رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

فرض کنید یه تیر T شکل داریم که قسمت بال از یه جنس و ضخامت و قسمت جان از جنس ماده و ضخامت دیگری است.

بعد اینکه پارت این تیر رو ساختیم و جنس هر دو متریال رو تعریف کردیم نوبت میرسه به assign متریال به هر دو قسمت بال و جان. اگه با select کردن هر قسمت و اختصاص جنس خودش به آن کار را تمام کنیم اشکالی دارد؟ یا به خاطر اینکه مصالح متفاوت هستند. بایستی بین بال و جان تدبیری لحاظ کرد؟

در عمل به ناچار باید قسمت جان را به بال جوش زد ولی در آباکوس امکان ساخت یکپارچه آن در یک پارت وجود دارد

در مورد نمونه این چنین از Shell part ها هم همین سوال مطرح است.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام برای نصب پلاگین جوش، من اون فولدر abaqus_plug in رو پیدا نکردم...

اینم تصویر دایرکتوری نصب نرم افزار:

lem1th71cwicrbo52im.jpg

مطمئنی این برا نسخه 12 هم هست...؟

تو read me فقط برای نسخه 10 نوشته بود.

لینک به دیدگاه
سلام برای نصب پلاگین جوش، من اون فولدر abaqus_plug in رو پیدا نکردم...

اینم تصویر دایرکتوری نصب نرم افزار:

مطمئنی این برا نسخه 12 هم هست...؟

تو read me فقط برای نسخه 10 نوشته بود.

بله مطمئنم چون نصب کردم

این برا 6.11 هست

7rwfafjhmkk04laia53q.jpg

اون کتابی که بهت گفتم یه فصلش اختصاص داره به این پلاگین جوش

انتشارات نگارنده دانش

سروش نیا - جلد پیشرفته ویژه مهندسی عمران - فصل 10

لینک به دیدگاه
فرض کنید یه تیر T شکل داریم که قسمت بال از یه جنس و ضخامت و قسمت جان از جنس ماده و ضخامت دیگری است.

بعد اینکه پارت این تیر رو ساختیم و جنس هر دو متریال رو تعریف کردیم نوبت میرسه به assign متریال به هر دو قسمت بال و جان. اگه با select کردن هر قسمت و اختصاص جنس خودش به آن کار را تمام کنیم اشکالی دارد؟ یا به خاطر اینکه مصالح متفاوت هستند. بایستی بین بال و جان تدبیری لحاظ کرد؟

در عمل به ناچار باید قسمت جان را به بال جوش زد ولی در آباکوس امکان ساخت یکپارچه آن در یک پارت وجود دارد

در مورد نمونه این چنین از Shell part ها هم همین سوال مطرح است.

ایرادی نداره حامد جان و میتونی select کنی و متریال اختصاص بدی - یحتمل باید پارتیشن بزنی و اینکارو بکنی

تدبیر رو در صفحه تماسشون باید بیاندیشی که خوب در نهایت چه نوع اتصالی بینشون هست که به هر کدوم متریال جداگانه ای میخوای اختصاص بدی

یعنی بعدش چه هدفی رو میخوای دنبال کنی

برای شلها هم همینطور باید پارتیشن بزنی ولی بعدش چی ؟!

لینک به دیدگاه
ایرادی نداره حامد جان و میتونی select کنی و متریال اختصاص بدی - یحتمل باید پارتیشن بزنی و اینکارو بکنی

تدبیر رو در صفحه تماسشون باید بیاندیشی که خوب در نهایت چه نوع اتصالی بینشون هست که به هر کدوم متریال جداگانه ای میخوای اختصاص بدی

یعنی بعدش چه هدفی رو میخوای دنبال کنی

برای شلها هم همینطور باید پارتیشن بزنی ولی بعدش چی ؟!

درسته. منم همين كارو كردم و براي هر قسمت بال و جان، ضخامت و متريال خاص خودشو اختصاص دادم.

ولي تناقضي كه براي من پيش اومده در مورد طبيعت مسئله و مدل سازي اونه! يعني تو عمل بين بال و جان جوشكاري ميشه ولي تو مدل سازي هيچ تدبيري بين بال و جان لحاظ نميشه و به صورت يكپارچه ( هر چند با متريال متفاوت) مدل ميشه!

