رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

می بینم که کسی به روی خودش نمیاره این بحث تموم شده و نوبت نفر بعده!! :ws3:

نفر بعد :

1. مینا
  2. sepideh.mt
  3. M~o~j~
  4. سارا
  5. zahra22
  6. ونوس
  7. fatima
  8. طلا
  9. sara_arch
  10. arpak
  11. فرگل
  12. sefid barfi
  13. m.mahnaz
  14. ::: شیما:::

نوبت طلاست :girl_yes2:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اااا.....چرا؟

مگه قرار نبود هر کسی سر نوبت خودش بگه؟

چرا آخه ونوسی اون تاریخ نبود مسارفت بود، زهرا هم گفت چندوقتی نمیاد! سپیده هم فکر کنم نبود :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

اوکیه......اگه اشکال نداره برای آپ شدن تاپیک من یه موضوع میدم......

اوکی.....

یه چیز جالب....اووندفه شبکه 3 یه اقای معماری رو اورده بود به اسم اقای بابک اسلامی.....این اقا کارشناس ارشد معماری و مدرس معماری و شهرسازی دانشگاه بهشتی بودن اگه اشتباه نکنم.....

میگفت ساختمون مصلا و مجلس به جای اینکه یه فرم اسلامی داشته باشن که کاربریشون مشخص بشه .....یه فرمهایی براشون گذاشتن که هیچ هویتی از معماری اسلامی رو نداره.....

میگفت ساختمون مصلا به جای اینکه از مصالح خووب براش استفاده بشه همش با بتن و خیلی سنگین و بی محتوا ساخته شده..........نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

فرم تابع عملکرد.......

حرف درستیه؟!

آره تو بیشتر مواقع درسته.....ولی اگه استثنا خوبی بود.....باید ردش کنیم؟!.....آیا همه چیز مطلقه؟!!

اگه قرار به اصالته....بیاین یک کاری کنیم.....بیاین مسجد ساده....بی آلایش.....دوره پیامبر رو بسازیم.....این بهتر نیست؟!.....یا بیام مساجد دوره هایی از اسلام رو بسازیم که مسجد.....یک جورایی تبدیل شده بود به کلیساهای احد عتیق.....و دوره ی حکومت کلیسا ها........منظور دوره ی صفوی است.......

ما تا کی قراره به اسم معماری اسلامی.......کپی مساجد دوره صفوی رو بسازیم.......کی قراره مفهوم معنویت رو به ابزار امروزی معرفی کنیم......درسته مسجد نماد......و معماری نمادین می خواد......ولی آیا نمیشه نماد ها رو به شکل امروزی نشون داد؟

در مورد سازه هم موافقم.....هم مخالف......چون مساجد با معماری اسلامیمون هم دارای شکوه مصالحه تا شکوه معنویت.......ولی موافقم اگر تزیینات رو کم کنیم شاید....بیشتر به اصل معنویت برسیم.......

در مورد ساختمان مجلس که کلا با این نظر مخالفم.......نکنه قرار ما کاروانسرا بذاریم.....یا باغ درست کنیم یک کوشک بذاریم وسط بگیم.....اینم ساختمون مجلس....به نظر من ساختمون مجلس باید نشون دهنده حال مردم باشه......نشون دهنده هویت باشه......باید نماینده سلایق مردم باشه........ساختمون فعلی یک چیزایی داره......خیلی چیزهارو نداره.........ولی حداقل نشون دهنده جلو رفتن معماری ما هست......نه پس رفت........

تکمیل میکنم حرف های طولانی مو......بر این باورم که نماد ها باید با مفاهیم امروزی نشون داده بشن.....

لینک به دیدگاه
فرم تابع عملکرد.......

حرف درستیه؟!

آره تو بیشتر مواقع درسته.....ولی اگه استثنا خوبی بود.....باید ردش کنیم؟!.....آیا همه چیز مطلقه؟!!

