رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با تشکر از شما

یک مشکل دارم که واقعا داره اذیت میکنه ممنون میشم خیلی سریع بهم روش حلشو بگید

در محیط part Design وقتی یک قطعه رو ساختم میخوام در یک Body جدید یک قسمتی اضافه کنم به قطعه ساخته شده اما وقتی گزینه Body رو میزنم قطعه اولیه محو میشود و دیگر نمایشش نمیدهد. در صورتی که من میخواهم قطعه قبلی باقی بماند و من قطعه جدید را روی آن بسازم.قابل ذکر است که هاید نیست و در قسمت Transparency هم رفتم ولی اونم روی صفر بود.لطفا راهنمایی کنید خیلی واجبه برام .

ممنونم

Transparency نباید روی صفر باشه. بذارش روی 100%

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام خدمت همه سروران عزيزتر از گل

بچه ها دو تا سوال دارم

اگر در محيط اسمبلي نماي انفجاري بگيرد و دو باره توي همون اسمبلي قطعه وارد كنيد در نماي انفجاري وارد نميشه بايد چيكار كرد

تو محيط درفت اگر بخواهيم براي نماي انفجاري خطوط دمونتاژ بكشيم بايد چيكار كرد

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت همه سروران عزيزتر از گل

بچه ها دو تا سوال دارم

اگر در محيط اسمبلي نماي انفجاري بگيرد و دو باره توي همون اسمبلي قطعه وارد كنيد در نماي انفجاري وارد نميشه بايد چيكار كرد

تو محيط درفت اگر بخواهيم براي نماي انفجاري خطوط دمونتاژ بكشيم بايد چيكار كرد

1- قبل از اجرای دستور نمای انفجاری، یک scene از نوع partial ایجاد کنید و در داخل آن دستور نمی انفجاری را اجرا کنید.

2- می توانید از دستور خط یا poly line استفاده کنید. بهتر است سوییچ create constraint فعال باشد و خطوط را توسط قیود به اجزا قطعات مثل مرکز دایره ها یا خطوط مرزی قید گذاری کنید تا در صورت جابجایی یا تغییر قطعات خطوط نمای انفجاری بطور خودکار به روز شوند. نوع خطوط را هم می توانید در بخش properties آنها به خط چین تغییر دهید. همینطور برای بخش های دوار یا سوراخ ها می توانید از دستور center line استفاده کنید.

فراموش نکنید که قبل از ایجاد خطوط روی قاب (خط چین) نمای انفجاری دوبارکلیک کنید تا بطور فعال درآید و خطوطی که ترسیم می کنید در همان نما ایجاد شوند.

لینک به دیدگاه
با سلام

چه جوري ميشه تو كتيا ايزو متريك برش خورده داشت

ممنون

کنار نمای ایزومتریک، یک نمای ساده ایجاد کنید. روی نمای ساده توسط breakout view برش معادل نمای ایزومتریک را ایجاد کنید. حال روی قاب نمای ایزومتریک راست کلیک کنید و گزینه apply breakout to را انتخاب و نمای ایزومتریک را انتخاب کنید. نمای برشی روی نمای ایزو اعمال می شود. حال می توانید نمای ساده یا برش آن را حذف کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

آقای مهندس جان نثاری ، یه سوال : من توی محیط اسمبلی از یک مجموعه مقطع گرفتم و توی کامپیوتر شرکت رنگ مقطع رو به رنگ خود قطعات ایجاد می کنه ولی توی لپ تاپم وقتی مقطع می زنم به رنگ سبز تیره نمایش میده . آیا راهی هست که بشه مقطع قطعات رو به رنگ خود اونها نشون بده. اینطوری دیدن مقطع راحت تره

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان عزيز سلام

من دارم اين تصوير رو توي كتيا طراحي ميكنم

تصوير دريچه ي قلبه

10a4mzz97gykefh69rjg.png

واسه طراحي سه تا برگچه اي كه وسط هستن چه راهي بهتره؟

طوري كه وقتي اكسپورت مي كنم به نرم افزار ديگه درست باشه!

ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

ای کاش کمی توضیح می دادید . که قرار تحلیل بشه یانه ؟ تو چ نرم افزاری ؟ چ نوع تحلیلی؟

اساتید اینجا هستن،ما درس پس می دیم . والا دقیق نفهمیدم، چی هست . اخه یکم فرق می کنه .

و یا دقت ابعادیش چقدره و اینا و یا قرار ساخته بشه یا نه .

اما،به طور کلی به نظرم می شه تو محیط های

shape کشیدش. مثل Imagine_and_Shape که البته یکم مشکله .

