رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بله، پروفایل را هم می توان اضافه کرد. می شود مثل خود پروفایل های استاندارد کتیا. یکی از پروفایل های اینچی را باز کنید و آن بر اساس استاندارد مورد نظر تغییر دهید. سپس به همین روشی که گفتم عمل کنید. اگر سخت است فایل اصلاح شده پروفایل را همراه با مقادیر مختلف پارامترهای ابعادی که در مقاطع مشابه تغییر می کنند در یک جدول excel بنویسید و برای من بفرستید تا کاتالوگ آن را برایتان درست کنم.

خوب می دونید من که روم نمیشه اون تعداد فایلو بفرستم که شما برام درست کنید!!

اما پیشنهاد می کنم شما که اینقدر محبت دارید و می خواهید وقت بذارید، مراحل انجام کارو با جزییات بیشتر برامون شرح بدید. فکر کنم اینطوری بقیه افراد هم می تونن استفاده کنند. چون فکر کنم همه یه روز با این مشکل بر می خورند. بخصوص در مورد پروفیلهای محیط Structure design.

آقا به هر حال خیلی ممنون از محبتت.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آقا محسن بفرمایید این فایل که گذاشتید سازگار با کدوم ورژن کتیا ست ؟

اوه اوه ، ببخشید اشتباه شد ، من فکر کردم نرم افزار گذاشتی برا دانلود :icon_pf (34): :ws3:

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم یکسی جواب بده:ws44:.ایا میشه از کتیا نقشه G-CODEتهیه کرد؟یعنی قابلیت این رو داشته با شه که نقشه خروجی از نرم افزار رو به ماشین CNCداد تا اون قطعه رو ماشن بسازه؟ خواهش میکنم با این ایمیل جوابتون رو بفرستید.armangheysari@gmail.com

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم یکسی جواب بده:ws44:.ایا میشه از کتیا نقشه G-CODEتهیه کرد؟یعنی قابلیت این رو داشته با شه که نقشه خروجی از نرم افزار رو به ماشین CNCداد تا اون قطعه رو ماشن بسازه؟ خواهش میکنم با این ایمیل جوابتون رو بفرستید.armangheysari@gmail.com

از part که فکر نکنم بشه g-cod گرفت .

باید توی محیط Machining ببریش.

لینک به دیدگاه

بله این قابلیت وجود داره .

اما ابتدا باید قطعه مورد نظرتون رو به همراه بلوک خام وارد نرم افزار کنی و همون طور که محمد هم گفتم وارد محیط های ماشین کاری بشید .

حالا دیگه باید بدونید که با چه سیستمی و چه کنترلری و مشخصاتی می خوایین کار انجام بدین .

پاینده باشین .///:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام

شما ميتونيد اين سيستم رو در Simdesigner در عرض كمتر از 2 دقيقه آناليز كنيد براتون فيلمشو گذاشتم.

با اين نرم افزار ببينيد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
- حجم 850 كيلو بايت

960 كيلو بايت

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام

آیا توی ماشینکاری کتیا (cnc) میشه زمان هر مرحله از ماشینکاری رو نیز بدست آورد در صورت ممکن ممنون میشم آموزش رو برام بزارید

در کل آیا جزوه ی آموزشی موجود هست برای این قسمت کتیا یعنی برنامه نویسی یا فرایند تولید قطعات

لینک به دیدگاه

دقیقا به خاطر ندارم چطوری بود .

در حال حاظر سیستمم دچار نقص فنی .

ولی در مجموع بله . این امکان وجود داره .:icon_gol:

در کل آیا جزوه ی آموزشی موجود هست برای این قسمت کتیا یعنی برنامه نویسی یا فرایند تولید قطعات

به این کار برنامه نویسی نگین بهتره . برنامه رو میده . اما اصطلاح درستی نیست .

فرایند تولید قطعات ؟

یعنی چی ؟ یعنی مثلا نشون بده بعد از تراش هر مرحله با چه ابزاری برداشته شده ؟

هلپ نرم افزار . که البته کتب موجود در بازار به صورت فارسی هم دقیقا ترجمه همین هلپ هستند . نه یک خط بیشتر و نه یک خط کمتر . مرجع مناسبی هست .

لینک به دیدگاه

دقیقا به خاطر ندارم چطوری بود .

در حال حاظر سیستمم دچار نقص فنی .

ولی در مجموع بله . این امکان وجود داره .:icon_gol:

به این کار برنامه نویسی نگین بهتره . برنامه رو میده . اما اصطلاح درستی نیست .

فرایند تولید قطعات ؟

یعنی چی ؟ یعنی مثلا نشون بده بعد از تراش هر مرحله با چه ابزاری برداشته شده ؟

هلپ نرم افزار . که البته کتب موجود در بازار به صورت فارسی هم دقیقا ترجمه همین هلپ هستند . نه یک خط بیشتر و نه یک خط کمتر . مرجع مناسبی هست .