اگه قرار به اصالته....بیاین یک کاری کنیم.....بیاین مسجد ساده....بی آلایش.....دوره پیامبر رو بسازیم.....این بهتر نیست؟!.....یا بیام مساجد دوره هایی از اسلام رو بسازیم که مسجد.....یک جورایی تبدیل شده بود به کلیساهای احد عتیق.....و دوره ی حکومت کلیسا ها........منظور دوره ی صفوی است.......

ما تا کی قراره به اسم معماری اسلامی.......کپی مساجد دوره صفوی رو بسازیم.......کی قراره مفهوم معنویت رو به ابزار امروزی معرفی کنیم......درسته مسجد نماد......و معماری نمادین می خواد......ولی آیا نمیشه نماد ها رو به شکل امروزی نشون داد؟

در مورد سازه هم موافقم.....هم مخالف......چون مساجد با معماری اسلامیمون هم دارای شکوه مصالحه تا شکوه معنویت.......ولی موافقم اگر تزیینات رو کم کنیم شاید....بیشتر به اصل معنویت برسیم.......

در مورد ساختمان مجلس که کلا با این نظر مخالفم.......نکنه قرار ما کاروانسرا بذاریم.....یا باغ درست کنیم یک کوشک بذاریم وسط بگیم.....اینم ساختمون مجلس....به نظر من ساختمون مجلس باید نشون دهنده حال مردم باشه......نشون دهنده هویت باشه......باید نماینده سلایق مردم باشه........ساختمون فعلی یک چیزایی داره......خیلی چیزهارو نداره.........ولی حداقل نشون دهنده جلو رفتن معماری ما هست......نه پس رفت........

تکمیل میکنم حرف های طولانی مو......بر این باورم که نماد ها باید با مفاهیم امروزی نشون داده بشن.....

حرفت درست....اما ساختمون مجلس یه چیزی مثه اهرام ثلاثه شده...هیچ سنخیتی با ایران یا معماری ایرانی نداره..........به نظر من ساختمونی که ساخته میشه باید جاش مناسب اوون فرم سازه ای یا نمای ساختمون باشه....مثه اینکه بیای یه خونه مسکونی 2 طبقه رو با سبک قدیم وسط یه عالمه بنای فرهنگی مدرن بسازی......الان ساختمون مجلس هم هموون حال رو داره.....هیچ اثری از معماری که نشون بده اینجا ساختمون مجلس هست رو نداره......نمیگم باید حتما روو خود ساختمون حک بشه که ااااای مردم اینجا مجلسه....نه...

اما کاربری بناش به هیچ عنوان مشخص نیست.....لا اقل از اوونزاویه ای که من دیدم نبودم....حتی میشد یه حجم توو خالی هم فرضش کرد

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

خب کلا حرفشو قبول دارم؛ :ws37:

واسه مسجد نمیشه که معماری غیر اسلامی باشه!!!برای مسجدو مصلی باید معماری اسلامی باشه،

اما واسه مجلس چرا باید ساختمونش معماری اسلامی یاشه؟! مثلا گنبد بذارن براش یا...:w58:

ساختمون مجلس واسه حفظ امنیت و .... طراحی خاصه خودشو داره ؛ طوری که از آسمون دیده نمیشه،

یه چیز دیگه هم که هست علاوه بر این باید به محیط هم واسه طراحی خیلی توجه بشه،

مصلی که تو شهر ماست، با آجر و معماری اسلامیه؛ اما من خوشم نمیاد، بین ساختمونای شهر خیلی متفاوته؛ این طرح تو اهواز که اکثر ساختمونا آجر نماست قشنگه، اما به نظرم تو شهر ما خوب نیست.....

لینک به دیدگاه
حرفت درست....اما ساختمون مجلس یه چیزی مثه اهرام ثلاثه شده...هیچ سنخیتی با ایران یا معماری ایرانی نداره..........به نظر من ساختمونی که ساخته میشه باید جاش مناسب اوون فرم سازه ای یا نمای ساختمون باشه....مثه اینکه بیای یه خونه مسکونی 2 طبقه رو با سبک قدیم وسط یه عالمه بنای فرهنگی مدرن بسازی......الان ساختمون مجلس هم هموون حال رو داره.....هیچ اثری از معماری که نشون بده اینجا ساختمون مجلس هست رو نداره......نمیگم باید حتما روو خود ساختمون حک بشه که ااااای مردم اینجا مجلسه....نه...