می شه تو محیط هایی مث Generative Shape Design و یا wire frame این کار رو انجام داد .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

ای کاش کمی توضیح می دادید . که قرار تحلیل بشه یانه ؟ تو چ نرم افزاری ؟ چ نوع تحلیلی؟

اساتید اینجا هستن،ما درس پس می دیم . والا دقیق نفهمیدم، چی هست . اخه یکم فرق می کنه .

و یا دقت ابعادیش چقدره و اینا و یا قرار ساخته بشه یا نه .

اما،به طور کلی به نظرم می شه تو محیط های

shape کشیدش. مثل Imagine_and_Shape که البته یکم مشکله .

می شه تو محیط هایی مث Generative Shape Design و یا wire frame این کار رو انجام داد .

موفق باشید .

ممنون از راهنماييتون :icon_gol:

قراره توي نرم افزار ادينا تحليل بشه. تحليل FSI با سيال غير نيوتني و ديواره الاستيك.

اون برگچه ها هم لت هاي دريچه قلب هستن.

اين نرم افزارم يه مقدار در زمينه ي مش زدن حساسه به همين خاطر بايد دقيق باشه هندسه.

توي گرفتن هندسه از كتيا هم يه مقدار مشكل داره متاسفانه.

اشكالات عجيب و غريب ميگيره.

از نظر ابعاد هم قطر دايره ي خارجي كه همون رگ هست 12 ميلي متر و ضخامت حدود 0.5 ميلي متر هست.

منم سعي كردم از Generative Shape Design استفاده كنم ولي موفق نشدم :shame:

چون از چندين جهت انحنا داره. و نتونستم يه فريم دقيق براش طراحي كنم كه نتيجه مطلوبو بده.

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از زحمات شما

در محیط gsd, در ابزار sweep از منحنی explicit و impicit نام برده شده است که مفهوم آنها را درک نمی کنم. اگر لطف کنید و توضیحاتی در مورد آنها بگویید.

همچنین در ابزار reflect line منظور از cylinderical و conic که در مورد تابش نور از بینهایت و تابش نقطه ایست, چیست؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از زحمات شما

در محیط gsd, در ابزار sweep از منحنی explicit و impicit نام برده شده است که مفهوم آنها را درک نمی کنم. اگر لطف کنید و توضیحاتی در مورد آنها بگویید.

همچنین در ابزار reflect line منظور از cylinderical و conic که در مورد تابش نور از بینهایت و تابش نقطه ایست, چیست؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوباره :icon_gol:

من نقشه هايي كه فك كردم ميتونن كمك كنن رو اينجا ميذارم.

چيزي كه خودم طراحي كردم رو هم ميذارم.

اين يه شماتيك دو بعدي از هندسه ي دريچه قلب به همراه ريشه ي رگ آئورت هست.

2o6s8bvzjsbhg9aq0eyg.png

اينم يه جزئياتي در مورد هندسه با ابعاد

mh6nta8gge9ynzvt85.png

اينم نمايي از 1/6 مدل كه مدل كلي ازش تشكيل شده.

hvyphm5gu0zooi76jb11.png

قراره توي يه جريان پالسي تحليل شه. اون سه تا لت وسط الاستيك هستن و ديواره رگ ويسكو الاستيك در نظر گرفته ميشه. اينم يه نمونه از چنين تحليلي...

اينم نتيجه نهايي تحليل هست كه اين تصوير ماكزيمم Cauchy Stress رو نشون ميده.

g2sm6063bve52gzjye0.png

يكي از مشكلات من اينه كه نرم افزار مقصد خنگه! من يه سري تو خود محيط اسمبلي لت ها رو طراحي كردم و فرستادم. ولي چون نتونست تمايز ايجاد كنه و كلشو يه Body در نظر گرفت مجبور شدم دنبال راه ديگه اي واسه طراحيش بگردم.

الآن توي Generative shape design طراحيش كردم ولي چند تا نكته وجود داره.

4x0cd524phws2o9xnfdw.jpg

m3655bd04iaovgdlqe9i.jpg

يكي اينكه نميدونم نرم افزار مقصد چنين چيزي رو قبول مي كنه واسه تحليل FSI يا نه.

از طرفي هندسه تغيير كرده. من نميدونم ميشه ضخامت surface رو تغيير داد يا نه!

يه مسئله ي ديگه هم اينه كه گوشه هايي كه اين سه تا لت به هم ميرسن تقاطع ايجاد شده و اين باعث ميشه نرم افزار مقصد توي مش زدن و پيدا كردن body ها مشكل پيدا كنه!

kax6klh5bxave3qpd7s.jpg

ببخشيد كه پستم خيلي طولاني شد.

