رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اره.....من پنجره سر تا سری خیلی دوست دارم.........به شرطی که مصالح دیگه هم قاطیش باشه

اه اه اه از دست شما معمارا

همش فک میکنین که هر چی دلتون بخواد باید اون بشه خیلیاتون گند زدین به این شهرهای ما، تو کل ایران یه خیابون درست و حسابی نداریم، هر ساختمانی داره ساز خودش رو میزنه. خواهشاً یه کم به پنجره بغلی و روبرو توجه کنین بعد نما رو طراحی کنین. :icon_redface:

خب پنجره سرتاسری علاوه بر امنیتش که گفته شد فک کنم که چند مشکل دیگه هم داشته باشه: مثلاً کاهش محرمیت ؛ علاوه بر اینکه دید به خارج ایجاد میکنه، دید به داخل هم زیاد میشه.

موضوع دیگه انرژی هست؛ از اونجایی که در شهرهایی مثل شهر ما (سنندج) بطور متوسط سالانه بیش از 100 روز از سال هوا زیر صفر درجه است وجود پنجره های بزرگ در هدر رفت انرژی بسیار تاثیر منفی داره.

لینک به دیدگاه

خب حرف ما کلی بود! وگرنه مطالعات اقلیمی و محلی که قدم اول برای طراحیه...این ساختمونهای بساز و بفروشی رو نگاه نکنین که اینجوریه.من موندم اینارو چه کسایی و با چه دانشی طراحی می کنن که این وضع رو دارن...همشونم کار معمارا نیست.الان بیشتر این طراحی های قوطی کبریتی توسط عمرانی ها انجام می شه.

البته جمعیت شهرها زیاده و متقاضی ها به تبع بیشتر شدن واسه همین طراح ها(چه عمران و چه معمار) فقط می خوان سریعتر کار رو انجام بدن و وقتی رو صرف طراحی یه نمای درست و حسابی و بررسی نماهای ساختمونهای اطراف نمی کنن متاسفانه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
خب حرف ما کلی بود! وگرنه مطالعات اقلیمی و محلی که قدم اول برای طراحیه...این ساختمونهای بساز و بفروشی رو نگاه نکنین که اینجوریه.من موندم اینارو چه کسایی و با چه دانشی طراحی می کنن که این وضع رو دارن...همشونم کار معمارا نیست.الان بیشتر این طراحی های قوطی کبریتی توسط عمرانی ها انجام می شه.

البته جمعیت شهرها زیاده و متقاضی ها به تبع بیشتر شدن واسه همین طراح ها(چه عمران و چه معمار) فقط می خوان سریعتر کار رو انجام بدن و وقتی رو صرف طراحی یه نمای درست و حسابی و بررسی نماهای ساختمونهای اطراف نمی کنن متاسفانه:banel_smiley_4:

قبول دارم که متقاضی زیاده و اینا، ولی در کل اکثر معمارها دارن بی وجدانی میکنن، عمرانی ها که اصلاً طراحی نما بلد نیستن. برای ما شهرسازیا زیاد مهم نیست که سازه و طراحی فضاهای داخل ساختمان چگونه س، برای ما کیفیت محیط بیرونی که عمومی تره مهمه. بنابراین اگه کشور یه کم قانون داشت معمارا هم به این راحتیا کار نمیکردن.

من چون چند تا مشاور کار کردم و چون با خیلی از این معمارا سرو کار دارم متوجه متاسفانه یه افتضاح و یه بی شرفی شدم و اون اینه که بسیاری از معمارا مهر نظام مهندسی شون رو میدن به نقشه کش ها، یه درصدی رو از نقشه کش ها میگیرن و خودشون هم حال خودشون رو میکنن.(نقشه های این نقشه کش ها برای کارهای شهرسازی افتضاحه. تو نما یه چند تا بازشو میزارن بعد مینویسن آجر نما، کلی هم پول میگیرن.

در کل من بحث رو منحرف کردم.

لینک به دیدگاه

اگه اجازه بدین بحث بعدی رو من مطرح کنم(به عنوان مهمان).

