رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سعی کن حجم مش ت رو کم کنی - ببین فقط جاهایی که نیاز هست مش ت رو ریز نگهدار

تعداد خروجی های درخواستید رو هم کم کن - مواردی که نیاز نیست رو کنسل کن - تعداد یادداشت نتایج رو هم کمتر کن

ببخشید حجم مش و چه جوری کم کنم.من برا اولین بار تیر یه سر گیردارو طراحی کردم اونم که اینجوری شد.
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببخشید حجم مش و چه جوری کم کنم.من برا اولین بار تیر یه سر گیردارو طراحی کردم اونم که اینجوری شد.

متاسفانه الان نمیتونم تصویری برات توضیح بدم

برو تو ماژول mesh

مدلت رو درگ کن و گزینه seed part instance رو بزن و مقدار global size رو تغییر بده

راهکار دیگه هم که بهت گفتم تو ماژول step

خروجی های درخواستی برای field out put و history output رو کم کن - به خصوص خروجی های history output رو - تو پنجره تنظمیات این دوگزینه در قسمت بالای پنجره گزینه های تعداد خروجی هست که

حسب مورد باید کمش کنی

حداالامکان تصویر بزار یا فایلتو برام بفرست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه سوالی در مورد مش بندی داشتم

من یه مدل دارم که شامل دو پارت سیال و سازه هست.

محیط سیال یه استوانه با دو انتهای نیمه کروی هست که تصویرشو ضمیمه ایمیل کردم.

مدل سبز رنگ مربوط به مثال خود آباکوسه که به طور صحیح و منظم مش بندی شده. ولی مدل بنفش رو خودم پارتیشن بندی و مش زدم.

همانطور که مشاهده می کنید متاسفانه مش بندی من نسبت به مدل اصلی نامنظم هست و بافت خوبی نداره( البته اینو بگم که با پارتیشن بندی تونستم مش استراکچر بزنم ولی بازم مش بندی خوب نیست)

Seed بندی هم این طوریه که در مرکز محیط سیال ( اطراف همون استوانه توخالی مرکزی) مش بندی ریزه و رفته رفته به سمت بیرون مش بندی درشت تر میشه.

در مرکز محیط سیال به دلیل کوپلینگ سازه و سیال مش بندی باید ریز باشه ولی در محیط دورتر دیگه نیازی نیست.

نوع المان هم تترا هدرال هست Ac3D4

آنالیز رو چندین بار چک و کنترل کردم. ظاهرا بافت مش بندی روی نتایج تاثیر زیادی گذاشته

به نظر خودم در صورتی که مش کنترل Tet و Structured باشه حل میشه. ولی هر چی پارتیشن میزنم فقط حالت Free روشنه.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

Meshing.jpg

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

یه سوالی در مورد مش بندی داشتم

من یه مدل دارم که شامل دو پارت سیال و سازه هست.

محیط سیال یه استوانه با دو انتهای نیمه کروی هست که تصویرشو ضمیمه ایمیل کردم.

مدل سبز رنگ مربوط به مثال خود آباکوسه که به طور صحیح و منظم مش بندی شده. ولی مدل بنفش رو خودم پارتیشن بندی و مش زدم.

همانطور که مشاهده می کنید متاسفانه مش بندی من نسبت به مدل اصلی نامنظم هست و بافت خوبی نداره( البته اینو بگم که با پارتیشن بندی تونستم مش استراکچر بزنم ولی بازم مش بندی خوب نیست)

Seed بندی هم این طوریه که در مرکز محیط سیال ( اطراف همون استوانه توخالی مرکزی) مش بندی ریزه و رفته رفته به سمت بیرون مش بندی درشت تر میشه.

در مرکز محیط سیال به دلیل کوپلینگ سازه و سیال مش بندی باید ریز باشه ولی در محیط دورتر دیگه نیازی نیست.

