رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مشکلم اینه که نمودار کشیدن رو به هیچ عنوان بلد نیستم:ws3:

سعی کردم از هلپ استفاده کنم که نشد،یعنی هر صفحه از هلپ به من میگه که هلپ نصب نشده...(در صورتی که اول هلپ نصب میشه بعد لاسینس بعد هم خود نرم افزار)

حالا اگه بتونید رسم نمودار رو توضیح بدید که ممنون میشم...

اگر هم بهم یاد بدید که چطوری میتونم این مشکل هلپ نرم افزارم رو رفع و رجوع کنم،ممنون میشم...:a030:

خب سوال اينه كه شما چه جور نموداري رو بلد نيستيد؟!! خيلي ساده: اگر فقط ميزان عكس‌العمل تكيه‌گاه يا تنش يا كرنش يا نيروي تماس و ... از اينجور پارامترها رو در يك نقطه يا يك مقطع مشخص مي‌خواهيد، ابتدا از طريق tools بايد يك Set در محل مورد نظر معرفي كنيد، سپس در ماژول Step و قسمت History OutPut بايد set مورد نظر مشخص كنيد كه چه خروجي ( RF نيروي عكس‌العمل) رو در بازه زماني مورد نظر شما توليد كنه! بعد از آناليز از منوي Result>history خروجي مورد نظر رو پلات ميگيرد و "يك نمودار" بشما برحسب زمان خواهد داد! شما مي‌توانيد اين نمودار Save و بعد در همان ماژول Visulaization از طريق ايكن create x-y date و گزينه combine با ساير نمودارها تركيب كنيد يا هربلايي خواستيد سرش بياريد و يك چيزي مثل "نمودار تنش-كرنش" داشته باشيد!! اگر هم كه منظورتون داشتن نموداري مثل دياگرام برش يا لنگر است، فقط قبل از كارهاي بالا بايد يك Path يا مسير تعريف كنيد

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب سوال اينه كه شما چه جور نموداري رو بلد نيستيد؟!! خيلي ساده: اگر فقط ميزان عكس‌العمل تكيه‌گاه يا تنش يا كرنش يا نيروي تماس و ... از اينجور پارامترها رو در يك نقطه يا يك مقطع مشخص مي‌خواهيد، ابتدا از طريق tools بايد يك Set در محل مورد نظر معرفي كنيد، سپس در ماژول Step و قسمت History OutPut بايد set مورد نظر مشخص كنيد كه چه خروجي ( RF نيروي عكس‌العمل) رو در بازه زماني مورد نظر شما توليد كنه! بعد از آناليز از منوي Result>history خروجي مورد نظر رو پلات ميگيرد و "يك نمودار" بشما برحسب زمان خواهد داد! شما مي‌توانيد اين نمودار Save و بعد در همان ماژول Visulaization از طريق ايكن create x-y date و گزينه combine با ساير نمودارها تركيب كنيد يا هربلايي خواستيد سرش بياريد و يك چيزي مثل "نمودار تنش-كرنش" داشته باشيد!! اگر هم كه منظورتون داشتن نموداري مثل دياگرام برش يا لنگر است، فقط قبل از كارهاي بالا بايد يك Path يا مسير تعريف كنيد

خب الان متوجه شدم که برای رسم نمودار باید set,path,...معرفی کرد،خب حالا یه موضوع اینکه گاهی اوقات وقتی میخایم تکیه گاه مشخص کنیم یا محل وارد شدن نیرویی رو وارد کنیم باید Set,path,...تعریم کنیم...

خب دقیقا وظیفه Set,path,..چیه؟!(منظورم اینه که کاربردشون چیه؟!)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهندسین

چندتا سوال داشتم از خدمتتون البته شاید خیلی ابتدایی باشه؟

:ws38:

من دارم یه معادله انتقال حرارت حل میکنم بصورت گذرا اما نمی دونم چه جوری باید از عدد courant number استفاده کنم پارامترهای step چه جوری باید وارد کنم و همچنین مش بندی ؟

همچنین چی جوری می تونم از جواب معادله مطمئن باشم؟(از همگرایی جواب ها)

یه سوال دیگه ام دارم اینه که تو مرحله اسمبلی independent & dependent چه تفاوتی با هم داره؟ می دونم خیلی ابتدایی اما پرسیدن بهتر از ندانستن است!

