رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دلايلي ريشه اي وجود دارد.

متاسفانه در كشور ما چيزي به نام هماهنگي و هارموني جداره هاي شهري مطرح نيست . و از طرفي طراحان بيشتر براي پوشاندن نقص هاي كار از اين مصالح استفاده مي كنند تا بتوانند كم كاري خود را جبران كنند .

دقیقا....

مشکل اینجاست که واسه طراحی نما که به مشکل برخورد میکنن...

سریعا میرن سراغ یه سری طرح آماده...

مثل کامپوزیت و یه شرکت میاد نصب میکنه...و میره....

ولي در كل هر مصالحي عالي هست اما مهم استفاده به جا و شناخت كافي مصالح هست. دليل تنفر من هم از بعضي مصالح استفاده ناآگاهانه معماران است ..در مورد كامپوزيت يك نوع جو كاذب بوجود آمده

الان كامپوزيت مد شده ( متاسفانه ) و كم كم مصالح ديگر جاي اين مصالح را مي گيرند و علت اين تقليدم نبود قانون و برنامه خاصي شهري است.:icon_gol:

مشکل اصلی بحث مد گرایی تو معماری هست....

تقلید بدون علم باعث بوجود اومدن یه سری نمای بی روح شده که داره روز به رزو هم بیشتر میشه....

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 472
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بیا یه کم منطقی تر و با دید تحصیل کرده به موضوع نگاه کنیم :167:

این که می گی نمای کامپوزیت مد شده بحث بساز بفروشیه کاره

تا تهش بخون شاید به کامپوزیت علاقه مند بشی

سلام...

در مورد منطق و تحصیل کرده که گفتید....آدمی نیستم که بخوام از روی هوا و بدون دلیل قبلی در مورد چیزی حرف بزنم....

در مورد نما و کامپوزیت هم اطلاعات کافی دارم...

چون شغلم طراحی نما هست...!!!!

بعضی روزها با کلی شرکتهای تبلیغ کننده همین مصالح حرف میزنم....

و هیچ وقت هیچ علاقه ایی هم پیدا نکردم....!!!

مهناز راست میگه از دید اقتصادی اگه به نما نگاه کنی کامپوزیت نسبت به قیمتش شکل آبرو مندی داره

یه زمانی هم نمای رومی و کنیتکس ظاهر آّبرومندی داشت....

اما بعد از چند سال همه دیدن گه تب استفادش بدون مطالعه درست فقط هزینه تعویض نما رو گذاشت رو دست همه...!!!

بحث ایجاد حجم تو نما به نظر من که چیزه بدی نیست

آجری که میگی بد نیست ولی بی روحه بی حجمه

اجرای راحت ورق کامپوزیت دست طراح و معمار ساختمون رو باز میکنه که بدونه خراب کردن پلان ساختمون یه نمای چند بعدی درست کنه

من نگفتم بده...

من گفتم معماری باید صراحت داشته باشه....

قرار نیست ما دروغ بگیم ....

دلیل نداره حجم کاذب و بدون فکر ودلیل ایجاد بشه....

چرا از اول طوری پلان رو طراحی نکنیم که به نماش هم فکر شده باشه...

ودیگه برای نماش مجبور نباشیم حجم کاذب ایجاد کنیم؟؟

گاهی برای پیشرفت باید با دنیا همراه بشی اگه قرار باشه که همه ساختمون های ما فرم سنتی و فرهنگی به خودش بگیره که نمیشه .. میشه؟!

هنر معماری اونه که بتونی از ترکیب فرهنگ سنتی و مدرن به نسل جدید نما های ساختمانی برسی

نماهایی که امروزه با نام نمای ترکیبی داره رشد میکنه

دقیقا کدوم پیشرفت رو میگید؟:ws37:

نما کامپوزیت رو شما میگی پیشرفت؟؟؟ hanghead.gif

این چه پیشرفتی هست که حتی از لحاظ آئین نامه زلزله رد شدست؟؟

اگر بخواید نما کامپوزیت انجام بدید تو قسمتهای زلزله خیز باید پول عوارضش رو دو برابر پرداخت کنید....

الان کارفرمای من از آمریکا اومده....

از جایی که بهترین مصالح هست....

کلی هم برشور آورده...در مورد مصالح جدید....

اما خودش از مخالفهای کامپوزیت هست...

