رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام عرض شد

یه قطعه رو قبلا مش زدم

الان که میخوام تعداد مش هارو عوض کنم همچین اروری میده

in keyword *ADAPTIVEMESH, file "Job-1.inp", line 1243: Unknown assembly set SET-1

Element set assembly_set-1 has not been defined

Adaptive mesh has been specified on elset assembly_set-1 but this elset has not been defined

Analysis Input File Processor exited with an error.

کلا وقتی دست میزنم به تنظیمات مش، حتی اگه همون تعداد مش قبلی رو هم بذارم باز همچین اروری میده

سلام

فک کنم مشکل از set هست که تعریف کردی، دوباره بعد از تغییراتی که تو مش میدی، set رو معرفی کن بیبن درست میشه؟ جوابش رو بهم بده ببینم درست میشه یا نه، یاد بگیریم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

فک کنم مشکل از set هست که تعریف کردی، دوباره بعد از تغییراتی که تو مش میدی، set رو معرفی کن بیبن درست میشه؟ جوابش رو بهم بده ببینم درست میشه یا نه، یاد بگیریم.

مرسی

مشکل از set بود. داره حل میشه:a030:

لینک به دیدگاه
1- استپ اولت که کامل شد سیو کن چون اکثر فایلهاشو نیاز داری

2- به منظور انجام آنالیز مجدد مدل رو باز کن و هم میتونی رو همین مدلت ادامه بدی چون فایل ODB داری و هم اینکه یک کپی از مدلت بگیری و روی اون ادامه بدی که این منطقی تره

3- هیچ چیزی رو نباید تغییر بدی و تنها میتونی استپ جدید تعریف کنی با همون مقدار زمان (اگر آنالیزت نیمه کاره بوده میتونی بخشی باقیمانده time priod استپ قبلی رو تعریف کنی به شرط اینکه آخرین

increment آنالیز نیمه کاره رو بهش معرفی کنی - برای اطمینان بیشتر بهتر اینه یکی دو increment قبل از آخرین incerement استپ نیمه کاره قبلی رو معرفی کنی ولی اگر استپت کامل بوده آخری رو معرفی کن )

البته set هم میتونی تعریف کنی و همینطور amplitude

غیر از اینا هیچ چیزی رو تغییر نده - حداقل تا زمانی که برات جا نیافتاده سعی کن حداقل تغییرات رو داشته باشی

4- از مسیر edit attribute --> restart analysis گزینه رو فعال کن و job قبلی - آخرین استپ یا اگه دوس داشتی آخرین increment رو معرفی کن (اینجا نکته داره )

اون قسمت submodeling هم برای انجام آنالیزهایی هست که ابتدا آنالیزی کلی روی مدلی حجیم انجام شده و بعد ساده سازی هایی انجام شده و قراره به صورت موضعی در بخش های

حساسی از مدل آنالیزی دقیقتر انجام بشه

5- step جدید رو تعریف کن

6- اصلاحات رو در ماژول load انجام بده بر اساس زمان استپ جدید - باقی موارد رو هم چک کن

7- job جدید تعریف کن و در edit job گزینه restart رو انتخاب کن

نکته : برای انجام آنالیز مجدد تنها میتونی stepی رو تعریف کنی که جزء تاریخچه بارگذاری باشه - آنالیز های فرکانس طبیعی و چند مورد دیگه که در زیر برگ linear perturbation هست

دارای تاریخچه بارگذاری نیستن و اگر چند آنالیز داری که دارای چنین استپهایی هست - باید در اون قسمت استپ قبلی (آخرین استپ دارای تاریخچه بارگذاری ) رو معرفی کنی

mamnoon az pasokh.inkara ro kardam nashod. ye model sadeh mizaram shoma roye in anjam bedin. mamnoon. chon safe kelid ghat zade va farsi neminevise englisi neveshtam bebakhshid

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه سوال

من می تونم مدل یه سازه ساده رو که پایه هاش با لوله ساخته شده و اون بالا یه تیر آهن روی این پایه ها نصبه رو که تو محیط سالید مدل کردم بیارم تو محیط آباکوز و تحلیل تنش کنم؟

