رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان

سلااااام,:62izy85:

خب منم اومدم نظرمو بگم؛:62izy85:

به نظر من ما باید طرح جامعه پسند بدیم؛:62izy85:

چون برای همونا طراحی میکنیم؛ ولی اینطوری فکر نکنم بشه کار جالب از لحاظ معماری داد,:62izy85:

یادمه یه استادمون میگفت؛ اون زمان که برج ایفل رو میساختن همه مردم و....؛ از اون بدشون میومئ و میگفتن شهر رو زشت کرده و طرف رو بخاطر اون سازه فلزی بی مصرف سرزنش کردن؛:hanghead:

اما حالا بعد گذشت سالها وقتی طراحش مرد؛ تازه اون کار واسه همه عزیز شده؛:ws37:

اما خیلی از طرح ها ممکن واسه مردم تو همون زمان خوب به نظر بیاد اما بعدها خوب نباشه....

ولی من بیشتر دوست دارم برا مردم طراحی کنم :ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

(نفر دوم انصراف داده واسه همین نوبت شماست :ws3:)

جالب اینجاست که بعضی وقتا یه ساختمون نه چندان زیبا و کلیشه ای رو می بینن و می گن واااااای چقدر این قشنگه :w58:

خب تقصیرم ندارن...چون کار خوب و بنای خوب مدری ندیدن! خود ما هم قبل از اینکه معماری بخونیم، همین دید رو داشتیم حتما:girl_yes2:

الان هم با این وضع ساخت و ساز(همون بساز و بنداز!!) چاره دیگه ای نیست جز اینکه همین طرحهای کلیشه ای رو بزنیم اگه می خوایم در سطح شهر و طرحهای مسکونی کار کنیم.

حالا برای طرح های تجاری و فرهنگی و ... جای مانور بیشتری هست.

لینک به دیدگاه

اتفاقا منم امروز داشتم فکر می کردم ما این همه اثار معمارا رو میبینیم و کتاب می خونیم، ولی اگه قرار باشه یه مجتمع مسکونی چیزی در سطح شهر کار کنیم، باز باید طبق همین روال پیش بریم که الان هست.پس چه فایده داره :viannen_38:

لینک به دیدگاه

والا اینجا مجبوری طرحت کلیشه ای باشه مردمم عادت کردن چشاشون یه چیز دیگه می بینه فک می کنه خیلی عجیب غریبه و خوب نیست خود کارفرماها هم طرحای تکراری از قبا تجربه شده رو می خوان

چرا؟

چون بودجه ندارن و پولشون هدر می ره و اینا

کلا اصلا جا واسه خلاقیت نیست

ولی لااقلش تو خونه ما من هر چی ساختمون قشنگ که به نظرم خوبه به بقیه نشون می دم می گن وااااااااااااااااای فاطی خیلی خوشگله کم پیش اومده برعکسش:ws3: البته خونمون فقط!

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
سلااااام,:62izy85:

خب منم اومدم نظرمو بگم؛:62izy85:

به نظر من ما باید طرح جامعه پسند بدیم؛:62izy85:

چون برای همونا طراحی میکنیم؛ ولی اینطوری فکر نکنم بشه کار جالب از لحاظ معماری داد,:62izy85:

یادمه یه استادمون میگفت؛ اون زمان که برج ایفل رو میساختن همه مردم و....؛ از اون بدشون میومئ و میگفتن شهر رو زشت کرده و طرف رو بخاطر اون سازه فلزی بی مصرف سرزنش کردن؛:hanghead:

اما حالا بعد گذشت سالها وقتی طراحش مرد؛ تازه اون کار واسه همه عزیز شده؛:ws37:

اما خیلی از طرح ها ممکن واسه مردم تو همون زمان خوب به نظر بیاد اما بعدها خوب نباشه....

ولی من بیشتر دوست دارم برا مردم طراحی کنم :ws3:

يني معماري ك شما تو گيلان طراحي ميكني همون خواهد بود كه 300 سال پيش مردم طراحي كردن، به اين علت كه مردم عادت دارن؟؟؟؟

پس طراحي نمي كني داري دنباله رو اونا ميشي:

به فكر كج بارون،سقف شيب دار،تالار پيش،پنجره غرب و كرسي چيني و... هستي فقط...

.

فقط فرق با 300 سال پيش نوع مصالح و ارتباط فضايي؟؟؟

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
(نفر دوم انصراف داده واسه همین نوبت شماست :ws3:)

خب تقصیرم ندارن...چون کار خوب و بنای خوب مدری ندیدن! خود ما هم قبل از اینکه معماری بخونیم، همین دید رو داشتیم حتما:girl_yes2:

.

كاراي مدرن هم ببينن عكس العمل خوبي نشان نميدن...:banel_smiley_4:

الان هم با این وضع ساخت و ساز(همون بساز و بنداز!!) چاره دیگه ای نیست جز اینکه همین طرحهای کلیشه ای رو بزنیم اگه می خوایم در سطح شهر و طرحهای مسکونی کار کنیم.

