رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

بهترین مرجع همان کلید فولاد هست که خودتون مستحضر هستید.

اگر کتاب کلید فولاد ندارید میتونید به کتاب شناخت و خواص مواد رشته ساخت و تولید هنرستان مراجعه کنید که توضیحات مختصر و مناسبی رو براتون داده است.

مثلا فولاد اولی که سوال کردید یعنی سی و یک صدم درصد کربن، بیست و پنج صدم درصد کرم و دو دهم درصد هم مولیبدن داره.

برای فولاد دوم جرف سی یعنی فولاد غیر آلیاژی که بیست و پنج صدم درصد کربن داره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

بهترین مرجع همان کلید فولاد هست که خودتون مستحضر هستید.

اگر کتاب کلید فولاد ندارید میتونید به کتاب شناخت و خواص مواد رشته ساخت و تولید هنرستان مراجعه کنید که توضیحات مختصر و مناسبی رو براتون داده است.

مثلا فولاد اولی که سوال کردید یعنی سی و یک صدم درصد کربن، بیست و پنج صدم درصد کرم و دو دهم درصد هم مولیبدن داره.

برای فولاد دوم جرف سی یعنی فولاد غیر آلیاژی که بیست و پنج صدم درصد کربن داره.

سلام .

ممنون .

کتاب شناخت و خواص مواد ، استانداردهای مختلف رو هم بررسی کرده ؟

و همچنین اینکه دسته بندی فولاد های ساختمانی ، اتومات ، ابزاری ، تندبر و ... رو هم توضیح میده ؟

-من نرم افزار کلید فولاد دارم که فقط ازش خواص مواد و کد فولاد توی استاندارد های فختلف رو میشه فهمید

لینک به دیدگاه

سلام به مهندسین مواد.بچه ها من یه گزارش کار خواص مکانیکی در مورد خمش و پیچش می خواستم اگه پیدا کردید برای من بفرستید مرسی:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به مهندسین مواد.بچه ها من یه گزارش کار خواص مکانیکی در مورد خمش و پیچش می خواستم اگه پیدا کردید برای من بفرستید مرسی:a030:

خدمت شما دوست عزیز:icon_gol:

گزارش کار پیچش الاستیک

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

یه سوال :لاک با پلاستیک فرق داره یا جزیی از پلاستیک محسوب می شه

با تشکر

اما جواب"............:167:

منظور از لاک فقط لاک ناخن نیست، بلکه لاک ها به عنوان رنگ های نهایی یا رویه صنعتی. بر روی پلاستیک ها. فلزات. اثاثیه منزل و انواع کاغذ ها و مقوا ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. لاک ها به علت توانایی سخت شدن سریع در تمام دما های محیطی و بویژه جا هایی که کوره خشک‌کن ندارند، مورد استقبال عمومی‌ در صنعت قرار گرفت هاند. آن ها برای ساخت رنگ های رویه با اتصالات عرضی و «سرما خشک». بسیار مناسب هستند. این رنگ ها به صورت یک‌جزئی عرضه می‌شوند و مشکلات ماندن در انبار و عمر مفید را ندارند و همچنین سریعتر از رنگ هایی با مکانیسم اکسیداسیونی خشک می‌شوند، خشک می‌گردند.

ساختار لاک ناخن

لاک ناخن در اصل نوعی لاک یا ورنی است، لاک ناخن ازنیترو سلولز، یک پلاستی‌سایزر (ماده نرم کننده پلاستیکها)، یک حلال و احتمالا نوعی رنگینه ساخته می‌شود. ‏به جای نیترو سلولز، می‌توان مولکول پلیمر دیگری که خواص مشابه با نیترو سلولز ‏داشته باشد، بکار برد. تبخیرحلال، قشرنازکی از نیترو سلولز، پلاستی‌سایزر، رزین و ‏رنگینه بجامی‌گذارد.

نیتروسلولز قشر نازک براقی ایجاد می‌کند و پلاستی‌سایزر از‏شکنندگی این قشر نازک می‌کاهد و رزین، سبب بهتر چسبیدن آن به ناخن می‌شود و از‏پوسته ‌پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند. افزودن عطربه لاک ناخن، بوی اجزای آن را ‏می‌پوشاند.‏

و............

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام .:icon_pf (44):

1 - استاندارد ورق های تولیدی فولاد مبارکه ( شامل ابعاد و وزن و شماره استاندارد ) رو میخوام .

شما دارین ؟ :hanghead:

2 - در مورد تئوری هوابرش مطلبی میخوام . چیزی شبیه فایل پیوست البته فارسی .:wubpink:

:w72:

لینک به دیدگاه
سلام .:icon_pf (44):

1 - استاندارد ورق های تولیدی فولاد مبارکه ( شامل ابعاد و وزن و شماره استاندارد ) رو میخوام .