کامل مدلمو می شناسه یا نه ممکنه مشکل پیدا کنه و دردسرای خاص خودشو داره؟

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان یه سوال

من می تونم مدل یه سازه ساده رو که پایه هاش با لوله ساخته شده و اون بالا یه تیر آهن روی این پایه ها نصبه رو که تو محیط سالید مدل کردم بیارم تو محیط آباکوز و تحلیل تنش کنم؟

خب همین مدل رو بخوای تو آباکوس بسازی، 15 دقیقه بیشتر کار نداره. به نظرم مدل کردنش تو آباکوس بهتره تا اینکه شک داشته باشی مدلی که از یه نرم افزار دیگه آوردی خوب جواب میده یا نه

لینک به دیدگاه
خب همین مدل رو بخوای تو آباکوس بسازی، 15 دقیقه بیشتر کار نداره. به نظرم مدل کردنش تو آباکوس بهتره تا اینکه شک داشته باشی مدلی که از یه نرم افزار دیگه آوردی خوب جواب میده یا نه

آخه مدل اون قدرا که گفتم ساده نیستش. تو سالید هم میشه تحلیل تنش کرد. فک کنم تو همون سالید هم مدل کنم هم تحلیل تنش بهتر باشه. مرسی.

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان یه سوال

با نظر جاوید موافقم بهتره تا جای ممکن مدل رو تو خود آباکوس ایجاد کرد مگر منحنی های پیچیده داشته باشه و نشه

میشه و باید از interface استفاده کنی تا لینک کنه - البته من با سالید کار نمیکنم ولی اگه یه سرچی بزنی احتمالا پیداش کنی

ایمپورت هم میتونی بکنی ولی بعدش باید اصلاحاتی روی مدلت انجام بدی و نقاط اضافه رو حذف کنی تا نقاط شکست کمتری داشته باشی و خطوط و

سطوح رو هم بررسی کنی تا بتونی مش خوبی روش بزنی

لینک به دیدگاه
با نظر جاوید موافقم بهتره تا جای ممکن مدل رو تو خود آباکوس ایجاد کرد مگر منحنی های پیچیده داشته باشه و نشه

میشه و باید از interface استفاده کنی تا لینک کنه - البته من با سالید کار نمیکنم ولی اگه یه سرچی بزنی احتمالا پیداش کنی

ایمپورت هم میتونی بکنی ولی بعدش باید اصلاحاتی روی مدلت انجام بدی و نقاط اضافه رو حذف کنی تا نقاط شکست کمتری داشته باشی و خطوط و

سطوح رو هم بررسی کنی تا بتونی مش خوبی روش بزنی

خواهش می کنم، بنده جواد هستم، کوچیک شما:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام دوستان.وقتی برنامه رو run میکنم با این خطا مواجه میشم:the independent variables must be arranged in ascending order لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

بهترین راه برای حل این مشکل اینه که تو job manager دکمه monitor رو بزنی و سربرگ date file رو بازکنی

حالا تو اون فایلی که نشونت میده بگردی ببینی خطا از کجاست

منم همین ارور رو داشتم متوجه شدم تو تعریف رفتار پلاستیک یه اشتباه کوچیک کردم

لینک به دیدگاه

با سلام

سوالی که بنده داشتم مربوط میشه کشش عمیق

می خواستم سنبه با یک سرعت ثابت حرکت کند و میزان حرکت مشخصی را داشته باشه. مثلا با سرعت 5 mm/min مقدار 0.03m به سمت پایین بره. این دیتا به این سادگی را چطور میشه وارد کرد طوری که زمان حل هم خیلی بالا نرود. در ضمن تفاوت تعریف سرعت در Predefined Field و در BC چیست؟ Predefind فقط سرعت اولیس؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
با سلام

سوالی که بنده داشتم مربوط میشه کشش عمیق

می خواستم سنبه با یک سرعت ثابت حرکت کند و میزان حرکت مشخصی را داشته باشه. مثلا با سرعت 5 mm/min مقدار 0.03m به سمت پایین بره. این دیتا به این سادگی را چطور میشه وارد کرد طوری که زمان حل هم خیلی بالا نرود. در ضمن تفاوت تعریف سرعت در Predefined Field و در BC چیست؟ Predefind فقط سرعت اولیس؟

با تشکر

با توجه به سرعت صوت تو ماده تون روشهایی برای افزایش سرعت با دقت نتایج خوب وجود داره که تو صفحات قبل در موردش بحث شده و اگه یه نگاهی بیندازید حتما میتونه براتون مفید باشه

در predefind یه مقداری برای سرعت اولیه تعریف میکنید و سرعت نهایی با توجه به شرایط تعریف شده به مسئله تون خودش نرم افزار محاسبه میکنه

لینک به دیدگاه

مرسی ولی با پیام خطا روبرو میشم.

