رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام من یه مدلی از مقاله رو مدل کردم و حالا بعد از تحلیل نمودارهای خروجی رو بدست آوردم.

مدل یه سازه استوانه ای فلزی هست که تحت اثر بارگذاری تغییر شکل میده(اندرکنش آب و سازه).

یکی از نمودار ها با هم اختلاف دارم.( نمودار تغییر مکان محوری)

من تصویر هر دو نمودار رو پیوست کردم.

در یکی از اون ها تغییر مکان نقاط انتهایی استوانه بعد از 2 میلی ثانیه حول محود 0.8 و -0.8 میلی متر نوسان میکنه ولی در اون یکی حول محور صفر

به نظرتون علت این اختلاف چی میتونه باشه؟

من تحقیق کردم یه سری گفتن که علت میتونه به دلیل تغییر شکل پلاستیک سازه باشه ( یعنی به مقدار همون 0.8 میلیمتر)

البته بگم که موقع تعریف مشخصات مصالح ، خواص پلاستیک رو هم وارد کردم , و خیلی موارد رو از مش بندی گرفته تا تعریف مجدد مدل تست کردم ولی تغییری حاصل نشده هنوز!

01.jpg

02.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام مهندس خسته نباشی

کدوم تعریف ها منطقی نبودن؟

والا دادها رو از یک فرایند تجربی بدست اوردم

field output و history output رو کاهش دادم و تایم رو 330 گذاشتم ران شد ولی دیگه حرکت نکرد

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
با سلام

خواهشمندم نحوه ترسیم منحنی هیسترزیس در آباکوس را توضیح دهید من هر کاری میکنم منحنی درست رسم نمی شود. با تشکر

در يك نقطه ( مثلا نقطه اعمال بار يا تغييرمكان ) يك set تعريف كنيد - در ماژول step براي set مورد نظر history outpot بار و تغييرمكان رو مشخص بفرماييد - بعد از آناليز از منوي result بالاي صفحه history outpot را انتخاب و خروجي تعريف شده را جداگانه Plot گرفته و با نام بار و تغييرمكان save كنيد - از ايكن‌هاي صفحه نتايج گزينه creat xy data را انتخاب و از منوي سمت چپ گزينه combind رو انتخاب كنيد و تغييرمكان و بار رو داخل پرانتز وارد كنيد و Plot بگيريد - قبلا در انجمن بارها توضيح داده شده است

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال ابتداییمیپرسم چون تازه وترد اباکوس شدم

من میخوام اکستروژن مستقیم رو شبیه سازی کنم(aximetric) خوب باید بیلت رو diformable و نمیدونم که shell یا wire بکشم؟اصلا فرق shell رو با solid میشه بگید چون لازم میشه تو بخش creat section؟ ممنون میشم زود جواب بدید چون استادم میخواد:w16:

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم ببینم کمانش بادبندها رو چه جوری میشه برای آباکوس تعریف کرد

من توی ماژول proprty

برای مصالح بخش الاستیک و پلاستیک رو پر کردم

ادامه منحنی تنش کرنش فولاد بعد از بخش پلاستیک که مربوط به افت فولاد میشه رو کجا باید تعریف کنم به نظرتون

البته فکر میکنم اینجوری مشکلم حل میشه

اگه اشتباه میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر و سپاس

لینک به دیدگاه

سلام به همگان ، من میخوام یه ورق سه لایه رو تو فرآیند کشش عمیق مدل کنم و لایه لایه شدنش رو بررسی کنم ، ولی نمیدونم تو قسمت interaction چطور بین لایه ها تماس تعریف کنم ( بر اساس cohesive behavior ) :ws52: خیلی هم واجبه اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم :sad0:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من دارم روی یک مدلی کار میکنم که قراره یک قطعه صلب روی یک صفحه حرکت کنه مسیر حرکت مثل فنر مارپیچ که در هر دور مقطع کوچکتر میشه.در تعریف این مسیر حرکت به مشکل خوردم من اومدم مختصات این مسیر رو برای جهت X, Y , Z درآوردم ولی برای تعریف به نرم افزار باید 3 displacment مجزا تعریف کنم تا بتونم با amplitut این مسیر هارو معرفی کنم که در این حالت نرم افزار error میده

لینک به دیدگاه

سلام من سازه استوانه شکل رو مدل کردم به صورت shell سوالی در مورد shell offset داشتم. همانطور که در شکل ضمیمه می بینید سازه دارای سخت کننده های حلقوی هست.. ضخامت هر یک از قسمت های پوسته استوانه، قسمت جان سخت کننده و قسمت بال سخت کننده با هم متفاوت هستند. من ضخامت هر کدوم رو در مشخصات shell مخصوص به خود وارد کردم. حالا سوالم اینجاست بهترین انتخاب برای این نوع مدل در بخش shell offset کدوم هست؟ ( حالت های Top surface و middle surface با هم تفاوت زیادی در تغییرشکل نشون دادند) در مورد اختصاص ضخامت در دو حالت from section و from geometry و تفاوت اونها هم توضیح بدید ممنون میشم. با تشکر از دوستان

cylinder.jpg

لینک به دیدگاه

من می خوام یه استوانه(تونل) رو درمحیط خاک مدل کنم ودرفاصله نیم متری از این استوانه یکسری نقاطی رو ایجاد کنم وبرای هرنقطه سه تا Dashpot برای دریافت امواج p , s مدل کنم.

