رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

رشته لیسانسم معماری بود

به نظر شما موضوع شهرهای 24 ساعته خوبه؟ به این موضوع علاقه مندم ولی نمیدونم مناسبه یا نه.....:ws37:

موضوع بدی نیست خوب از چه لحاظ میخواین بررسی ش کنین؟:ws38:

لینک به دیدگاه
موضوع بدی نیست خوب از چه لحاظ میخواین بررسی ش کنین؟:ws38:

فکر میکنم بیشتر وارد مباحث اقتصادی بشه ، اینکه اگه مراکز تجاری در شبها هم بتونن خدمات دهی کنن چه تاثیری روی شهر میزاره :a030:

چون بیشتر شهرهای بزرگ دنیا مثل نیویورک یا لاسوگاس به خاطر تجارت در شب به شهرهای citys at midnight معروف شدن

البته هنوز در این زمینه مطالعات زیادی ندارم ...

لینک به دیدگاه

4h4ule81jxssqnd526nq.jpg

این عکس رو ببین ، برای میدون Amalienborg کپنهاگ هست . اگر دقت کنی جلوی در ورودی کف سازیش فرق میکنه . دلیلش میتونه تاکیدی باشه که خواستن برای ورودی ها انجام بدن و اونها رو متمایز کنن ، علاوه بر اون سعی کردن با بالا آوردن جلوی درها بصورت پلکانی یه سلسله مراتبی هم ایجاد کنند .

با سلام سوالی که پیش اومده برام من الان چه جوری باید فرم ها رو رو پلان پیاده کنم .یا رنگ و جنس مصالح .یا کلا اینا رو باید رو پلان به وسیله انواع هاشورا نشون بدم بعد تو قسمت راهنما توضیح بدم جنس مصالح ورنگ رو .سوال دیگه اینکه استخوان بندی در نظام کالبدی به چه معناست.

سوال دیگه اینکه فرم میتونه شطرنجی باشه،شطرنجی همسان مدور یا اشکال تمرکز گرا بیشتر چی هستند چه فرم ها یی دارند.خواهش میکنم هر کسی بلده کمک کنه چون اصلا نمیدونم اینا رو چه جوری باید رو پلان یک پارک پیاده کنم.:4564:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

واسه درس کارگاه نیاز به نقشه محدوده پارک دانشجو و تئاتر شهر تهران دارم.... از دوستان اینجا کسی داره؟؟؟؟؟؟

پیشاپیش متشکرم...

لینک به دیدگاه
میشه لطفا زودتر در ایم مورد نظام فضایی کالبدی منو بیشتر راهنمایی کنید

با تشکر.

:banel_smiley_4:

سلام:ws37:

راستش اگه يه تعريف از استخوان بندي بخواي ميشه گفت استخوان بندي يك فضا شامل شريان هاي اصلي، پهنه هاي مهم و نشانه هاي شاخص اون فضا ميشه!

شريان هاي اصلي لزوما بزرگراه ها و خيابان هاي اصلي نيستن بلكه يك خيابان محلي هم ميتونه به عنوان يه شريان اصلي كه فعاليت هاي زيادي درش صورت ميگيره عمل كنه!

نشانه ها هم فكر مي كنم خودتون بدونين!مثلا يه ساختمون يا مجتمع تجاري بزرگ مي تونه يه عنصر شاخص توي فضا باشه!يا يه مجسمه وسط يه ميدون يا نمادهاي شهري...

لینک به دیدگاه
سلام

واسه درس کارگاه نیاز به نقشه محدوده پارک دانشجو و تئاتر شهر تهران دارم.... از دوستان اینجا کسی داره؟؟؟؟؟؟

پیشاپیش متشکرم...

http://www.noandishaan.com/forums/thread102883.html

یه نقشه دیگه هم هست واسه محدوده 4راه ولیعصر، اونو متأسفانه فعلاً تو دسترسم نیست که آپلود کنم.

