رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منظور من این نبود که دندانه ها را در فایل های مختلفی ترسیم کنید. این هم مدل کامل شده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[ATTACH]3012[/ATTACH]

مهندس جان شما دندانه ها رو با سطح سازی کشید..من متاسفانه زیاد سطح سازی کار نکردم..و مسلط نیستم به سطح سازی...

من دندانه ها رو تو محیط part کشیدم فقط تنها مشکلی که دارم اینه که دیواره های داندانه را که می خوام شیب بدم و سر دندانه به ضخامت 10 میلی متر برسد آیا باید هر دندانه را جدا شیب داد و یا میتونیم همه دندانه ها رو یه جا شیب داد که به ضخامت مورد نظر برسیم؟؟

چون وقتی می خواستم این کار رو بکنم و سر دندانه ها رو به ضخامت 10 میلی متر برسونم هر دندانه را جدا و هر کدوم رو با زاویه ای متفاوت با دستور draft angel شیب دادم....

راه بهتری هست؟؟

لینک به دیدگاه
مهندس جان شما دندانه ها رو با سطح سازی کشید..من متاسفانه زیاد سطح سازی کار نکردم..و مسلط نیستم به سطح سازی...

من دندانه ها رو تو محیط part کشیدم فقط تنها مشکلی که دارم اینه که دیواره های داندانه را که می خوام شیب بدم و سر دندانه به ضخامت 10 میلی متر برسد آیا باید هر دندانه را جدا شیب داد و یا میتونیم همه دندانه ها رو یه جا شیب داد که به ضخامت مورد نظر برسیم؟؟

چون وقتی می خواستم این کار رو بکنم و سر دندانه ها رو به ضخامت 10 میلی متر برسونم هر دندانه را جدا و هر کدوم رو با زاویه ای متفاوت با دستور draft angel شیب دادم....

راه بهتری هست؟؟

قبل از اینکه دندانه را pattern کنید آن را شیب دار کنید. نمونه های تولیدی مثل دندانه اول خواهند بود.

لینک به دیدگاه
خوب دوستان من تازه شروع به كار كردم

اگه بخوايم مخروط مايل بكشيم از چه دستوري بايد استفاده بكنيم؟ اگه ميشه مراحل رو برام بگيد به طور خلاصه

در ابتدا محور و یا صفحه چرخش مخروط را توسط دستور خط و صفحه تولید کنید سپس در صفحه تولید شده مقطع مخروط را رسم و آن را توسط دستور revolve حول محور دوران دهید تا مخروط ایجاد شود.

لینک به دیدگاه
سلام

من میخوام به یه نقطه روی یه مکعب نیرو وارد کنم

بعد خیزش رو در بیارم کسی میدونه چی کار باید بکنم؟

Catia V5r18:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

دوستان كسي تا حالا از g-code هاي محيط machining استفاده كرده؟

ميخوام ببينم در بهترين حالت نيازي به ويرايش توسط يك برنامه نويس cnc داره يا نه؟

من خودم برنامه نويسي cnc بلد نيستم ميخواستم ببينم تا چه حدي بايد برنامه نويسي بلد باشيم تا به مشكل نخورم؟

يا اصلا اين محيط براي كساني هست كه هيچ مشكلي با برنامه نويسي دستي ندارند؟ حالا چه تراش چه فرز

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
دوستان كسي تا حالا از g-code هاي محيط machining استفاده كرده؟

ميخوام ببينم در بهترين حالت نيازي به ويرايش توسط يك برنامه نويس cnc داره يا نه؟

من خودم برنامه نويسي cnc بلد نيستم ميخواستم ببينم تا چه حدي بايد برنامه نويسي بلد باشيم تا به مشكل نخورم؟

يا اصلا اين محيط براي كساني هست كه هيچ مشكلي با برنامه نويسي دستي ندارند؟ حالا چه تراش چه فرز

اگر هدف استفاده برای ساخت باشه مسلما اصلاحاتی توی خطوط اول برنامه نیاز خواهد بود .برنامه نویسی دستی رو می تونید با کتاب مهندس لطفی تا حد نیاز فرابگیرید.

بحث مشکل نیست .

برنامه یک قطعه ممکنه چندین هزار خط بشه که نوشتنش رو زمانبر می کنه .از طرفی خطای انسانی هم بیشتر از خطای ماشینی خواهد بود .

اما قاعدتا این شما هستین که برنامه رو بررسی می کنید . هر چند که نرم افزارهایی برای بررسی صحت جی کد ها و ام کد ها توی بازار موجوده .

لینک به دیدگاه

سلام

می خوام بدنه یک خودرو رو تو محیط generative shape design صرفا جهت تمرین مدل کنم

و دنبال کمی اطلاعات یا پارامترهای قابل تعریفی که بشه به عنوان یک مدل تمرینی خوب توی این محیط ازشون استفاده کرد/یا قابلیت هایی که توی بدنه خودرو باید لحاظ کرد و من از اونها بی اطلاعم و... میگردم

ممنون میشم اگه کسی پیشنهاد یا راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
همانگونه که میدانید اینجانب تدریس نرم افزار کتیا را در انجمن نواندیشان بر عهده دارم

پس هرگونه سوال یا مشکلی دارید در این تاپیک مطرح نمایید

قطعا سوالات شما را بنده و همکارانم در اسرع وقت جوابگو خواهیم بود

موفق باشید:icon_pf (44):[/QU

با سلام

من در نصب کتیا روی ویندوز 7 _ 64 بیتی مشکل دارم

وقتی 100 درصد کامل میشه ارور لایسنس میگیره.

