رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سعی کنید در ناحیه ای که تقاطع اتفاق می افتاد یک منحنی تعریف کننده مقطع تعریف کنید و از آن برای تولید پره ها استفاده کنید. برای ایجاد پره، دستور multi section باید براحتی شکل مورد نظر را تولید. کند. منحنی مقطع ابتدایی (دایره) همراه با منحنی مقطع انتهایی و دو یا سه منحنی کنترل کننده مسیر جواب خوبی باید بدهد.

من توي اولين مدلم از مولتي سكشن ساليد استفاده كرده بودم كه ادينا توي مش زدن اشكال گرفت. به خاطر همين رفتم سراغ surface .

البته الآنم براي يكي از اين پره ها موقع مش زدن يه وارنينگ ميداد كه من گشتم ولي نتونستم بفهمم واسه چيه.

توي خود مثال هاي ادينا نوشته بود ok بزنيد!

يعني اصلا توجه نكرده بود بهش، منم فكر كردم حتما مهم نيست.

وارنينگ يه همچين چيزي بود كه انگار توي يكي از پره ها sliver tetrahedra وجود داره!

ممكنه اين مشكلي ايجاد كنه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر مشکل از تطابق مش سیال و شیر است به این نکته دقت کنید:

اگر adina امکان تولید مش حجمی از روی مش سطحی دارد در اینصورت، سطوح بدنه شیر را مش بزنید و از این مش برای تولید مش سه بعدی استفاده کنید. همین سطوح مشترک مش خورده بدنه شیر را هم به اضافه سطوح آزاد سیال برای تولید مش سیال به همین روش استفاده کنید.

در این روش، چون مش های حجمی شیر و سیال از روی مش سطحی یکسان بین سیال و شیر تولید می شوند باید مطابقت داشته باشند. البته ممکن است تنظیماتی هم در هنگام تولید مش حجمی به این روش وجود داشته باشد که باید به آن دقت کنید.

من این روش را در patran, ansys و hypermesh بکار گرفته ام و جواب داده است.

درود. من اين كار رو انجام دادم ولي بازم همون طور شد. Run FSI كه ميزنم اشكال ميگيره.

كلا surface mesh يه حالت داره. شايدم من اين كار رو درست انجام ندادم. نمي دونم كجا اشتباه مي كنم.

بازم ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من توي اولين مدلم از مولتي سكشن ساليد استفاده كرده بودم كه ادينا توي مش زدن اشكال گرفت. به خاطر همين رفتم سراغ surface .

البته الآنم براي يكي از اين پره ها موقع مش زدن يه وارنينگ ميداد كه من گشتم ولي نتونستم بفهمم واسه چيه.

توي خود مثال هاي ادينا نوشته بود ok بزنيد!

يعني اصلا توجه نكرده بود بهش، منم فكر كردم حتما مهم نيست.

وارنينگ يه همچين چيزي بود كه انگار توي يكي از پره ها sliver tetrahedra وجود داره!

ممكنه اين مشكلي ايجاد كنه؟

sliver tetrahedra المان هایی هستند که بیش از پهن شده و به حالت تخت نزدیکند. المان ها تا دچار حجم منفی نشوند باعث خطای اساسی نمی شوند اما بهر حال با توجه به برنامه تحلیلگر ممکن است باعث دردسر شوند. بهتر است کنترل بیشتری روی تولید مش حجمی داشته باشید. مش سطحی یا سطوح هم ممکن است باعث تولید انها شوند مثلا جایی که سطح بسیار نازکی وجود داشته باشد که پهنای آن از اندازه کلی المان ها کوچک تر باشد ممکن است باعث این مشکل شود.

این مشکلات را در برنامه های دیگری مثل patran یا hypermesh یا ansa بطور حرفه ای می توان ردگیری و برطرف کرد. آیا Adina فرمت های دیگری import نمی کند؟

پیغام هشدار را جدی بگیرید و از طریق آن المان های مشکل دار را ردگیری و اصلاح کنید. البته امیدوارم adina امکانات خوبی برای کار کردن با المان ها داشته باشد!

لینک به دیدگاه
درود. من اين كار رو انجام دادم ولي بازم همون طور شد. Run FSI كه ميزنم اشكال ميگيره.

كلا surface mesh يه حالت داره. شايدم من اين كار رو درست انجام ندادم. نمي دونم كجا اشتباه مي كنم.

بازم ممنون :icon_gol:

آیا در هنگام تولید مش حجمی وجوه المان های تولید شده از المان های سطحی پیروی می کنند و با آنها همخوانی دارند؟ اگر نه، آیا تنظیمی برای مبنا قرار دادن المان های سطحی و پیروی المان های حجمی از آنها وجود ندارد؟

اگر واقعا مشکل از تطابق مش است یا باید سطوح هندسه solid ها با هم همخوانی کامل داشته باشند یا روشی که گفتم را بکار بگیرید. راه سومی وجود ندارد!

