رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

الهام جان از کتیا v5r18 به بعد اگر نرم افزار رو از روی سیستم پاک کنی باید با نصب ویندوز جدید مجددا نرم افزار رو نصب کنی

ولی بهتر اینه که موقع نصب اولیه مسیر اولیه رو یک درایو و مسیر بعدی رو درایو c انتخاب کنی

اینجوری موقعی که کتیا رو پاک کنی میتونی با رفتن به مسیر اولی روی فایل mds کلیک کنی و کلیه لایسنسهای موجود و ذخیره شده رو تحت فرمان command promp پاک میکنه

حالا ابتدا مسیر نصب رو تغییر بده اگر نشد ویندوز رو عوض کن

من حدس میزنم ویندوز شما 7 باشه که این مشکل برای نصب شما پیش اومده وگرنه در ویندوزهای sp3 , sp2 مشکلات این مدلی وجود نداره

بازهم سوالی بود در خدمتم

درست شد با یه ترفند جدید.اومدم ورژن بالا تر نصب کردم خیلی راحت نصب شد دیگه ویندوزمو عوض نکردم.بازم ممنون از راهنماییتون:a030:!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خواهش میکنم

خوشحالم که به دردسر تعویض ویندوز نیفتادی

حالا ترفندت رو بگو تا ما هم یاد بگیریم:a030::JC_thinking:

شما که خودتون استاد کتیا هستین!:girl_blush2:

هیچی دیگه ورژن بالا نصب کردم فقط همین.آخه ویندوز عوض کردن یه دردسر بزرگیه!:a030:

لینک به دیدگاه
در کتیا چگونه می توان تمام تنظیمات محیط drafting را قبل از اندازه گزاری تنظیم کرد...مثل سایز تمام فلش ها و فونت ها....:ws38:

بهتر است به آنها دست نزنید چون بر اساس استاندارد نقشه کشی iso, ansi, ... که در هنگام ایجاد نقشه انتخاب کرده اید بطور خودکار تنظیم شده اند. بهتر است بجای تغییر دادن اندازه آنها، مقیاس scale نقشه و نما را تنظیم کنید تا نمایش مناسبی داشته باشید.

بهر حال اگر باید آنها را عوض کنید، روش کار در نوشته های قبلی همین بخش توضیح داده شده است. با جستجو می توانید آن را پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

سلام!

بچه ها یه سوال:

تو محیط wireframe and surface design هنگام استفاده از دستور Spline وقتی نقاطو میخوام بهم وصل کنم بعد از تایید spline میکشه ولی نمیدونم چرا هیدنه یعنی خطاشو نمیبینم!

مشکلش چیه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام!

بچه ها یه سوال:

تو محیط wireframe and surface design هنگام استفاده از دستور Spline وقتی نقاطو میخوام بهم وصل کنم بعد از تایید spline میکشه ولی نمیدونم چرا هیدنه یعنی خطاشو نمیبینم!

مشکلش چیه؟:ws38:

نمیشه گفت دقیقا مشکلش چیه....اابته من فکر میکنم اینطور باشه.....میتونه مشکلش از خودت کتیا باشه...یا از سیستمتون..یا گرافیک کامپیوتر....

لینک به دیدگاه

سلام من تازه وارد هستم یک سئوال در رابطه با کتیا دارم از دوستان اگه کسی هست کمکم کنه . من کتیا v5r21 را نصب کردم و طبق دستور العمل نصب شرکت jordan کرک را هم در مسیر مشخص شده نصب کردم (cd مال شرکت نرم افزاری jordan است)ویندوز من سون است و 64 بیت و من نرم افزار مربوط به همان را نصب کردم الان برنامه باز و فعال است ولی پس از بستن برنامه امکان ذخیره کردن نیست و پیغام میده فایل نمی تواند ذخیره بشود. اگه امکان داره راهنمایی کنید با تشکر در ضمن در قسمت option از tools ایکون مربوط به save فعال نیست ممنون میشم از دوستان کسی کمکم کنه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من تازه وارد هستم یک سئوال در رابطه با کتیا دارم از دوستان اگه کسی هست کمکم کنه . من کتیا v5r21 را نصب کردم و طبق دستور العمل نصب شرکت jordan کرک را هم در مسیر مشخص شده نصب کردم (cd مال شرکت نرم افزاری jordan است)ویندوز من سون است و 64 بیت و من نرم افزار مربوط به همان را نصب کردم الان برنامه باز و فعال است ولی پس از بستن برنامه امکان ذخیره کردن نیست و پیغام میده فایل نمی تواند ذخیره بشود. اگه امکان داره راهنمایی کنید با تشکر در ضمن در قسمت option از tools ایکون مربوط به save فعال نیست ممنون میشم از دوستان کسی کمکم کنه

سلام!