:icon_redface:

لینک به دیدگاه
خب الان متوجه شدم که برای رسم نمودار باید set,path,...معرفی کرد،خب حالا یه موضوع اینکه گاهی اوقات وقتی میخایم تکیه گاه مشخص کنیم یا محل وارد شدن نیرویی رو وارد کنیم باید Set,path,...تعریم کنیم...

خب دقیقا وظیفه Set,path,..چیه؟!(منظورم اینه که کاربردشون چیه؟!)

هدف از تعریف کردن set جهت اعمال شرایط مرزی - بارگذاری - گرفتن خروجی (مثلا در history output یا field output این ست رو برای گرفتن خروجی معرفی کنید ) و کاربردهای مشابه دیگه خودتون اشاره کردید

ولی path رو در ماژول ویزولیشن تعریف میکنید مثلا میتونید یه تعداد المان رو که نماینده المان های دیگه تون باشه تعریف کنید و از این path در xy data برای گرفتن

خروجی های مورد نظرتون استفاده کنید

سلام کسی میتونه بگه چجوری یک کانکتور translator تعریف کنم؟ یک اموزشی مثالی میدین؟

یاسر جان منظورت جابجایی در راستاهای مختصاته ؟

سلام خدمت مهندسین

چندتا سوال داشتم از خدمتتون البته شاید خیلی ابتدایی باشه؟

:ws38:

من دارم یه معادله انتقال حرارت حل میکنم بصورت گذرا اما نمی دونم چه جوری باید از عدد courant number استفاده کنم پارامترهای step چه جوری باید وارد کنم و همچنین مش بندی ؟

همچنین چی جوری می تونم از جواب معادله مطمئن باشم؟(از همگرایی جواب ها)

یه سوال دیگه ام دارم اینه که تو مرحله اسمبلی independent & dependent چه تفاوتی با هم داره؟ می دونم خیلی ابتدایی اما پرسیدن بهتر از ندانستن است!

:icon_redface:

این عدد برام آشنا نیست و نمیتونم کمکی کنم

ولی در مورد زمان step همان زمان آنالیزه و بیشتر با تشخیص خودته

حالا هر چقدر وارد کردی ده درصد رو به عنوان initial step وارد کن

ترجیحا مش رو منظم بزن - پارامترهای دیگه این ماژول مثل assign element type رو خودت با توجه به نوع آنالیزت میتونی انتخاب کنی

حضور ذهن ندارم اشاره ای نکردم

صحت نتایج سوا از همگرایی ه : در مورد همگرایی باید پارامترهای job monitor رو بررسی کنی (بازم میگم در مورد آنالیزهای حرارتی حضور ذهن ندارم )

و اگر ابورد شد و تا نیمه جلو رفت باید مشکل رو در job diagnostic بگردی و المانهایی که ایجاد مشکل در همگرایی میکردن رو پیدا کنی و علت یابی کنی

در مورد صحت نتایج هم خودت باید تشخیص بدی با توجه به حل تحلیلی و .....

در dependent مدل و پارتیشن و ست و مش و .. وابسته به مدلی هست که توی ماژول پارت داری در حالی که در independent (فرض کن یک کپی از مدلت میگیره )

هر کاری روی مدلت انجام میدی مثل پارتیشن بندی و اعمال مش وابسته به این مدل independent و وابستگی به مدلی که در ماژول پارت داری نداره

آباکوس برای تعاریفی همچون پارتیشن و ست و .. در حالت dependent و independent تفاوت قائل هست و با پسوند متمائزی در سورس کد ذخیره میکنه

لذا در حالت independent جهت جلوگیری از ارورهای کور تمام پارتیشن بندی و تعریف set و surface رو بهتره در ماژول اسمبلی انجام داد

از نظر نتایج هیچ فرقی نداره فقط یکم independent طولانی تر میشه و به نظر من بهتره که از independent استفاده کنی البته اگر محدودیت نداشته باشی

مثل حالتی از تعریف ترک

لینک به دیدگاه

یاسر جان منظورت جابجایی در راستاهای مختصاته ؟

تو اینترکشن یه سری کانکتور هس. axial- translator..... ; کلا روش استفاده از اینا چطوریه؟ مثلا بجای تعربف فنر فک کنم از کانکتور axial استفاده کرد و یا دو قطعه که درون هم میلغزن میشه بجای کانتکت از کانکتور tranlator استفاده کرد درسته؟ اگه درسته چجوری؟