اما کاربری بناش به هیچ عنوان مشخص نیست.....لا اقل از اوونزاویه ای که من دیدم نبودم....حتی میشد یه حجم توو خالی هم فرضش کرد

اونم یک نگاهه.....ولی چرا نمی گین که مشابه زیگورات های ایرانیه؟.......

من با جنس حرفتون موافقم......ولی زاویه نگاهتون با من متفاوته.......همون مطلق گرایی که گفتم........قرار نیست همه چی براساس اصول باشه......باید استثناهایی باشه تا حرکاتی شروع بشه.....و این دور نخوت تموم شه......من مدافع این اثر نیستم.....ولی بین یک بنا با زبون 300 سال پیش....و این بنا که زبان حاله.....اینو می فهمم......قبولم دارم که چیزهاییم دیده نشده.....

لینک به دیدگاه

کلا با نظر سام موافقم به نظر منم نمادها می تونن شکل امروزی به خودشون بگیرن چقد باید درجا بزنیم و تکرار مکررات بکنیم بهتره کمی امروزی به موضوع نگاه بشه. کلیساهای امروزی رو دیدین چرا شکل کلیساهای گوتیک نیستن؟ همه مدرن شدن شاید با همون مفهوم ولی مدرن. یه کارایی هم باید برای پیشرفت معماری انجام داد تا کی باید آجر رو آجر بذاریم

لینک به دیدگاه
کلا با نظر سام موافقم به نظر منم نمادها می تونن شکل امروزی به خودشون بگیرن چقد باید درجا بزنیم و تکرار مکررات بکنیم بهتره کمی امروزی به موضوع نگاه بشه. کلیساهای امروزی رو دیدین چرا شکل کلیساهای گوتیک نیستن؟ همه مدرن شدن شاید با همون مفهوم ولی مدرن. یه کارایی هم باید برای پیشرفت معماری انجام داد تا کی باید آجر رو آجر بذاریم

اینم حرفی.......:a030::a030:

اما منظوره من این نبود که توو ساختمون مجلس باید گنبد و این حرفا باشه....نه...

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

یه سوال؛ شماها واسه طراحیاتون چیکار میکنید؟ از سبکای خاصی استفاده میکنید؟

یعنی اگه استاد بگه کتابخونه طراحی کنید؛ میرین سراغ سبک ها و کارای معمارای معروف و از اونا ایده میگیرید؟

مثلا میگید من میخوام کارم مینیمال باشه یا مثل لوکوربوزیه طراحی کنم و نظراتم به اون نزدیکه ...:ws37:

اگه جواتون آره هستش و از عقاید معمار خاصی پیروی میکنین اون معمار کیه ؟

لینک به دیدگاه

من اول یه سرچ می زنم تو اینترنت و کتابا و می بینم کلا چه تیپی کار کردن مدل پلانا و حل کردن فضاهاشون و اینکه چطوری کنار هم چیده شدنو می بینم بعد شروع می کنم طراحی شایدم از یکی از همون طرحا ایده بگیرم ولی کلا حساسیت ندارم طرحم سبک خاصی باشه

لینک به دیدگاه

من بگم :texc5lhcbtrocnmvtp8

من اول می گم خب کتابخونه...بعد می رم تو آرچ دیلی ...شخم می زنم تا اونجایی که می تونم....بعد می بینم چه چیزایی در نظر گرفتن...پلانشو زیرو رو می کنم...دسترسی ها رو می بینم...

اصولا" آدم می نیمالی هستم....

به نظرم نمی شه مطلق حرف زد...که حتما" باید یه سبک حاصی باشه ...

می شه از سبک ها به طرز مدرن استفاده کرد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...