لینک به دیدگاه

من adina را چک کردم. خوشبختانه قالب nastran که همان فایل با پسوند .dat یا bdf است را می خواند. بنابراین اگر مشکل از کیفیت و تطابق مش است می توانید از امکانات برنامه های patran یا hypermesh هم استفاده و مش تولیدی آنها را با قالب dat به adina ببرید.

البته قبل از اینکار حتما مطمین شوید که واقعا اشکال از مش است!!

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
amin 202 مهمان
سلام به دوستان

یه کمک کوچولو می خواستم

این پوسته حلزونی رو چطور میتونم تو کتیا بکشم...تو چه محیطی؟

13144770541.jpg

هم میتونی از محیط part design استفاده کنی هم (generative shape design (surface .

الان مشکلت کجاست؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

مال پمپه فکر کنم نه ؟

ببین . چ دقتی می خوای؟

می خوای از بیس طراحی کنی؟

یا یکی مث خودش بکشی.

ب نظرم قطاعی از یک پیچ ارشمیدس باشه دیگه ! نمی دونم .باید اندازه گیری کنی.

می خوای از رو قطعه اندازه برداری؟ یا نقشه داری؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
مشکل اینجاست که این یه پوسته حلزونیه نه پوسته دایره ای شکل......

چجوری یه مسیر حلزونی رو ترسیم کنم...شما محاسباتش رو بلدید؟

فک نکنم خیلی سخت باشه...

48d5be8mobtn8hms58b0.jpg

محاسبات خاصی هم لازم نیست...با استفاده از دستور line و کشیدن یک دایره ی ساده و مماس کردن آن با بدنه ی حلزونی و مقید کردنش مثل شکل زیر میتونید بکشیدش...

البته من تو نرم افزار2010 solidworks کشیدم...فایل های stl و stp و part رو براتون قرار دادم...متاسفانه کتیا در دسترس نبود....امیدوارم مشکلتون حل شده باشه! :a030:

kwapt90l5pf7ebqms8m.jpg

:download2:

لینک به دیدگاه

مال پمپه فکر کنم نه ؟

ببین . چ دقتی می خوای؟

می خوای از بیس طراحی کنی؟

یا یکی مث خودش بکشی.

ب نظرم قطاعی از یک پیچ ارشمیدس باشه دیگه ! نمی دونم .باید اندازه گیری کنی.

می خوای از رو قطعه اندازه برداری؟ یا نقشه داری؟

آره ماله پمپ مهندس

دقت فعلا برام مهم نیست...نقشه ندارم...قراره نقشه این قطعه رو بکشم....

لینک به دیدگاه
فک نکنم خیلی سخت باشه...

48d5be8mobtn8hms58b0.jpg

محاسبات خاصی هم لازم نیست...با استفاده از دستور line و کشیدن یک دایره ی ساده و مماس کردن آن با بدنه ی حلزونی و مقید کردنش مثل شکل زیر میتونید بکشیدش...

البته من تو نرم افزار2010 solidworks کشیدم...فایل های stl و stp و part رو براتون قرار دادم...متاسفانه کتیا در دسترس نبود....امیدوارم مشکلتون حل شده باشه! :a030:

kwapt90l5pf7ebqms8m.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مهندس این بدنه حلزونی رو چطوری کشیدی....من میخوام تو کتیا بکشم.....؟؟!!

این فایلی رو که گذاشتی هم دانلود نمیشه....

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
مهندس این بدنه حلزونی رو چطوری کشیدی....من میخوام تو کتیا بکشم.....؟؟!!

این فایلی رو که گذاشتی هم دانلود نمیشه....

به سادگی....اول اون توپی شکل رو میکشی با دستور revolve. (سعی کنید توپی در مرکز مختصات قرار بگیره)

بعد یه plane تعریف میکنی که قدری از توپی دور باشه(سطح مقطع خرطومی رو توش میکشیم)

بعد از رسم sketch مربوط به خرطومی، صفحه ی عمود بر planeای که تعریف کردید رو انتخاب میکنید و وارد محیط sketch میشوید(top plane) و با استفاده از دستور line یه خط کوتاه میکشید و ادامش رو به دایره تبدیل میکنید.ابتدای خط رو به دایره ای که قرار است آغاز خرطوم شود coincidence میکنید.

با استفاده از دستور circle دایره ای میکشید و اونو به خطوط کمکی تبدیل کرده و به بدنه ی توپی مماس میکنید.خطی میکشید از مرکز توپی و به انتهای نیم دایره ای که قبلاً کشیدید وصل میکنید.محل تلاقی را با دایره ی کمکی که کشیدید coincidence میکنید.

با دادن زاویه به خط کمکی که از مرکز توپی گذشته ، نسبت به خط افق ، میزان رشد حلزون را کنترل کنید.

با استفاده از دستور sweep یا rib دایره و مسیرش رو انتخاب کنید تا مسیر حلزونیتون رسم بشه.

بازم سوالی بود در خدمتم...

