رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوست گرامی جناب مهندس علیشاه

بنده قطعات پروژه را پارتیشن بندی کردم و آنالیز کرد و جواب داد

ولی متاسقانه جوابی که می دهد اشتباه است

من باید PEEQ=8 بگیرم در حالی که نرم افزارحداکثر PEEQ=1.5 به من می دهد که با واقعیت خیلی فاصله دارد.

در قسمت warning چند خطا نشان می دهد که نمی دانم باید چطور رفع شود.مثلا یکی از آنها این است که درجه آزادی بعضی گره ها فعال نیست در حالی که من تمامی موارد را چک کردم.

فرق UR1 و UR2 و UR3 در مقید کردن چیست؟ مگر این نیست که به ترتیب چرخش حول محور 1 و 2 و 3 می باشد؟ چون مدلی که من دارم می تواند حول محور 3 چرخش داشته باشد و من این کار را انجام ندادم و گیردار فرض کردم.

لطفا مرا راهنمایی کنید. پروژه را در لینک زیر قرار داده ام.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام

آقا چند تا اشتباه داری که مهمترینش

پارتیشن بندیت به کلی مشکل داره - پارتیشن بندیت باید حجمی باشه نه سطحی

اگر میخوای روی بخشی از سطحت شرایط تماس یا بارگذاری تعریف کنی پارتیشن بندی حجمی رو طوری بزن که سل هات به اندازه ای ایجاد بشه

که بتونی از سطح سل ت برای تعریف set و surface و اعمال بارگذاری یا برای تعریف تماس استفاده کنی

(که البته توصیه میکنم برای شرایط تماس hard contact یا self contact سطوح جانبی محل تماست رو هم تعریف کنی

و یا تا جای ممکن سطوح بیشتری رو به عنوان سطوح تماسی اختصاص بدی که مشکل جابجایی نقاط slave به پشت سطح masterت و تماس با نقاط اون اتفاق نیفته )

ببین باید چنین رویه ای رو بری

bhu7vmv7asl4q4wyedet.jpg

اندازه المانهات رو هم کوچکتر کن - پارتیشن بزن تا سبز شه و بتونی از شکل المانی Quad یا Hex استفاده کنی

x0e7r8r1akywz770va2.jpg

8e9thqcejcaug112voxo.jpg

انتخاب نوع المان خیلی مهمه - با توجه به رویه ات این نوع المان رو پیشنهاد میکنم

l0z5xgdnu5pdr8046thg.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام خدمت مهندس گرامی و تشکر از لطفتون

راهنمایی مفیدی بود.

مشخصات و فرضیات مدل به همراه نتیجه ای که گرفته ام را قرار داده ام.

لطف راهنمایی کنید

مدل را قبلا قرار داده ام.

لینک دانلود

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوست گرامی جناب مهندس علیشاه

بنده قطعات پروژه را پارتیشن بندی کردم و آنالیز کرد و جواب داد

ولی متاسقانه جوابی که می دهد اشتباه است

من باید PEEQ=8 بگیرم در حالی که نرم افزارحداکثر PEEQ=1.5 به من می دهد که با واقعیت خیلی فاصله دارد.

در قسمت warning چند خطا نشان می دهد که نمی دانم باید چطور رفع شود.مثلا یکی از آنها این است که درجه آزادی بعضی گره ها فعال نیست در حالی که من تمامی موارد را چک کردم.

فرق UR1 و UR2 و UR3 در مقید کردن چیست؟ مگر این نیست که به ترتیب چرخش حول محور 1 و 2 و 3 می باشد؟ چون مدلی که من دارم می تواند حول محور 3 چرخش داشته باشد و من این کار را انجام ندادم و گیردار فرض کردم.

لطفا مرا راهنمایی کنید. پروژه را در لینک زیر قرار داده ام.

سعی کن پارتیشن منظمی بزنی تا مجبور نشی اندازه المانهات رو به قدری کوچک کنی که برای افزایش دقت نتایجت حجم فایلت سنگین بشه

برای نمونه تو تصویر زیر که یکی از مدلهات هست اگر تصویر پارتیشن سطحی که زدی رو روی هم تصویر کنی سه لبه از 4 لبه روی هم میفته ولی لبه

چهارم دو پارتیشن سطحی فاصله (افقی)خیلی کمی با هم دارن که برای داشتن مش منظمی مجبور میشی اندازه المانهات رو به اندازه تقریبی این فاصله کوچک کنی

بازم تاکید میکنم سعی پارتیشن بندیت منظم باشه تا بتونی المان صحیحی بهش اختصاص بدی (در assign element type )

68e5k7no8n2fvdhisy7.jpg

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت مهندس گرامی و تشکر از لطفتون

راهنمایی مفیدی بود.