پیشرفت با جو ردگی فزق داره...

یه ترکیب از آجر قزاقی و ورق کامپوزیت سیلور
اصلا دوست نداشتم....:-"

اگر به جای کامپوزیت سنگ استفاده میشد خیلی بهتر بود...:-"

من بجای مینا جون بگم

ورق های کامپوزیت برای مناطق طراحی و تولید شده که تابش شدید آفتاب نداشته باشن

بنا بر این برای مناطق کویری و جنوبی ایران مناسب نیست

ولی از ترکیب ورق کاموزیت با آجر سفال، آجر قزاقی، سنگ های گرانیت در رنگهای مختلف، چوب و حتی سیمان میشه استفاده کرد و یه اثر هنری خلق کرد

اثر هنری نیست دیگه اون..

میشه تندیس...میشه مجسمه....!!!

.

.

.

.

این لینک هم واسه دوستانی که میگن کامپوزیت واسه زلزله ایمن هست...:دی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام...

در مورد منطق و تحصیل کرده که گفتید....آدمی نیستم که بخوام از روی هوا و بدون دلیل قبلی در مورد چیزی حرف بزنم....

در مورد نما و کامپوزیت هم اطلاعات کافی دارم...

چون شغلم طراحی نما هست...!!!!

بعضی روزها با کلی شرکتهای تبلیغ کننده همین مصالح حرف میزنم....

و هیچ وقت هیچ علاقه ایی هم پیدا نکردم....!!!

چرا داد میزنی حالا دوستیم :icon_pf (17):

چرا از اول طوری پلان رو طراحی نکنیم که به نماش هم فکر شده باشه...

ودیگه برای نماش مجبور نباشیم حجم کاذب ایجاد کنیم؟؟

چنتا دلیل ساده داره

1. مهم ترین دلیلش اینه که انسان ها همیشه سعی کردن کارارو راحت کنن و علت تمامی اختراعات و ابداعات بشر هم همین بوده وقتی می تونه پلان داخلی رو بدون فکر کردن به نما طراحی کنی خوب کارت خیلی راحت تره

2. پلان داخلی زیبایی خودش رو برای یه حجم اضافه تو نما از دست نمیده تو هر دو طرف دستت باز میمونه می تونی راحت مانور بدی

3. ساختمانی که طراحی میکنی باید جوابگوی نیاز بازار و سلیقه مشتری باشه

طراحی تا فروش حداقل 2 سال زمان میبره پس عاقلانه اینه که تا آخرین لحظه شرایط روز رو برسی کنی بعد در مورد نما تصمیم بگیری

دقیقا کدوم پیشرفت رو میگید؟:ws37:

نما کامپوزیت رو شما میگی پیشرفت؟؟؟ hanghead.gif

این چه پیشرفتی هست که حتی از لحاظ آئین نامه زلزله رد شدست؟؟

اگر بخواید نما کامپوزیت انجام بدید تو قسمتهای زلزله خیز باید پول عوارضش رو دو برابر پرداخت کنید....

یادته بچه تر که بودیم همیشه آینده رو با ساختمونای آهنی خاکستری تصور می کردیم

این شروعی برای همون آیندس

به گفته مهدی چمران به منظور جلوگیری از اشاعه نمادهای وارداتی در نمای ساختمان‌ها، از سازندگانی که از نماهای کامپوزیت و شیشه‌ای استفاده کنند، عوارض شهرداری بیشتری دریافت می شود.

این آیین نامه زلزله که گفتی هیچ ربطی به کامپوزیت نداره اگه سندی در این مورد داری بگو ما هم مطلع بشیم

البته این آقاییون تو کارشون اشتباه زیاد می کنن برای همینه که روز به روز بدتر از دیروز

الان کارفرمای من از آمریکا اومده....

از جایی که بهترین مصالح هست....

کلی هم برشور آورده...در مورد مصالح جدید....

اما خودش از مخالفهای کامپوزیت هست...

پیشرفت با جو ردگی فزق داره...