لینک به دیدگاه

با سلام احتیاج شدید به هم فکریتون دارم تمام سوال من در عکس داخل این لینک هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید.با توجه به این عکس یک جای مناسب برای کارخانه کمپوت یا هر کارخانه ایی که اب زیادی لازم داره بهتره کجا باشه به چه دلیل و اینکهچه الودگی هایی به شهر میان با این کاربری های موجود وشیب وباد غالب وجریان 2mmاب در سال.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام:ws37:

راستش اگه يه تعريف از استخوان بندي بخواي ميشه گفت استخوان بندي يك فضا شامل شريان هاي اصلي، پهنه هاي مهم و نشانه هاي شاخص اون فضا ميشه!

شريان هاي اصلي لزوما بزرگراه ها و خيابان هاي اصلي نيستن بلكه يك خيابان محلي هم ميتونه به عنوان يه شريان اصلي كه فعاليت هاي زيادي درش صورت ميگيره عمل كنه!

نشانه ها هم فكر مي كنم خودتون بدونين!مثلا يه ساختمون يا مجتمع تجاري بزرگ مي تونه يه عنصر شاخص توي فضا باشه!يا يه مجسمه وسط يه ميدون يا نمادهاي شهري...

ممنون از کمک شما اما در مورد نشانه در نظام من نیست نظام من کالبدی فضایی وتعاریف مربوط به قسمت فضایی هستش در مورد کالبد واینکه چه عکسی مربوط به این قسمت میشه سر در گم هستم چون با جوابهبای متفاوتی روبه رو شدم.وبه این نتیجه رسیدم که باید یک عکس هوایی بذارم در داخل شیت.

لینک به دیدگاه

سلام

به شدت نیازمندی یاری سبزتان هستم :banel_smiley_4::banel_smiley_4:

برای موضوع پایان نامه پس از تلاشهای بی وقفه به این نتیجه رسیدم که روی حمل و نقل پایدار شهری کار کنم (حمل و نقل ریلی) :hapydancsmil::hapydancsmil::hapydancsmil:

میشه یکم در مورد عنوان پایان نامه کمکم کنید؟؟ :w16:

و اینکه آیا حمل و نقل شهری باشه یا بین شهری؟

و اینکه مطالعه موردی کجا باشه بهتره؟؟ تهران هستم :gnugghender: کدوم منطقه باشه بهتره

و اینکه کسی اگه توی این زمینه کار کرده و یا نمونه کاری داره در اختیارم بزاره لطفاااا :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام

برای موضوع پایان نامه پس از تلاشهای بی وقفه به این نتیجه رسیدم که روی حمل و نقل پایدار شهری کار کنم (حمل و نقل ریلی) :hapydancsmil::hapydancsmil::hapydancsmil:

و اینکه مطالعه موردی کجا باشه بهتره؟؟ تهران هستم :gnugghender: کدوم منطقه باشه بهتره

و اینکه کسی اگه توی این زمینه کار کرده و یا نمونه کاری داره در اختیارم بزاره لطفاااا :5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام

اینجا رو ببینید :

[h=1]

[/h]

لینک به دیدگاه
با سلام احتیاج شدید به هم فکریتون دارم تمام سوال من در عکس داخل این لینک هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید.با توجه به این عکس یک جای مناسب برای کارخانه کمپوت یا هر کارخانه ایی که اب زیادی لازم داره بهتره کجا باشه به چه دلیل و اینکهچه الودگی هایی به شهر میان با این کاربری های موجود وشیب وباد غالب وجریان 2mmاب در سال.

سلام

عکس باز نشد برای من .

ممنون از کمک شما اما در مورد نشانه در نظام من نیست نظام من کالبدی فضایی وتعاریف مربوط به قسمت فضایی هستش در مورد کالبد واینکه چه عکسی مربوط به این قسمت میشه سر در گم هستم چون با جوابهبای متفاوتی روبه رو شدم.وبه این نتیجه رسیدم که باید یک عکس هوایی بذارم در داخل شیت.

ببینید تمام این مواردی که گفتین بستگی داره که شما چه چیز رو بخوایید نشون بدید ... اینطوری که سوال میکنید طبیعتا با جواب های متفاوتی روبه رو میشید ...