مشخصات و فرضیات مدل به همراه نتیجه ای که گرفته ام را قرار داده ام.

لطف راهنمایی کنید

مدل را قبلا قرار داده ام.

لینک دانلود

مهندس مدلهای solid درجه آزادی دورانی ندارن و نیازی نبود اعمال کنی - اخطارت به این جهت بوده

بهتر بود در ماژول assembly از independent Instanced استفاده میکردی - حتما میدونی مثل این میمونه که یک کپی از مدلت میگیره و مدلهای تکراری رو با انتخاب مجدد instanced میتونی انتخاب کنی

تا وارد بشن - در این حالت مدلهات وابسته به مدل part ی که ایجاد کردی نیست و پارتیشن بندی و تعریف set و surface هات در این ماژول یا ماژول های بعدیش باید باشه

بارگذاری جابجایی اجباری که تعریف کردی مشکل داره - باید در step initial کلیه جابجایی ها رو صفر بگیری و در bc manager در زیر step 1 انتخاب و edit کنی و جابجایی اجباری رو اعمال کنی

مطمئنا نکات دیگری هم داره ولی بررسیش زمانبره - اگر همه رو اصلاح کردی باز هم مشکلاتی بود در تعریف تماس دنبالش بگرد

راستی در تعریف step مقدار تعداد و مینیمم increment رو بی دلیل تغییر دادی مقدار مینیمم چون مقدار اولیه ات بسیار بزرگتر از مینیممت هست و این یعنی در صورتی که

مقدار اولیه مناسب نبود تا این مقدار میتونه cutback داشته باشه و کوچکتر کنه که با احتساب هر cutback به یک چهارم مقدار قبلی خودت حساب کن ببین چقدر زمانت میخواد گرفته بشه

بهتره تا این حد کم نکنی که اگر مقدار وارد شده با مقدار مناسب اختلاف زیادی داره وقتت از دست نره و زودتر خودت متوجه بشی

در مورد تعداد ماکزیمم increment هم نهایتا اگر احساس میکنی ممکنه نیاز داشته باشه 2 تا صفر اضافه کن و دلایلش هم مشابه مینیمم

در مورد مقدار time priod در step های استاتیکی زمان مفهوم واقعی نداره و صرفا به جهت کنترل بر مقادیر مینیمم و ماکزیمم و خروجی هات هست - که وابسته و متناسب با

مقدار time priod تعریف میشن و معنی دار میشن میتونی کنترلی بر رویه و خروجی هات داشته باشه

امیدوارم مفید باشه

از نظر دوستان هم استفاده کن

فایلت حجیمه و بیشتر از این نمیتونم وقت بزارم برات

موفق باشی

لینک به دیدگاه

با سلام و سپاس فراوان

ممنون از راهنمایی های خوبتان

سوالی داشتم در رابطه با time priod

من بارگذاری سیکلی دارم که مدت زمان آن 34 ثانیه است و از طرفی تحلیل من استاتیکی غیرخطی است. آیا نیاز به وارد کردن این 34 ثانیه در time priod نیست؟؟؟

یعنی 1 ثانیه وارد کنم؟؟ تحلیل اشتباه نمیشه؟

لینک به دیدگاه

با سلام وسپاس فروان

از راهنمایی و وقتی که گذاشتید بسیار تشکر میکنم

در مورد مقدار time priod با توجه به اینکه تحلیل من استاتیکی غیرخطی و بارگذاری من سیکلی است که 34 ثانیه طول می کشد آیا نیاز به واردن کردن این 34 ثانیه نیست؟؟؟

یعنی 1 ثانیه وارد کنم؟

لینک به دیدگاه

ببخشید در رابطه با solid نکته جالبی فرمودید. اینکه مدلهای solid درجه آزادی دورانی ندارن.