راستی کسی اطلاعی در مورد نحوه متصل کردن چندکامپیوتر به هم و استقاده از قدرت CPUاون کامپیوترها برای گرفتن run داره؟ مثل کاری که بچه های Vray کار در رندرینگ انجام میدن؟

لینک به دیدگاه

راستی کسی اطلاعی در مورد نحوه متصل کردن چندکامپیوتر به هم و استقاده از قدرت CPUاون کامپیوترها برای گرفتن run داره؟ مثل کاری که بچه های Vray کار در رندرینگ انجام میدن؟

1- چرا اینقدر فاصله بین holder و ورقت هست - به نظرم نیازی به این فاصله نیست چرا که تماس تعریف کردی

استپ اولت رو به جای اینکه برای نزدیک کردن holder به ورقت در نظر بگیری فاصله رو حذف کن و کسر کوچکی از کل زمانت رو برای این استپ در نظر بگیر صرفا برای درک تماس و بررسی همگرایی

2- بررسی مد ارتعاشی به این دلیل انجام میشه که فرکانس اولین مود رو پیدا کنن و با بررسی شکل مود به این نتیجه برسن که اینرسی در مدل لحاظ نشه لذا از روی این مقدار فرکانس به حداکثر مقدار سرعت (برای سرعت دهی و کاهش زمان آنالیز)

مجاز برسن به منظور شبیه سازی به روش شبه استاتیک با پاسخ های قابل اعتماد مشابه آنالیز دینامیکی متناظر (که زمانبره )

به طور کلی سه معیار وجود داره

{ پاسخ به سوالتون در مورد 890hz :در صورتی که بخواهید آنالیز شبه استاتیک انجام بدید - فرکانس وارد شدن بار بایستی حتما کمتر از فرکانس درگیر باشد , یعنی بار وارده نباید فرکانس قالب رو درگیر کند تا آنالیز به حالت ارتعاش دینامیکی وارد نشود

از این رو از روی مد اول حداکثر سرعت قابل استفاده رو به دست میآوریم - f=890 t=1/890[.0011236] v=0.035/0.0011236[31m/s] o که v حداکثر سرعت قابل اعمال از روی معیار اولین مد ارتعاشی هست که برای به دست آوردن

جواب قابل اعتماد معمولا یک دهم این مقدار رو به عنوان حداکثر در نظر میگیرن یعنی 3m/s

سپس از روی رابطه سرعت زمان جابجایی مقدار زمان قابل اعتماد برای time priod رو پیدا میکنن یعنی t= 0.035/3 این بررسی معمولا با مقداری بیش از 10 درصد به پایین انجام میشه تا به دو پاسخ نزدیک برسه و پاسخ قابل اعتماد باشه }

این معیار پیشنهاد نمیشه

معیار دیگه برای به دست آوردن حداکثر سرعت در نظر گرفتن یک صدم سرعت صوت ماده هست و ادامه اش مشابه معیار قبل

روش دیگه برای افزایش سرعت دادن چگالیه ولی نه هر مقداری (افزایش سرعت آنالیز متناظر هست با جذر مقدار چگالی دهی ) - برای بررسی پاسخ قابل اعتماد مقدار انرژی جنبشی رو بررسی میکنن که نباید بیشتر از 5-10 درصد انرژی داخلی باشه )

3- تماس بین پانچ و holder رو تعریف نکرده بودی

4- مقادیر انتقال حرارت جابجایی رو از کجا آوردی - از مقادیرش مطمئنی ؟

5- یادم رفت نگاه کنم انتقال حرارت رو بین جفت سطح های صحیح انتخاب کردی یا نه ؟

6- به نظر هر سه جسم هولدر و پانچ و ماتریس صلب تعریف کرده بودی که در این صورت تعریف انتقال حرارت مفهومی نداره - در چنین شرایطی یک آنالیز کوپله حرارت - تنش که این سه جسم رو دفرمیشن تعریف میکنن و خواص هم میدن و در ماژول interaction

