رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان، من برای پایان نامه دکترام احتیاج به نقشه ای دارم که روش محلاتی که بافت (شبکه معابر) ارگانیک دارند، مشخص باشن. آیا کسی چنین نقشه ای رو داره یا تا بحال دیده؟ یا کسی میتونه بهم راهنمایی کنه که کدوم محلات دارای بافت ارگانیک هستند؟ چه بافت ارگانیک اصلی چه تلفیقی. چون ساکن ایران نیستم دسترسی زیادی به منابع ندارم. ممنون میشم اگه کسی ایده ای داشته باشه. 

لینک به دیدگاه
۱ ساعت قبل، salnik۲۰۰۶ گفته است:

سلام دوستان، من برای پایان نامه دکترام احتیاج به نقشه ای دارم که روش محلاتی که بافت (شبکه معابر) ارگانیک دارند، مشخص باشن. آیا کسی چنین نقشه ای رو داره یا تا بحال دیده؟ یا کسی میتونه بهم راهنمایی کنه که کدوم محلات دارای بافت ارگانیک هستند؟ چه بافت ارگانیک اصلی چه تلفیقی. چون ساکن ایران نیستم دسترسی زیادی به منابع ندارم. ممنون میشم اگه کسی ایده ای داشته باشه. 

سلام. لیست کامل میخواین؟ یعنی محلات ارگانیک یا چندتا از محلات؟

از سایت نقشه تهران هم میتونید استفاده کنید: map.tehran.ir

لایه اسم و مرز محلات رو داره و اینکه بافت محلات رو هم میتونید تو نقشه ببینید و فکر کنم اینجوری راحت بتونید محلاتی که میخواید رو اسمشونو در بیارید

لینک به دیدگاه
در ۱۴۰۰/۱۰/۷ در ۱۵:۰۹، Mohammad Aref گفته است:

سلام. لیست کامل میخواین؟ یعنی محلات ارگانیک یا چندتا از محلات؟

از سایت نقشه تهران هم میتونید استفاده کنید: map.tehran.ir

لایه اسم و مرز محلات رو داره و اینکه بافت محلات رو هم میتونید تو نقشه ببینید و فکر کنم اینجوری راحت بتونید محلاتی که میخواید رو اسمشونو در بیارید

سلام از منه. بله لیست کامل رو لازم دارم ولی خب اگه هر کسی هر اطلاعاتی که داره رو هم در اختیارم بذاره در مجموع خودم میارمشون رو یه نقشه. مشکل اینجاست که سایت هایی که پسوند ir دارند برای خارج از کشور قابل دسترسی نیستند. اینم الان امتحان کردم باز نمیکنه متاسفانه. 

کارم بر روی بررسی قابلیت پیاده مداری درون این شبکه ها هست. به همین خاطر برای بخشی از کارم باید یه نقشه تهیه کنم که نشون بده کدوم محلات از تهران این بافت رو همچنان دارا هستند و بعد از بینشون نمونه های موردی رو انتخاب کنم. 

لینک به دیدگاه
۱ ساعت قبل، salnik۲۰۰۶ گفته است:

سلام از منه. بله لیست کامل رو لازم دارم ولی خب اگه هر کسی هر اطلاعاتی که داره رو هم در اختیارم بذاره در مجموع خودم میارمشون رو یه نقشه. مشکل اینجاست که سایت هایی که پسوند ir دارند برای خارج از کشور قابل دسترسی نیستند. اینم الان امتحان کردم باز نمیکنه متاسفانه. 

کارم بر روی بررسی قابلیت پیاده مداری درون این شبکه ها هست. به همین خاطر برای بخشی از کارم باید یه نقشه تهیه کنم که نشون بده کدوم محلات از تهران این بافت رو همچنان دارا هستند و بعد از بینشون نمونه های موردی رو انتخاب کنم. 

دامنه ir باز نمیشه؟!

نقشه رو ببینید از این نظر بهتره که میزان ارگانیک بودن رو بهتر میتونید متوجه بشید. اما یه سری از محلاتی که میدونم:

فرحزاد، کن، باغ فیض، طرشت، هاشمی، امامزاده حسن، هاشم آباد، طیب، دولاب، دلگشا، پامنار، سیروس، بازار، امامزاده یحیی، آبشار، سنگلج، هفت چنار، ایران، بهارستان، صفا، دروازه شمیران، نظام الملک، شاهد، اختیاریه، قیطریه، چیذر، تجریش، باغ فردوس، امامزاده قاسم، حصار بوعلی، دزاشیب، کاشانک، نیاوران، جماران، دارآباد، ازگل، سوهانک، قلهک، زرگنده، هرندی

لینک به دیدگاه
۷ ساعت قبل، Mohammad Aref گفته است:

دامنه ir باز نمیشه؟!