یعنی مثلا من اگر بخواهیم شرایط گیرداری کامل را اعمال کنم فقط درجات انتقالی را ببندم و درجات دورانی خود به خود با توجه به نوع solid خود به خود بسته می شوند؟؟

لینک به دیدگاه
با سلام وسپاس فروان

از راهنمایی و وقتی که گذاشتید بسیار تشکر میکنم

در مورد مقدار time priod با توجه به اینکه تحلیل من استاتیکی غیرخطی و بارگذاری من سیکلی است که 34 ثانیه طول می کشد آیا نیاز به واردن کردن این 34 ثانیه نیست؟؟؟

یعنی 1 ثانیه وارد کنم؟

منظورشون اينه كه ميتوني به جاي 34 زماني كمتري بدهيد كه البته مستلزم اينست كه نرخ بارگذاري رو نيز سريعتر كنيد ولي شما تغيير ندهيد چون فرقي نمي‌كنه پس در پنجره step ، زمان 34 ثانيه رو به عنوان time priod تعريف كنيد، initial time رو 1/100 تايم پريود و min رو 0.001 تا 0.005 و حداكثر زمان رو هم 0.1 يا 0.01 البته همه اين اعداد رو بايد محاسبه كرد و بعد وارد كرد ولي اين مقادير كه گفتم مناسب است

در مورد مدل شما كلا بنظرم بهتر بود با shell مدل مي‌شد و اگه خطا نتايج زياد بود بعد از solid استفاده مي‌كرديد! هزينه آناليز و حجم خروجي هم كم ميشد اينجوري

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشید مهندس نحوه پارتیشن بندی که عنوان فرمودید روی اعضا ایجا نمیشه و خطا میدهد. باید چکار کنم

خطا:

the cell could not be partitioned.

Try another partitioning Strategy.

در رابطه با این راهنمایی که کردید: باید در step initial کلیه جابجایی ها رو صفر بگیری و در bc manager در زیر step 1 انتخاب و edit کنی و جابجایی اجباری رو اعمال کنی

دنبال گزینه bc manager گشتم ولی نبود

لینک به دیدگاه
با سلام

ببخشید مهندس نحوه پارتیشن بندی که عنوان فرمودید روی اعضا ایجا نمیشه و خطا میدهد. باید چکار کنم

خطا:

the cell could not be partitioned.

Try another partitioning Strategy.

در رابطه با این راهنمایی که کردید: باید در step initial کلیه جابجایی ها رو صفر بگیری و در bc manager در زیر step 1 انتخاب و edit کنی و جابجایی اجباری رو اعمال کنی

دنبال گزینه bc manager گشتم ولی نبود

در مورد پارتیشن بندی همونطور که به صورت سطحی ایجاد کردی حجمی هم میتونی ایجاد کنی

اخطار در مورد روش پارتیشن بندیه

پیشنهاد میکنم کتاب مناسبی تهیه کنی و کمی عمیق تر مطالعه کنی یا به هلپ نرم افزار رجوع کنی

مبحث مهمیه بایستی حتما خودت مطالعه کنی

در step initial فقط میشه شرایط مرزی صفر تعیین کرد و برای اعمال جابجایی اجباری باید bondury condition manager رو باز کنی و در زیر گزینه step 1 انتخاب و

edit کنی

در محیط گرافیکی دقیقا کنار دستور create bondury condition هست (جلوش )

مشکلی تو رویه ات ایجاد نکرده و مهم نیست ولی روش صحیحش اینه چون ممکنه در حالت های دیگری با توجه به نوع بارگذاری در عدم همگرایی تاثیر گذار بشه

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
یه سوال ابتدایی ...

این ابعاد و واحدها تو آباکوس چی میگن ؟

چرا همچینه !

یه توضیح کلی لطفاً بدین .