من از طرف ملت جو زده ایران از کارفرمای شما خواهش میکنم با یه هزینه ی چند میلیاردی یه مقدار از این مصالح جدیدی که تو بروشور دیدی رو وارد بازار ایران کنه تا ما هم از جو در بیایم

آخه عزیز من ما تو کشوری زندگی میکنیم که از نظر اقتصادی تحریم شدس میدونی معنی این حرف چیه؟

یه مثال سادش اینه که برای خرید یه دونه پیچ باید یه شرکت در یه کشور ثالث مثل عمارات واسته بشه تا شما بتونی با کلی بد بختی اون پیچ رو از تولید کننده بخری

این یعنی 2 برار پرداخت مالی

حالا با این اوضا کی حاضر میشه این ریسک رو بکنه و میلیارد ها تومن پول رو سرمایه گذاری کنه برای وارد کردن مصالح جدید؟!

اثر هنری نیست دیگه اون..

میشه تندیس...میشه مجسمه....!!!

تندیس و مجسمه سازی زیر مجموعه ای از هنرهای تجسمیه

نکه ی جالب این جاست که اگه به معماری به دید هنری نگاه کنی در زیر مجموعه از هنر های تجسمی قرار میگیره

این لینک هم واسه دوستانی که میگن کامپوزیت واسه زلزله ایمن هست...:دی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این لینک رو هم دیدم نکته ای در مورد خطرات کامپوزیت در هنگام زلزله توش ندیدم

ولی عقل سلیم میگه سالهاست برای کمتر شدن خطر همه سعی دارن از مصالح سبک برای ساختمان سازی استفاده کنن و کامپوزیت سبک ترین این مصالح برای نمای ساختمان

لینک به دیدگاه

چنتا دلیل ساده داره

1. مهم ترین دلیلش اینه که انسان ها همیشه سعی کردن کارارو راحت کنن و علت تمامی اختراعات و ابداعات بشر هم همین بوده وقتی می تونه پلان داخلی رو بدون فکر کردن به نما طراحی کنی خوب کارت خیلی راحت تره

2. پلان داخلی زیبایی خودش رو برای یه حجم اضافه تو نما از دست نمیده تو هر دو طرف دستت باز میمونه می تونی راحت مانور بدی

3. ساختمانی که طراحی میکنی باید جوابگوی نیاز بازار و سلیقه مشتری باشه

طراحی تا فروش حداقل 2 سال زمان میبره پس عاقلانه اینه که تا آخرین لحظه شرایط روز رو برسی کنی بعد در مورد نما تصمیم بگیری

یادته بچه تر که بودیم همیشه آینده رو با ساختمونای آهنی خاکستری تصور می کردیم

این شروعی برای همون آیندس

به گفته مهدی چمران به منظور جلوگیری از اشاعه نمادهای وارداتی در نمای ساختمان‌ها، از سازندگانی که از نماهای کامپوزیت و شیشه‌ای استفاده کنند، عوارض شهرداری بیشتری دریافت می شود.

این آیین نامه زلزله که گفتی هیچ ربطی به کامپوزیت نداره اگه سندی در این مورد داری بگو ما هم مطلع بشیم

البته این آقاییون تو کارشون اشتباه زیاد می کنن برای همینه که روز به روز بدتر از دیروز

یه مثال سادش اینه که برای خرید یه دونه پیچ باید یه شرکت در یه کشور ثالث مثل عمارات واسته بشه تا شما بتونی با کلی بد بختی اون پیچ رو از تولید کننده بخری

این یعنی 2 برار پرداخت مالی

حالا با این اوضا کی حاضر میشه این ریسک رو بکنه و میلیارد ها تومن پول رو سرمایه گذاری کنه برای وارد کردن مصالح جدید؟!

تندیس و مجسمه سازی زیر مجموعه ای از هنرهای تجسمیه

نکه ی جالب این جاست که اگه به معماری به دید هنری نگاه کنی در زیر مجموعه از هنر های تجسمی قرار میگیره

چرا داد میزنی حالا دوستیم icon_pf%20%2817%29.gif
شما با چوب اومدی من که داد نزدم.... msngifssemana_2050_icons.gif

من از طرف ملت جو زده ایران از کارفرمای شما خواهش میکنم با یه هزینه ی چند میلیاردی یه مقدار از این مصالح جدیدی که تو بروشور دیدی رو وارد بازار ایران کنه تا ما هم از جو در بیایم

آخه عزیز من ما تو کشوری زندگی میکنیم که از نظر اقتصادی تحریم شدس میدونی معنی این حرف چیه؟

من نگفتم ملتم جو زدست... :shame:

کارفرمای منم مسئول واردات نیست که....مصالح وارد کنه.... msngifsdotcom_2052_icons.gif

.

