رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

لطفا اگر امكانش هست دوستان به من هم كمك كنن

فكر نكنم اين مسئله براي اونهاي كه به برنامه تسلط كافي دارن وقت زياد بگيره البته اميدوارم همينطور باشه در هرصورت جواب دهيد تا من هم از سردرگمي دربيام و...............

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

لطفا یکی کمکم کنه

سلام

من دارم روی یک مدلی کار میکنم که قراره یک قطعه صلب روی یک صفحه حرکت کنه مسیر حرکت مثل فنر مارپیچ که در هر دور مقطع کوچکتر میشه.در تعریف این مسیر حرکت به مشکل خوردم من اومدم مختصات این مسیر رو برای جهت X, Y , Z درآوردم ولی برای تعریف به نرم افزار باید 3 displacment مجزا تعریف کنم تا بتونم با amplitut این مسیر هارو معرفی کنم که در این حالت نرم افزار error میده

لینک به دیدگاه

من محیط سیال آب مدلم رو هنگام ایجاد پارت به صورت defromable درست کردم ( اویلری انتخاب نکردم) و بعد از مش بندی به صورت Orphan mesh درآوردم. یه بارگذاری سریع از طریق سیال اتفاق می افتده. سوالم این بود که عدم انتخاب اویلری در روی نتایج تاثیر میذاره؟ ( با اینکه orphan mesh کردم) مرسی

لینک به دیدگاه

خروجی : ظرفیت تجمعی تغییرشکل محوری غیرخطی

cumulative inelastic axial deformation capacity

یا

ظرفیت تغییرشکل پلاستیک انباشته

cumulative plastic deformation

رو چجوری توی آباکوس میشه بدست آورد ؟ مساحت هیسترزیس رو چطور ؟؟

سوال دیگه اینکه :

به غیر از تنش مایسز چه خروجی ها دیگری در مدل های فولادی مهم هستند و با چه پارامتری باید مقایسه بشن ؟ و در مورد بتنی ها نیز همینطور به غیر از تنش و خسارت چه پارامتر و خروجی رو باید کنترل کرد ؟

باتشکر

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

جناب مهندس

با درود

برای انجام پروژه ای نیاز به مدل کردن یک دیوار آجری دارم. پس از مدل کردن آجرها بین آجر ها سطح تماس تعریف کردم و ردیف اول آجر ها را به زمین دوختم و بار را به صورت تغییر مکان به بالای دیوار اعمال کردم . ولی متاسفانه نتایج همگرا نیمشود. تماس مماسی را به صورت اصطکاک و تماس عمودی را به صورت تماس سخت مدل کردم. از استاتیک جنرال هم برای تحلیل استفاده می کنم.

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

لینک به دیدگاه
لطفا یکی کمکم کنه

درود

مهندس جان فکر میکنم اون سری هم گفتم خدمتت - فایلتون رو به همراه توضیحی از مسئله تون بفرستید

در اسرع وقت بررسی میکنم و در حد بضاعت باهاتون همفکری میکنم

من محیط سیال آب مدلم رو هنگام ایجاد پارت به صورت defromable درست کردم ( اویلری انتخاب نکردم) و بعد از مش بندی به صورت Orphan mesh درآوردم. یه بارگذاری سریع از طریق سیال اتفاق می افتده. سوالم این بود که عدم انتخاب اویلری در روی نتایج تاثیر میذاره؟ ( با اینکه orphan mesh کردم) مرسی

حامد جان

در زمینه سیال کمکی نمیتونم بکنم

ولی اگر در تبدیل orphan mesh به مدل هندسی به مشکل خوردی و سوالی داشتی در خدمتم

خروجی : ظرفیت تجمعی تغییرشکل محوری غیرخطی

cumulative inelastic axial deformation capacity

یا

ظرفیت تغییرشکل پلاستیک انباشته

cumulative plastic deformation

رو چجوری توی آباکوس میشه بدست آورد ؟ مساحت هیسترزیس رو چطور ؟؟

سوال دیگه اینکه :

به غیر از تنش مایسز چه خروجی ها دیگری در مدل های فولادی مهم هستند و با چه پارامتری باید مقایسه بشن ؟ و در مورد بتنی ها نیز همینطور به غیر از تنش و خسارت چه پارامتر و خروجی رو باید کنترل کرد ؟

باتشکر

درود

شایان جان در مورد این دو خروجی بررسی میکنم

و در خصوص فولاد یا سایر فلزات خروجی های کرنش الاستیک و بررسی داده ها در زمان شروع کرنش الاستیک و تمرکز تنش همیشه مهمه

اعتبار خروجی های تنش بعد از تسلیم و حتی قبل از آن رو با دقت بیشتری باید مورد بررسی قرار داد

با توجه به نوع المان میتونی تنش ها رو از Integration point استخراج کنی که دقت بیشتری نسبت به نقاط گرهی المانهات داره

جناب مهندس

با درود

برای انجام پروژه ای نیاز به مدل کردن یک دیوار آجری دارم. پس از مدل کردن آجرها بین آجر ها سطح تماس تعریف کردم و ردیف اول آجر ها را به زمین دوختم و بار را به صورت تغییر مکان به بالای دیوار اعمال کردم . ولی متاسفانه نتایج همگرا نیمشود. تماس مماسی را به صورت اصطکاک و تماس عمودی را به صورت تماس سخت مدل کردم. از استاتیک جنرال هم برای تحلیل استفاده می کنم.

