رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

* v e n o o s * مهمان
خوب......حالا یه چیزی........

به نظرتون.......ترکیب سبک مدرن و سنتی برای یه خونه مسکونی چیز جالبی از آب در میاد؟؟

بستگی به طراح داره که چطور این 2 تا سبک رو میتونه با هم ترکیب کنه؛

ما همیشه تو طراحی استادامون میخوان که از طرح های گذشته ایده بگیریم؛

مثلا: همین معماری پایدار یا معماری سبز؛ یه جورایی از معماری سنتی ایده گرفتند اما به سبک مدرن اجرا میشه،

(چون در گذشته و در معماری سنتی , امکانات کمتر بوده, وسایل گرمایشی و سرمایشی نبوده؛ سعی میشده با استفاده از مصالح و ساخت , به بهترین نحو از انرژی استفاده بشه)

در گذشته ؛ دوران کهن؛ وقتی میخواستن غاری رو انتخاب کنن؛ غاری که ورودیش به سمت جنوب بود انتخاب میکردند چون از آفتاب و... بهره ببرند؛ همینطور که در ساختمان های جدید؛ نوع ساختمان رو طوری میسازند که از نور خورشید و انرژیش استفاده بشه؛ از این مثالا خیلی زیاده؛ که نشون میده تلفیق معماری سنتی و مدرن ,میتونه خیلی هم خوب باشه و یکی از مهترین مسایلی که تو معماری امروز بهش توجه میشه...

لینک به دیدگاه

به نظر خودم...ترکیب این دو تا سبک به شرطی که توو جای مناسبشون توو یه بنا به کار برن چیز جالبی از آب درمیاد......مثلا نما ی بنا مدرن باشه....حتی درونش....اما مثلا وسط خود بنا ...فضای داخلیش ..حیاط مرکزی بکار رفته باشه

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
خوب......حالا یه چیزی........

به نظرتون.......ترکیب سبک مدرن و سنتی برای یه خونه مسکونی چیز جالبی از آب در میاد؟؟

به نظر من این سوال هیچ گاه جواب واحدی ندارد. ولی من اعتقاد دارم ابتدا باید مبانی و اصول دو سبک را شناخت . تلفیق سنت و مدرنیته در ظاهر ساده به نظر می رسد ولی این سوالی بوده که سال ها ذهن معماران معاصر سراسر جهان در مواجه با موج مدرنیته مشغول کرده و در بعضی کشور این قضیه حل شده . به طور مثال تانگه و تادائو ( البته آندو کمتر از آندو) پیشگام تلفیق مدرن و سنت در ژاپن هستند.

حالا اگه بخواییم بگوییم این مطلب را که گفتید آیا خوبه یا نه . به عقیده من عالی هست ولی این ترکیب می تواند در دو قالب باشد. قالب اول استفاده از المان ها و فضا های سنتی ( مثل انواع طا ق ها . گوشواره ها، جناغ ها و..............) و قالب دوم استفاده از دیدگاه سازه ای . اعتقادی و فرهنگی معماری سنتی ما ست.

که البته این کار منوط به شناخت کامل مبانی معماری مدرن غرب و اصول معماری سنتی ایران و در مرحله بعد آگاهی از نیاز های کنونی مردم جامعه . سپس ارائه راهکار عملی در قالب یک خانه مدرن- سنتی .

لینک به دیدگاه
خودت موضوع بده

طبق لیست پیش بریم دوباره؟؟؟

1. مینا
  2. sepideh.mt
  3. M~o~j~
  4. سارا
  5. zahra22
  6. ونوس
  7. fatima
  8. طلا
  9. sara_arch
  10. arpak
  11. فرگل
  12. sefid barfi
  13. m.mahnaz
  14. ::: شیما:::

بر اساس لیست نوبت ساراس :girl_yes2:

لینک به دیدگاه

خب تا arpak یه موضوع به ذهنش برسه ، برای آپ شدن تاپیک من یه موضوعی می گم فعلا...

فکر کنین واسه درس طرحتون دارین کار می کنین،استادتون یه ایرادی از کارتون میگیره که شما باهاش موافق نیستین و ازتون میخواد یه قسمت از کارتونو عوض یا حذف کنین...شما هم یه سری دلایلی دارین که به نظرتون کاری که انجام دادین درسته!و نظرتون مخالف استاده.اینجور مواقع چیکار می کنین؟؟ به حرف استاد گوش می کنین تا نظرشو جلب کنین یا کار خودتونو می کنین با وجود مخالفت استاد؟؟؟

چه کاری درسته؟؟

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

اگه نمره مهمه؛ باید کاری که استاد ازمون میخواد رو انجام بدیم؛

من همیشه کاری که استاد میخواد رو انجام میدم؛ گاهی وقتا هم اگه مطئن باشم نظر خودم بهتره، سعی میکنم کار خودم رو انجام بدم و استاد رو قانع کنم:ws37:

لینک به دیدگاه

خب مشکل کار همینجاست....ما مجبوریم به خاطر نمره طبق سلیقه استادا رفتار کنیم! در حالی که رشتمون رابطه مستقیم با خلاقیتمون داره...چرا باید از چیزی که می خوایم بگذریم تا فکر استادارو پیاده کنیم؟؟؟ بعضی از استادا دست آدمو خیلی بسته می زارن....اگه سر حرفمون بمونیم و کارخودمونو بکنیم، اونوقت باید قید نمره رو بزنیم.فکر می کنین این درسته؟؟؟