حالا شاید طرز بیان من درست نبود شرمنده

به هر حال من چون سیستمم ، سیستم خیلی بالایی نیست یه مقدار اذیت میشم وقتی وارد help میشم حالا کسی اطلاع داره که چی جور میشه زمان هر مرحله رو بدست آورد

در ضمن یه سوال بی ربط به این بخش اگه دوست داشتید ج بدید

بین surfcam و کتیا کدومشون برای ماشینکاری و تولید G Cod بهتره

لینک به دیدگاه

کلا مقایسه به این صورت کلی کار جالبی نیست .

من به شما پیشنهاد میکنم . با توجه به نیازتون نرم افزار رو کار کنید .

در حالت کلی من surfcam رو پیشنهاد می کنم . :w16:

لینک به دیدگاه

چطوری میشه از حالت های مختلف یک اسمبلی (مثلا نمای انفجاری یا غیره ) نقشه تهیه کرد ؟ :ws52:

به خاطر آپدیت شدن نماها این کار مشکله . وقتی قیدهای اسمبلی آپدیت میشه ، نماها به هم می ریزه . همچنین در enhanced scene هم نمیشه قطعات رو جابه جا کرد .

لینک به دیدگاه

سلام

برای تهیه نقشه یک مجموعه دو را وجود دارد. یکی استفاده از نمای خود اسمبلی است و یک استفاده از Scene.

در حالت اول، وقتی می خواهید نمایی را در نقشه ایجاد کنید قبل از انتخاب صفحه دید نما، قطعاتی را که می خواهید در نمای نقشه نمایش داده شوند توسط کلید کنترل انتخاب می کنید و در انتها صفحه دید را انتخاب می کنید. در این حالت تنها قطعاتی که انتخاب شده اند در نمای نقشه حاضر خواهند شد.

روش دوم که کاربردی تر است استفاده از scene است. دو نوع scene وجود دارد partial و full. در نوع full خصوصیات قطعات کاملا از محیط اسمبلی مستقل هستند یعنی رنگ، پنهان و پیدا بودن، و موقعیتی کاملا مستقل دارند و اگر اسمبلی تغییر کند آنها تغییر نمی کنند. نوع دوم کهpartial است همه چیز را از اسمبلی به ارث می برد مگر اینکه کاربر ارتباط هر قطعه در خصوصیات ذکر شده بالا را با اسمبلی قطع کند.

در هر دو scene می توان قطعات را توسط compass و یا snap و... جابجا کرد و روش ایجاد نمای انفجاری هم همین است. هنگام تولید نقشه با کمک scene، باید ابتدا scene را انتخاب و سپس صفحه دید نمای نقشه را انتخاب کنید. در این حالت نمای نقشه همیشه از scene و نحوه نمایش قطعات در آن پیروی خواهد کرد. بهتر است قبل از ایجاد حرکت دادن تمام قطعات در scene، ابتدا قطعات اصلی را جابجا کرد سپس به محیط نقشه کشی رفته و مناسب بودن نمای ایجاد شده را بررسی کرده و سپس بقیه قطعات را در scence جابجا کرد. در ضمن فراموش نکنید که قطعات یک scene نوع Partial در خصوصیات از اسمبلی پیروی می کنند یعنی مثلا اگر قطعه ای در اسمبلی بصورت پنهان در آید در یک partial scene هم بطور خودکار پنهان خواهد شد مگر اینکه کاربر خصوصیت نمایشی قطعه را توسط overload از اسمبلی مستقل کند.

scene ها قابل کپی شدن هستند. ارتباط نماهای یک نقشه با مدل سه از طریق Link برقرار است. اگر روی قاب هر نما راست کلیک کنید و در بخش جزییات modify link را انتخاب کنید می توانید نحوه ارتباط آن با نما با قطعات یا scene تعریف شده در اسمبلی را مشاهده و اصلاح کنید. در مورد sceneها فرصت شد بیشتر توضیح خواهم داد چون قابلیت های دیگری نیز دارند.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما ، یه سوال دیگه ، چطوری میشه یک scene که به حالت partial تعریف شده رو تبدیل به یک scene با خصوصیت full تبدیل کرد ؟ لطفا یه مقدار هم در مورد overload توضیح بدید. آیا منظورتون همون overload توی drafting بود ؟

لینک به دیدگاه
با تشکر از شما ، یه سوال دیگه ، چطوری میشه یک scene که به حالت partial تعریف شده رو تبدیل به یک scene با خصوصیت full تبدیل کرد ؟ لطفا یه مقدار هم در مورد overload توضیح بدید. آیا منظورتون همون overload توی drafting بود ؟

سلام

امکان تبدیل کردن scene وجود ندارد اما راه ساده دیگری وجود دارد که این مشکل را حل می کند. کپی کردن محتوای scene! برای اینکار ابتدا روی scene موجود در درخت طراحی کلیک کنید سپس دستور ایجاد scene را اجرا کنید و نوع scene جدید را انتخاب کنید. محتوای scene قبلی به scene جدید کپی می شود.