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

مهندس جان فایلتو به همراه مختصر توضیحی بفرست

لینک به دیدگاه

و توی قسمت لود دمای قالب رو دادم(که 13 است) اونجا هم ایراد میگیره

فقط همین دوتا و ایراد میگیره

مهندس تبادل گرمايي بين يك قطعه rigid و deformable قابل تعريف

نيست - براي اين منظور شما بايد از اول دو قطعه رو deformable تعريف كني و در interaction قطعه isothermal كني و rigid بودن رو به قطعه ات

اختصاص بدي

فكر كنم expansion رو نياز هست در خواص مواد تعريف كني

خواص تماسي contact رو اصلاح كن - بي معني بود چون تبادل گرمايي

بين قطعه rigid و deformable صورت نميگيره

لینک به دیدگاه

با سلام

من ویندوز 7 64bit دارم چه ورژنی از فرترن و ویژوال استودیو برای آباکوس 6.12 یا 6.13 مناسبه لطفا راهنمایی کنید....

برای شبیه سازی شکل دهی نموی ورق می خوام Incremental Forming

من در 32bit لینک کردم ولی تو 64 نمی شه....

یه سوال دیگه کسی رو این شکل دهی کار کرده...؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

Adaptive Mesh روی المان ورق کار می ده...من هر چی شکل دهی رو شبیه سازی می کنم error می ده(Excessive rotation of nodes in node set ErrNodeExcessRotation)

من با Expilcit Dynamic مدل کردم...آیا مش ها ریز طول فرایند را زیاد یا چیزی هست که مش ها از بین نرن...؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
سلام با اين نرم افزار ميشه موتور خودرو طراحي كرد ؟؟؟؟

چه برنامه اي خاص رو براي طراحي موتور خودرو پيشنهاد مي كنيد !؟ !؟

با آباکوس میشه برخی از تحلیل هاشو انجام داد

برای طرح مدل نرم افزار کتیا رو پیشنهاد میکنم

با سلام

من ویندوز 7 64bit دارم چه ورژنی از فرترن و ویژوال استودیو برای آباکوس 6.12 یا 6.13 مناسبه لطفا راهنمایی کنید....

برای شبیه سازی شکل دهی نموی ورق می خوام Incremental Forming

من در 32bit لینک کردم ولی تو 64 نمی شه....

یه سوال دیگه کسی رو این شکل دهی کار کرده...؟؟؟؟

یه سری به این سایت خودشون بزن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

قبلا چشمم خورده راهنمایی کرده بودن

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت استاد گرامی

بنده نیز به خطای زیر برخوردم

too many attempts made for this increment

تایپیک شما را در این رابطه در وبلاگتان مطالعه کردم ولی نتوانستم خطا را برطرف کنم

لطفا در صورت امکان مرا راهنمایی بفرمایید

فایل را در لینک زیر قرار داده ام

لطفا راهنمایی بفرمایید

مهلت تحویل پروژه ام آخر بهمنه

ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید

الان چند هفته است که درگیر این کار هستم ولی جواب نمی گیرم

من الان حتی محل اتصالات را پارتیشن بندی کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.

لینک به دیدگاه
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید

الان چند هفته است که درگیر این کار هستم ولی جواب نمی گیرم

من الان حتی محل اتصالات را پارتیشن بندی کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.

دانلود کردم

سر فرصت (تا آخر هفته) بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست گرامی جناب مهندس علیشاه

بنده قطعات پروژه را پارتیشن بندی کردم و آنالیز کرد و جواب داد

ولی متاسقانه جوابی که می دهد اشتباه است

من باید PEEQ=8 بگیرم در حالی که نرم افزارحداکثر PEEQ=1.5 به من می دهد که با واقعیت خیلی فاصله دارد.

در قسمت warning چند خطا نشان می دهد که نمی دانم باید چطور رفع شود.مثلا یکی از آنها این است که درجه آزادی بعضی گره ها فعال نیست در حالی که من تمامی موارد را چک کردم.

فرق UR1 و UR2 و UR3 در مقید کردن چیست؟ مگر این نیست که به ترتیب چرخش حول محور 1 و 2 و 3 می باشد؟ چون مدلی که من دارم می تواند حول محور 3 چرخش داشته باشد و من این کار را انجام ندادم و گیردار فرض کردم.

لطفا مرا راهنمایی کنید. پروژه را در لینک زیر قرار داده ام.

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوست گرامی جناب مهندس علیشاه

بنده قطعات پروژه را پارتیشن بندی کردم و آنالیز کرد و جواب داد

ولی متاسقانه جوابی که می دهد اشتباه است

من باید PEEQ=8 بگیرم در حالی که نرم افزارحداکثر PEEQ=1.5 به من می دهد که با واقعیت خیلی فاصله دارد.

در قسمت warning چند خطا نشان می دهد که نمی دانم باید چطور رفع شود.مثلا یکی از آنها این است که درجه آزادی بعضی گره ها فعال نیست در حالی که من تمامی موارد را چک کردم.

فرق UR1 و UR2 و UR3 در مقید کردن چیست؟ مگر این نیست که به ترتیب چرخش حول محور 1 و 2 و 3 می باشد؟ چون مدلی که من دارم می تواند حول محور 3 چرخش داشته باشد و من این کار را انجام ندادم و گیردار فرض کردم.

لطفا مرا راهنمایی کنید. پروژه را در لینک زیر قرار داده ام.

مهندس هنوز فرصت نکردم فایلتو نگاه بندازم

در مورد اختلاف نتیجه بیشتر از هر چیزی به خواص پلاستیک وارد شده مرتبطه

اگر هم خطایی در شبیه سازی مسئله تون باشه صرفا با بررسی نمیشه نتیجه گرفت که چرا چنین اختلافی وجود داره

و بایستی صورت مسئله رو با رویه شبیه سازی مطابقت داد و اشتباهات احتمالی رو ریشه یابی کرد

در هر حال بررسی میکنم ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...