سوال رو ميشه به صورت خلاصه اينجوري هم مطرح كرد كه اگه همون تير رو به دو صورت :

1. يكپارچه و ساده ( با اسكچ T شكل ولي پارتيشن بندي شده)

و 2. اون رو به صورت دو قطعه(بال و جان) و اتصال بين آنها ( فرضا جوش)

مدل كنيم. در جواب مساله و آناليز تاثير خواهد گذاشت؟

بعضي ها ميگن همون مدل سازي يكپارچه و ساده كافيه و كارهاي اضافي ديگه اي لازم نيست!

تو مدل من يه سري سخت كننده هاي T شكل حلقوي و shell هستند. به همون دليل اين سوالات برام پيش اومد.

لینک به دیدگاه
درسته. منم همين كارو كردم و براي هر قسمت بال و جان، ضخامت و متريال خاص خودشو اختصاص دادم.

ولي تناقضي كه براي من پيش اومده در مورد طبيعت مسئله و مدل سازي اونه! يعني تو عمل بين بال و جان جوشكاري ميشه ولي تو مدل سازي هيچ تدبيري بين بال و جان لحاظ نميشه و به صورت يكپارچه ( هر چند با متريال متفاوت) مدل ميشه!

بعضي ها ميگن همون مدل سازي يكپارچه و ساده كافيه و كارهاي اضافي ديگه اي لازم نيست!

تو مدل من يه سري سخت كننده هاي T شكل حلقوي و shell هستند. به همون دليل اين سوالات برام پيش اومد.

حامد جان اگه دو متریال اختصاص بدی و کار دیگه ای نکنی (Tieكني )یعنی به واسطه جوش اتصال رو يكپارچه در نظر گرفتی

در غیر اینطورت یعنی اگه بخوای جوش رو مدل کنی اگه هدف دیگه داشته باشی کارت رو سنگین میکنه

یه بررسی کن ببین جوش به همراه خواص و شرایطش چه تاثیری روی آنالیز و خروجی هایی که میخوای بگیری داره که بتونی تصمیم بگیری

لینک به دیدگاه

ببنيد اگر در طبيعت واقعي مسئله اتصال دو جنس، يك چالش است و نياز به مداقبه دارد پس در مدل‌سازي نمي‌توانيد يك‌پارچه مدل كنيد يا حتي دو part جداگانه را Tie يا merge كنيد !!! و بايد راه‌حل ديگري استفاده بفرماييد

لینک به دیدگاه
حامد جان اگه دو متریال اختصاص بدی و کار دیگه ای نکنی (Tieكني )یعنی به واسطه جوش اتصال رو يكپارچه در نظر گرفتی

در غیر اینطورت یعنی اگه بخوای جوش رو مدل کنی اگه هدف دیگه داشته باشی کارت رو سنگین میکنه

یه بررسی کن ببین جوش به همراه خواص و شرایطش چه تاثیری روی آنالیز و خروجی هایی که میخوای بگیری داره که بتونی تصمیم بگیری

ببنيد اگر در طبيعت واقعي مسئله اتصال دو جنس، يك چالش است و نياز به مداقبه دارد پس در مدل‌سازي نمي‌توانيد يك‌پارچه مدل كنيد يا حتي دو part جداگانه را Tie يا merge كنيد !!! و بايد راه‌حل ديگري استفاده بفرماييد

آقا خيلي ممنون از هر دوي شما عزيزان :)

درسته. ولي خوب چون من فعلا تو پروژه ام نيازي به بررسي اون مساله ندارم . همون يكپارچه رو ادامه ميدم

لینک به دیدگاه

با سلام

من تازه عضو این سایت شدم و واقعا استفاده بردم

موضوعی که من به مشکل خوردم در مورد اعمال گشتاور در دو مرحله به یک شفت می باشد

در مرحله اول در 0.5 ثانیه گشتاور 3000 و در ادامه شفت با گشتاور 2000 به کار خود ادامه میدهد.

بایستی بصورت دینامیک حل کنم؟ با amplitude?

لطفا من را راهنمایی کنید؟

لینک به دیدگاه
با سلام

من تازه عضو این سایت شدم و واقعا استفاده بردم

موضوعی که من به مشکل خوردم در مورد اعمال گشتاور در دو مرحله به یک شفت می باشد

در مرحله اول در 0.5 ثانیه گشتاور 3000 و در ادامه شفت با گشتاور 2000 به کار خود ادامه میدهد.