Overloadی که در بخش نقشه است به همان معنای overload موجود در scene است اما کارشان متفاوت است. Overload نقشه ارتباط گرافیکی (رنگ، نوع خطوط و ...) یک قطعه را در یک نمای نقشه از پیش فرض آن قطع کرده و آنچه که کاربر تعریف می کند را جایگزین آن می کند. مثلا کاربر دوست دارد تنها یک از قطعات را در نقشه بصورت خط چین نمایش دهد. اینکار را با overload انجام می دهد.

Overload موجود در scene ربطی به نقشه ندارد و ارتباط گرافیکی بین scene و محیط اصلی اسمبلی را قطع می کند. مثال: رنگ، موقعیت و پنهان و پیدا بودن قطعات در partial scene از اسمبلی پیروی می کند یعنی اگر رنگ نمایش قطعه را در محیط اسمبلی عوض کنید در scene هم عوض می شود یا موقعیت و پیدا و پنهان بودن به همین شکل. حال اگر hide and show یک قطعه در یک scene partial بصورت overload تنظیم شود به معنای استقلال نمایشی این خصوصیت قطعه از اسمبلی است. پس قطعه ممکن است در اسمبلی نمایش داده شود اما در scene بصورت پنهان باشد.

بطور خودکارخصوصیت هر چیزی را در یک partial scene تغییر دهد آن خصوصیت overload می شود و اگر به آن دست نزنید از اسمبلی ارث می برد. پس مثلا اگر قطعه را توسط compass جابجا کنید موقعیت آن بطور خودکار از اسمبلی مستقل می شود اما اگر به ان دست نزنید موقعیت آن همیشه از موقعیت آن در اسمبلی پیروی می کند.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام

چطور میشه توی کتیا به قطعات استاندارد دسترسی پیدا کرد مثلا یه شفت طراحی کردیم و می خوام اندازه ی خاصی از این شفت رو بصورت رزوه در آورد و می خوام این پیچ یا رزوه طراحی شده بصورت اسناندارد باشه

یا مثلا پین یا پرچ یا خار و ....

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
با سلام

چطور میشه توی کتیا به قطعات استاندارد دسترسی پیدا کرد مثلا یه شفت طراحی کردیم و می خوام اندازه ی خاصی از این شفت رو بصورت رزوه در آورد و می خوام این پیچ یا رزوه طراحی شده بصورت اسناندارد باشه

یا مثلا پین یا پرچ یا خار و ....

ممنون میشم راهنمایی کنید

شما اگه رزوه استاندارد می خواید با دستور thread می تونید به راحتی این کار رو انجام بدید. ولی اگه قطعات استاندارد می خواید ، باید دستور catalog browser رو اجرا کنید. همچنین در محیط اسمبلی در منوی tools > standard parts می تونید به قطعات استاندارد دسترسی پیدا کنید. ولی در کل کتیا قطعات استاندارد محدودی داره. به دلیل این که سایز و مشخصات قطعات استاندارد تغییر نمی کنه ، شما می تونید از قطعات استاندارد نرم افزارهای solidworks ، inventor و یا MDT همون مکانیکال دسکتاپ استفاده کنید و اون ها رو با فرمت stp ذخیره کنید و سپس در کتیا باز کنید. حال اگر طراحی شما دچار تغییر شد و مجبور شدید قطعات استاندارد رو عوض کنید ، با همون روشی که گفته شد قطعات دیگر رو وارد کتیا می کنید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند روزی است که می خوام با کتیا قطعه ای را آنالیز کنم ولی بعد از آنالیز متوجه شدم

اعداد مربوط به تنش وان میسیز را نشان نمی دهد چکار کنم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند روزی است که می خوام با کتیا قطعه ای را آنالیز کنم ولی بعد از آنالیز متوجه شدم

اعداد مربوط به تنش وان میسیز را نشان نمی دهد چکار کنم

پس از تحلیل، در درخت طراحی روی case ی که تحلیل شده است راست کلیک کنید و گزینه generate image را انتخاب کنید. سپس در لیست گزینه von misses -nodal value را انتخاب کنید.

Von Misses.jpg

لینک به دیدگاه
پس از تحلیل، در درخت طراحی روی case ی که تحلیل شده است راست کلیک کنید و گزینه generate image را انتخاب کنید. سپس در لیست گزینه von misses -nodal value را انتخاب کنید.

[attach]2788[/attach]

با تشکر از جوابی که داده بودید

منظور من قسمتی است که تو شکل نشان داده شده است

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...