به نظرتون طراحی نما چقد مهمه؟ (سوال فعلاً کلیه کم کم که جواب بدین از دل جواب ها سوال های دیگه هم در میاد)

لینک به دیدگاه

خب طراحی نما خیلی مهمه.در درجه اول باید بشه از نما تا حدودی کاربری اون بنارو حدس زد(یعنی نما معرف کاربری باشه)..باید با بناهای اطراف همخونی داشته.هم از نظر طراحی و مخصوصا مصالح( اُه اُه تا حالا دیدین ساختمون آجر نما چسبیده باشه یه ساختمون با نمای کامپوزیت؟؟؟ :banel_smiley_4:) و با اقلیم منطقه هم سازگار باشه

لینک به دیدگاه
خب طراحی نما خیلی مهمه.در درجه اول باید بشه از نما تا حدودی کاربری اون بنارو حدس زد(یعنی نما معرف کاربری باشه)..

یعنی رابطه ی فرم و عملکرد؟!!!

باید با بناهای اطراف همخونی داشته.

با بناهای اطراف همخوانی داشته باشه مگر اینکه بخوایم اون رو از اطراف جدا کنیم و بیشتر تو چشم باشه. در واقع برای تاکید بر روی بنا.

هم از نظر طراحی و مخصوصا مصالح( اُه اُه تا حالا دیدین ساختمون آجر نما چسبیده باشه یه ساختمون با نمای کامپوزیت؟؟؟ :banel_smiley_4: نه مگه چنین چیزی هم میشه: یاد یه جکی افتادم: یه ایرانی تو پاریس تو یه بزرگراهی رانندگی میکرده از تقاطع رد میشه، ترمز میگیره و با دنده عقب داشته میومده عقب، که یه ماشینی از پشت بهش میزنه. مامور راهنمایی و رانندگیشون میاد. اول با راننده فرانسوی حرف میزنه بعد میاد جلو به ایرانیه میگه: من از شما معذرت میخوام شما میتونین برید، این راننده ای که شما رو زده مسته چون میگه شما داشتین با دنده عقب میومدین. حالا ما هم تو ایران انقد نماهای ناهماهنگ ندیدیم که حرفش رو هم که شما زدین من تعجب کردم) و با اقلیم منطقه هم سازگار باشه

مرسی سارا خانم.

لینک به دیدگاه
اگه اجازه بدین بحث بعدی رو من مطرح کنم(به عنوان مهمان).

به نظرتون طراحی نما چقد مهمه؟ (سوال فعلاً کلیه کم کم که جواب بدین از دل جواب ها سوال های دیگه هم در میاد)

فکر کنم یه دفه در مورد نما بحث کردیم

لینک به دیدگاه
بچه ها نظرتون راجع به خونه های مسکونی ویلایی تمام شیشه جیه؟

تمام شیشه ای یه جور حس ناامنی به آدم میده ولی من با یه اتاق نشیمن شیشه ای خیلی حال میکنم بخصوص دیدن منظره شب خیلی باید باحال باشه:ws3:

لینک به دیدگاه

در مورد رابطه فرم و عملکرد هم باید بگم به نظر من باید همینجوری باشه.یه بنای با کاربری فرهنگی ، باید از روی فرم و نمای اون بشه کاربریشو حدس زد.مثلا نباید یه نما شبیه یه کارخونه داشته باشه! (مثال زدما :w58:)

لینک به دیدگاه
ممنون:w14:

موضوووووع (2312).gif

آفرین آفرین فکر کن %282312%29.gif%282312%29.gif:ws3:

نبودی ما راجع به نمای ساختمونها یه بحث مختصر داشتیم.قبلشم در مورد نماهای کامپوزیت بود.نمیدونم اونو بودی یا نه :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
آفرین آفرین فکر کن %282312%29.gif%282312%29.gif:ws3:

نبودی ما راجع به نمای ساختمونها یه بحث مختصر داشتیم.قبلشم در مورد نماهای کامپوزیت بود.نمیدونم اونو بودی یا نه :JC_thinking:

نبودمآ؛

تازه آمدم:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...