نوع المان هم تترا هدرال هست Ac3D4

آنالیز رو چندین بار چک و کنترل کردم. ظاهرا بافت مش بندی روی نتایج تاثیر زیادی گذاشته

به نظر خودم در صورتی که مش کنترل Tet و Structured باشه حل میشه. ولی هر چی پارتیشن میزنم فقط حالت Free روشنه.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

لزومي نيست كه حتما مش Structure باشه ! ( اگه free منظم و با اندازه مناسب المان هم خوبه ) و اينكه مش شما با مش مدل راهنما متفاوته شايد بدليل پارتيشن‌هاي شما باشه ! قبل از هرچيز اطمينان حاصل كنيد كه تغيير نتايج از مش‌بندي و نوع المان‌هاست

لینک به دیدگاه

علاوه بر تعداد المان‌ها يا سايز مش، نوع المان هاي نيز در حجم خروجي و مموري تاثير داره! مثلا اگر از المان‌هاي incompatible يا هيبريد استفاده كرديد به جاي آن المان معولي يا reduced استفاده كنيد يا در مورد پارت shell تعداد نقاط انتگرال گيري رو در تعريف section كم كنيد !

لینک به دیدگاه
لزومي نيست كه حتما مش Structure باشه ! ( اگه free منظم و با اندازه مناسب المان هم خوبه ) و اينكه مش شما با مش مدل راهنما متفاوته شايد بدليل پارتيشن‌هاي شما باشه ! قبل از هرچيز اطمينان حاصل كنيد كه تغيير نتايج از مش‌بندي و نوع المان‌هاست

ممنونم.

به عنوان نمونه اینکه نمودارهای خروجی تغییر مکان ها با اینکه شبیه نمودارهای مدل اصلی هستند ولی تفاوت قابل توجهی دارند. یا اینکه تغییر شکل سازه ( که بر اثر کوپلینک سازه و سیال بوجود می آید). خیلی از موارد رو کنترل کردم. مش بندی یکی از مواردی هست که فرق میکنه با مدل اصلی.

آیا راه اصولی دیگه ای هم برای پی بردن به تاثیر مش بندی روی نتایج هست؟

حالا چجوری میشه یه مش بندی با همون بافت مدل اصلی ایجاد کرد؟ ( مش بندی مدل سبز Structure هست؟)

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه
ممنونم.

به عنوان نمونه اینکه نمودارهای خروجی تغییر مکان ها با اینکه شبیه نمودارهای مدل اصلی هستند ولی تفاوت قابل توجهی دارند. یا اینکه تغییر شکل سازه ( که بر اثر کوپلینک سازه و سیال بوجود می آید). خیلی از موارد رو کنترل کردم. مش بندی یکی از مواردی هست که فرق میکنه با مدل اصلی.

آیا راه اصولی دیگه ای هم برای پی بردن به تاثیر مش بندی روی نتایج هست؟

حالا چجوری میشه یه مش بندی با همون بافت مدل اصلی ایجاد کرد؟ ( مش بندی مدل سبز Structure هست؟)

با تشکر فراوان

اگه نمودار رفتار شبيه به مرجع هست و فقط از نظر حدود حداكثر و حداقل يا مقادير متفاوته، بنظر من مشكل مش‌بندي نيست! بهتر است مشخصات مصالح رو كنترل بفرماييد - به شرط يكسان بودن نوع المان با مرجع

در مورد مش‌بندي بازهم ميگم اصراري روي structure نداشته باشيد، در شكل مش مرجع هيچ المان quad يا چهاروجهي وجود نداره! شما بايد با سعي و خطا به اون شكل مش مرسي

ممكنه در شكل اصلي از seed Edge استفاده شده باشد و لبه داخلي و خارجي دو اندازه متفاوت داشته باشه ولي باتوجه به شكل فقط مش مثلثي يا هرمي استفاده شده است.

لینک به دیدگاه

سلام. یه انالیز دینامیکی دارم. با explicit انجام میشه. اما با implicit این اررور رو میده.