ممنون ميشم منو راهنمايي كنين :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

آقای مهندس جان نثاری ، یه سوال : من توی محیط اسمبلی از یک مجموعه مقطع گرفتم و توی کامپیوتر شرکت رنگ مقطع رو به رنگ خود قطعات ایجاد می کنه ولی توی لپ تاپم وقتی مقطع می زنم به رنگ سبز تیره نمایش میده . آیا راهی هست که بشه مقطع قطعات رو به رنگ خود اونها نشون بده. اینطوری دیدن مقطع راحت تره

مرسی :icon_gol:

تا جایی که می دانم این مشکل کتیا است. البته تنظیمات مقطع در محیط assembly design و FTA متفاوت است ولی بعید می دانم این علت رفتار دوگانه کتیا باشد. سر فرصت بطور دقیق تر بررسی می کنم.

لینک به دیدگاه
درود دوباره :icon_gol:

من نقشه هايي كه فك كردم ميتونن كمك كنن رو اينجا ميذارم.

چيزي كه خودم طراحي كردم رو هم ميذارم.

اين يه شماتيك دو بعدي از هندسه ي دريچه قلب به همراه ريشه ي رگ آئورت هست.

2o6s8bvzjsbhg9aq0eyg.png

اينم يه جزئياتي در مورد هندسه با ابعاد

mh6nta8gge9ynzvt85.png

اينم نمايي از 1/6 مدل كه مدل كلي ازش تشكيل شده.

hvyphm5gu0zooi76jb11.png

قراره توي يه جريان پالسي تحليل شه. اون سه تا لت وسط الاستيك هستن و ديواره رگ ويسكو الاستيك در نظر گرفته ميشه. اينم يه نمونه از چنين تحليلي...

اينم نتيجه نهايي تحليل هست كه اين تصوير ماكزيمم Cauchy Stress رو نشون ميده.

g2sm6063bve52gzjye0.png

يكي از مشكلات من اينه كه نرم افزار مقصد خنگه! من يه سري تو خود محيط اسمبلي لت ها رو طراحي كردم و فرستادم. ولي چون نتونست تمايز ايجاد كنه و كلشو يه Body در نظر گرفت مجبور شدم دنبال راه ديگه اي واسه طراحيش بگردم.

الآن توي Generative shape design طراحيش كردم ولي چند تا نكته وجود داره.

4x0cd524phws2o9xnfdw.jpg

m3655bd04iaovgdlqe9i.jpg

يكي اينكه نميدونم نرم افزار مقصد چنين چيزي رو قبول مي كنه واسه تحليل FSI يا نه.

از طرفي هندسه تغيير كرده. من نميدونم ميشه ضخامت surface رو تغيير داد يا نه!

يه مسئله ي ديگه هم اينه كه گوشه هايي كه اين سه تا لت به هم ميرسن تقاطع ايجاد شده و اين باعث ميشه نرم افزار مقصد توي مش زدن و پيدا كردن body ها مشكل پيدا كنه!

kax6klh5bxave3qpd7s.jpg

ببخشيد كه پستم خيلي طولاني شد.

ممنون ميشم منو راهنمايي كنين :icon_gol:

femap نرم افزار adina را پشتیبانی می کند. می توانید در femap سطوح را مش زده و نواحی مشکل دار مش را بر اساس نیاز اصلاح کنید سپس خروجی آن برای adina را استفاده کنید.

البته تولید سطح مناسب در کتیا بهتر است و کار مشکلی نباید باشد. بهتر است مدل را به اشتراک بگذراید تا بتوان در مورد روش مناسب تولید سطح توضیح داد. سطوح را هم در صورت نیاز می توانید توسط دستور thick صخامت داده و به solid تبدیل کنید.

لینک به دیدگاه

با تشكر از راهنمايي هاي اساتيد عزيز :icon_gol:

من توي خود كتيا سعي كردم با يه مقدار تغيير توي هندسه مشكل تقاطع رو حل كنم.

به اينكه فاصله افتاد و ديگه به هم متصل نيستن ولي حداقلش اينه كه براي مش زدن اشكال نميگيره!

8yyp75smwu889qox6o1q.jpg

مدل جامد

4ntp27at22n71bmtydi0.jpg

مدل سيال شفافش كردم كه قسمت لت ها كه خالي شده ديده بشن.

مسئله ديگه اي كه پيش اومد اينه كه من براي اينكه فاز سيال رو طراحي كنم توي خود كتيا از دستور Remove استفاده كرده بودم. ولي بردم توي ادينا مث اينكه اين حالت حفظ نشده بود و نواحي Remove شده به صورت body هاي مجزا وارد شده بودن. به همين خاطر توي خود ادينا مدل ساليد رو از سيال اصلي Subtract كردم.

