رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان

من میخواستم بین اباکوس و انسیس یکی رو برای یادگیری انتخاب کنم به نظر دوستان کدومشون برای طراحی مکانیک و استفاده در رشته مکانیک مناسبتر است . آیا اباکوس توانایی تحلیلهای دینامیکی داره آیا با نرم افزارهای طراحی مکانیک ( کتیا و سالیدورکز) لینک میشود و یا فایل بصورت اسمبلی وارد میکند و اینکه تو ایران کدومشون طرافدار بیشتری از نظر علمی و بازار کار داره

لطف کنید کمک کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنم

قبلا انسیس بسیار مورد توجه بود و طی این 5-6 سال با شناخت قابلیت های آباکوس بیشتر تاییدش میکنن

و اینکه آباکوس یوزرفرندلی تره ولی اخیرا انسیس ورکبنچ اومده که پرسیدم میگن اونم بسیار یوزر فرندلی هست و قابلیتی داره که در آخر گزارشی از کل کار

به کاربر ارائه میده و ظاهرا در بخش تحلیل های سیال جامد از اباکوس قویتره (این طور شنیدم )

ولی با اباکوس تقریبا هر تحلیلی بخواهید میتونید انجام بدید - و علاوه بر یوزر فرندلی تر بودنش بسیاری از تحلیل زمینه مکانیک شکست

(رویه های مختلف رشد ترک بر اساس تئوری های موجود - تحلیل های خستگی ) کامپوزیت - پروتز و ....

تحلیل های دینامیکی - شبه استاتیکی - استاتیکی - ارتعاشات و حرارتی و ...

با کتیا هم میتونه لینک بشه - و اگه سرچ کنید بسته abaqus for catia برای این منظور تهیه شده

علاوه بر این از Interface هم میتونید استفاده کنید (برای نمونه من خودم نصب دارم catia R19 رو با اباکوس 6.11)

این امکان رو میده که مدل های آماده شده در کتیا رو انتقال بده به آباکوس

(ولی در محیط آباکوس مدل بسته اس و نمیشه ابعادش رو ویرایش کرد در عوض بسیار ساده اس و فقط یک کلیک باید کرد تا وارد محیط آباکوس بشه )

تا اونجایی که اطلاع دارم interface برای لینک کردن سالیدورک و حتی نرم افزار های دیگه با اباکوس هم هست

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام. دوستان کسی درباره انتقال دما از فلوئنت به آباکوس و لینک این دو نرم افزار اطلاعی داره؟

امکان روی هم انداختن نتایج دو آنالیز در آباکوس هست - مثلا برای آنالیزهای تنش حرارتی با رویه ترتیبی

(میتونید نتایجتون رو در فلوئنت ثبت کنید و در آباکوس وارد کنید )

در مورد لینکشون بی اطلاعم

لینک به دیدگاه
امکان روی هم انداختن نتایج دو آنالیز در آباکوس هست - مثلا برای آنالیزهای تنش حرارتی با رویه ترتیبی

(میتونید نتایجتون رو در فلوئنت ثبت کنید و در آباکوس وارد کنید )

در مورد لینکشون بی اطلاعم

خب این کار چطور امکان پذیره؟

لینک به دیدگاه
خب این کار چطور امکان پذیره؟

خواستم پاسخ ندم تا بررسی بیشتری کنم و پاسخ بهتری بهتون بدم ولی تا اون موقع شما خودت روی رویه ترتیبی آنالیزهای حرارتی در آباکوس

(sequentially coupled ) یه تحقیق و بررسی انجام بدید

فکر میکنم میشه این کار رو کرد منتها در آباکوس دو آنالیز با step و زمان یکسان و کلا با کمترین تغییرات قابل انجام بود

اگر براتون مقدوره یه توضیحی از صورت مسئله بدید - بخصوص از شرایط انالیز

لینک به دیدگاه

پروژه من رشد ترک در پره توربین گازی است. این مساله قبلا توسط شخص دیگری تحلیل cfd با نرم افزار فلوءنت شده است. حالا من میخوام دما و فشار از اون فایل به آباکوس منتقل کنم و به عنوان شرط اولیه مسالم در نظر بگیرم و شروع کنم تازه مسالم حل کنم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