Problems have occurred during the initial stiffness assembly. The analysis will be terminated. Messages describing the problems are reported above

Abaqus/Standard Analysis exited with an error - Please see the message file for possible error messages if the file exists.

این warning هم میده

Displacement increment for contact is too big.

قبلا میشدا!!!. نمیدونم چش شده. کمک کنید لطفا

لینک به دیدگاه

348 elements have missing property definitions. The elements have been identified in element set ErrElemMissingSection.

Error in job : SECTION DEFINITIONS ARE MISSING OR INCORRECT FOR THE ELEMENTS INDICATED ABOVE. FURTHER PROCESSING OF THE INPUT FILE IS NOT POSSIBLE UNTIL THIS INPUT ERROR IS FIXED.

Job: Analysis Input File Processor aborted due to errors.

Error in job: Analysis Input File Processor exited with an error.

Job aborted due to errors.

ینی چی؟چیکار کنم؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
348 elements have missing property definitions. The elements have been identified in element set ErrElemMissingSection.

Error in job : SECTION DEFINITIONS ARE MISSING OR INCORRECT FOR THE ELEMENTS INDICATED ABOVE. FURTHER PROCESSING OF THE INPUT FILE IS NOT POSSIBLE UNTIL THIS INPUT ERROR IS FIXED.

Job: Analysis Input File Processor aborted due to errors.

Error in job: Analysis Input File Processor exited with an error.

Job aborted due to errors.

ینی چی؟چیکار کنم؟ :ws52:

مطمئن نيستم : section كه براي پارت‌ها تعريف كرده‌ايد رو دوباره چك كنيد و مشخصات آنها را نيز همينطور - ممكن است براي يك پارت دوتا سكشن تعريف كرده باشيد ! همچنين مشخصات و نوع المان‌ها رو در مش كنترل بفرماييد

لینک به دیدگاه
سلام. یه انالیز دینامیکی دارم. با explicit انجام میشه. اما با implicit این اررور رو میده.

Problems have occurred during the initial stiffness assembly. The analysis will be terminated. Messages describing the problems are reported above

Abaqus/Standard Analysis exited with an error - Please see the message file for possible error messages if the file exists.

این warning هم میده

Displacement increment for contact is too big.

قبلا میشدا!!!. نمیدونم چش شده. کمک کنید لطفا

گام اولیه ات رو کمتر کن - میتونی تو ماژول interaction همون جایی که اصطکاک تعریف میکنی در زمان تماس اولیه دمپینگ تعریف کنی

میتونی یک step اولیه صرفا برای درک تماس و بررسی همگرایی تعریف کنی با کسری از کل زمانت

میتونی برای بارگذاری که منجر به تماس میشه از amplitude smooth استفاده کنی ( زمان حل رو یکم میبره بالا ولی به همگرایی کمک میکنه )

رویه حل implicit با explicit کمی فرق داره و هر کدوم ملاحظات خودشو داره

لینک به دیدگاه
گام اولیه ات رو کمتر کن - میتونی تو ماژول interaction همون جایی که اصطکاک تعریف میکنی در زمان تماس اولیه دمپینگ تعریف کنی

میتونی یک step اولیه صرفا برای درک تماس و بررسی همگرایی تعریف کنی با کسری از کل زمانت

میتونی برای بارگذاری که منجر به تماس میشه از amplitude smooth استفاده کنی ( زمان حل رو یکم میبره بالا ولی به همگرایی کمک میکنه )

رویه حل implicit با explicit کمی فرق داره و هر کدوم ملاحظات خودشو داره

اون کارا رو کردم درست شد. ممنون. یه سوال دیگه!