توي مش زدن مشكلي نداره ولي موقع حل از منطبق نبودن صفحات داراي شرط FSI توي سيال و جامد اشكال ميگيره.

اين به چه دليلي ميتونه باشه؟

چون از نظر مختصات تغييري نبايد ايجاد شده باشه!

بازم ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به اينكه فاصله افتاد و ديگه به هم متصل نيستن ولي حداقلش اينه كه براي مش زدن اشكال نميگيره!

8yyp75smwu889qox6o1q.jpg

مدل جامد

4ntp27at22n71bmtydi0.jpg

مدل سيال شفافش كردم كه قسمت لت ها كه خالي شده ديده بشن.

مسئله ديگه اي كه پيش اومد اينه كه من براي اينكه فاز سيال رو طراحي كنم توي خود كتيا از دستور Remove استفاده كرده بودم. ولي بردم توي ادينا مث اينكه اين حالت حفظ نشده بود و نواحي Remove شده به صورت body هاي مجزا وارد شده بودن. به همين خاطر توي خود ادينا مدل ساليد رو از سيال اصلي Subtract كردم.

توي مش زدن مشكلي نداره ولي موقع حل از منطبق نبودن صفحات داراي شرط FSI توي سيال و جامد اشكال ميگيره.

اين به چه دليلي ميتونه باشه؟

چون از نظر مختصات تغييري نبايد ايجاد شده باشه!

بازم ممنون :icon_gol:

اگر مشکل از تطابق مش سیال و شیر است به این نکته دقت کنید:

اگر adina امکان تولید مش حجمی از روی مش سطحی دارد در اینصورت، سطوح بدنه شیر را مش بزنید و از این مش برای تولید مش سه بعدی استفاده کنید. همین سطوح مشترک مش خورده بدنه شیر را هم به اضافه سطوح آزاد سیال برای تولید مش سیال به همین روش استفاده کنید.

در این روش، چون مش های حجمی شیر و سیال از روی مش سطحی یکسان بین سیال و شیر تولید می شوند باید مطابقت داشته باشند. البته ممکن است تنظیماتی هم در هنگام تولید مش حجمی به این روش وجود داشته باشد که باید به آن دقت کنید.

من این روش را در patran, ansys و hypermesh بکار گرفته ام و جواب داده است.

اگر قالب های فایل قابل خواندن یا وارد کردن در adina را بگویید شاید بتوان راه حل ساده تری برای تولید مش توسط برنامه های پیشرفته تولید مش مانند hypermesh و انتقال مش به adina پیشنهاد کرد.

لینک به دیدگاه

8yyp75smwu889qox6o1q.jpg

مدل جامد

سعی کنید در ناحیه ای که تقاطع اتفاق می افتاد یک منحنی تعریف کننده مقطع تعریف کنید و از آن برای تولید پره ها استفاده کنید. برای ایجاد پره، دستور multi section باید براحتی شکل مورد نظر را تولید. کند. منحنی مقطع ابتدایی (دایره) همراه با منحنی مقطع انتهایی و دو یا سه منحنی کنترل کننده مسیر جواب خوبی باید بدهد.

لینک به دیدگاه
اگر مشکل از تطابق مش سیال و شیر است به این نکته دقت کنید:

اگر adina امکان تولید مش حجمی از روی مش سطحی دارد در اینصورت، سطوح بدنه شیر را مش بزنید و از این مش برای تولید مش سه بعدی استفاده کنید. همین سطوح مشترک مش خورده بدنه شیر را هم به اضافه سطوح آزاد سیال برای تولید مش سیال به همین روش استفاده کنید.

در این روش، چون مش های حجمی شیر و سیال از روی مش سطحی یکسان بین سیال و شیر تولید می شوند باید مطابقت داشته باشند. البته ممکن است تنظیماتی هم در هنگام تولید مش حجمی به این روش وجود داشته باشد که باید به آن دقت کنید.

من این روش را در patran, ansys و hypermesh بکار گرفته ام و جواب داده است.

اگر قالب های فایل قابل خواندن یا وارد کردن در adina را بگویید شاید بتوان راه حل ساده تری برای تولید مش توسط برنامه های پیشرفته تولید مش مانند hypermesh و انتقال مش به adina پیشنهاد کرد.

ممنون :icon_gol:

من مستقيم از مش حجمي استفاده كردم.

اين كار رو هم انجام ميدم و نتيجه رو مي گم.

فايل هايي كه توي ادينا قابل خوندن هستن *.in هستن. (يعني براي انتقال از اين فرمت استفاده ميشه و اين فرمت مرجع هست)

ادينا فايل هاشو با پسوند *.dat هم ذخيره مي كنه. (براي حل FSI اول بايد به اين فرمت ذخيره بشه فايل بعد حل بشه.)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...