.

.

منم میدونم تحریم هستیم....

بحث من استفاده درست از همین مصالحی هست که داریم....

یا مصالح نوینی که با فرهنگمون مطاقبت داشته باشه....

نه این که مد گرایی تو معماری با ب بشه....

.

.

......

نمیدونم...:icon_gol:

نظر همه مثل هم نیست...هر کس یه نظری داره....:icon_gol:

مرسی....:icon_gol:

من نظر دیگه ای ندارم....:icon_gol:

یعنی نظرم در مورد کامپوزیت همونی که بود هست...

ولی خوب سلایق فرق داره....

.

.

.

اگر میخواید یه بحث دیگه رو شروع کنید.... msngifsdotcom_2052_icons.gif

لینک به دیدگاه

منم با یه بحث جدید موافقم :ws3:

وگرنه من و هدا بزن بزن میکنیم :icon_pf (17):

من یه موضوع بدم :mrsbeasley:

نظرتون در مورد کناف چیه؟

میتونه جای آجر رو تو دیوار بگیره؟

یا جای رابیتس رو تو سقف؟

لینک به دیدگاه
خب من اطلاعات زیادی در این مورد ندارم پس ترجیح می دم از صحبت بچه های دیگه استفاده کنم یاد بگیرم :w16:

زهرا جان خودت چی؟؟؟

سارا جون منم مثل تو..

من دارم درموردش میخونم..منتظر بچه هام یکم بحث رو شرو کنن.:icon_redface:

لینک به دیدگاه

خوب با اجازه من شروع کنم

اطلاعات زیادی ندارم ولی توی یه پروژه که منم عضوی از اون بودم تمامی دیوارای داخلی + سقف های کاذب همه از جنس کناف بود ورقه های تغریبا گچی که با استفاده از پروفیل های آلمینیوم روی همدیگه سوار میشدن

به کم شدن وزن ساختمون بخصوص سقف ها کمک زیادی میکرد

البته این که گفتم زیاد دقیق نیست فقط مشاهدات و حدسیاتم در مورد کناف بود اگه بچها تکمیلش کنن ممنون میشم:ws3:

لینک به دیدگاه

در مورد کناف باید بگم...

تو سیستم مدولار استفاده میشه....

مهمترین مزیتش پیش ساخته بودنش هست و این که شیوه نصب سریع...

از لحاظ استفاده تو قسمتهای زلزله خیز عالیه...

اون هم به علت سبکیشون هست....

سرعت ساختمون سازی رو بالا میبره....

اما خوب باید مدولاسیون کار کرد دیگه....

یه مقدار دست آدم واسه انعطاف پذیری پلان بسته میشه....

اما مصالح عالی هست....

یکی دیگه از مزیتهای خوبش هم اینه که واسه استفاده از عایق صوت و گرما دست طراح بازتره....

همینا دیگه...

لینک به دیدگاه
بچه ها نظرتون راجع به خونه های مسکونی ویلایی تمام شیشه جیه؟

یعنی تماما شیشه باشه؟؟

اگه منظورت همینه باید بگم من نمی پسندم...چون احساس امنیت رو از آدم می گیره...ممکنه اوایلش برای آدم هیجان انگیز باشه اما بعد از مدتی آدم احساس نا امنی بهش دست می ده...

لینک به دیدگاه
یعنی تماما شیشه باشه؟؟

اگه منظورت همینه باید بگم من نمی پسندم...چون احساس امنیت رو از آدم می گیره...ممکنه اوایلش برای آدم هیجان انگیز باشه اما بعد از مدتی آدم احساس نا امنی بهش دست می ده...

اره.....من پنجره سر تا سری خیلی دوست دارم.........به شرطی که مصالح دیگه هم قاطیش باشه

لینک به دیدگاه
اره.....من پنجره سر تا سری خیلی دوست دارم.........به شرطی که مصالح دیگه هم قاطیش باشه

منم همینطور.پنجره های کشیده و سرتاسری ولی در ترکیب با مصالح دیگه...

اما ساختمونهای تمام شیشه ای اونم با کاربری مسکونی رو اصلا نمی پسندم..جدا از اینکه تو کشور ما به خاطر عرف جامعه قابل اجرا نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...