لینک به دیدگاه

سلام وخسته نباشید

من یه قاب 4 طبقه فولادی مهاربندضربدری دوبعدی رو مدل کردم و شتاب زلزله رو بهش در قسمت پایه وارد کردم ولی وقتی تغییرمکان رو گرفتم اندازه تغییرمکان 80 تا 100 سانتیمتر شد و خیلی بیش از حد اومده و به نظر من غیر منطقی هست.واحدهای من بر حسب سانتیمتر هست. نمیدونم در قسمت واردکردن شتاب ، برای مثال شتاب طبس رو به 9.81 ضرب کنم یا 981؟؟

یه سوال دیگه اگر تغییرمکان شتاب طبس رو وارد کنم ، باید به قسمت پایه وارد کنم یا طبقه اخر؟

ممنون

لینک به دیدگاه

درود بر شما

آقا یه قالب داریم به شکل زیر واسه فرآیند تغییر شکل شدید پلاستیک

282cb1k2lskmf5rmbrb.png

واسه ایجاد کرنش پلاستیک اگه تمام قالب از بالا با اصطکاک باشه کرنش ها عجیب و غریب زیاد میشن.

میخوام فقط اون قسمت وسط که انحنا داره اصطکاک رو تعریف کنم.

واسه این کار باید 3 تا پارتیشن جدا کنم.یعنی بخش بالای قالب و پایین قالب و وسط قالب هرکدوم بشه یه پارتیشن که بتونم ضریب اصطکاک متفاوت واسشون تعریف کنم.

با استفاده از datum plane پارتیشن هارو تعریف می کنم ولی وقتی میخوام surface ایجاد کنم همه رو با هم یک سطح میگیره:4564:

چیکارش کنم؟

لینک به دیدگاه
درود بر شما

آقا یه قالب داریم به شکل زیر واسه فرآیند تغییر شکل شدید پلاستیک

282cb1k2lskmf5rmbrb.png

واسه ایجاد کرنش پلاستیک اگه تمام قالب از بالا با اصطکاک باشه کرنش ها عجیب و غریب زیاد میشن.

میخوام فقط اون قسمت وسط که انحنا داره اصطکاک رو تعریف کنم.

واسه این کار باید 3 تا پارتیشن جدا کنم.یعنی بخش بالای قالب و پایین قالب و وسط قالب هرکدوم بشه یه پارتیشن که بتونم ضریب اصطکاک متفاوت واسشون تعریف کنم.

با استفاده از datum plane پارتیشن هارو تعریف می کنم ولی وقتی میخوام surface ایجاد کنم همه رو با هم یک سطح میگیره:4564:

چیکارش کنم؟

سلام مهندس

independent تعریف کن و در ماژول اسمبلی پارتیشن بندی و set ها رو تعریف کن

و پیشنهاد میکنم یه کپی از فایلت بگیر - روی اون بررسی کن و تمام پارتیشن و set هایی که در ماژول های قبل از اسمبلی تعریف کردی پاک کن

2 بعدی پیش نیومده ولی شما بزن اگه نشد یه فکر دیگه ای باید کرد

لینک به دیدگاه

وقتی از set,path برای مشخص کردن شزایط مرزی و نیرو ها یا گرفتن خروجی استفاده میکنیم با وقتی که بدون این دوتا شرایط مرزی

یا محل نیرو ها رو مشخص میکنیم چه فرقی داره؟!

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

1-طریقه سیکلی مدل کردن چطوریه تو آباکوس و تحلیل سیکلی رو چه طور باید انجام داد ؟

سوال درمورد مثال 1.1.7 آباکوس هست

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

قسمت اعمال بار به این صورته که در step اول طی 1s بار از صفر تا 675N زیاد میشه و در step دوم طی 6s بار از صفر تا 675N به صورت پریودیک تغییر می کنه.

من مشابه فایلی که توی HELP هست در پنجره edit load توی قسمت amplitude از tabular استفاده کردم. یه گزینه پریودیک هم توی edit amplitude هست.چه موقع از این گزینه استفاده میشه؟

2-همچنین در ماژول step در جایی که نوع تحلیل رو general static انتخای میکنی گزینه ای هم به اسم direct cyclic وجود داره.چه موقع از این گزینه استفاده میشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام وخسته نباشید

من یه قاب 4 طبقه فولادی مهاربندضربدری دوبعدی رو مدل کردم و شتاب زلزله رو بهش در قسمت پایه وارد کردم ولی وقتی تغییرمکان رو گرفتم اندازه تغییرمکان 80 تا 100 سانتیمتر شد و خیلی بیش از حد اومده و به نظر من غیر منطقی هست.واحدهای من بر حسب سانتیمتر هست. نمیدونم در قسمت واردکردن شتاب ، برای مثال شتاب طبس رو به 9.81 ضرب کنم یا 981؟؟

یه سوال دیگه اگر تغییرمکان شتاب طبس رو وارد کنم ، باید به قسمت پایه وارد کنم یا طبقه اخر؟

ممنون

سلام

به نظر من برای تحلیل های تاریخچه زمانی بهترین و راحت ترین نرم افزار SAP هستش و استفاده از آباکوس زیاد توصیه نمیشه.

