رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چند سوال ساده :

اگر Instance را در Assembly وارد كرده باشيم و مدل كامل شده باشد و بعد از اون Part يا section مربوط به instance رو اصلاح كنيم، تغييرات در assembly اعمال ميشود ؟؟!

در يك مدل كه شرايط پيش تنش داريم، براي قسمتي از مدل كه چنين شرايطي رو داره، Section اختصاص داده شده بايد During analysis باشه يا Before analysis ?!!

براي يك ورق نازك كه فقط مقاومت متوسطي كه ورق مي‌تونه تحمل كنه رو داريم و ساير مشخصات مثل مدول الاستيسيته و تنش تسليم يا كرنش رو ندارم! تقسيم اين نيرويي كه ورق تحمل مي‌كنه بر سطح‌مقطع اون (با توجه به ضخامت خيلي كم ورق) مي‌تونه تعيين كننده تنش باشه ؟!!

مشخصات مورد نياز براي آناليز حرارتي فولاد مثل "ضريب انبساط حرارتي" - "ظرفيت گرمايي" - "ظرفيت گرمايي ويژه" و .... البته براي سرد كردن، كسي سراغ داره ؟!

:coffee:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چند سوال ساده :

اگر Instance را در Assembly وارد كرده باشيم و مدل كامل شده باشد و بعد از اون Part يا section مربوط به instance رو اصلاح كنيم، تغييرات در assembly اعمال ميشود ؟؟!

در يك مدل كه شرايط پيش تنش داريم، براي قسمتي از مدل كه چنين شرايطي رو داره، Section اختصاص داده شده بايد During analysis باشه يا Before analysis ?!!

براي يك ورق نازك كه فقط مقاومت متوسطي كه ورق مي‌تونه تحمل كنه رو داريم و ساير مشخصات مثل مدول الاستيسيته و تنش تسليم يا كرنش رو ندارم! تقسيم اين نيرويي كه ورق تحمل مي‌كنه بر سطح‌مقطع اون (با توجه به ضخامت خيلي كم ورق) مي‌تونه تعيين كننده تنش باشه ؟!!

مشخصات مورد نياز براي آناليز حرارتي فولاد مثل "ضريب انبساط حرارتي" - "ظرفيت گرمايي" - "ظرفيت گرمايي ويژه" و .... البته براي سرد كردن، كسي سراغ داره ؟!

اينجوري در نظر بگيريد : مدلهايي كه با محاسبات دستي ميشه نتايج دقيقي به دست آورد رو ميتونيد befor analysis در نظر بگيريد (در اين حالت معادلات يادداشت ميشه و در انتها برآيند همشون به دست مياد )

ولي در طول آناليز نقاط انتگرال گيري در معادله نقطه بعدي اثر گذاره و خودش متاثر از برآيند معادلات قبليه

اگه به معادله اش يه نگاهي بندازي متوجه ميشي

معمولا نيرو به صورت ايده آل وارد نميشه - يه سري نكات در مباحث ورق هاي نازك هست كه بنده اطلاع چنداني ندارم و از اسي بايد بپرسيد - اگه تجهيزات باشه تست كشش ميتونه كمك كنه

اين خواص هم گير مياد

به اين سايت سر بزن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید

من فرآیند کشش عمیق استوانه ای رو دارم شبیه سازی می کنم و مقادیر fld damage را هم در قسمت ماده وارد کردم، اما در عمل در نتیجه تفاوتی با وارد نکردن مقادیر damage دیده نشد ،آیا باید جز اضافه کردن این مقادیر کار دیگری هم انجام داد؟

سوال دیگم اینه که اگر بخوام یه مرحله کشش دیگه اضافه کنم ،محصول نهای ام را چطور باید به عنوان ورودی مرحله دوم قرار بدم؟یعنی باید محصول مرحله قبل رو بیارم داخل part یا دوباره باید خودم داخل part اونو مدل کنم؟خواصش و چه طور بدست بیارم.