اتفاقا از مزایای آباکوسه

و در تحلیلهای پزشکی به واسطه بی بعد بودن میشه حتی بعضی شبیه سازی های اجزای بدن رو تعریف نمود

یه جدولی تو هلپش هست که راهنمایی کرده که کاربران دچار اشتباه نشن

به طور مثال اگر در محیط sketch ابعادی که وارد میکنید در نظرتون بر واحد متر بگیرید (اگر متناسب با میلیمتر ابعاد رو وارد کنید )

در تعریف خواص مواد مدولی که باید وارد کنید میشه نیوتن متر مربع (مقدار رو بر حسب نیوتن بر میلیمتر مربع باید وارد کنید )

چگالی تون میشه کیلوگرم بر متر مکعب (میشه تن بر میلیمتر مکعب )

خروجی نتایج هم متناسب با این ورودی ها هست

لینک به دیدگاه
اتفاقا از مزایای آباکوسه

و در تحلیلهای پزشکی به واسطه بی بعد بودن میشه حتی بعضی شبیه سازی های اجزای بدن رو تعریف نمود

یه جدولی تو هلپش هست که راهنمایی کرده که کاربران دچار اشتباه نشن

به طور مثال اگر در محیط sketch ابعادی که وارد میکنید در نظرتون بر واحد متر بگیرید (اگر متناسب با میلیمتر ابعاد رو وارد کنید )

در تعریف خواص مواد مدولی که باید وارد کنید میشه نیوتن متر مربع (مقدار رو بر حسب نیوتن بر میلیمتر مربع باید وارد کنید )

چگالی تون میشه کیلوگرم بر متر مکعب (میشه تن بر میلیمتر مکعب )

خروجی نتایج هم متناسب با این ورودی ها هست

ینی خودمون نسبت ها رو رعایت کنیم دیگه ... هوم ؟

مثلا اینجوری ؟ :

j.jpg

من که خوشم نیومد ... مجبور نبودم workbench رو زمین نمیزاشتم ! :sigh:

لینک به دیدگاه
ینی خودمون نسبت ها رو رعایت کنیم دیگه ... هوم ؟

مثلا اینجوری ؟ :

j.jpg

من که خوشم نیومد ... مجبور نبودم workbench رو زمین نمیزاشتم ! :sigh:

تو هلپش بعضی مقادیر استاندارد مثل ثابت جهانی گازها و ... رو هم در کنارش داره که میتونه مفید باشه برات

اوایلش همه میگن خوشمون نمیاد

تحت فشار و اجبار که آدم پیشرفت میکنه :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام جعفر جان خوبی؟

مهندس جان چطور فایل odb به cae تبدیل کنم

یک فرایندی دارم که فایل odb ش رو دارم ولی cae رو ندارم

تا حالا نکردم این کارو

ولی یه بررسی هایی میشه کرد

باید فایلهاشو بررسی کنی حالا تو اونی که کدهای دستوریش هست رو پیدا کنی که الان حضور ذهن ندارم تو کدومه

کد ها رو کپی کنی تو یه فایل تکست

یه فایل جدید باز کنی و توی پایین صفحه دقیقا جایی که حالت نوشتاری دستور رو نشون میده paste کنی

اگر نیاز به ویرایش داشته باشه باید نرم افزار پایتون رو نصب کنی و توی اون ویرایش انجام بدی

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان کسی نیست جواب ما رو بده

چطور فایل odb به cae تبدیل کنم

یک فرایندی دارم که فایل odb ش رو دارم ولی cae رو ندارم

فایلهای دیگش مثل abq,dat,ipm,mdl,res,prt,sta,stt,pac,sel,msg,tet,inp رو دارم

ولی فایل cae رو ندارم

اگر امکانش هست راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

با سلام، چطور می تونم سیال رو تو یه لوله مدل کنم؟ مدل من یه استوانه توخالی هست که رو بدنش شیار داره، چجور می تونم برخورد سیال با شیارهارو تو آباکوس مدل کنم؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من میخواستم مدلی که با سالیدورکس طراحی کردم رو وارد آباکوس کنم ولی نمیدونم چرا open رو که میزنم توی قسمت filefilter فقط از پسوندهای cae,odb پشتیبانی میکنه...

؟؟؟help me؟؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

من میخواستم مدلی که با سالیدورکس طراحی کردم رو وارد آباکوس کنم ولی نمیدونم چرا open رو که میزنم توی قسمت filefilter فقط از پسوندهای cae,odb پشتیبانی میکنه...

؟؟؟help me؟؟؟

باید import کنی نه open

فایلهای ایمپورتی معمولا نیاز به اصلاح داره با استفاده از geometry edit خطوطی که باعث ایجاد ناپیوستگی رو سطوحت شده و نقاط اضافی ایجاد کرده رو باید حذف کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...