خود help آباکوس واحدهای توصیه شده ای ارائه داده که بهتره از اونها استفاده کنین درحالیکه محدودیتی در انتخاب واحد ندارین.

اگر بخواین واحداتون درست باشه، باید شتاب زمین رو هم درست و بر حسب واحدهای ورودی وارد کنین یعنی باشد شتاب ثقل رو 981 وارد کنین.

چون شما می خواین رفتار قاب چهارطبقه تحت زلزله ای مشخص رو بررسی کنین، باید تاریخچه تغییرمکان رو به کف وارد کنین تا در حد امکان شبیه ساز نمونه آزمایشگاهی و واقعی باشه. برای بدست آوردن نمودارهای مربوطه هم میشه تغییرمکان بام رو ذخیره کرد.

لینک به دیدگاه

دوتا سوال:

1- چطور یک دستگاه مختصات رو چسبیده به یه پارت ایجاد کنیم تا با پارت حرکت کنه

2- وقتی انالیز دو استپ داره و تو استپ دوم تغییراتی میدیم و دوباره ران میگیریم چطور بش بفهمونیم استپ اول رو تکرار نکنه و فقط استپ دوم رو دوباره ران بگیره. تو هلپ یه چیزایی بود انجام دادم نشد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مشخصات پلاستیک میلگرد را در این قسمت وارد کردم:

Material - Mechanical - Plastic

و اطلاعات yield stress-plastic strain را بصورت تبولار وارد کردم. حالا میخواستم بدونم وقتی کرنش از محدوده آخرین اطلاعاتی که وارد کردم بگذره نرم افزار تنش را صفر میکنه و به معنی failure هست یا نرم افزار درونیابی میکنه و تنش صفر نمیشه؟ اگر نمیشه چطوری باید failure را تعریف کرد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

و اطلاعات yield stress-plastic strain را بصورت تبولار وارد کردم. حالا میخواستم بدونم وقتی کرنش از محدوده آخرین اطلاعاتی که وارد کردم بگذره نرم افزار تنش را صفر میکنه و به معنی failure هست یا نرم افزار درونیابی میکنه و تنش صفر نمیشه؟ اگر نمیشه چطوری باید failure را تعریف کرد؟

با تشکر

سلام

من برای کار خودم این سوال رو از یکی از دوستام پرسیدم، می گفت که بعد از اون نقطه با افزایش کرنش، تنش همون مقدار رو خواهد داشت. مثلا برای تعریف رفتار الاستوپلاستیک فولاد، مدول الاستیسیته و ضریب پواسون رو به نرم افزار می دی، بعدش تنش تسلیم و کرنش غیرالاستیک متناظر با اون تنش رو وارد می کنی، برای کرنش های بیشتر از مقدار داده شده، نرم افزار تنش رو ثابت فرض می کنه.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

با تشکر

صفر که نمیشه - همانطور که دوستمون اشاره کرد بعد از آخرین مقدار نرم افزار ثابت در نظر میگیره

و ممکنه تنشی که توی قطعه ات ایجاد میشه بیشتر از بالاترین مقداری که وارد کردی باشه

برای اینکه به نرم افزار بفهمانی که قطعه گلویی شده باید خواص damage تو همون create material تعریف کنی

و اگر اشتباه نکنم در ماژول step و در history output گزینه STATUS رو فعال کنید در ماژول visulation المانهایی که انرژی شکست رو رد کردن و شما قبلا براش تعریف کردی

حذف میشن

البته پیدا کردن پارامترهای انرژی کار دشواریه

لینک به دیدگاه
دوتا سوال:

1- چطور یک دستگاه مختصات رو چسبیده به یه پارت ایجاد کنیم تا با پارت حرکت کنه

2- وقتی انالیز دو استپ داره و تو استپ دوم تغییراتی میدیم و دوباره ران میگیریم چطور بش بفهمونیم استپ اول رو تکرار نکنه و فقط استپ دوم رو دوباره ران بگیره. تو هلپ یه چیزایی بود انجام دادم نشد

