رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

سلام سامیار باز من اومدم

نور وی ری لایت میزارم تو کارم با این که چک مارک این وی زی بل رو میزنم بازم یه پلن مشکی پشت پنجره ام و رو سقفم هست !!!!!مشکل چیه ؟؟؟؟:ws52::ws52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 593
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:4564: درستان من یه حجمی رو از اسکچاپ بردم به مکس مشکل اینه نه هر متریالی بهش میدم فقط یه ته رنگ ساده ازش میفته رو سطح :icon_pf (34):کسی میتونه راهنماییم کنه:ws52:
لینک به دیدگاه
سلام سامیار باز من اومدم

نور وی ری لایت میزارم تو کارم با این که چک مارک این وی زی بل رو میزنم بازم یه پلن مشکی پشت پنجره ام و رو سقفم هست !!!!!مشکل چیه ؟؟؟؟:ws52::ws52:

سلام

گزینه double sided رو هم باید تیک بزنید

لینک به دیدگاه
:4564: درستان من یه حجمی رو از اسکچاپ بردم به مکس مشکل اینه نه هر متریالی بهش میدم فقط یه ته رنگ ساده ازش میفته رو سطح :icon_pf (34):کسی میتونه راهنماییم کنه:ws52:

سلام

متریال ها آماده هستند یا خودتون می سازید؟ یه تصویر هم اگر امکانش هست از کار بزارید.

سوالاتتون رو هم اینجا بپرسید

رفع اشکال 3DMax

لینک به دیدگاه

سلام majidonline_rose.gif

من تا مدتی پیش با مکس 2013 کار میکردم و بعدش رفتن سراغ مکس 2015 که به دلیل یه سری مشکلات اومدم مکس 2014 رو نصب کردم . حالا مشکل اینجاست که موقعی که من ALT + Q رو میزنم و آبجکت ایزوله میشه دیگه با همون ALT + Q نمیتونم اون رو از حالت ایزوله در بیارم و حتما باید در صحنه راست کلیک کنم و end isolate رو بزنم یا روی علامت لامپ نوار پایین که مربوط به همین فرمان هست کلیک کنم. و یا اینکه وقتی از کلید 1 برای انتخاب ورتکس ها استفاده میکنم با همون کلید 1 نمیتونم از حالت انتخاب خارج بشم و ... majidonline_shocked.gif کسی از دوستان نمیدونه مشکل از کجاست ؟!

یه سوال اجرایی هم داشتم از کسانی که طراحی آشپزخانه انجام میدن . تو تصویر زیر اول اینکه یکیش فر هست و یکیش ماکروفر ؟!

بعد تو اجرا این 2 تا رو همدیگه قرار میگیرن یا تو طبقات مجزا قرار میگیرن ؟

ابعادشون به چه شکل هست ؟ چون اینا سایزهای مختلف دارن و اگر بخوایم طراحی کنیم چه سایزی رو باید در نظر بگیریم و به اجرا کار کابینت بدیم ؟

و اگر نکته دیگه ای راجع به این مبحث هست بگید ممنون میشم .

tr8khfyhvfrjgf56ra5o.jpg

لینک به دیدگاه

http://www.noandishaan.com/upload/images/c1joh8nikft4746xhr1.jpg

سلام سلام

بازم ارور موقع رندر گرفتن

کلن نرم افزار رو میبنده این ارور رو میده بعد دو ساعت وسط رندر نهایی

چه بکن م؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

من تا مدتی پیش با مکس 2013 کار میکردم و بعدش رفتن سراغ مکس 2015 که به دلیل یه سری مشکلات اومدم مکس 2014 رو نصب کردم . حالا مشکل اینجاست که موقعی که من ALT + Q رو میزنم و آبجکت ایزوله میشه دیگه با همون ALT + Q نمیتونم اون رو از حالت ایزوله در بیارم و حتما باید در صحنه راست کلیک کنم و end isolate رو بزنم یا روی علامت لامپ نوار پایین که مربوط به همین فرمان هست کلیک کنم. و یا اینکه وقتی از کلید 1 برای انتخاب ورتکس ها استفاده میکنم با همون کلید 1 نمیتونم از حالت انتخاب خارج بشم و ... majidonline_shocked.gif کسی از دوستان نمیدونه مشکل از کجاست ؟!