لینک به دیدگاه

مسئولین همه تاپیکایی که زدم واسه شهرسازی لینکاشون خراب شده :w000:

هر روز بچه ها میخوان درستش کنم یا مطالبو بهشون میل کنم ، خسته شدم بابا :icon_pf (34):

لطفا همونارو درست کنید :4564:

قسمت ویرایش پستم کو ؟ :w58:

http://www.noandishaan.com/forums/thread92432.html :cryingf:

لینک به دیدگاه
سلام

عکس باز نشد برای من .

ببینید تمام این مواردی که گفتین بستگی داره که شما چه چیز رو بخوایید نشون بدید ... اینطوری که سوال میکنید طبیعتا با جواب های متفاوتی روبه رو میشید ...

با سلام چرا من الان زدم عکس باز شد میدونید که لینکو باید قسمت سرچ کپی بگیرید وبعد اینتر رو بزنید.ببینید برای ما شش تا نظام معین کردن فضای سبط فعالیتی عملکردی که مال من نطام فضایی کالبدی هست بر طبق تعریف اینها من این نطام رو باید روی یه پارک پیاده بکنم رفتم یه سری عکس از کف پوشا گرفتم با ساختمانهای اطرافش وداخلش استاد گفت اینا همه مربوط به فضایی میشه کالبدی چی عکس گرفتی واینکه پارکت از چه شکلی تبعیت میکنه که من الان تو همین بخش کالبدی موندم تازه این قسمت خیلی مقدماتی بود والان باید بر این اساس یک قسمت از شهر رو طراحی کنیم برا فضای سبز.

لینک به دیدگاه
با سلام چرا من الان زدم عکس باز شد میدونید که لینکو باید قسمت سرچ کپی بگیرید وبعد اینتر رو بزنید.ببینید برای ما شش تا نظام معین کردن فضای سبط فعالیتی عملکردی که مال من نطام فضایی کالبدی هست بر طبق تعریف اینها من این نطام رو باید روی یه پارک پیاده بکنم رفتم یه سری عکس از کف پوشا گرفتم با ساختمانهای اطرافش وداخلش استاد گفت اینا همه مربوط به فضایی میشه کالبدی چی عکس گرفتی واینکه پارکت از چه شکلی تبعیت میکنه که من الان تو همین بخش کالبدی موندم تازه این قسمت خیلی مقدماتی بود والان باید بر این اساس یک قسمت از شهر رو طراحی کنیم برا فضای سبز.

:ws38:

ساختمونا و اینا رو گرفتی، گفته اینا فضاییه؟ کالبدی کو؟ :ws38:

تا جایی که میدونم فکر کنم اینا تک تک به عنوان کالبدی از اون فضا به حساب میان. حالا چیدمان و ارتباطات اون عناصر مهم کنار همم نظام فضایی اون یا همون سازمان فضاییش رو شکل میده.

لینک به دیدگاه
مسئولین همه تاپیکایی که زدم واسه شهرسازی لینکاشون خراب شده :w000:

هر روز بچه ها میخوان درستش کنم یا مطالبو بهشون میل کنم ، خسته شدم بابا :icon_pf (34):

لطفا همونارو درست کنید :4564:

قسمت ویرایش پستم کو ؟ :w58:

http://www.noandishaan.com/forums/thread92432.html :cryingf:

بخاطر یه سری مسائل درون انجمنی، کاربرا فقط تا یک ماه قابلیت ویرایش پستای خودشون رو دارن . اگر از این موارد بود و خواستی ویرایش کنی ، به خودم بگو یا به محمد :w16:

درستش کردم این تاپیکو :a030:

لینکای خراب رو هم دیگه ما مسئولش نیستیم که :ws3: شروع کننده ی تاپیک خودش مسئوله .

لینک به دیدگاه
بخاطر یه سری مسائل درون انجمنی، کاربرا فقط تا یک ماه قابلیت ویرایش پستای خودشون رو دارن . اگر از این موارد بود و خواستی ویرایش کنی ، به خودم بگو یا به محمد :w16:

درستش کردم این تاپیکو :a030:

لینکای خراب رو هم دیگه ما مسئولش نیستیم که :ws3: شروع کننده ی تاپیک خودش مسئوله .