جوابهای implicit و explicit رو یه جا دیدم گفته بود که با اضافه کردن دمپینگ جواب ها یکنواخت میشن و حالت ارتعاشی کم میشه.. اینو یه توضیح بدین کجا و چجوری دمپینگ اضافا کنیم؟و چقد؟

و اینگه آیا در implicit هم میشه؟اونم توضیح بدین

و اینکه من یه انالیز رو با هردو روش انجام میدم .اما explicit جوابهای پرت و اشتباه میده .و implicit تقریبا درسته. مشکل کجاس بنظر شما؟

و سوا آخر اینکه زمان حل در implicit رو راهی هس کمتر بشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

Error in job Job-1: 2 nodes have inactive dof on which boundary conditions are specified. The nodes have been identified in node set ErrNodeBCInactiveDof.

Job Job-1: Analysis Input File Processor aborted due to errors.

Error in job Job-1: Analysis Input File Processor exited with an error.

Job Job-1 aborted due to errors.

:ws52::ws27:

لینک به دیدگاه
تنشارم میده با کی بودی؟!!

مث اینکه boundary conditin مشکل داره. قید ها رو چک کن تداخل نداشته باشن.

دو سر تیرم ازاده.باندری تعریف نکردم. چیکار کنم الان؟

لینک به دیدگاه
اون کارا رو کردم درست شد. ممنون. یه سوال دیگه!

جوابهای implicit و explicit رو یه جا دیدم گفته بود که با اضافه کردن دمپینگ جواب ها یکنواخت میشن و حالت ارتعاشی کم میشه.. اینو یه توضیح بدین کجا و چجوری دمپینگ اضافا کنیم؟و چقد؟

و اینگه آیا در implicit هم میشه؟اونم توضیح بدین

و اینکه من یه انالیز رو با هردو روش انجام میدم .اما explicit جوابهای پرت و اشتباه میده .و implicit تقریبا درسته. مشکل کجاس بنظر شما؟

و سوا آخر اینکه زمان حل در implicit رو راهی هس کمتر بشه؟

ممنون

حالا هر چی سوال اینور اونور هم دیدی بیا از ما بپرس :ws3:

دمپینگ برای تماس رو که گفتم تو ماژول interaction و حین تعریف خاصیت تماسی

create interaction property -> mechanical -> damping

برای آنالیز مدال تو همون stepی که تعریف میکنی تب damping

دمپینگ مادی هم تو ماژول property

چند نوع دمپینگ داریم که باید تئوری هاشو خودت مطالعه کنی و مقدارش رو تشخیص یا به دست بیآری - مثلا دمپینگ بحرانی همون 2*رادیکالkm هست که K سختی و m جرم مربوط به جسمت هست

ولی تاثیر دمپینگ باید ناچیز باشه (مثلا میتونی 0.05 یا 0.1 رو امتحان کنی نتیجه نگرفتی یکم بیشترش کنی ) برای تماس باید جدولی طوری وارد کنی که در آستانه تماس دمپینگ اعمال بشه که

با بررسی هایی که قبلش کردی میتونی دقیقتر اعمال کنی

تو implicit هم باید بشه حضور ذهن ندارم

در مورد یکی نبودن جوابها باید خود شبیه سازیتهات کاملا بررسی بشه که بشه تشخیص داد کجا اشتباهی رخ داده

برای آنالیزهای فرکانسی با دقت خوب رویه explicit بسیار زمانبره حداقل من اینطور تجربه کردم

بستگی داره چه نوع آنالیزی میخوای انجام بدی - بعضی موارد هست که تجربی میشه فهمید چون نرم افزار بسیار گسترده اس

ولی اگه میخوای از mass scaling استفاده کنی پیشنهاد نمیکنم چون چگالی مش رو میبره بالا و معمولا در آنالیز های شبه استاتیک میشه روش کنترل داشت

یه گزینه تو پنجره تعریف asssign element type هست که یه سری ساده سازیهایی انجام میده و یکمی دقت نتایج رو میاره پایین ولی تقریبا زمان حل رو نصف میکنه

فعال کردن گزینه orthogonal

سلام دوباره/

mass scaling رو یه توضیح کاملی اگه میشه بدبد. ممنون

در مورد mass scaling تو صفحات قبل مفصل بحث شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...