یه سوال اجرایی هم داشتم از کسانی که طراحی آشپزخانه انجام میدن . تو تصویر زیر اول اینکه یکیش فر هست و یکیش ماکروفر ؟!

ابعادشون به چه شکل هست ؟ چون اینا سایزهای مختلف دارن و اگر بخوایم طراحی کنیم چه سایزی رو باید در نظر بگیریم و به اجرا کار کابینت بدیم ؟

tr8khfyhvfrjgf56ra5o.jpg

عزیزم در مورد سوال اولت نمیدونم ولی در مورد فر و ماکروفربله پایینی فر هست که ارتفاع عمق و عرض 60 سانتی متر

بلاایی ارتفاع 40سانتی متر معمولا میگیریم

ارتفاع کل کابین 2.3 هست که 53 سانت اختصاص پیدا میکنه به کابینت پاین و 63 سانت هم به کابینت بالا و 14 سانت هم پاخور 1 متر وسط هم که گفتم برای فر و ماکروفر

و معمولا هم روی هم قرار میگیرند

لینک به دیدگاه

Alt+Q توی مکس 14 پیش فرض برای isolate selection انتخاب شده که حالت toggleنیست، این میانبر رو بزار برای حالت isolate selection toggle مشکلت حل میشه.

اون میانبر 1 هم چک کن ببین برای حالت sub-object level 1 انتخاب شده یا نه.

برا سوال دوم هم بستگی به مدل انتخابی فر داره این نمونه ای که شما قرار دادی کلا فر و ماکروفر با هم هستن ولی اگه جداگانه باشن یه مقدار بینشون فاصله میزارن.

لینک به دیدگاه
http://www.noandishaan.com/upload/images/c1joh8nikft4746xhr1.jpg

سلام سلام

بازم ارور موقع رندر گرفتن

کلن نرم افزار رو میبنده این ارور رو میده بعد دو ساعت وسط رندر نهایی

چه بکن م؟؟؟؟؟؟

احتمال میدم توی مدلینگ و نورپردازی یه جاهایی رو اشتباه انجام میدید که باعث سنگینی کارتون شده!

لینک به دیدگاه
احتمال میدم توی مدلینگ و نورپردازی یه جاهایی رو اشتباه انجام میدید که باعث سنگینی کارتون شده!

مدلینگم که همش باکسه مشکل فقط دستگیره ها بود که حذف کردم !!1برا اینکه نویز هارو بگیرم سابدی واید نور هارو گذاشتم روی 16 و سابدیواید متریال ها هم روی 12

global sabdivs multi plier رو هم میزارم روی چهار

nois thereshold رو هم 0.005 گذاشتم

لینک به دیدگاه
Alt+Q توی مکس 14 پیش فرض برای isolate selection انتخاب شده که حالت toggleنیست، این میانبر رو بزار برای حالت isolate selection toggle مشکلت حل میشه.

اون میانبر 1 هم چک کن ببین برای حالت sub-object level 1 انتخاب شده یا نه.

برا سوال دوم هم بستگی به مدل انتخابی فر داره این نمونه ای که شما قرار دادی کلا فر و ماکروفر با هم هستن ولی اگه جداگانه باشن یه مقدار بینشون فاصله میزارن.

ممنون:icon_gol: چطور میتونم میانبر رو بزارم برای حالت isolate selection toggle :whistle:

اون میانبر 1 رو هم نمیدوتم کجا چک کنم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
عزیزم در مورد سوال اولت نمیدونم ولی در مورد فر و ماکروفربله پایینی فر هست که ارتفاع عمق و عرض 60 سانتی متر

بلاایی ارتفاع 40سانتی متر معمولا میگیریم

ارتفاع کل کابین 2.3 هست که 53 سانت اختصاص پیدا میکنه به کابینت پاین و 63 سانت هم به کابینت بالا و 14 سانت هم پاخور 1 متر وسط هم که گفتم برای فر و ماکروفر

و معمولا هم روی هم قرار میگیرند

ممنونم:icon_gol: . اون اعداد 53 و 63 که مربوط به کابینت پایین و بالا میشه دلیل خاصی داره ؟ پاخور 14 سانت همیشه ثابت هستش ؟