این نقاط وdashpot ها رو چطوری می تونم مدل کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام من سازه استوانه شکل رو مدل کردم به صورت shell سوالی در مورد shell offset داشتم. همانطور که در شکل ضمیمه می بینید سازه دارای سخت کننده های حلقوی هست.. ضخامت هر یک از قسمت های پوسته استوانه، قسمت جان سخت کننده و قسمت بال سخت کننده با هم متفاوت هستند. من ضخامت هر کدوم رو در مشخصات shell مخصوص به خود وارد کردم. حالا سوالم اینجاست بهترین انتخاب برای این نوع مدل در بخش shell offset کدوم هست؟ ( حالت های Top surface و middle surface با هم تفاوت زیادی در تغییرشکل نشون دادند) در مورد اختصاص ضخامت در دو حالت from section و from geometry و تفاوت اونها هم توضیح بدید ممنون میشم. با تشکر از دوستان

حامد جان رندر کن خودت متوجه میشی - تو ماژول اسمبلی و ویزولیشن هم میتونی رندر کنی

در مورد سوال دومت میتونی مقطع رو از روی هندسه مدلت در نظر بگیری یعنی shell continuum و حل بر اساس فرمول بندی سالید انجام میشه (یعنی اینطور تو ذهنم هست )

همچنین میتونی نقاط انتگرال گیری رو در راستای ضخامت shell افزایش بدی که تو عکس دوم نشان دادم چون ممکنه لازمت بشه - فراموش نکن رو زمان حل و حجم محاسبات تاثیر گذاره

n26kc7qw5dihnmhcafs.jpg

ru29l6fyfb0p16473pb.jpg

لینک به دیدگاه

جعفر جان خیلی ممنون. واقعا خیلی کمک کرد به تصورم :)

فقط یه مسئله ای که هست من همه حالات رو انتخاب و امتحان می کنم ولی در محل تقاطع سه تا پوسته یا ضخامت متفاوت ( جداره، جان،بال) ضخامت کاهش یا افزایش پیدا میکنه مثلا اگه به اون نقاطی که با دایره نشون دادم نگاه کنی متوجه میشی ضخامت جداره استوانه در محل تقاطع اون با سخت کننده کم شده که اصولا نباید اینجوری بشه.

part 1.jpg

part2.jpg

لینک به دیدگاه
جعفر جان خیلی ممنون. واقعا خیلی کمک کرد به تصورم :)

فقط یه مسئله ای که هست من همه حالات رو انتخاب و امتحان می کنم ولی در محل تقاطع سه تا پوسته یا ضخامت متفاوت ( جداره، جان،بال) ضخامت کاهش یا افزایش پیدا میکنه مثلا اگه به اون نقاطی که با دایره نشون دادم نگاه کنی متوجه میشی ضخامت جداره استوانه در محل تقاطع اون با سخت کننده کم شده که اصولا نباید اینجوری بشه.

باید حین مونتاژ در ماژول اسمبلی ضخامت shell و beam ... ی که قراره روی هم سوار بشن رو در نظر بگیری

تو مدلت استرینگر رو با پوسته Coincidence کردی که باعث تداخل شده

باید به اندازه ای که روی هم نیفته از هم فاصله داشته باشه و وقتی رندر میکنی فاصله دو سطح بیرونی که در تماس با هم اند صفر باشه

حامد جان اگر مشکلت برطرف نشد و مقدور بود برات بخشی از مدلت یا اینکه مدلی حاوی shell و beam مشابه مدلت آماده کن برام بفرست تا تصویری توضیح بهتری بدم

لینک به دیدگاه

ممنون میشم در مورد عبارت زیر یه سری توضیحات ارائه بدید. من تا اینجاشو فهمیدم که به یک گره جرم اختصاص میده ولی در واقع نفهمیدم دقیقا تو آباکوس چیکار باید کرد. مدل مورد نظر یه استوانه پوسته ای فلزی هست. اصلا به چه دلیل این کار رو میکنه.

مرسی

The MSV pressure hull model is adopted for the structural analysis.

Therefore, at the geometrical center of the finite element

model, the Mass command of ABAQUS is used to specify a point

mass and define lumped mass values associated with mass elements.

The mass elements allow the introduction of concentrated

mass at a point (node) associated with the three translational degrees

of freedom (ux; uy; uz). During analysis, the point mass

translation boundary condition in the X, Z directions (ux; uz) were

constrained.

لینک به دیدگاه

سلام می خواستم اتصال دو تا قید به روش پیچ و مهره رو بدونم می خوام نحوه اتصالشون رو به روش پیچ و مهره تعریف کنم ممنون میشم ازتون...

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان اگر امكان داره به من كمك كنيد

من يه مسئله انتقال حرارت دارم كه دارم دستي حلش ميكنم ولي خيلي وقتگيره و چون فصل امتحانات پايان ترمه نميتونم با آباكوس چكش كنم چون هنوز با اون (آباكوس )كار نكردم اگر امكان داره يكي از دوستان جوابهارا با آباكوس يا هربرنامه ديگه كه ميتونه به من بده خدا خير تون بده

مجددا متشكرم

b.h.w.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان اگر امكان داره به من كمك كنيد

من يه مسئله انتقال حرارت دارم كه دارم دستي حلش ميكنم ولي خيلي وقتگيره و چون فصل امتحانات پايان ترمه نميتونم با آباكوس چكش كنم چون هنوز با اون (آباكوس )كار نكردم اگر امكان داره يكي از دوستان جوابهارا با آباكوس يا هربرنامه ديگه كه ميتونه به من بده خدا خير تون بده

مجددا متشكرم

b.h.w.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...