حالا برای طرح های تجاری و فرهنگی و ... جای مانور بیشتری هست

خوب پس چرا معماري ميخوني؟؟؟شغل هاي ديگه مث مشاور املاك و...ك سودش هم بيشتر ه...

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
والا اینجا مجبوری طرحت کلیشه ای باشه مردمم عادت کردن چشاشون یه چیز دیگه می بینه فک می کنه خیلی عجیب غریبه و خوب نیست خود کارفرماها هم طرحای تکراری از قبا تجربه شده رو می خوان

چرا؟

تو هم نظرت مث بقيه هس؟؟؟؟؟؟؟:ws44:

مشكل شما پوله؟؟؟:banel_smiley_4:

.

ولی لااقلش تو خونه ما من هر چی ساختمون قشنگ که به نظرم خوبه به بقیه نشون می دم می گن وااااااااااااااااای فاطی خیلی خوشگله کم پیش اومده برعکسش:ws3: البته خونمون فقط!

براي اينكه دلت نشكنه ميگن.........:ws3:

لینک به دیدگاه
دوستان ادامه بدید...من رو نیمکت ذخیره تشویقشتون می کنم... 135919_nerdylaff%5B1%5D.gif

ایرن کار آموزیم تموم شه...میام خدمتتون 135919_nerdylaff%5B1%5D.gif

حواستون به 50 امتیازتون باشه 135919_nerdylaff%5B1%5D.gif

اونوخت کی حواسش به 50 امتیاز تو باشه؟؟؟ 135919_nerdylaff%5B1%5D.gif

بین مدیر و کاربر عادی هیچ فرخی نیست 135919_nerdylaff%5B1%5D.gif

كاراي مدرن هم ببينن عكس العمل خوبي نشان نميدن...:banel_smiley_4:

خوب پس چرا معماري ميخوني؟؟؟شغل هاي ديگه مث مشاور املاك و...ك سودش هم بيشتر ه...

وقتی کارفرما از ما همچین طرحی بخواد، مجبوریم دیگه. گفتم که واسه طرحهای تجاری و هرچیزی غیر مسکونی دستمون خیلی بیشتر بازه (البته اگه بودجش باشه:banel_smiley_4:)

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
يني معماري ك شما تو گيلان طراحي ميكني همون خواهد بود كه 300 سال پيش مردم طراحي كردن، به اين علت كه مردم عادت دارن؟؟؟؟

پس طراحي نمي كني داري دنباله رو اونا ميشي:

به فكر كج بارون،سقف شيب دار،تالار پيش،پنجره غرب و كرسي چيني و... هستي فقط...

.

فقط فرق با 300 سال پيش نوع مصالح و ارتباط فضايي؟؟؟

خب وقتی میگم برا مردم؛ منظور سبک قدیمی نیست،

مردم گیلان به هیچ وجه اون سبک قدیمی رو قبول ندارن؛ شما میگی 300 سال پیش ؛ مردم مال 5 سال پیش هم قبول ندارن

الان طرف میاد بره خونه بخره؛ نگاه میکنه تراس داره یا نه؛ آشپزخونه مخفی داره یا نه ؛ سینکش رو اُپن هست و....

مردم هم به روزن:ws37:

اما اینکه بخوایم حالا تو طراحی بیایم و ساختمون رو کلی فرم عجیب بدیم ، فک نکنم کار موفقی باشه حداقل تو همون زمان طراحی کار موفقی نخواهد بود

اگه میگم برا مردم طراحی میکنم؛ یعنی هر نوع طرحی که باعث آرامش و زندگی راحت برای کاربرش بشه، ممکنه طرح های جدیدی هم این میون ارائه شه و کاربر اون رو بپسنده.:w16:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان

خب وقتی میگم برا مردم؛ منظور سبک قدیمی نیست،

مردم گیلان به هیچ وجه اون سبک قدیمی رو قبول ندارن؛ شما میگی 300 سال پیش ؛ مردم مال 5 سال پیش هم قبول ندارن

البته اون طرح ها براي 300 سال پيش بهترين طرح هاي زمان خودشون...

ولي هر سبك يه روزي عمرش تموم ميشه....

ولي سبك تو ايران همون طرح هاي قديمي هس با يه سري به روز رساني...

.

استاد ما ميگف هال همون نقشه اي رو الان داره كه 300 سال پيش تراس داشته تو شمال...

هر دو اين فضا ها يه فضاي ارتباطي هستن به ديگر فضا ها...

به نظره من مردم ما تازه توي سبك مدرن هستن وشايدم عقب تر...حدود 90 سال عقب ترن(ويلا ساوا 1930 )...

الان بيشتر مردم دنبال ويژگي هايي هستن كه از شاخصه هاي مدرن هستش مث پيلوت(2 طيقه بود)،تراس(حياط بام)،پنجره بزرگ و كشيده....