زمانی که یک آنالیز اکپلیسیت حل میشه من پطور می تونم نرخ کرنش را لحاظ کنم؟

یا بهتر بگم تفاوت یک ایمپکت با یک له شد ن توی آباکوس چیه؟

مثلا من یک قطعه را له کردم چظور می تونم بگم نرخ کرنش تو این مساله فلان مقداره؟؟؟

سپاس

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

زمانی که یک آنالیز اکپلیسیت حل میشه من پطور می تونم نرخ کرنش را لحاظ کنم؟

مهندس متوجه نمیشم منظورتو - ولی اگه میخوانی نرخ کرنش رو در آنالیزت لحاظ کنی باید در material property تعریفش کنی

مقدار تنش تسلیم و در کنارش کرنش معادلش - از آخرین مقدار به بعد خط افقی میشه

یا بهتر بگم تفاوت یک ایمپکت با یک له شد ن توی آباکوس چیه؟

impact = ضربه - ضربه یک آنالیز رخداد بالاس که بعضی نتایج اون در فرکانس های بالا حادث میشه از اینرو ممکنه دارای انحراف داده هم باشه

له شدن . از عواملی که میشه گفت تاثیری در له شدگی و ایجاد اون داره شکل مدهای اون میتونه باشه - خواص الاستیک و پلاستیک هم برای شبیه سازیش

میتونه خیلی مفید باشه

مثلا من یک قطعه را له کردم چظور می تونم بگم نرخ کرنش تو این مساله فلان مقداره؟؟؟

خوب نمودار کرنش رو رسم کن که متناسب با زمان رسم میکنه - یا اینکه نمودار تنش رو هم رسم کن و این رو روی هم combine کن

تا نمودار تنش کرنش رو داشته باشه - برای این منظور میتونی یک المان نمونه - یا در integration point یا یک path تعریف کنی

امیدوارم دوستان دیگه هم نظر بدن شاید راهنمایی بهتری کردن

لینک به دیدگاه
مهندس متوجه نمیشم منظورتو - ولی اگه میخوانی نرخ کرنش رو در آنالیزت لحاظ کنی باید در material property تعریفش کنی

مقدار تنش تسلیم و در کنارش کرنش معادلش - از آخرین مقدار به بعد خط افقی میشه

impact = ضربه - ضربه یک آنالیز رخداد بالاس که بعضی نتایج اون در فرکانس های بالا حادث میشه از اینرو ممکنه دارای انحراف داده هم باشه

له شدن . از عواملی که میشه گفت تاثیری در له شدگی و ایجاد اون داره شکل مدهای اون میتونه باشه - خواص الاستیک و پلاستیک هم برای شبیه سازیش

میتونه خیلی مفید باشه

خوب نمودار کرنش رو رسم کن که متناسب با زمان رسم میکنه - یا اینکه نمودار تنش رو هم رسم کن و این رو روی هم combine کن

تا نمودار تنش کرنش رو داشته باشه - برای این منظور میتونی یک المان نمونه - یا در integration point یا یک path تعریف کنی

امیدوارم دوستان دیگه هم نظر بدن شاید راهنمایی بهتری کردن

اجازه بدید سوال را اینجوری مطرح کنم:

یک تست فشار انجام دادم که حالت شبهه استاتیکی داره

واسه سبیه سازی خواص مکانیکی ماده را وارد کردم(من جمله پلاستیک هاردنینگ)

تایم استپ 1 تغریف شده و بارگدازی هم با امپلیتیوت خطی به صورت (0و0) و (1و1) تعریف شده

در قسمت بارگذاری یه جابه جایی به سطح بالایی داده شده و مدل تا اینکریمنت تایم 1 دچار دفرمیشن متناظر شده!

پرسش:

نرخ کرنش در این مساله چقدر است؟

آیا چون خواص مکانیکی بدون در نظر گرفتن نرخ کرنش تعریف شده اند،نتایج تحلیل را میتوان حاصل تحلیل استاتیک در نظر گرفت؟( نظر بنده به این بله گفتن به سوال نزدیکتر است!)

سپاس

لینک به دیدگاه

پرسش:

آیا چون خواص مکانیکی بدون در نظر گرفتن نرخ کرنش تعریف شده اند،نتایج تحلیل را میتوان حاصل تحلیل استاتیک در نظر گرفت؟( نظر بنده به این بله گفتن به سوال نزدیکتر است!)

