رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

به خداحافظي تلخ تو سوگند، نشد

كه تو رفتي و دلم ثانيه اي بند نشد

"فاضل نظری"

با حال امروزم چه کنم ؟؟؟

به کی پناه بیارم ؟؟؟

همه تو آغوش همدیگه گریه میکنن ، من تو غربت تو آغوش کی گریه کنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

چیستی

آن روز که آب و گل ما را بسرشتند

بر پیکره ی هستی ما نیست نوشتند

جویای ابد را چه غم از نیستی خویش

فارغ ز دم آتش و تار ِک ز بهشتند

قومی به حج خواند ِو بیمار زر و سیم

گوساله خدا خواننو قومی به کُنشتند

آن قوم که مایی و منیت نپذیرند

حلاج چنان گشتن و از عشق بِرشتند

گشتند رهان از ابد و از قدر و از غم ِفردوس

چون تخم مودت به دل خویش بکِشتند

آزاد شدند از خود و خود چون به خود آمد

بر تارُک افلاک قدم ِخویش بِهشتند

ح.س

لینک به دیدگاه

امروز یه خانمه یه باریو رو زمین به بدبختی می کشید

بهش گفتم می‌خوای کمکت کنم؟ گفت نه

سر صحبتش باز شد که دیشب زمین خورده و پاش ضربه دیده

الانم پاش خیلی درد می‌کنه

ولی پسرش بهش گفته که مطمئن باش نشکسته

فقط دنبال یه جمله بود که منم تایید کنم که نه! پات نشکسته! و حتما زودی خوب میشی!

درستش این بود که بگم برو دکتر نشون بده و من نمی‌تونم نظر بدم در این مورد.

اما می‌دونستم حرف بیخودیه! چون نمیتونه بره!

عوضش گفتم نه! مطمئن باشین نشکسته!

چشاش برق زد و با لبخند دور شد

الان با خودم میگم حالا اگه واقعا پاش شکسته باشه چی؟hanghead.gif

لینک به دیدگاه

یه جایی خوندم:

اولش خدا برزگه

وسطاش باید ببینیم قسمت چی میشه

آخرشم حتما حکمتی توش بوده...!!!

داستان زندگی منه این....

لینک به دیدگاه

شنیدن،احساسی است که فقدانش را با افتخار می شود جار زد. .چرا که هر تغییر در جهان از یک نشنیدن شروع شده است.اکثر چیزهای خوبی که تجربه کردایم از نشنیدن صدای قانون بوده است. از دزدکی لذت بردنها، بوسه های یواشکی ،همیشه بیشتر لذت برده ایم . نشنیدن یک فریب است. فریب ساده و کوچکی که باید داشته باشیش. باید صداها را بتوانی به همهمه تبدیل کنی و پس ازکمی تمرین اصلا نشنوی . فکر میکنم درست به خاطر همین چیزهاست که ناشنواها ، نشنیدشان را جزوی از هویتشان محسوب میکنند و کلوپهای ناشنوایی تشکیل میدهندو با خودشان میپلکند و ازدواجمیکنند. اما کورها فرق دارند. راستی مگر دیدن و شنیدن چه قدر فرق دارند؟

لینک به دیدگاه

هفته دپرس كننده اي بود !

پنجشنبه جمعه كه گذشت اصلا حس و حال خوبي نداشتم ! همش حس ميكردم قراره به همين زودي بميرم !

شنبه ظهر : يك از بچه محل ها تصادف كرد و فوت شد ( هم سن بوديم ) شب قبلش چقدر باهاش شوخي كردم :hanghead:

امروز : رفتم باشگاه ، حريف تمريني هم وزن من عكسش رو در باشگاه بود .... اونم فوت كرد :sigh: پنجشنبه تو باشگاه با هم تمرين ميكرديم ! :hanghead:

همش خبر بد !

مرگ براي من خيلي عاديه ! اما مرگ جوون ناراحت كننده است بالاخص اگر ناگهاني باشه !

خيلي بد بود اين هفته

اما شكر خدا

لینک به دیدگاه

ميدوني اگه صخره و سنگ تو مسير رودخانه زندگيت نباشه صداي آب قشنگ نيست

...شاید همیشه دعامون این بوده مشکل نداشته باشیم.شاید همیشه از رویارویی با مشکلات میترسیم..

