصد کربن .

منظورش چدنه . پس چرا نوشته فولاد ریختگی ؟

اگه دوتاش یکی هستن . خوب کدوم یکی اصلی ه . ؟

مرسی ///

چدن رو Cast Iron می نویسن، با کربن بین 2 تا 4

فولاد کربن متوسط

فولاد بعد از بارریزی مستقیم ریخته گری می شه، یا شمش ریخته می شه، یا ریخته گری پیوسته.

لینک به دیدگاه

:w16:

خوب . مرسی. که وقت گذاشتین . دیگه گفتم غیر متخصصانه است . ولی نگفتم که تا این حد ..... :ws3:

خوب می گم این متن کتاب رو چه کار کنم .

نوشته : فولاد ریختگی . با 35. تا 40. درصد کربن .!:banel_smiley_4:

سوال من این نیست که فولاده یا چدنه .!(یا جسارتا فولاد چیه ؟ چدن چیه؟ :ws3:)

سوال اینکه اصولا .کلمه فولاد ریختگی . به چدن با این درصد کربن می گن .

یا

نام دیگر چدنه

یا

کتاب اشتباه نوشته . باید می نوشت چدن...!

سپاس:icon_gol:

لینک به دیدگاه
:w16:

خوب . مرسی. که وقت گذاشتین . دیگه گفتم غیر متخصصانه است . ولی نگفتم که تا این حد ..... :ws3:

خوب می گم این متن کتاب رو چه کار کنم .

نوشته : فولاد ریختگی . با 35. تا 40. درصد کربن .!:banel_smiley_4:

سوال من این نیست که فولاده یا چدنه .!(یا جسارتا فولاد چیه ؟ چدن چیه؟ :ws3:)

سوال اینکه اصولا .کلمه فولاد ریختگی . به چدن با این درصد کربن می گن .

یا

نام دیگر چدنه

یا

کتاب اشتباه نوشته . باید می نوشت چدن...!

سپاس:icon_gol:

نه سجاد

فولاد ریختگی یا Cast Steel دو تا دسته بندی کلی داره: فولادهای کربنی و فولادهای آلیاژی.

چدن نیست.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
یعنی چی؟ Mechanical Painting آبکاری مکانیکی

نمیدونم به دردتون میخوره یا نه من اینو پیدا کردم فقط:rose:

پوشش دهي مكانيكي: از اين روش براي پوشش دهي قطعات ريز با اندازه 300-200 ميليمتر و وزن كمتر از 5.0 كيلوگرم استفاده مي شود. عمليات پوشش دهي با اين روش از طريق غوطه ور نمودن اين قطعات در تركيبي شيميائي از پودر روي و ذرات شيشه انجام پذير است. به اين طريق كه بعد از آماده سازي قطعات آنها را از طريق پاشش مس پوشانده سپس در داخل يك بشكه جايگذاري كرده و بشكه را با تركيب شيميائي گفته شده پر نموده و آن را زير و رو مي كنند تا ذرات روي بتوانند بر روي قطعه بنشينند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
ممنون

ولی منظور من روباتهای جوشکار هست. ( دستگاه نقطه جوش )

نمیدونم تا چه حد به دردتون بخوره:rose:

چگونگي عملكرد گان جوشكاري:

