رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من يك استوانه Solid دارم، مي‌دونيم كه solid از مختصات global پيروي مي‌كنه و نياز به مختصات local نداره ! ولي من نياز دارم كه تنش عمود بر محيط استوانه رو داشته باشم، خب شايد راه حل بفرماييد كه براي استوانه مختصات محلي تعريف كنم ولي من همزمان بايد تنش S33 مختصات global وسط استوانه رو مي‌خوام !! حالا چيكار كنم ؟؟!! ميشه مدل هر دو مختصات رو داشته باشه ؟ اونوقت چه جوري معلوم ميشه، تنش حاصله مال كدوم دستگاه مختصاته ؟!

مهندس من استفاده نکردم ولی از اینجا میتونی مختصات دیگه ای اضافه کنی

kri3aaw0l0z0yacmnuy2.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام. من باید یه تیر کامپوزیت رو تو اباکوس مدل کنم ولی تو قسمتproperty نمیدونم باید چیکار کنم.

اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

در روش مدلسازیت دقت کن هر طور انتخاب کردی تو تصویر دوم اشتباه انتخاب نکنی

تو حالت دوم و سوم یه نکته ای هست (solid و continuum shell ) هر layup به یک لایه المانی نسبت داده میشود

یعنی اگر یک layup داشته باشی که 3 لایه (ply) داشته باشه و به مدلت نسبت داده باشی و در راستای ضخامت 5 المان داشته باشی میشه

یعنی 15 ply داری که برای حالت conventional shell (انتخاب مدلسازی به صورت shell ) اینطور نیست

و غیر از این مورد نسبت دادن جهت به ماده رو هم فراموش نکن برای شل ها

ماده مورد استفاده در لایه های کامپوزیت رو اول در creat material کن - هر موردی که لازم بود رو هم باید تعریف کنی که من دیگه اونا رو بررسی نکردم

مثلا اپوکسی - یا اپوکسی گلاس - یا الیاف کربنت یا ....

در لغزنده ای که lamina زده گزینه های دیگه ای هم هست اگه نگاه کنی متقارن بودنش مشخصه - از اونها هم برای کامپوزیت استفاده میشه

(فقط یکی دو موردی که متقارنه )

ps7xxi9360c8dz9u10e7.jpg

l5gnnkw22npcti3qqbok.jpg

yw57lxdhvkb51u0k68h.jpg

این حداکثر اطلاعاتی که دارم و بیشتر از این نمیدونم - کامپوزیت هم کار نکردم تا حالا

هر چی میدونستم رو گفتم - انشالله سوال داشتید دوستان دیگه بتونن کمکتون کنن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از طریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.

مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار

CATIA Associative Interface

ولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)

برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!

دوستان لطفا کمک کنید.

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از طریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.

مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار

CATIA Associative Interface

ولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)

برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!

دوستان لطفا کمک کنید.

با سپاس

با اباكوس 6.11 امتحان كن

اگر نتونستي بفرست بررسي كنم

لینک به دیدگاه
با اباكوس 6.11 امتحان كن

اگر نتونستي بفرست بررسي كنم

آقا من با 6.11 و 6.10 هم تست کردم نشد که نشد.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
آقا من با 6.11 و 6.10 هم تست کردم نشد که نشد.

بفرما مهندس

فایل کتیا شو آماده کردم تا خودت روش کار کنی (یعنی همانطور که خود میدونی باید روش وقت بزاری و دستی بری جلو )

هم فایل آباکوس

لینک به دیدگاه
سلام. اگه تیر به صورت فیبر کامپوزیت باشه چه جوری باید ماده رو واسش معرفی کرد؟ مثلا یه تیر کربن-اپوکسی که 6 تا فیبر کربن داره.

اگه اشتباه نکنم باید خواص معادلش هر چی میشه رو تو create material وارد کنی حالا هر تعداد الیاف کربن داره باید معادلشو پیدا کنی

برای اپوکسی هم همینطور

بعد برای مدیریت تعداد لایه ها طبق تصویر چند پست قبلم باید جلو بری

از استاد خودت کمک بخواه - امیدوارم اشتباه راهنمایی نکرده باشم

برای خواص کامپوزیت و مواد هر لایه یه سری به این آدرس بزن شاید کمکت کنه

این تاپیک بسیار پر باره زمانی رو در نظر بگیر و از صفحه اول پست ها رو بخون

و از دوستان متخصص خواهش میکنم به این دوستمون کمک کنن

لینک به دیدگاه

مهندس جان دستت درد نکنه انداختیمت تو زحمت.

جسارتن با این روش پارت توی آباکوس ایجاد نشده بلکه Orphan mesh که میدونید هندسه نیست( اورفان مش را از طریق stl هم میشه ایجاد کرد)

پارتی که هندسه باشه مد نظره.