بایستی بصورت دینامیک حل کنم؟ با amplitude?

لطفا من را راهنمایی کنید؟

بله باید از amplitude استفاده کنید - از tabular استفاده کن

برای تغییر از 3000 به 2000 میتونی ضریب 2/3 بزاری

amplitude tabular رو چند صفحه قبل کامل توضیح دادم

لینک به دیدگاه
با سلام

کسی ازدوستان راجع به اعمال بارگذاری سیکلی در اباکو اطلاعی داره؟

براي دقت در بارگذاري سيكلي بهتر است ابتدا سيكل‌ها رو در اكسل بصورت نمودار بكشيد، همان ستون‌هاي X-Y اكسل كه "زمان-تغيير‌مكان يا زمان-نيرو" هست رو از اكسل داخل Amplitud از نوع tabular كپي كنيد و به نيرو يا تغييرمكان واحد منتسب بفرماييد - مدت زمان كل سيكل‌ها رو در step به عنوان زمان آناليز معرفي كنيد

لینک به دیدگاه

چند روز پیش مدل یکی از دوستان رو کار میکردیم.

این دوست ما میخواست یه نمودار با محورهای تنش کرنش بدست بیاره ( محور افقی پیش فرض زمان هست).

برای این کار باید داده های جدولی مربوط به تنش و کرنش رو از Report XY و خروجی به اکسل به صورت نمودار در آورد یا تو خود آباکوس میشه همچین نموداری رسم کرد؟

از تو History output باید کاری کرد یا تو Visualization ؟

لینک به دیدگاه
چند روز پیش مدل یکی از دوستان رو کار میکردیم.

این دوست ما میخواست یه نمودار با محورهای تنش کرنش بدست بیاره ( محور افقی پیش فرض زمان هست).

برای این کار باید داده های جدولی مربوط به تنش و کرنش رو تو اکسل به صورت نمودار در آورد یا تو خود آباکوس میشه همچین نموداری رسم کرد؟

از تو History output باید کاری کرد یا تو Visualization ؟

از منوي Result گزينه History output پارامتر‌هاي تنش و كرنشي كه در "راستا و گام زماني مورد نظر" موقع آناليز ذخيره كرده‌‌ايد پلات گرفته و با نام معين save كنيد - از ايكن‌هاي صفحه

Visualization گزينه creat x-y data را انتخاب و opreate on xy data رو انتخاب كنيد -در پنجره باز شده ، سمت راست combine رو انتخاب كنيد و داخل پرانتز به ترتيب كرنش و تنشي كه save كرده بوديد را قرار دهيد و پلات بگيريد.

لینک به دیدگاه
براي آناليزكمانشي غيرخطي explicit يك مدل پيچده، راهي بنظرتون براي وارد كردن imperfection بصورت eigen از آناليز linear-perturbation هست ؟! (مدل بدليل پيچيدگي تماس‌ها اصلا توي آناليز Static General قابل انجام نيست !! پس لطفا import كردن از Standard رو فراموش كنيد )

بدين وسيله به اطلاع مي‌رساند: ""اينكه Imperfection* در آباكوس صريح عمل نميكنه يا مقادير eigen رو نميشه در آباكوس صريح وارد كرد"" شايعه و كذب محض از سوي امپرياليسم جهانخوار بوده است! باشد كه از اين پس توطئه بيگانگان در روند كار آباكوس‌كاران ميهن، خللي ايجاد نكند!!

:scared9: :6b7t4xk0dqjf5eq8qtg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

من میخواستم بین اباکوس و انسیس یکی رو برای یادگیری انتخاب کنم به نظر دوستان کدومشون برای طراحی مکانیک و استفاده در رشته مکانیک مناسبتر است . آیا اباکوس توانایی تحلیلهای دینامیکی داره آیا با نرم افزارهای طراحی مکانیک ( کتیا و سالیدورکز) لینک میشود و یا فایل بصورت اسمبلی وارد میکند و اینکه تو ایران کدومشون طرافدار بیشتری از نظر علمی و بازار کار داره

لطف کنید کمک کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...