این مسائل پشت پرده ی درون انجمنی تون تو حلقم:w02:

یکی دو نفر یک کار بد می کنن....همه ی بچه ها تنبیه می شن و از دست بردن تو تاپیک خودشونم محروم می شن...من یک بار اعتراضم رو اعلام کرده بودم...

خواستم تاکید موکد کنم...بعد از یک شهرساز نقل قول بگیرم هَویجوری:w02:

پ.ن:برای اینکه اسپم نباشه....من به واسطه ی همین قانون نازیبا یکی از تاپیک هایی که به واسطه ی اینکه خودم شروع کرده بودم....و باید هر بار با اضافه کردن پستی..پست اولش رو ویرایش می کردم....و جالب اینکه این تاپیک نقل قولی هم نبود...رو دیگه ادامه ندادم....:ws37:

چون اینجا که توقع آنچنانی نداریم..فقط توقع داریم حداقل به تاپیک های خودمون دسترسی داشته باشیم....حداقل:ws37:

موخره:به امید آنکه روزی برسد که امکانی به وجود آید برای حل معضلات یک سری از امکانات صَلب نشه از کاربرای دیگه...:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

بله موفق باشی فقط این پیش فرض قبول کردی که حمل ونقل ریلی حمل نقل پایدار؟! واینکه پایدار باشه دلیل کافی واسه وجودش تو مثلا یه منطقه شهری هست یا نه فقط جاهای خاصی میتونه باشه اینجوری میتونی به بقیه سوالات جواب بدی دنبال جایی باش که حمل نقل ریلی مناسبش باشه و کمترین لطمه رو به فضای شهری بزنه( (ریلی ها اگه مونوریل باشه خوب نیستااا مترو بیتره)) در هر صورت اگه بین شهری باشه که راحتی اما اگه شهری باشه خیلی کار میبره ..

اینم نظر شخصیم بود نه کارشناسی:ws3:

لینک به دیدگاه
این مسائل پشت پرده ی درون انجمنی تون تو حلقم:w02:

یکی دو نفر یک کار بد می کنن....همه ی بچه ها تنبیه می شن و از دست بردن تو تاپیک خودشونم محروم می شن...من یک بار اعتراضم رو اعلام کرده بودم...

خواستم تاکید موکد کنم...بعد از یک شهرساز نقل قول بگیرم هَویجوری:w02:

پ.ن:برای اینکه اسپم نباشه....من به واسطه ی همین قانون نازیبا یکی از تاپیک هایی که به واسطه ی اینکه خودم شروع کرده بودم....و باید هر بار با اضافه کردن پستی..پست اولش رو ویرایش می کردم....و جالب اینکه این تاپیک نقل قولی هم نبود...رو دیگه ادامه ندادم....:ws37:

چون اینجا که توقع آنچنانی نداریم..فقط توقع داریم حداقل به تاپیک های خودمون دسترسی داشته باشیم....حداقل:ws37:

موخره:به امید آنکه روزی برسد که امکانی به وجود آید برای حل معضلات یک سری از امکانات صَلب نشه از کاربرای دیگه...:ws37:

منم موافق نیستم با این قضیه ، اما خب تو راه حل بهتری سراغ داری ؟ :sigh:

هرچند که صلب این امکان از کاربرا، واقعا مرهمی برای اون زخم نبود ... چون اون زخم رو یه مدیر زد ! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

[]با سلام احتیاج شدید به هم فکریتون دارم تمام سوال من در عکس داخل این لینک هست ممنون میشم منو راهنمایی کنید.با توجه به این عکس یک جای مناسب برای کارخانه کمپوت یا هر کارخانه ایی که اب زیادی لازم داره بهتره کجا باشه به چه دلیل و اینکهچه الودگی هایی به شهر میان با این کاربری های موجود وشیب وباد غالب وجریان 2mmاب در سال

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...