سپاس

تحليل "شبه استاتيك" رو زماني مي‌توانيد بگيد استاتيك باقي مانده يا ديناميك نشده كه: E total =0 و همچنين نسبت All KE/All Ie و All IE/ E total عدد كوچكي در حد 20 درصد باشه!!

ولي منظور شما از "نرخ" كرنش چيست؟!

لینک به دیدگاه
تحليل "شبه استاتيك" رو زماني مي‌توانيد بگيد استاتيك باقي مانده يا ديناميك نشده كه: E total =0 و همچنين نسبت All KE/All Ie و All IE/ E total عدد كوچكي در حد 20 درصد باشه!! ولي منظور شما از "نرخ" كرنش چيست؟!
ممنون ولی من این مقادیر انرژی را ازکجا به دست بیارم؟ توی مانیتور جاب کیننیک انرژی نهایی 6 و توتال انرژی حدود 7000 هست!! منظور من نرخ تغییر شکله دیگه سپاس
لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر خوشبختانه باید بگم اخیرا یک کتاب فوقالهاده در زمینه ابکوس( مسایل مکانیک) توسط اقای معیری و انتشارات فدک ایساتیس چاپ شده! من خودم حداقل 4 تا کتاب اباکوس خوندم ولی این کتاب بی تردید متفاوت هست و واقعا به دوستای مکانیکی پیشنهاد میکنم حداقل یه نگاهی بهش بندازن(هرچند هیچ چیز کامل نیست) سپاس

لینک به دیدگاه
اجازه بدید سوال را اینجوری مطرح کنم:

یک تست فشار انجام دادم که حالت شبهه استاتیکی داره

واسه سبیه سازی خواص مکانیکی ماده را وارد کردم(من جمله پلاستیک هاردنینگ)

تایم استپ 1 تغریف شده و بارگدازی هم با امپلیتیوت خطی به صورت (0و0) و (1و1) تعریف شده

در قسمت بارگذاری یه جابه جایی به سطح بالایی داده شده و مدل تا اینکریمنت تایم 1 دچار دفرمیشن متناظر شده!

پرسش:

سپاس

ابتدا یک اشاره ای به آنالیز های شبه استاتیک میکنم

تفاوت و صحت در بحث وجود اینرسی ه

اینکه شما تماس نداشته باشید یا رفتار ماده غیر خطی نباشه و موارد دیگه ای که بشه نتیجه گرفت که اینرسی در جسم ناچیز و قابل صرفنطر کردنه

همانطور مهندس شایان عزیز اشاره کردند صحت یک آنالیزهای شبه استاتیک در موازنه انرژی مشخص میشه

از آنجایی سرعت پایینه و اینرسی ناچیز و قابل صرفنظر کردنه پس انرژی جنشی زیادی هم نمیتونه داشته باشه

لذا انرژی جنبشی باید کسر کوچکی از انرژی داخلی باشه و نباید جابجایی های ناگهانی داشته باشه چرا که ممکنه به علت کرنش های پلاستیک باشه

انرژی جنبشی میتونه به سبب کرنش الاستیکی که در شبیه سازی به وجود اومده باشه و در محدوده الاستیک نمودار این انرژی باید هموار باشه

کار انجام شده توسط نیروهای خارجی رو هم بررسی کن باید تقریبا برابر با انرژی جنبشی باشه مگر اینکه

ویسکوز و انرژی تلف شده اصطکاک (وجود تماس ) و ... داشته باشی (که نباید داشته باشی )

انرژی total باید بسیار ناچیز باشه و در طول حل ثابت باشه

-----------------------------------------------------------------------

نیازی به تعریف هاردنینگ نیست - آنالیز های شبه استاتیک در محدوده رفتار الاستیک که رفتار ماده خطیه قابل قبول هستن

حداقل به تشخیص بنده

در هر صورت با توجه به موارد اشاره شده بررسی مجددی انجام بده

لینک به دیدگاه
ممنون ولی من این مقادیر انرژی را ازکجا به دست بیارم؟ توی مانیتور جاب کیننیک انرژی نهایی 6 و توتال انرژی حدود 7000 هست!! منظور من نرخ تغییر شکله دیگه سپاس

اگر در history output در ماژول step درخواست داده باشید

در ماژول ویزولیشن - تولبار result رو باز کنید - history output هست و میتونید انرژی های مورد نظرتونو سیو کنید