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
ا

وقتی کارفرما از ما همچین طرحی بخواد، مجبوریم دیگه. گفتم که واسه طرحهای تجاری و هرچیزی غیر مسکونی دستمون خیلی بیشتر بازه (البته اگه بودجش باشه:banel_smiley_4:)

ميكل آنژ براي طرح فك كنم كليسا بود كه از بدن انسان الگو گرفته بود و با دلايلش تونس كارفرما متقاعد كنه طرحشو قبول كنن...

.

كارفرما خيلي چيزا ميخواد.....:banel_smiley_4:

يه چيزاي تخصص ماست...اينجوري كه ما ميشيم نقشه كش...فكر كارفرما رو بكشيم...:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ميكل آنژ براي طرح فك كنم كليسا بود كه از بدن انسان الگو گرفته بود و با دلايلش تونس كارفرما متقاعد كنه طرحشو قبول كنن...

.

كارفرما خيلي چيزا ميخواد.....:banel_smiley_4:

يه چيزاي تخصص ماست...اينجوري كه ما ميشيم نقشه كش...فكر كارفرما رو بكشيم...:banel_smiley_4:

منکه نمی گم فقط کارفرما بگه و ما بکشیم :banel_smiley_4:

و این روند رو هم هیچ جای حرفم تایید نکردم! می گم گاهی ناچاریم :banel_smiley_4:

می گم اون نکات درست و به روزی که حرفشو می زنیم، باید کم کم وارد بشه نه اینکه یکدفعه تو طرحها انقلاب ایجاد کنیم.اونوقت طرحهامون می شه مثل همونایی که مردم میبینن و درک نمی کنن!

بعد این برای آینده شغلی خوبه؟؟منم می دونم ما معماریم و ما باید ایده بدیم و طرح بزنیم.اما من دارم راجع به بازار کار حرف می زنم!!

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان

می گم اون نکات درست و به روزی که حرفشو می زنیم، باید کم کم وارد بشه نه اینکه یکدفعه تو طرحها انقلاب ایجاد کنیم.اونوقت طرحهامون می شه مثل همونایی که مردم میبینن و درک نمی کنن!

!

اينطوري بهتر شد....:ws50::w02:

.

من نظرم اين بود كه بايد تغييرات رو داد تا مردم عادت كنند... ن اينكه حرف از مجبوريم و ناچاريمو ،پول نيسو...بگيم...

.

:icon_gol:

بحث بسته شد.. نفر بعد...

.

بحث ما به سر رسيد...

مهناز به مقصودش نرسيد....:w02:

لینک به دیدگاه

نفر بعد منم :icon_pf (34):

بچه ها شما چقدر با این شعار لوکوربوزیه :" فرم تابع عملکرد است "و "خانه ماشینیست برای زندگی" موافقید؟؟

به نظر شما این منطقیه که یه بنا باید فقط کاربری که ازش انتظار می ره رو برآورده بکنه و عاری از هر جزییات اضافه ای باشه؟؟(اینا همونطور که میدونین نظرات لوکوربوزیه س.دارم یه کتابی میخونم که بخضی از تفکراتش توش اومده.)برام جالب بود که انقدر روی این نظرش پا فشاری می کرد.میخوام نظر شمارو بدونم...شما هم به عنوان معمارای اینده، همینجور فکر می کنین؟؟؟؟اگه نه، نظر شما در این مورد چیه و چرا ؟؟:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

چرا؟

اره...اوون قسمت اول صحبتات....من یه طرحی زدم واسه تمرین معماری.....خیلی قشنگ بود...کلی رووش فکر کرده بودم.....استادمون میدونی چی گفت؟...بعد از کلی نگاه کردن و چشم ریز و درشت کردن اومده میگه....خوب نیست...حجمش قشنگ نمیشه...:jawdrop::jawdrop:

در صورتی که یه استادی داشتیم خیلی بارش بود از نظظر اطلاعات....میگفت توو کشورهای خارج از ایران کاری به بودجه و اجرایی شدن یا نشدن ندارن....اونا دست معمار رو باز میزارن...میگن تو بساز...وظیفمونه برات شرایط و بودجه رو فراهم کنیم

لینک به دیدگاه
اره...اوون قسمت اول صحبتات....من یه طرحی زدم واسه تمرین معماری.....خیلی قشنگ بود...کلی رووش فکر کرده بودم.....استادمون میدونی چی گفت؟...بعد از کلی نگاه کردن و چشم ریز و درشت کردن اومده میگه....خوب نیست...حجمش قشنگ نمیشه...:jawdrop::jawdrop:

در صورتی که یه استادی داشتیم خیلی بارش بود از نظظر اطلاعات....میگفت توو کشورهای خارج از ایران کاری به بودجه و اجرایی شدن یا نشدن ندارن....اونا دست معمار رو باز میزارن...میگن تو بساز...وظیفمونه برات شرایط و بودجه رو فراهم کنیم

اوووووووووووو چه باحاللللللللل :girl_yes2:

موضوع عوض شداااااااااااااااااا :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...