عملكرد اين وسيله، بسته به اين كه نيروي محرك آن باد باشد يا الكتريسيته، متفاوت است. در نوع بادي، با هدايت جريان هوا به ابتدا و انتهاي سيلندر يا جك، حركت خشن رفت و برگشتي پيستوني جك انجام مي پذيرد كه مي توان با استفاده از شير تناسبي نيروي اعمالي ميان دو سر الكترودها را تنظيم نمود ولي كنترل سرعت حركت اين الكترودها نيازمند به كار بردن دو قطعه، كنترل دبي هوا در مجراهاي ورودي و خروجي جك است. البته سرعت حركت پيستون با اين روش در تمام طول مسير، به صورت يكنواخت باقي مي ماند و تنظيم سرعت هاي مختلف حركتي در خلال فرايند باز شدن يا بسته شدن جك امكان پذير نيست. در مواردي كه چنين نيازي وجود داشته باشد، از تفنگ جوشكاري با محرك سرو ـ موتور استفاده مي شود. در اين دسته از ابزارهاي جوشكاري مي توان با تغيير جريان الكتريكي، سرعت حركت الكترودها را تنظيم نموده و در هر نقطه از مسير رفت و برگشت الكترودها را متوقف نمود. اين قابليت سبب مي گردد تا زمان مورد نياز براي پوشاندن يك چرخه كاري، به كمترين مقدار خود برسد. چرا كه پس از اعمال هر نقطه جوش ، براي اعمال نقطه جوش بعدي بر روي قطعه كار، الكترودها به اندازه كمترين مقدار لازم از هم باز مي شوند و نيازي نيست كه تا انتهاي كورس خود ، از هم دور شوند. بدين ترتيب ، زمان اتلافي براي موضع گيري ابزار به هنگام اعمال هر نقطه جوش جديد كاهش مي يابد. اين صرفه جويي زماني، در برخي موارد كه چرخه كاري زماني يك روبات براي اعمال كليه نقطه جوش هاي آن ايستگاه، فشرده است مي تواند بسيار راهگشا واقع گردد. از ديگر مزاياي اين گونه گان هاي جوشكاري، كم صدا بودن آنها در مقايسه با گونه بادي است. چون هم از صداي تخليه هوا خبري نيست و هم الكترودها بدون ضربه به هم برخورد مي كنند. چرا كه با كاهش شتاب حركت الكترودها در انتهاي مسيرشان، از كوبيده شدن نوك الكترودها برهم جلوگيري مي شود و بر خلاف گان هاي بادي، حركت در اين دستگاه ها نرم و بدون ضربه است. اين ويژگي علاوه برآن كه عمر الكترودها را افزايش مي دهد، سبب مي گردد تا جوش با كيفيتي نيز حاصل شود، چون فرورفتگي در موضع جوش براي يك جوش خوب با توجه به ضخامت ورق ها نبايد از ميزان مشخصي بيشتر شود. اين دستاورد با تنظيم جريان گيرش به هنگام نزديك شدن نوك الكترودها به همديگر و در نتيجه تنظيم نيروي اعمالي، مضاعف مي گردد. به دليل عدم اتلاف هواي فشرده در مقايسه با گان هاي بادي، بازده انرژي در اين دستگاه ها 75% بيشتر از مورد مشابه بادي است كه رقم بسيار قابل توجهي است.

لینک به دیدگاه
با تشکر از آرنیکا می خواستم بدونم آیا اطلاعات تخصصی تری هم در این مورد هست ؟

من خودم خیلی گشتم چیز خاصی یافت نشد

خواهش میکنم:rose:

اگر چیزی پیدا کنم حتما قرار خواهم داد

موفق باشید:rose:

لینک به دیدگاه

من می خام یه کوره آزمایشگاهی دوجداری cvd بسازم کمی گیر کردم قسمت خنک کاریش یه مشکل دارم

آب باید بین دو جداره در جریان باشه و چون داخل کوره دمای 1200 درجه داره توسط لوله هایی آب در جریانه ودر رفت و آمد آب که از بین یک سرد کننده رد میشه آب خنک میشود.

در دانشگاه امیر کبیر یدونه درست کردند از کاربراتور ماشین برای خنک کاری استفاده شده می خام بدونم ما با چه وسیله ای می تونیم این آب رو سرد کنسم هم کارمون تمیز تر باشه هم کمی ارزونتر و با کلاستر ...؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان من یک ارائه دارم در درس کنترل کیفی با عنوان { کنترل کیفیت در عملیات حرارتی } دوستان اگر مطلبی در این مورد دارن به من کمک کنند؟ مرسی

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...