اگر آنالیزت از رویه خاصی پیروی نمیکنه و فکر میکنی نیازی به ران گرفتن استپ اولت نیست

خیلی ساده در step manager تیکش رو بردار :w16:

لینک به دیدگاه
اگر آنالیزت از رویه خاصی پیروی نمیکنه و فکر میکنی نیازی به ران گرفتن استپ اولت نیست

خیلی ساده در step manager تیکش رو بردار :w16:

نه استپ اول باید باشه. اگه تیک رو بردارم کلا انجام نمیشه. استپ دوم بعد از تکمیل شدن اولیه. تو هلپ یه جیزی به نام restart هست که نتایج استپ اول رو سیو میکنه و دیگه نیازی به دوباره ران کردن استپ اول نیس و فقط دومی رو ران میکنه. من انجام میدم اما نمیشه

لینک به دیدگاه
نه استپ اول باید باشه. اگه تیک رو بردارم کلا انجام نمیشه. استپ دوم بعد از تکمیل شدن اولیه. تو هلپ یه جیزی به نام restart هست که نتایج استپ اول رو سیو میکنه و دیگه نیازی به دوباره ران کردن استپ اول نیس و فقط دومی رو ران میکنه. من انجام میدم اما نمیشه

1- استپ اولت که کامل شد سیو کن چون اکثر فایلهاشو نیاز داری

2- به منظور انجام آنالیز مجدد مدل رو باز کن و هم میتونی رو همین مدلت ادامه بدی چون فایل ODB داری و هم اینکه یک کپی از مدلت بگیری و روی اون ادامه بدی که این منطقی تره

3- هیچ چیزی رو نباید تغییر بدی و تنها میتونی استپ جدید تعریف کنی با همون مقدار زمان (اگر آنالیزت نیمه کاره بوده میتونی بخشی باقیمانده time priod استپ قبلی رو تعریف کنی به شرط اینکه آخرین

increment آنالیز نیمه کاره رو بهش معرفی کنی - برای اطمینان بیشتر بهتر اینه یکی دو increment قبل از آخرین incerement استپ نیمه کاره قبلی رو معرفی کنی ولی اگر استپت کامل بوده آخری رو معرفی کن )

البته set هم میتونی تعریف کنی و همینطور amplitude

غیر از اینا هیچ چیزی رو تغییر نده - حداقل تا زمانی که برات جا نیافتاده سعی کن حداقل تغییرات رو داشته باشی

4- از مسیر edit attribute --> restart analysis گزینه رو فعال کن و job قبلی - آخرین استپ یا اگه دوس داشتی آخرین increment رو معرفی کن (اینجا نکته داره )

اون قسمت submodeling هم برای انجام آنالیزهایی هست که ابتدا آنالیزی کلی روی مدلی حجیم انجام شده و بعد ساده سازی هایی انجام شده و قراره به صورت موضعی در بخش های

حساسی از مدل آنالیزی دقیقتر انجام بشه

5- step جدید رو تعریف کن

6- اصلاحات رو در ماژول load انجام بده بر اساس زمان استپ جدید - باقی موارد رو هم چک کن

7- job جدید تعریف کن و در edit job گزینه restart رو انتخاب کن

نکته : برای انجام آنالیز مجدد تنها میتونی stepی رو تعریف کنی که جزء تاریخچه بارگذاری باشه - آنالیز های فرکانس طبیعی و چند مورد دیگه که در زیر برگ linear perturbation هست

دارای تاریخچه بارگذاری نیستن و اگر چند آنالیز داری که دارای چنین استپهایی هست - باید در اون قسمت استپ قبلی (آخرین استپ دارای تاریخچه بارگذاری ) رو معرفی کنی

لینک به دیدگاه

سلام عرض شد

یه قطعه رو قبلا مش زدم

الان که میخوام تعداد مش هارو عوض کنم همچین اروری میده

in keyword *ADAPTIVEMESH, file "Job-1.inp", line 1243: Unknown assembly set SET-1

Element set assembly_set-1 has not been defined

Adaptive mesh has been specified on elset assembly_set-1 but this elset has not been defined

Analysis Input File Processor exited with an error.

کلا وقتی دست میزنم به تنظیمات مش، حتی اگه همون تعداد مش قبلی رو هم بذارم باز همچین اروری میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...