اونا رو rigid body با در نظر گرفتن انتقال حرارت که تو این استپ امکان تعریفش هست تعریف میکنن

7- مدلتون مدور هست و میتونید از axisymmetry استفاده کنید که به شدت زمان آنالیزتون رو میاره پایین - تجربه شو نداشتم ممکنه اختلافات ضخامت رو در نتایج نشون نده ولی ارزش امتحان کردن رو داره

این نکته رو هم ذکر کنم که در صورت استفاده از مورد 6 یا در صورت بارگذاری (جابجایی نیاز نداره )روی اجسام صلب باید به جسم صلب جرم نسبت بدید و در بررسی انرژی های جنبشی - انرژی جنبشی این اجسام رو کم کنید و بعد 5 تا 10 درصد رو بررسی کنید

در آخر پیشنهاد میکنم تماس هاتون رو بیشتر بررسی کنید ( و 0.3 ضریب اصطکاک زیاده - در مسائل مشابه اگر اجازه همون سر خوردن ناچیز رو هم نده معمولا پیغام های حداکثر کرنش رو میده

و مهمتر از این در ضریب اصطکاک های بالاتر از 0.2 تمایل به تشکیل ماتریس نامتقارن وجود داره که تاثیر زیادی روی زمان انالیز میزاره ) چرا که اکثر مشکلات تو مسائلی که تماس تعریف شده از تماسهاس

لینک به دیدگاه

البته زياد مطمئن نيستم ! ولي بهتر است بيخيال اينكار شويد!! براي افزايش سرعت run اگر استفاده از CPU i7 جواب نميده، يك روش به نام GPU هست كه از ظرفيت كارت گرافيك Nvidia استفاده ميكنه، كه البته بين علما بين صحت و درستي نتايج اينكار اختلاف هست !!

بهتر از "ابررايانه" دانشگاه‌هاي دولتي استفاده كنيد

لینک به دیدگاه
البته زياد مطمئن نيستم ! ولي بهتر است بيخيال اينكار شويد!! براي افزايش سرعت run اگر استفاده از CPU i7 جواب نميده، يك روش به نام GPU هست كه از ظرفيت كارت گرافيك Nvidia استفاده ميكنه، كه البته بين علما بين صحت و درستي نتايج اينكار اختلاف هست !!

بهتر از "ابررايانه" دانشگاه‌هاي دولتي استفاده كنيد

منم شنیدم با کارت گرافیک های کواد کور میشه سرعت را تا حد زیادی بهبود بخشید. ولی مثلا واسه 3dmax این امکان وجود داره که بری یه گیم نت و کامپیوترهارو به هم شبکه کنی و سرعت رندر رو به شدت افزایش بدی. الان cpu های i7 با 6 هسته هم اومدن که خیلی ردیفه انگار. cpu های سری زنون هستند که میشه مثلا دوتاشونو روی یک مادربرد نصب کرد. .... ولی حتما باید یه راه سادتری هم وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

دوستان کسی ارتعاشاتی کار کرده ؟

یه مقایسه ساده میخوام انجام بدم .

یه قطعه ای رو با آباکوس و سالید ، چند تا از فرکانس طبیعیاشو بدست بیاریم مقایسه کنیم ...

مثلاً چیزی مثل این :

06fec5af7f5b.jpg

تو 337 هرتز شکل مودی این شکلی خواهد داشت :

018df1842f71.jpg

فایل سالیدش هم تو پیوست هست ...

اون وسط هم گیر هست ، همه درجات آزادی سطح داخلی اون هابه گرفته شده .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام من قسمت license اسم کامپیوترو بعد @ مینویسم بعد هی ارور میده.چیکار کنم؟نرم افزارم از سایت خوابگاه ورداشتما خودم نخریدم.(abaqus 6.9)

لینک به دیدگاه
سلام.من وقتی job manager submit ومیزنم این ارور و میده.

an out of memory error occured,or the abaqus cae memory limit was reached

چیکارش کنم؟؟؟

سعی کن حجم مش ت رو کم کنی - ببین فقط جاهایی که نیاز هست مش ت رو ریز نگهدار

تعداد خروجی های درخواستید رو هم کم کن - مواردی که نیاز نیست رو کنسل کن - تعداد یادداشت نتایج رو هم کمتر کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...