سپاس

لینک به دیدگاه

مهندس جان دستت درد نکنه انداختیمت تو زحمت.

جسارتن با این روش پارت توی آباکوس ایجاد نشده بلکه Orphan mesh که میدونید هندسه نیست( اورفان مش را از طریق stl هم میشه ایجاد کرد)

پارتی که هندسه باشه مد نظره.

سپاس

یه تصور کتیایی داشتم که اگه چنین ورودی میتونه داشته باشه پس حتما راهی برای ایجاد هندسه هست

برای ایجاد هندسه باید رو فایل کتیا کار کرد و حداقل یه نصفه روز وقت میبره چون باید دستی curve ها رو ایجاد و اصلاح کرد

و بعد surface زد و .... بعد از interface وارد اباکوس کنی (مهندس باید خودت روش کار کنی )

تو همون فایل کتیا روی مش یه صفحه ایجاد کن و خطوط رو واقعی کن و از دستورات GSD استفاده کن و اصلاحش کن

لینک به دیدگاه

سلام

من می خواستم جوش رو تو آباکوس مدل کنم.

صورت مسئله هم اینه:

حط جوش spiral بهتره یا محوری؟ برای غلطک های نورد بعضی اوقات لازمه که حوشکاری کرد اونا رو، منظورم سطحش هست. حالا سوال اینه اگه در راستای محورش جوش بدیم بهتره یا به شکل مارپیچی؟؟؟

می خواستم تحلیل جوش تو آباکوس رو یاد بگیرم. دوستان اگه منبعی دارن ممنون میشم معرفی کنن و همین جا راجع به این مسئله بحث بشه.

ممنون.

لینک به دیدگاه
سلام

من می خواستم جوش رو تو آباکوس مدل کنم.

صورت مسئله هم اینه:

حط جوش spiral بهتره یا محوری؟ برای غلطک های نورد بعضی اوقات لازمه که حوشکاری کرد اونا رو، منظورم سطحش هست. حالا سوال اینه اگه در راستای محورش جوش بدیم بهتره یا به شکل مارپیچی؟؟؟

می خواستم تحلیل جوش تو آباکوس رو یاد بگیرم. دوستان اگه منبعی دارن ممنون میشم معرفی کنن و همین جا راجع به این مسئله بحث بشه.

ممنون.

فکر کنم یه چیزایی داشته باشم

پلاگین جوش در آباکوس رو داری ؟

یه سرچی بزن و اگه نداشتی بگو آپش کنم برات

لینک به دیدگاه

راستیتش من اصلا آباکوس کار نکردم.... خیلی وقت پیش اونم انسیس کار می کردم.

اگه ممکنه اون پلاگین رو بزارین همینجا....

فایل آموزشی یا چیزی که بشه باهاش شروع کرد در اختیار ندارید؟؟؟:a030:

لینک به دیدگاه
راستیتش من اصلا آباکوس کار نکردم.... خیلی وقت پیش اونم انسیس کار می کردم.

اگه ممکنه اون پلاگین رو بزارین همینجا....

فایل آموزشی یا چیزی که بشه باهاش شروع کرد در اختیار ندارید؟؟؟:a030:

اوکی تو 2-3 روز آینده میزارم

ولی الان بگما من باهاش کار نکردمااا ولی هر کمکی از دستم بربیآد انجام میدم

یعنی متاسفانه اونایی که تخصص بالایی دارن کمتر اطلاعاتشون رو به اشتراک میزارن

لینک به دیدگاه
اوکی تو 2-3 روز آینده میزارم

ولی الان بگما من باهاش کار نکردمااا ولی هر کمکی از دستم بربیآد انجام میدم

یعنی متاسفانه اونایی که تخصص بالایی دارن کمتر اطلاعاتشون رو به اشتراک میزارن

هر چه سریعتر بهتر ...

شما با این ماژول کار نکردید یا کلا مثل من با آباکوس کار نکردید؟

امیدوارم که همه اونایی که تخصصی دارن ، تو نشر اون خسیس نباشن.

لینک به دیدگاه
هر چه سریعتر بهتر ...

شما با این ماژول کار نکردید یا کلا مثل من با آباکوس کار نکردید؟

امیدوارم که همه اونایی که تخصصی دارن ، تو نشر اون خسیس نباشن.

باشه حتما

نه اين پلاگين جوشش رو ميگم

لینک به دیدگاه

سلام

همچنان منتظر هستم ها ...

به تمامی دوستان که می خوان آباکوس رو شروع کنن سایت

رو پیشنهاد میکنم... خیلی خوب گفته.

به راه انداختن آدم تو این نرم افزار کمک می کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...