یه سوال دیگه هم داشتم صفحه ام دی اف که روی کاپینت قرار میدن عرضش چقدر هست ؟با توجه به اینکه ارتفاع ام دی اف 1.8 هست در اجرا چند صفحه ام دی اف رو روی هم قرار میدن تا اندازه مورد نظر بدست بیاد ؟ و برای جدا کردن طبقات مختلف یه ورق ام دی اف کافیه ؟ (1.8 سانت)

لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol: چطور میتونم میانبر رو بزارم برای حالت isolate selection toggle :whistle:

اون میانبر 1 رو هم نمیدوتم کجا چک کنم :icon_pf (34):

در تب keyboardدر customize user interface دستور isolate selection toggle رو انتخاب کن و سمت راست پنجره در قسمت hotkey یه میانبر براش بنویس و assign کن فقط حواست باشه میانبری که انتخاب میکنی برای دستور دیگه ای داده نشده باشه که اونم توی کادر زیریش بهت میگه.

اون میانبر 1 هم دستورش توی همین لیست میشه sub-object level 1 پیداش کن و ببین میانبرش چیه

لینک به دیدگاه
مدلینگم که همش باکسه مشکل فقط دستگیره ها بود که حذف کردم !!1برا اینکه نویز هارو بگیرم سابدی واید نور هارو گذاشتم روی 16 و سابدیواید متریال ها هم روی 12

global sabdivs multi plier رو هم میزارم روی چهار

nois thereshold رو هم 0.005 گذاشتم

خب درسته باکس باشن سگمنتهاش زیاد نباشه، چون گفتم سیستمتون ضعیفه! توی تنظیمات وی ری تیپimage sampler رو چی انتخاب کردید؟ اون ساب نورها رو هم بزارید روی 8

لینک به دیدگاه
در تب keyboardدر customize user interface دستور isolate selection toggle رو انتخاب کن و سمت راست پنجره در قسمت hotkey یه میانبر براش بنویس و assign کن فقط حواست باشه میانبری که انتخاب میکنی برای دستور دیگه ای داده نشده باشه که اونم توی کادر زیریش بهت میگه.

اون میانبر 1 هم دستورش توی همین لیست میشه sub-object level 1 پیداش کن و ببین میانبرش چیه

اون مشکل حل شد ممنون

اما واسه این یکی با میانبر 1 انتخاب میشه اما با همون 1 از حالت انتخاب خارج نمیشه :hanghead:

aejswte9ub61i11bmqwv.png

لینک به دیدگاه
اون مشکل حل شد ممنون

اما واسه این یکی با میانبر 1 انتخاب میشه اما با همون 1 از حالت انتخاب خارج نمیشه :hanghead:

اصولا نباید اینطوری باشه!! یه بار میانبرش رو عوض کن یه چیز دیگه بزار امتحان کن ببین میشه

لینک به دیدگاه
خب درسته باکس باشن سگمنتهاش زیاد نباشه، چون گفتم سیستمتون ضعیفه! توی تنظیمات وی ری تیپimage sampler رو چی انتخاب کردید؟ اون ساب نورها رو هم بزارید روی 8

ایمج سمپلر روی یکه

لینک به دیدگاه
ممنونم:icon_gol: . اون اعداد 53 و 63 که مربوط به کابینت پایین و بالا میشه دلیل خاصی داره ؟ پاخور 14 سانت همیشه ثابت هستش ؟

یه سوال دیگه هم داشتم صفحه ام دی اف که روی کاپینت قرار میدن عرضش چقدر هست ؟با توجه به اینکه ارتفاع ام دی اف 1.8 هست در اجرا چند صفحه ام دی اف رو روی هم قرار میدن تا اندازه مورد نظر بدست بیاد ؟ و برای جدا کردن طبقات مختلف یه ورق ام دی اف کافیه ؟ (1.8 سانت)

اینایی که من گفتم استاندارد در ساخت کابین های اشپزخونه اس به دلخواه میتونید تعقییر بدید و لی اون زیبایی رو دیگه حفظ نمیکنه پاخور معمولا 14 سانته عرض صفحه روی کابینت هم 60 سانت میگیرند کابین ها 55 سانت !!!!و ضخامت صفحه بستگی به سلیقه افراد داره معمولش 5 سانته تا ده سانت هم اجرا شده و قبلن سه سانتی هم بوده که الان منسوخ شده همون ضخامت 5 بهترین گزینه اس و برای جدا کردن کابین ها هم بله یک ورق کافیعه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...