رفتن به مطلب

╬♥╬ آخرین اخبار باشگاه استقلال ╬♥╬

zafar

ارسال های توصیه شده

عضو هيئت مديره تراکتورسازي با بيان اينکه اولويت تيم تراکتورسازي مربي داخلي بود، گفت: ‌آقاي قلعه‌نويي دلش با استقلال بود و ساير گزينه‌ها هم با عدم استقبال تماشاگران مواجه شدند که‌ با اوليويرا‌به توافق رسيديم.

علي‌اکبر پورجمشيديان بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: يکي از شاخه‌هاي فعاليت‌هاي سپاه پاسداران مسائل فرهنگي است و آنجا که احساس نياز شود، سپاه وارد شده و تأثيرات مثبت خود را نمايانگر ساخته است که مصداق آن تيم تراکتورسازي تبريز بود.

وي افزود: مردم منطقه نسبت به اين تيم انتظارات به حق داشته و تنها مجموعه‌اي که مي‌توانست به اين مسئله ورود پيدا کرده و مشکلات تيم را حل کند، سپاه بود که از تأثيرات توجه سپاه به اين تيم مي‌توان به شادابي و نشاط مردم و جوانان در شمال‌غرب کشور و استان آذربايجان‌شرقي اشاره کرد.

پورجمشيديان تصريح کرد: نايب قهرماني تراکتورسازي را در نتيجه تلاش مجموعه سپاه در نقش فرهنگي مي‌دانم و بايد اضافه کنم امروز تيم تراکتورسازي تبديل به يک فرصت براي مردم آذربايجان‌شرقي شده است تا بتوانند فضيلت‌هاي انساني و ارزشي را به عنوان الگو در کشور ارائه دهد.

تراکتورسازي هيچ بدهي ندارد

پورجمشيديان گفت: روزي که تراکتورسازي را تحويل گرفتيم اين تيم 4 ميليارد تومان بابت مديريت قبلي بدهي داشت اما امروز نه تنها اين تيم بدهي چنداني ندارد بلکه بدهي مديريت قبلي را نيز پرداخت کرده است.

وي تصريح کرد: تشکيل تيم خوب و قدرتمند خواست منطقي مردم آذربايجان است زيرا اين مردم با تيم تراکتورسازي زندگي مي‌کنند.

عضو هيئت مديره تراکتورسازي بيان کرد: سپاه براي تيم تراکتورسازي اعتبار خوبي در نظر گرفته و اميدواريم ساير سهامداران باشگاه کمک کنند تا اين تيم در باشگاه‌هاي آسيا نتيجه خوبي کسب کند.

*امسال 8 ميليارد تومان به تراکتورسازي کمک خواهد شد

پورجمشيديان، از اختصاص 8 ميليارد تومان کمک سپاه به تيم تراکتورسازي خبر داد‌ و خاطرنشان کرد: 2 ميليارد تومان به حساب باشگاه واريز شده تا اين تيم در فصل نقل و انتقالات دست خالي نباشد ضمن اينکه 4 ميليارد تومان نيز تا پايان فصل به حساب تيم واريز و 2 ميليارد تومان نيز به صورت کمک غير مستقيم به تيم تراکتورسازي خواهد شد.

وي، با رد فروش سهام باشگاه به متقاضيان جديد گفت: 30 درصد سهام باشگاه تراکتورسازي تبريز به جوانان خير تعلق دارد و اميدواريم اين موسسه نيز همانند سال گذشته از تيم تراکتورسازي حمايت لازم را داشته باشد.

آجرلو وقت ندارد، از جعفري راضي هستيم

پورجمشيديان در مورد شايعه انتخاب آجرلو به سمت مديرعاملي باشگاه تراکتورسازي گفت: آقاي آجرلو از حاميان باشگاه تراکتورسازي بوده و در قضيه جذب سرباز به تيم تراکتورسازي کمک شاياني کردند که از جمله مي‌توان به پيوستن احسان حاج‌صفي به تيم تراکتورسازي اشاره کرد اما ايشان مسئوليت سنگين‌تري در سپاه دارند و فرصت حضور در باشگاه تراکتورسازي را ندارند.