اما مشکلات بزرگمون میکنن

خدایا...قدرت تحمل مشکلات رو بهمون بده که با کوچکترین مشکلی نگیم چرا؟

صبر...قدرت..شکرگذار بودن

هم صبورم..هم قدرتمند و هم سپاسگذار.........اما خدای خوبم بیشترش کن تا بهترین باشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بعضی وقتا یه ادمایی رو میبینم که بیشتر دوست دارن با دوستاشون باشن تا خانوادشوون:w58:

این خیلی اذیتم میکنه...باعث میشه ناراحت شم یا دوستامو ناراحت کنم

مثلا!

یکی از دوستام میگه بیا با هم بریم مشهد.منم با احترام گفتم راستش بابا ازم خواسته باهاشون برم.اگه قرار به رفتنم باشه میخوام با مامان و بابا برم مشهد البته اگه فرصتشو داشته باشم اگه نداشتم خب اصلا نمیرم...

جوابمو داد.باشه مامانم اینا .خوش باشی:icon_pf (34):به من میگه خسته نمیشی انقد چسبیدی به خانوادت:banel_smiley_4:....ولی من واقعا بهم بد نمیگذره:hapydancsmil:تازه قک کنم زیادیم خوش میگذره...همیشه از خدا میخوام همه کنار خانواده هاشون باشن.مراقب خانواده منم باشه:w16:

اخه بچه اول با بچه اخر بودنم کلی با هم فرق داره و این دو اصلا همدیگرو درک نمیکنن.شاید یه مشکلم ازینجا سرچشمه میگیره فک کنم:ws52:

مثلا من که خونه نیستم انگار هیشکه خونه نیست:ws3:تهتغاری که الکی نیس که:ws28:تازه دخترم باشه:whistle:

تازه میگن شما چطوری هر هفته دور هم جم میشید!!:w58:از هم خسته نمیشید:icon_pf (34):نمیدونم جوابشونو چی بدم همینجوری نگاشون میکنم:w58:

وقتی بابا بهم میگه عصای پیری من...وقتی همه زندگیشوگذاشته برای من...وقتی یه بار از گل پایینتر نگفته ...من نمیتونم بی توجه باشم که...میشه؟:hapydancsmil:به خدا اگه بشه مگه دل تو سینه ادم نباشه:ws3:همیشه گفتم من عااااشق خانوادمم برای کنارشون بودن هر کاری انجام میدم.البته دوستامم خیلی دوست دارم.هر چیزی سر جای خودش با تعادل:w02:

دوستم زیاد دارم ولی در حد یه موقع هاییکه بهشون نیاز دارم و بهم نیاز دارن نه همیشه:w02:...تازه مامانم اینا میگن رفیق بازم:whistle:الان دقیقا تکلیفم نامعلومه:ws3:

خدایا شکرت

ببخشید اگه گاهی کسیو ناراحت کردم فقط به خاطر اینکه کنار مامان و بابا باشم:hapydancsmil:

دوست دارم

لینک به دیدگاه

جوادی آملی از مراجع قم: "کمال زن در تربیت صحیح فرزند است، نه مدال گرفتن...فضیلت زن این نیست که برود پایش را دراز کند و مدال کسب کند"

منطقی تر ازین حرف به عمرم نشنیدم:ws37:

لینک به دیدگاه

همیشه میگم خدایا توکل به تو ها ولی هیچ وقت معجزه توکل کردنو انقد درک نکرده بودم...یه جوری که خودمم متعجب شدم :w58:چه حس خوبیه وقتی میبینی حالت خوبه:hapydancsmil:وقتی چیزاییکه قبلا برات مهم بوده ، دیگه الان برات بی اهمیته...وقتی خودتو بیشتر از همه دوس داری:hapydancsmil:وقتی میدونی خدا تورو خیلی دوس داره...

توکلم فقط به خودته:ws3:

یه کم بیشتر حواست به من باشه:a030:

لینک به دیدگاه

ﻣﻐﺰﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﯾﻪ ﮐﻮﻩ

ﺣﻮﺻﻠﻪ ﻧﺪﺍﺭﻡ

ﯾﻪ ﺧﺒﺮ ﺗﮑﻮﻥ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﺷﻨﯿﺪﻡ ﻋﺠﯿﺐ ﺩﺍﻏﻮﻧﻢ

ﺣﺪﻭﺩ ﭘﻤﺞ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮎ

ﺭﻭﺍﻧﭙﺰﺷﮏ ﺑﻮﺩ ﺩﺭ ﺻﺎﻧﺤﻪ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﯽ

ﺟﻮﺍﻧﻤﺮﮒ ﺷﺪ ﻭ ﺳﻪ ﭘﺴﺮ ﺑﯽ ﻣﺎﺩﺭ ﺷﺪﻥ ...