ممنون

تو كدوم قسمت تعريف كردي ؟ :ws38:

اگه روي همون قطعه ميخواي يه مرحله ديگه تعريف كني و كشش رو عميق تر كني ميتوني يه ست تعريف كني و بهتر از اون اينه كه همون استپ قبليتو اصلاح كني - اما اگه ميهواي از import كردن استفاده كني بايد بررسي كرد

ديد براي اين آناليز و با اين رويه حل ميشه انجام داد يا نه

ميخواي برگشت فنري رو نشون بدي ؟

لینک به دیدگاه
چند سوال ساده :

سلام دوست عزیز

بله همه تغییراتی که در قسمت part اعمال میشه در assembly هم اعمال می شود.

فقظ نکته مهم و اصلی این است چون section تغییر کرده در قسمت interaction , contact ممکن است مشکل پیش بیاید که شما باید surface , region جدید تعریف کنید. (یعنی نرم افزار قسمت قبلی را دیگه ندارد! اگر روی interaction , contact کلیک کنید اگر مشکل باشه همان لحظه نرم افزار اعلام میکنه یه قسمت تعریف نشده )

بیشتر مواقع زمانی این اتفاق رخ می دهد که شما پارتیشن بزنید یا اندازه را تغییر بدهید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی می داند در چه کتاب یا جزوه ای می شود خوب فهمید چگونه مشخصات مواد پیشرفته را محاسبه کرد و عملکرد هر کدام را فهمید! (بیشتر منظورم فرمولها و تاثیر آن بر نتایج است)

تروخدا نگوید help را بخوانید که خواندم و چند تا Lecture هم خواندم ! (مثالهای آلومینیوم و ماشین را هم دیدم و مدل کردم)

من بیشتر در مورد Damage Ductile , Damage shear , Damage Initiation , Element Delete می خوام چیز یاد بگیرم.

مثلا اینکه چطوری Steel A36 را بطور کامل معرفی کنیم با Damage و رفتار cyclic.

ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام بر مهندسین عزیز

می خوام این مکانیسمو ک ضمیمه پست شده با آباکوس مدل کنمو تحلیل دینامیکی کنم (سرعت و شتاب لینکارو به دست بیارم و همچنین تنش و تغییر شکل ها رو {مال کتاب دینامیک ماشینه}) اما اون 2 تا قسمت رو که دورش دایره زدم نمی دونم چطور باید تو ماژول intraction وارد کنم (نمی دونم از چه conector builder باید استفاده کرد ) لطفا راهنمایی کنید

(در ضمن کلیه اجزا به صورت 2d planer و deformable , wire مدل شده )

دوستان کسی نبود راهنمایی کنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

ایا امکان داره نتایج یه پروژه رو در اباکوس 6.11 در یک لپ تاپ با لپ تاپ دیگه فرق کنه؟ یا نتایج اباکوس 6.11 با 6.12 فرق بکنه؟

اگر تفاوتی وجود داشته باشه ( تفاوت جزئی ) احتمالا به علت ساختار مش بندی هست (به خصوص برای مش های نامنظم )

یا به طور مشابه برای گزینه هایی که خودمون کنترل کاملی نداریم و ممکنه انتخاب بهینه ترین حالت رو به نرم افزار واگذار کنیم

البته در چنین حالتهایی تفاوت بسیار جزئی باید باشه

لینک به دیدگاه
سلام

ایا امکان داره نتایج یه پروژه رو در اباکوس 6.11 در یک لپ تاپ با لپ تاپ دیگه فرق کنه؟ یا نتایج اباکوس 6.11 با 6.12 فرق بکنه؟

سلام دوست عزیز

بله می شود. و دلیل این موضوع هم این است که برنامه ها قفل شکسته می باشد. و برخی از برنامه ها با هم فرق دارند. اگر هر دو برنامه از روی یک سی دی نصب شده باشد جواب ها باهم یکی خواهد بود.

من خودم تجربه این تفاوت را در برنامه sap دارم که بعد فهمیدم یکی از برنامه ها کلا اشتباه محاسبه می کند و دلیل اصلی هم کرک برنامه بود.

لینک به دیدگاه

من يك استوانه Solid دارم، مي‌دونيم كه solid از مختصات global پيروي مي‌كنه و نياز به مختصات local نداره ! ولي من نياز دارم كه تنش عمود بر محيط استوانه رو داشته باشم، خب شايد راه حل بفرماييد كه براي استوانه مختصات محلي تعريف كنم ولي من همزمان بايد تنش S33 مختصات global وسط استوانه رو مي‌خوام !! حالا چيكار كنم ؟؟!! ميشه مدل هر دو مختصات رو داشته باشه ؟ اونوقت چه جوري معلوم ميشه، تنش حاصله مال كدوم دستگاه مختصاته ؟!

:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

براي آناليزكمانشي غيرخطي explicit يك مدل پيچده، راهي بنظرتون براي وارد كردن imperfection بصورت eigen از آناليز linear-perturbation هست ؟! (مدل بدليل پيچيدگي تماس‌ها اصلا توي آناليز Static General قابل انجام نيست !! پس لطفا import كردن از Standard رو فراموش كنيد )

شايد پيشنهاد بشه به جاي مقادير eigen نيرو يا تغييرمكاني اعمال كنم: OK، ولي سوالم اينجاست كه با توجه به ماهيت ديناميك آناليز explicit، كدوم يكي از اين دوتا باعث تنش كمتري ميشه ؟! ثانيا اين مقادير بايد بعد از وارد شدن ثابت باقي بمونه يا وارد و سپس برداشته بشه ؟!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک طرح دارم مثل عکس زیر رویه این بتن ریختیم یک مقدار انحنا برداشته حالا دارم تحلیلش می کنم

نیروی که وارد می کنم گسترده است رویه این طرح حدود 84000000 نیر وارد کردم هم عکسش رو می زارم هم فایلش رو کسی می تونه یک راهنمایی بکنه

خیلی موندم توش!

می خوام مقدار جابه جاییش رو بدست بیارم!

e57qlwob2a1etqce48w.png

همه ابعادم دقیقه حتی تیر اهن هام

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

در نرم افزار آباکوس چطوری میشود این خروجی را گرفت؟ Max.Principal Tensile Stress

خب من نميدونم دقيقا منظور شما چيه ؟! اما اگه بصورت كانتور مي‌خواهيد تنش S از نوع Max Principal رو ببينيد: بعد از تمام شدن Job بالاي صفحه سه‌‌تا پنجره هست كه بطور پيش فرض : Primary - S - Mises رو نشون ميدن، روي Mises كليد كنيد و از منو Max Principal رو انتخاب كنيد! اينكه كششي يا فشاري است رو هم از روي مثبت يا منفي بودن اعداد كانتور متوجه ميشود ديگه !!

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسختون، بله، ولی میخواستم بدونم راهی هست که در کانتور تنش فقط تنش کششی یا فشاری نمایش داده بشه؟

خب من نميدونم دقيقا منظور شما چيه ؟! اما اگه بصورت كانتور مي‌خواهيد تنش S از نوع Max Principal رو ببينيد: بعد از تمام شدن Job بالاي صفحه سه‌‌تا پنجره هست كه بطور پيش فرض : Primary - S - Mises رو نشون ميدن، روي Mises كليد كنيد و از منو Max Principal رو انتخاب كنيد! اينكه كششي يا فشاري است رو هم از روي مثبت يا منفي بودن اعداد كانتور متوجه ميشود ديگه !!

لینک به دیدگاه
با تشکر از پاسختون، بله، ولی میخواستم بدونم راهی هست که در کانتور تنش فقط تنش کششی یا فشاری نمایش داده بشه؟

با استفاده از ايكن contour option و تب Limit مي‌توانيد Max - min محدوده تنش‌ها رو مشخص بفرماييد! شما min رو صفر قرار بده و max رو هم بصورت اتوماتيك يا دستي تنظيم كنيد! پس فقط تنش‌هاي مثبت را خواهيد ديد ! البته من فقط اين‌راه رو بلدم شايد روش ديگري هم باشد ؟!؟!

لینک به دیدگاه

من يك استوانه Solid دارم، مي‌دونيم كه solid از مختصات global پيروي مي‌كنه و نياز به مختصات local نداره ! ولي من نياز دارم كه تنش عمود بر محيط استوانه رو داشته باشم، خب شايد راه حل بفرماييد كه براي استوانه مختصات محلي تعريف كنم ولي من همزمان بايد تنش S33 مختصات global وسط استوانه رو مي‌خوام !! حالا چيكار كنم ؟؟!! ميشه مدل هر دو مختصات رو داشته باشه ؟ اونوقت چه جوري معلوم ميشه، تنش حاصله مال كدوم دستگاه مختصاته ؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...