دقیقا مشکل منم همین بود،اگه برای دومین بار کتیارو نصب کردین ویندوزتونو عوض کنید!در ضمن کتیارو همیشه بدون کرک نصب کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد ورژن 20به بالا همیشه این مشکلاتو داره.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

یک پیشنهاد دارم اجازه بدید نرم افزار جدید کمی جا بیفته واشنا بشید وبعد نصب کنید.من jordan رو نمی شناسم اما catia v5 r21 موجود در بازار سرویس پک نداره و این یعنی بعد از نصب هم باگ نرم افزار زیاده

لینک به دیدگاه
نمیشه گفت دقیقا مشکلش چیه....اابته من فکر میکنم اینطور باشه.....میتونه مشکلش از خودت کتیا باشه...یا از سیستمتون..یا گرافیک کامپیوتر....

فهمیدم مشکل از برنامه کتیا بود ورژنای فرد انگار خیلی بهتر از زوجن!:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

من دنبال یک مرجع کامل برای آموزش کتیا هستم که محیط Part desing ، Assembly Design و Sketcher رو به فارسی بطور کامل توضیح داده باشه

اگر مطالب کاملتری هم داشته باشه ( مثل مباحث آنالیز و تحلیل نیروها ) خیلی بهتر هست

لینک به دیدگاه
سلام

من دنبال یک مرجع کامل برای آموزش کتیا هستم که محیط Part desing ، Assembly Design و Sketcher رو به فارسی بطور کامل توضیح داده باشه

اگر مطالب کاملتری هم داشته باشه ( مثل مباحث آنالیز و تحلیل نیروها ) خیلی بهتر هست

کتابای زیادی تو بازار هست که ساده و پیشرفتشو توضیح داده

لینک به دیدگاه
سلام

سلام!

ببین تنها کتابی که میتونه راه حلت باشه کتاب خودآموز کتیا انشارات مثلث نارنجیه که محیط های اسکچر،پارت و اسمبلو خیلی عالی بیان کرده.از مبتدیه تا پیشرفته!:a030:

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

من کتیا V5 R20 را روی چند سیستم نصب کردم . در بعضی از آنها گزینه Sketcherدر مسیر زیر:

Option>mechanical design>sketcher

برای انجام تنظیمات وجود نداشت. این در حالی است که همه را از روی یک دی وی دی نصب کردم.

علت چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

لینک به دیدگاه
سلام خدمت همه دوستان

من کتیا V5 R20 را روی چند سیستم نصب کردم . در بعضی از آنها گزینه Sketcherدر مسیر زیر:

Option>mechanical design>sketcher

برای انجام تنظیمات وجود نداشت. این در حالی است که همه را از روی یک دی وی دی نصب کردم.

علت چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

سلام دوست عزیز

احتمالا به خاطر ویندوزتونه

اگر xp ویندوزتون/بعضی هاشون روی سرویس پک 3 نصب می شن

نرم افزارهایی که تو ایران هستن همه قفل شکسته اند

به خاطر این نباید به هیچ کدوم اعتماد کنید

من دریا سافت رو پیشنهاد میکنم catia v5 r20 سرویس پک هم هرچی بالاتر پیدا کردی بهتره

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من این چرخ رو کشیدم

این یه پروژه 7نمره ایه(درس طراحی 2)

استاده گفته تحلیلش هم باید بکنی ولی نگفت چطوری

فکر کنم با همون انالیز کتیا بس باشه

چون امتحانا نزدیکه گفتم اگه کسی بتونه تحلیلشو انجام بده خوب میشه

که یه تمرینی هم برای خودش باشه

thanks

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

attachment.php?attachmentid=7662&d=1324147530

لینک به دیدگاه

ببخشید مهندس من اطلاعات کاملی در مورد دنده ها ندارم ولی تو عکسی که گذاشتی احساس میکنم پیچش دنده ها تو چرخ دنده بزرگه کمه (یا اینکه اصلا نداره)

لینک به دیدگاه
ببخشید مهندس من اطلاعات کاملی در مورد دنده ها ندارم ولی تو عکسی که گذاشتی احساس میکنم پیچش دنده ها تو چرخ دنده بزرگه کمه (یا اینکه اصلا نداره)

نه جانم

شا file رو دانلود کن

ببر تومحیط dmu

حرکت بده میبینی مو لا درزش نمیره

لینک به دیدگاه
نه جانم

شا file رو دانلود کن

ببر تومحیط dmu

حرکت بده میبینی مو لا درزش نمیره

دان کردم ولی گویا ورژن کتیای من پایینتر از مال شماس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...