وقتی هم نرم افزار رو باز میکنم باز هم یه ارور با همون مضمون میگیره که باعث میشه نرم افزار عملا بی استفاده میشه.

لطفا من را راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
همانگونه که میدانید اینجانب تدریس نرم افزار کتیا را در انجمن نواندیشان بر عهده دارم

پس هرگونه سوال یا مشکلی دارید در این تاپیک مطرح نمایید

قطعا سوالات شما را بنده و همکارانم در اسرع وقت جوابگو خواهیم بود

موفق باشید:icon_pf (44):[/QU

با سلام

وقتی هم نرم افزار رو باز میکنم باز هم یه ارور با همون مضمون میگیره که باعث میشه نرم افزار عملا بی استفاده میشه.

لطفا من را راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

اول شما بفرمایید که از کدوم نسخه کتیا داری استفاده میکنی؟

ضمنا ویندوز 7 چون نسخه های بدل زیاد داره برای همین ارور لایسنس رو برای نرم افزارهایی مانند کتیا و سالید ورک و انسیس در برخی نسخه ها اعلام میکنه

شما سعی کن یک ویندوز کمکی سرویس پک 3 کنار اون 7 داشته باشی و با اون ویندوز کتیا کار کنی یا نسخه اورجینال ویندوز 7 رو تهیه کنی

بازهم اگه سوالی داشتی در خدمتم

ضمنا نوع اروری رو که واست صادر میکنه بصورت لینک تصویری اینجا قرار بده تا ببینم چجوریه:w16:

لینک به دیدگاه
با سلام

لطفا من را راهنمایی کنید

من نصب نکردم..

ولی اگه بعد از نصب باید پچ بشه، در ویندوز 7 روش کلیک راست کنی و run as adminestrator رو انتخاب کنی .. البته باید پچ یا کرک و یا خود نرم افزار برای ویندوز 64بیتی باشه...

لینک به دیدگاه

با سلام

لطفا من را راهنمایی کنید

من رو 64 بیت نصب کردم همین پیغامو میداد یادم نیست رو کودوم گزینش کلیک کردم یه صفحه برا انتخاب لایسنساش اومد منم یه چند تاییشو رندوم تیک زدمو اوکی کردم.

دیگه پیغام نداد...

هیچ قسمتیشم محدود نشده! (البته قبلش کرکشو بر اساس توضیحاتش انجام داده بودم)

لینک به دیدگاه

با تشکر از توضیحاتتون

من نتونستم روی سیستم خودم نصب کنم فکر کنم با 64 بیتی بودم ویندوزم مشکل داره چون روی یه سیستم دیگه که 32 بیتی بود امتحان کردم نصب شد.

در ضمن من بلد نیستم که فایل عکس ضمیمه کنم اگر امکانش هست به من یاد بدید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول شما بفرمایید که از کدوم نسخه کتیا داری استفاده میکنی؟

ضمنا ویندوز 7 چون نسخه های بدل زیاد داره برای همین ارور لایسنس رو برای نرم افزارهایی مانند کتیا و سالید ورک و انسیس در برخی نسخه ها اعلام میکنه

شما سعی کن یک ویندوز کمکی سرویس پک 3 کنار اون 7 داشته باشی و با اون ویندوز کتیا کار کنی یا نسخه اورجینال ویندوز 7 رو تهیه کنی

بازهم اگه سوالی داشتی در خدمتم

ضمنا نوع اروری رو که واست صادر میکنه بصورت لینک تصویری اینجا قرار بده تا ببینم چجوریه:w16:

با تشکر از شما

یک مشکل دارم که واقعا داره اذیت میکنه ممنون میشم خیلی سریع بهم روش حلشو بگید

در محیط part Design وقتی یک قطعه رو ساختم میخوام در یک Body جدید یک قسمتی اضافه کنم به قطعه ساخته شده اما وقتی گزینه Body رو میزنم قطعه اولیه محو میشود و دیگر نمایشش نمیدهد. در صورتی که من میخواهم قطعه قبلی باقی بماند و من قطعه جدید را روی آن بسازم.قابل ذکر است که هاید نیست و در قسمت Transparency هم رفتم ولی اونم روی صفر بود.لطفا راهنمایی کنید خیلی واجبه برام .

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام یک پیچ رو رسم کنم وقنی برای ایجاد رزوه پروفایل رو روی صفحه عمود بر مسیر helix رسم میکنم و اون رو slot میکنم رزوه ها منظم نیستند فکر میکنم پروفایل ایجاد شده زاویه شو با مسیر حفظ نمی کنه البته من تو slot گزینه keep angle انتخاب کردم ...

میشه راهنماییم کنید ؟؟/

لینک به دیدگاه
سلام

میخوام یک پیچ رو رسم کنم وقنی برای ایجاد رزوه پروفایل رو روی صفحه عمود بر مسیر helix رسم میکنم و اون رو slot میکنم رزوه ها منظم نیستند فکر میکنم پروفایل ایجاد شده زاویه شو با مسیر حفظ نمی کنه البته من تو slot گزینه keep angle انتخاب کردم ...

میشه راهنماییم کنید ؟؟/

از keep angle استفاده نکن. از pulling direction استفاده کن و محور بدنه ی پیچتم تو قسمت selection زیرش انتخاب کن درست میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...