ﻭ ﺍﻣﺸﺐ ﻫﻤﺴﺮ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻧﻢ ﮎ ﺩﮐﺘﺮ ﺑﻮﺩﻥ

ﻭ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﺳﺎﻟﮕﺮﺩ ﺧﺎﻧﻤﺶ ﺑﺎ

ﻗﺮﺹ ﺑﺮﻧﺞ ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺳﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﻢ

ﺑﯽ ﭘﺪﺭ ﺷﺪﻥ ﻫﻢ ﺑﯽ ﻣﺎﺩﺭ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ

ﮔﺮﮒ ﺻﻔﺖ ﮐﺜﯿﻒ ...

ﻣﺎﺩﺭﺷﻮﻥ 33 ﺳﺎﻟﻪ ﻭ ﭘﺪﺭﺷﻮﻥ 39 ﺳﺎﻟﻪ

ﺭﻭﺣﺸﻮﺕ ﻗﺮﯾﻦ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺍﻟﻬﯽ

لینک به دیدگاه

هر وقت میام اینجا اصن دلم نمیخاد پستای فیلسوفانه رو بخونم ... قصدم توهین ب کسی نیستا:w02: ... اما این فکر که چقددیگران دانسته هایِ کمِ حاصل از تجارب ناچیزشون رو بعنوان قوانین بنیادین هستی می پندارند در صورتی که من نگاه دیگه و حس و حال دیگه ای دارم این حس رو در من ایجاد میکنه که دقیقا دیگران هم همین حسو ب نوشته های من دارن :ws28: و دچار ی یآس بیخودی میشم دلیلشم معلومه دیگه ... فروریختن حس خودشیفتگیمه :ws3: خیلی غم انگیزِ که بپذیرم منم یک انسانِ معمولی ام ...:sad0:

الان که دارم مینویسم هیچ حس خاصی ب زندگی، آینده، کائنات، فردا، پس فردا، هفته ی بعد و ... ندارم ... فقط انارِ قرمز ترش و شیرین خوبه و آبِ کمی خنک که همیشه خوبه.

فقط دلم میخاد خودم و تمامِ آنچه ب فردا و فرداها مربوط میشه رها کنم و تو ی آرامش عمیـــــــــــــــــــــــق رها بشم ...(ی شکلکِ آرامش بخش)

مزرع سبزِ فلک دیدم و داس مه نو .... یادم از کِشته ی خویش آمد و هنگام درو

گفتم : ای بخت! بخفتیدی و خورشید دمیـــــــد ... گفت با این همه از سابقه نومید مشو

لینک به دیدگاه

ما تنها تماشا می‌کنیم

دودی را که از پسِ کوه‌ها به آسمان می‌رود

و آوازِ آرزویی مشترک را همصدا می‌شویم

با تکه‌ای از کردستان

در قلب‌هامان...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دیروز جایی بودم یه خانمه چندباری هی بهم گفت آقای خداپرست ، آخرش گفتم خانم فامیلم این نیست چیز دیگس بعدش بهم گفت ببخشید چهرتون خیلی روحانیه مثل این شهیدا به زبونم خداپرست میاد:ydm47612zsesgift969

حالا جالبه ابجیم بهم میگه وقتی ریش نداری مثل این سربازای اسرائیلی میمونی:w58:

لینک به دیدگاه

امشب به درب منزل تو پاسبانیم

راحت بخواب، شاخه گل آسِمانیم

با من بگو چه شد که چنین سنگدل شدی؟؟؟

رویت مگیر، گوهر زهرا نشانیم

دیدی که از قفای تو بیراه آمدم

با بوی چادرت به کجا می کشانیم؟؟؟

آن حرف دل، که زبانم دمی نگفت….

جبران نکرد موی سپید جوانیم؟؟؟

حرفم بدون پرده؟؟؟؟!! کمی سخت می شود

در جستجوی یک مَثَل داستانیم!!!!!!

با این همه غرور به بندم کشیده ای

سرباز تو، ولی به کلاه کیانیم….

من منتظر به برق نگاهت نشسته ام

رعدی بزن، صوت خموش نهانیم

.............................

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...