و در xy data manager همه رو درگ کنید و با هم پلات کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

-----------------------------------------------------------------------

نیازی به تعریف هاردنینگ نیست - آنالیز های شبه استاتیک در محدوده رفتار الاستیک که رفتار ماده خطیه قابل قبول هستن

حداقل به تشخیص بنده

در هر صورت با توجه به موارد اشاره شده بررسی مجددی انجام بده

اگر در history output در ماژول step درخواست داده باشید

در ماژول ویزولیشن - تولبار result رو باز کنید - history output هست و میتونید انرژی های مورد نظرتونو سیو کنید

و در xy data manager همه رو درگ کنید و با هم پلات کنید

موفق باشید

به نظر من سخت‌شدگي - Nlgeom روشن و مشخصات غيرخطي و پلاستيك كامل - تماس و اصطكاك هم باشه، مشكلي نيست و همچنان مدل "شبه استاتيك" باقي مي‌ماند!

همانطور كه "سردار Alishah" فرمودند عمل كنيد و "نسبت‌هايي" كه گفتم رو دوتايي و سه‌تايي با Etotal پرينت بگيريد!

لینک به دیدگاه
به نظر من سخت‌شدگي - Nlgeom روشن و مشخصات غيرخطي و پلاستيك كامل - تماس و اصطكاك هم باشه، مشكلي نيست و همچنان مدل "شبه استاتيك" باقي مي‌ماند!

راستش من از این نظر گفتم که وقتی کرنش پلاستیک داشته باشیم انرژی جنبشی بیشتر میشه

یعنی نوسانات شدید در نمودار انرژی جنبشی به سبب وجود پلاستیسیته اس یا به تعبیری مسبب ایجاد پلاستیسیته اس:ws52:

و هموار بودن این نمودار میتونه با وجود رفتار الاستیک و عدم رفتار غیر الاستیک (مانند پلاستیسیته و ..) منطبق باشه

به نظرم اگر اصطکاک داشته باشیم تماس هم داریم و آنالیز نمیتونه شبه استاتیک باشه چرا که اینرسی جسم در نتایج اثر گذاره

شاید در شرایطی که یک جسم صلب و یک جسم تغییر شکل پذیر داشته باشیم با بررسی تاثیر انرژی اصطکاک و انرژی های تلف شده مجازی و ...

شرایط آنالیز شبه استاتیک برای نتایج قابل قبول برقرار باشه

در نهایت فکر میکنم شما درست میفرمائید و با برقرار بودن دو شرط نسبت انرژی داخلی و جنبشی - و هموار بودن نمودار انرژی جنبشی

نتایج قابل قبول باشه

و امیدوارم با نقطه نظرات شما اشتباهاتم رو پوشش بدم:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
بدين وسيله به اطلاع مي‌رساند: ""اينكه Imperfection* در آباكوس صريح عمل نميكنه يا مقادير eigen رو نميشه در آباكوس صريح وارد كرد"" شايعه و كذب محض از سوي امپرياليسم جهانخوار بوده است! باشد كه از اين پس توطئه بيگانگان در روند كار آباكوس‌كاران ميهن، خللي ايجاد نكند!!

:scared9: :6b7t4xk0dqjf5eq8qtg

با مراجعه به لینک زیر اطلاعات خوبی در این خصوص بدست می اورید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
یه جزوه یا مرجعی هست که روش رسم نمودار تو آباکوس رو کامل توضیح داده باشه؟!

من که تا حالا هرچی گشتم چیز خوبی پیدا نشده ...

مشکلت چیه بگو تا برات توضیح بدم

لینک به دیدگاه
مشکلت چیه بگو تا برات توضیح بدم

مشکلم اینه که نمودار کشیدن رو به هیچ عنوان بلد نیستم:ws3:

سعی کردم از هلپ استفاده کنم که نشد،یعنی هر صفحه از هلپ به من میگه که هلپ نصب نشده...(در صورتی که اول هلپ نصب میشه بعد لاسینس بعد هم خود نرم افزار)

حالا اگه بتونید رسم نمودار رو توضیح بدید که ممنون میشم...

اگر هم بهم یاد بدید که چطوری میتونم این مشکل هلپ نرم افزارم رو رفع و رجوع کنم،ممنون میشم...:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...