لینک ایرادی نداشت...ولی برای اطمینان تو سرور دیگه ای آپلود کردم:

8nymgi3lto.gif

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
مرسی مهندس جان

ما که مهندس نشدیم هنوز...حل شد؟

فهمیدی جریان چیه؟

خود حلزونی یا کلاً منحنی های ارشمیدوسی از اتصال دوایر به هم تشکیل میشن.:a030:

لینک به دیدگاه
ما که مهندس نشدیم هنوز...حل شد؟

فهمیدی جریان چیه؟

خود حلزونی یا کلاً منحنی های ارشمیدوسی از اتصال دوایر به هم تشکیل میشن.:a030:

ولی بیشتر از یه مهندس میدونیا...

یه مشکل کوچولو.....

این قطعه ای که من عکسش رو اینجا گذاشتم ...چینیه...که نقشه ای نداره و میخوایم نقشه اش رو بکشیم....ولی نمونه ایرانی داره که من نقشه اش رو نیگا کردم...نکته اینجاست که هر ربع این دایره شعاش فرق میکنه...ولی این شکلی که شما کشید یک دایره است.(revolve).

من میخوام بدونم اگه یکی از شعاع ها رو داشته باشیم...بقیه شعاع ها رو چطوری بدست بیارم....؟؟

و یه چیز دیگه....فکر میکنید با دستور spiral میشه پروفایل این حلزونی رو کشید یا نه....؟یا با هم فرق میکنن؟

تازه از اونجا به بعدش که واسه خرطومی گفتی رو زیاد متوجه نشدم....:no:شرمنده.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ولی بیشتر از یه مهندس میدونیا...

یه مشکل کوچولو.....

این قطعه ای که من عکسش رو اینجا گذاشتم ...چینیه...که نقشه ای نداره و میخوایم نقشه اش رو بکشیم....ولی نمونه ایرانی داره که من نقشه اش رو نیگا کردم...نکته اینجاست که هر ربع این دایره شعاش فرق میکنه...ولی این شکلی که شما کشید یک دایره است.(revolve).

من میخوام بدونم اگه یکی از شعاع ها رو داشته باشیم...بقیه شعاع ها رو چطوری بدست بیارم....؟؟

و یه چیز دیگه....فکر میکنید با دستور spiral میشه پروفایل این حلزونی رو کشید یا نه....؟یا با هم فرق میکنن؟

تازه از اونجا به بعدش که واسه خرطومی گفتی رو زیاد متوجه نشدم....:no:شرمنده.

نه والا...ما همین مدرک دیپلمم به زور گرفتیم.... :دی

براتون ویدئویی آماده کردم...هرجاش سوال داشتید با ذکر زمان فیلم بگید تا کمکتون کنم.

8nymgi3lto.gif

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من Catia R20 تو windows7 64 bit نصب کردم اما نمی دونم چرا همون اول کار میگه you have not requested a configuration or product license ..... بعد ok میزنم یه پنجره باز میشه بنام License Manager که تمام list of available configurations or products خاکستریه و در دسترس نیست,چکار کنم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

یه سوال داشتم در رابطه با نرم افزار کتیا!

وقتی نقشه ای رو ترسیم میکنم زمانی که save as ازش میگیرم کل پیج CATIA بسته میشه می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟آیا تو قسمت تنظیمات گزینه ای رو باید فعال کنم یا مشکل از نصب کتیاست!

ممنونم:a030:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام دوستان من Catia R20 تو windows7 64 bit نصب کردم اما نمی دونم چرا همون اول کار میگه you have not requested a configuration or product license ..... بعد ok میزنم یه پنجره باز میشه بنام License Manager که تمام list of available configurations or products خاکستریه و در دسترس نیست,چکار کنم؟:ws38:

آره....برا منم اینجوریه...فک کنم خوب کرکش نکردن!

اما کار میکنه...اوکی رو که میزنی همه چی نرمال کار میکنه.... :JC_thinking:

من به زودی کتیا R21 میرسه دستم...اونو امتحان میکنم نتیجشو میگم بهت.:a030:

دانلود کتیا R21

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
یه سوال داشتم در رابطه با نرم افزار کتیا!

وقتی نقشه ای رو ترسیم میکنم زمانی که save as ازش میگیرم کل پیج CATIA بسته میشه می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟آیا تو قسمت تنظیمات گزینه ای رو باید فعال کنم یا مشکل از نصب کتیاست!

ممنونم:a030:

والا نمیدونم....از shortcut هم همین مشکل رو میده؟!

Ctrl+shift+s رو بزنید...اگر عمل نکرد حتماً تعریف نشده. به طریق زیر Shortcutشو تعریف کنید:

1 – از منوی کرکره ای مسیر زیر رو انتخاب می کنیم

Tools >> Customize >> Commands

2 - درستون سمت چپ این پنجره All Command رو انتخاب می کنیم

3 - در ستون سمت راست پنجره گشوده شده ، دستور Save as (توجه کنید که دومین save as باشه) رو انتخاب می کنیم .

4- Show Properties رو در پنجره اننخاب می کنیم

5- حال Shortcut مورد نظر رو در قسمت Accelerator تایپ می کنیم . (ctrl+shift+s)

بعد از Close کردن این پنجره کلید میانبر مذکور فعال می شه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...