نقشه رو ببینید از این نظر بهتره که میزان ارگانیک بودن رو بهتر میتونید متوجه بشید. اما یه سری از محلاتی که میدونم:

فرحزاد، کن، باغ فیض، طرشت، هاشمی، امامزاده حسن، هاشم آباد، طیب، دولاب، دلگشا، پامنار، سیروس، بازار، امامزاده یحیی، آبشار، سنگلج، هفت چنار، ایران، بهارستان، صفا، دروازه شمیران، نظام الملک، شاهد، اختیاریه، قیطریه، چیذر، تجریش، باغ فردوس، امامزاده قاسم، حصار بوعلی، دزاشیب، کاشانک، نیاوران، جماران، دارآباد، ازگل، سوهانک، قلهک، زرگنده، هرندی

ممنونم خیلی ?? منظورم همینطور بود! کمک بزرگی کردید

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام وقت بخیر

لطف میکنین جزوه از درس درک و بیان محیط شهری بزارین منبعی ک بهمون معرفی شد پاکزاد هست امتحانمون هم دوشنبه هفته بعدیه 

ممنون میشم جزوه درک و بیان بزارین

لینک به دیدگاه
۱۳ ساعت قبل، Ashna_ گفته است:

سلام وقت بخیر

لطف میکنین جزوه از درس درک و بیان محیط شهری بزارین منبعی ک بهمون معرفی شد پاکزاد هست امتحانمون هم دوشنبه هفته بعدیه 

ممنون میشم جزوه درک و بیان بزارین

سلام. جزوه های درس درک و بیان محیط شهری تو لینک زیر هست. ولی جزوه دکتر پاکزاد نیست:

لینک به دیدگاه
۵ ساعت قبل، Ashna_ گفته است:

اینا برا ۸سال پیشن

یعنی کتابا تغییر نکردن؟!

و اینک اگ اینارو بخونم بدردم میخورن یا چون منبع من دکترپاکزاده کلا یه چیز متفاوتن؟!

کتاب یا جزوه؟ اطلاعی ندارم که ایشون جزوه ای در این زمینه دارن یا نه. ولی معمولا سبک آموزششون به این شکل نیست که جزوه مشخصی برای یک درس تهیه کنن. مگر اینکه دانشجویان کلاس خودشون صحبتا رو یادداشت کرده باشن و جزوه تهیه کرده باشن.

ولی خب کتاب زیاد دارن. نگفتن منبع کدوم کتابشون هست؟ البته احتمال میدم برای این درس مدنظرشون کتاب مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری باشه. کتاب کاملشون رو باتوجه به حق نشری که داره، باید از کتابفروشی ها تهیه کنید، بخشی از فصول ابتداییش تو لینک زیر هست:

لینک به دیدگاه

بله همین کتابی ک گفتین رو معرفی کردن بهمون

و البته یک منبع دیگه داریم ک از خانم چرخچیانه

و امتحان دوشنبس 

و حجم کتابها بسیار بالا 

برای همین تصمیم گرفتم فقط کتاب دکترپاکزاد رو بخونم ک اونم بیشتر۲۰۰صفحس 

و واقعا وقت بسیار کمه 

من ترم اول هستم و نمیدونم منبع هایی ک برای یک درس معرفی شدن تا چه اندازه با فرق دارن یا شاید هم کلا با هم فرق داشته باشن 

شما برای بنده چه پیشنهادی دارین

ممنون میشم پاسخ بدین

لینک به دیدگاه
۲ ساعت قبل، Ashna_ گفته است:

بله همین کتابی ک گفتین رو معرفی کردن بهمون

و البته یک منبع دیگه داریم ک از خانم چرخچیانه

و امتحان دوشنبس 

و حجم کتابها بسیار بالا 

برای همین تصمیم گرفتم فقط کتاب دکترپاکزاد رو بخونم ک اونم بیشتر۲۰۰صفحس 

و واقعا وقت بسیار کمه 

من ترم اول هستم و نمیدونم منبع هایی ک برای یک درس معرفی شدن تا چه اندازه با فرق دارن یا شاید هم کلا با هم فرق داشته باشن 

شما برای بنده چه پیشنهادی دارین

ممنون میشم پاسخ بدین

آشنایی با جزوه یا کتاب خانم چرخچیان ندارم. ولی کتاب دکتر پاکزاد رو خوندم.

جدای از اینکه منبع امتحانتون هست، به عنوان منبع کنکور هم هستش و کلا یادگیریش تو رشته شهرسازی و به خصوص گرایش طراحی شهری، خیلی مفید و کاربردیه.

پیشنهاد میکنم اگر قصد ادامه تحصیل تو رشته شهرسازی یا فعالیت تو این رشته رو دارین، حتما کتابش رو تهیه کنید و به خلاصه کتاب و این چیزا اکتفا نکنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...