رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

من  چندین part رو داخل یک product میریزم و اونها رو در محیط اسمبل قید گذاری میکنم و سپس در محیط سینماتیک شبیه سازی حرکتی میکنم.اما وقتی همون product ها رو وارد یک Product دیگه میکنم دیگه نمیشه در محیط سینماتیک حرکتشون رو ببینم.ایا راهی نیست که بشه حرک قطعاتی که داخل یک product و زیر شاخه product اصلی  هستند رو یکجا دید؟

خب اگه قرار باشه یک پرژه بزرگ رو شبیه سازی کنید و و همه part ها رو در یک product بارگذاری کنید خیلی بهم ریخته و بی نظم میشه.شرکت داسو با چه هدفی ازین کار جلوگیری کرده؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام من همه ی مراحل رو برای کشیدن جدول توی کتیا انجام میدم اما ارور  میده و صفحه ی ماکرو ادیت رو برام باز میکنه و میگه کد رو ادیت کن .
آیا شما میدونین من چه جوری باید درستش کنم؟
واقعا کارم گره خورده اگه ممکنه زودتر جواب بدین 
ممنون

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

با سلام

در ویندوز 10 نسخه اینترپرایز 64 بیتی میخوام کتیا P3V5-6R2017 SP6 64Bit نصب کنم.ویندوز و همه درایورها به روز هستند و همه مراحل رو مو به مو درست انجام میدم.ولی هنگامی که فایل License Server.exe رو نصب میکنم برنامه License administration tool برای ادامه مراحل نصب باز نمیشه؟؟لطفا کمکم کنید

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلام من دارم یک پره پروانه طراحی میکنم و با اکسل  نقاط سکشن های مختلف رو داخل محیط کتیا import میکنم و که با دستور curve  داخل اکسل به طور خودکار منحنی هر سکشن رو هم ایجاد میکنه ولی دستور loft داخل اکسل عمل نمیکنه ، ارور میده و  سکشن ها رو به هم وصل نمیکنه تا شکل سه بعدی پره ایجاد بشه پس مجبور میشم خودم دستی  با دستور multisection solid سکشن ها رو به هم وصل کنم تا با اتصالشون شکل سه بعدی پره ایجاد بشه حالا دو تا مسئله برام پیش میاد اول اینکه چکار کنم تا پره ایجاد شده که دارای انحنا هست smooth بشه و شکستگی ها و زوایای تیزش از بین بره چون هر سکشن مختصاتش متفاوته و دقیقا روبروی هم نیستن پس باعث ایجاد زاویه میشه و شکستگی ایجاد میکنه داخل شکل نهایی و اینکه همه ی multisection های ایجاد شده یکپارچه بشن و به عنوان یک جسم شناخته بشه نه اینکه هر multisection  رو مجزا در نظر بگیره  اگه میشه راهنمایی کنید ?

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام عزیزان مهندس

کتیا v5-6R2020در قسمت generative sheet metal design هنگام ایجاد flange زاویه radius برای تغییر غیرفعال است. ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری فعالش کنم 

www.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام . وقت بخیر . زمانی که نقشه دوبعدی را به فرمت اتوکد سیو از میکنیم . متن اندازه گذاری از حالت تکس به خط تبدیل شده و قابل تغییر نیست .آیا دوستان کسی راه حلی در این مورد می شناسد . با تشکر 

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام

کتیا 2020 رو نصب کردم، وقتی روی صفحه XY اسکچ میزنم و میام بیرون پد می کنم متوجه شدم که پد من نسبت به صفحات مرجع کتیا یک مقدار زاویه داره که منطقی بنظر نمیرسه چونکه صفحات مرجع نسبت به هم عمودن و من روی هرکدومشون پد میزنم بازم میبینم نسبت به باقی صفحات مرجع زاویه ای بیشتر یا کمتر از 90 درجه داره

اسکج رو هم بشکل دایره کشیدم ولی ظاهرش شبیه چند ضلغی میشه

برای رفع این مشکل چکار کنم؟

لینک به دیدگاه
۲ ساعت قبل، Ali Babadi گفته است:

سلام

کتیا 2020 رو نصب کردم، وقتی روی صفحه XY اسکچ میزنم و میام بیرون پد می کنم متوجه شدم که پد من نسبت به صفحات مرجع کتیا یک مقدار زاویه داره که منطقی بنظر نمیرسه چونکه صفحات مرجع نسبت به هم عمودن و من روی هرکدومشون پد میزنم بازم میبینم نسبت به باقی صفحات مرجع زاویه ای بیشتر یا کمتر از 90 درجه داره

اسکج رو هم بشکل دایره کشیدم ولی ظاهرش شبیه چند ضلغی میشه

برای رفع این مشکل چکار کنم؟

سلام مشکل حل شد، توی نوار ابزار View، گزینه Render Style باید حالت Parallel رو انتخاب کرد

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
در ۱۳۸۹/۵/۵ در ۰۳:۴۹، EN-EZEL گفته است:

همانگونه که میدانید اینجانب تدریس نرم افزار کتیا را در انجمن نواندیشان بر عهده دارم

پس هرگونه سوال یا مشکلی دارید در این تاپیک مطرح نمایید

قطعا سوالات شما را بنده و همکارانم در اسرع وقت جوابگو خواهیم بود

موفق باشید:icon_pf (44):

سلام درود 

تو محیط کتیا قطعاتی رو اسمبل میکنم با

Offset و دیگر قید ها 

اما وقتی نمودار درختیش رو میبینم  رو بعضیاش علامت تعجب ظاهر میشه و غیرفعالش میکنم

چرا اینطوری میشه؟

لینک به دیدگاه
در ۱۴۰۰/۶/۲۳ در ۱۹:۰۸، rahimi۹۷ گفته است:

سلام وقت بخیر.

برای باز کردن و بارگزاری فایلی که تغییر نام داده شده باید چکار کرد؟! 

اگر منظورت تو اسمبلی هست

باید بگم وقتی اسمبل رو باز میکینی یه پیغامی میاد که فکنم یکی‌ از گزینه های desk هست 

کلیک میکنی روش 

بعد وارد میحطی درخت مانند میشی 

اونجا رو اون فایلی که اسمش رو تغییر دادی کلیک راست میکنی گزینه find رو میزنی و بعد اون فایل مورد نظر رو انتخاب و اوکی میکنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...