شما دارین ؟ :hanghead:

2 - در مورد تئوری هوابرش مطلبی میخوام . چیزی شبیه فایل پیوست البته فارسی .:wubpink:

:w72:

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید

در مورد قالبگیری با ماسه بنتونیتی یک سری مطلب میخواستم

تو جلد 15 ASM هم مطالبی در این زمینه می تونید پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

اساتید عزیز سلام دوستان کسی میتونه کمک کنه چطور میتونم برای پروژه م یه فولادی درست کنم که برای ناخن بیل میکانیکی استفاده شه میتونم خودم فولاد hsla تولید کنم؟

لینک به دیدگاه
اساتید عزیز سلام دوستان کسی میتونه کمک کنه چطور میتونم برای پروژه م یه فولادی درست کنم که برای ناخن بیل میکانیکی استفاده شه میتونم خودم فولاد hsla تولید کنم؟

برای تولید احتیاج به تجهیزات و مواد اولیه مختلفی دارید، تجهیزاتی مثل کوره ترجیحا قوس الکتریکی، تجهیزات پالایش و ....

به علاوه با توجه به خواص مورد انتظار از فولاد، فرایند تولید می تواند بسیار مشکل باشد.

در مجموع چه تجهیزاتی در اختیار دارید و آیا مدل سازی فرایند تولید نقشی در پروژه شما دارد؟

مقاله زیر را به عنوان نمونه مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه

سلام آقا پیمان با تشکر از توجه شما از اونجایی که تولید این نوع فولاد باید نسبتا پر هزینه باشه شما کمترین امکاناتو در نظر بگیرید آشنا زیاد دارم حداقل رو در نظر بگیرید.

فرض کنید میخوام بجای فولاد از چدن استفاده کنم شما چه نوع چدنی میتونید معرفی کنید که خواصش به این نوع فولاد نزدیک باشه؟

با تشکر از شما و توجه شما به سوالات مهندسین

لینک به دیدگاه
سلام آقا پیمان با تشکر از توجه شما از اونجایی که تولید این نوع فولاد باید نسبتا پر هزینه باشه شما کمترین امکاناتو در نظر بگیرید آشنا زیاد دارم حداقل رو در نظر بگیرید.

فرض کنید میخوام بجای فولاد از چدن استفاده کنم شما چه نوع چدنی میتونید معرفی کنید که خواصش به این نوع فولاد نزدیک باشه؟

متاسفانه من قسمت قرمز رو متوجه نشدم، یعنی می خواهید از pig Iron استفاده کنید؟ سوال اینه که شما می خواهید فولاد HSLA تولید کنید که برای اون در کوره قوس یا کانورتر Hot Metal رو شارژ کنید یا اینکه می خواهید چدن تولید کنید با خواص مشابه که البته مورد دوم رو چیزی در موردش نمی دونم، باید سرچ کنم، قطعا تو این مورد مشکل زیادی خواهید داشت با کنترل درصد کربن، اکسیژن محلول، فسفر و گوگرد، به انضمام اینکه یک مرحله هم آلیاژ سازی خواهید داشت با توجه به خواص.

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه همون فولاد هادفیلد هست

ریخته گریش هم هیچ کاری نداره

مهمترین بخش تنظیم کربن تو رنجه که میتونی از یک فولاد کربنی با مقدار کربن در همون رنج استفاده کنی

در کل هادفیلد که منگنزش کمه. ما 33 درصد منگنزو ریخته گری کردیم

فقط یادت باشه خاک ک.ره سیلیسی نباشه که منگنز پدر خاکو در میاره

موفق باشی

برای جلوگیری از ورود گوگرد (اگه کارت آزمایشگاهیه) تحت اتمسفر خنثی یا اگه امکانات داری تحت خلا بریز

هر دو تا رو هم سراغ داریم:w16:

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان عزیز توضیح اینکه دقیقا مشکل من اینجاست که از چه فولادی استفاده کنم که درصدش به این نوع فولاد نزدیک باشه موقع تهیه مذاب به چه نکاتی باید توجه بشه خلاصه ریزشو میخواستم.

منظورم از چدن این بود که اگر من بخوام یه ناخن چدنی بجای این نوع فولاد استفاده کنم کدوم یکی از انواع چدن میتونه فشارهایی که بیل میخواد بیاره رو تحمل کنه؟

یه سوال دیگه به نظرتون بعد از ریخته گری فولاد hsla نیازی به عملیات حرارتی هست؟

خلاصه حسابی آماتور مارو فرض کنید هر چی میتونید کمکم کنید ممنون میشم با تشکر از همه اساتید.

لینک به دیدگاه
با تشکر از همه دوستان عزیز توضیح اینکه دقیقا مشکل من اینجاست که از چه فولادی استفاده کنم که درصدش به این نوع فولاد نزدیک باشه موقع تهیه مذاب به چه نکاتی باید توجه بشه خلاصه ریزشو میخواستم.

منظورم از چدن این بود که اگر من بخوام یه ناخن چدنی بجای این نوع فولاد استفاده کنم کدوم یکی از انواع چدن میتونه فشارهایی که بیل میخواد بیاره رو تحمل کنه؟

یه سوال دیگه به نظرتون بعد از ریخته گری فولاد hsla نیازی به عملیات حرارتی هست؟

خلاصه حسابی آماتور مارو فرض کنید هر چی میتونید کمکم کنید ممنون میشم با تشکر از همه اساتید.

نمیشه از چدن جای فولاد استفاده کرد

چدن به دلیل کربن بالاش ترده

زود میشکنه

بعد از ریخته گری تمام فولادها برای همگن کردن نیاز به عملیات حرارتی هست.باید این ساختار دندریتی و کورینگ از بین بره

دمای عملیات و بقیشو باید تو هندبوک ها یا دیاگرامهای 2 جزئی پیدا کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...