لینک به دیدگاه

من موضوعم آماده بودااااااااااااا:icon_razz:

منم وقتی استاد ازم ایراد میگیره میرم اونجوری که استاد میخواد انجامش میدم هر چند اگه همون کارو به یه استاد دیگه نشون بدم از کاره استادم ایراد میگیره ولی خو مجبوریم دیگه ما داریم تو اون دانشگاه و زیر نظر همون استاد کار میکنیم و مجبوریم

میفهمین مجبوریم

هر وقت مدرکمونو گرفتیم رفتیم واسه خودمون کار کردیم اونجوری که فکر میکنیم کارمون درسته انجامش میدیم:ws37:

لینک به دیدگاه
من موضوعم آماده بودااااااااااااا:icon_razz:

:ws37:

خب عزیزم قرار بود تا شب بزاری دیگه...من دیدم نزاشتی و تاپیک خوابیده، گفتم برای آپ شدنش یه موضوعی بگم...الان موضوعتو بگو که تاپیک راکد نشه دوباره:girl_yes2:

لینک به دیدگاه

1. مینا
  2. sepideh.mt
  3. M~o~j~
  4. سارا
  5. zahra22
  6. ونوس
  7. fatima
  8. طلا
  9. sara_arch
  10. arpak
  11. فرگل
  12. sefid barfi
  13. m.mahnaz
  14. ::: شیما:::

در ضمن:

بچه ها بر اساس همین لیست پیش می ریم دیگه...وقتی اسمتون توی لیسته، خودتون حواستون باشه هروقت نوبتتون شد موضوع بدین.من هر بار باید پیام بدم خبرتون کنم،بازم میگین موضوع ندارم و وقت بده و ....:banel_smiley_4:

نزارین مهناز سیستم کم کردم امتیاز رو راه بندازه ها.:4chsmu1:

الان نفر بعد خودش باید حواسش باشه وقتی این بحث تموم شده، بیاد سریع یه موضوع دیگه بده :girl_yes2:

وقتی هم تا نفر آخر رسیدیم، کساییکه نوبتشون گذشت و موضوع نگفتن ،یه بحثی شروع می کنن و بعدش دوباره از نفر اول شروع می کنیم..

لینک به دیدگاه

اهم اهم

امیدوارم راجع به این موضوع نحرفیده باشین:girl_in_dreams:

من میگم بیاین راجع به شیوه ی معماریه مدرن و تفاوت اون با معماریه پست مدرن ب بحثیم!!؟؟ :ws37:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

تو سبک مدرن اومدن از تزیینات کمتر استفاده کردن و از سبکهای گذشته تقلید نکردن و....

اما تو پست مدرن زیبایی رو تو پیچیدگی میبینه و لویی کان هم نقطه اتصال بین این دو سبکه؛

لویی کان اعتقاد داشت که باید قسمتهای سرویس گیرنده و سرویس دهنده ساختمان از هم جدا بشن؛

و در پست مدرن از احجام و تزیینات و رنگهای عامه پسند و جالب توجه عموم استفاده میشد

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
تو سبک مدرن اومدن از تزیینات کمتر استفاده کردن و از سبکهای گذشته تقلید نکردن و....

اما تو پست مدرن زیبایی رو تو پیچیدگی میبینه و لویی کان هم نقطه اتصال بین این دو سبکه؛

لویی کان اعتقاد داشت که باید قسمتهای سرویس گیرنده و سرویس دهنده ساختمان از هم جدا بشن؛

و در پست مدرن از احجام و تزیینات و رنگهای عامه پسند و جالب توجه عموم استفاده میشد

میشه یکم بیشتر توضیح بدی ونوسی؟:girl_in_dreams:

ینی سبک مدرن یه جورایی ساده تر از پست مدرن بوده؟

آره گلم, (2343).gif

تا جاییه که من میدونم؛

تو سبک مدرن , آغاز استفاده از آهن و فولاد بوده؛ و تو اون دوره وقتی از فولاد استفاده کردن ؛کمتر از تزینات که قبلشون استفاده میشد استفاده کردن؛ و فقط با حجم ها بازی میشد

چون قبل از مدرن خیلی به تزیینات اهمیت میدادن؛

تو سبک مدرن اومدن و از گذشته دیگه تقلید نکردن؛

تو سبک مدرن بر اساس عملکرد طراحی میکردن, و کلا دور از پیچیدگی بود و خیلی طرح ها ساده تر بود, (2343).gif

اما تو پست مدرن اینا مورد نقد قرار گرفت و گفته شد جذابیت در معماری از راه پیچیدگی بوجود میاد؛ و به نظر ونتوری (بنیانگذار پست مدرن) ساختمانها نمیتوانند از یک فرم و نظریه پیروی کنند و باید ویژگی های بومی و حغرافیایی را در نظر گرفت (201).gif

( راستی چرا بچه ها نمیان نظر بدن؛ یه زمانی همش میگفتین امتیاز مثبت امتیاز منفی :persiana__hahaha: )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...