وي افزود: مديريت استان از آقاي جعفري مدير فعلي باشگاه تراکتورسازي حمايت کرده و از عملکرد وي رضايت خاطر را دارد، وي همچنان مدير باشگاه تراکتورسازي تبريز است.

قلعه‌نويي دلش با استقلال بود

فرمانده سپاه عاشورا گفت: اولويت تيم تراکتورسازي مربي داخلي بود اما آقاي قلعه‌نويي دلش با استقلال بود، ساير گزينه‌ها يا از سوي مربيان امکان حضورشان در تبريز امکان نداشت و يا شرايطي همچون عدم استقبال تماشاگران امکان مربيگري‌ در تبريز را فراهم نکرد از اين رو با اوليويرا مربي پرتغالي به توافق رسيديم.

پورجمشديان تاکيد کرد: بايد به تيم تراکتورسازي به لحاظ داشتن تماشاگران پرشور توجه بيشتر شده و اگر دولت به صورت مستقيم به تيم پرسپوليس کمک مي‌کند حداقل 50 درصد نيز به تيم تراکتورسازي کمک کند.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 666
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بازيکن جديد تيم فوتبال استقلال گفت: دليلي ندارد که از حضور در اين تيم پشيمان باشم.

قاسم دهنوي در گفت و گو با فارس درباره انتشار مصاحبه اي از وي مبني بر اينکه پرسپوليس قهرمان ليگ مي شود، اظهار داشت: متاسفانه برخي با انتشار مصاحبه اي از سوي من که اصلا صحت ندارد قصد تخريب مرا دارند. من هرگز در مصاحبه خود نگفتم پرسپوليس با اين بازيکناني که گرفته قهرمان مي شود بلکه گفتم مگر قرار است پرسپوليس با گرفتن 5 بازيکن قهرمان شود؟ از وقتي به استقلال آمده ام فقط سه بار مصاحبه کردم اما تصميم گرفته ام ديگر مصاحبه نکنم تا مرا به حاشيه نبرند.

وي در خصوص شايعه پشيمان شدنش از حضور در استقلال گفت: اين هم از آن دست اخباري است که مي خواهند من را به حاشيه ببرند. چرا بايد از حضور در استقلال پشيمان شده باشم؟ تازه به استقلال آمده ام تا در سال جام جهاني خودم را نشان دهم. کساني که چنين خبرسازي هايي مي کنند بايد در درگاه خداوند جواب پس دهند.

لینک به دیدگاه

باشگاه استقلال خبر داد به زودي مذاکره با حيدري، تيموريان و رحمتي نهايي خواهد شد.

سايت باشگاه استقلال در مطلبي در خصوص نقل و انتقالات مطالب زير را نوشت:

" خبرهاي شادي‌بخش در فصل نقل و انتقالات روز افزون است و اين مژده بر دو پايه استوار است.

1- استقلال 90، تيم خوبي بود که همگان نيروي انساني‌اش را بهترين و برترين دانستند.

2- استقلال سال 91، بر پايه همان تيم و با حفظ استخوان‌بندي محکم قبلي‌اش، در کار تقويت نقاط قوت خود است و بر طرف کردن نقطه‌هاي ضعف. در اين رهگذر بيش از 80 درصد تيم مورد قبولند و بازي‌شان مقبول.

در جمع بازيکناني که "بايد" بمانند و "بايد" با انگيزه‌اي بيشتر از گذشته بازي کنند تا در تيم‌ ملي هم کارآمدي سال پيش را داشته راه جام‌جهاني 2014 را، بروي فوتبال ايران باز کنند، مثلث سيدمهدي رحمتي، آندرانيک تيموريان و خسرو حيدري را بايد نام برد که در دل هواداران جايي بزرگ براي خود دست و پا کرده‌اند.

شواهد، همگي حکايت از اين دارد که چشم براهي هواداران، زياد طول نخواهد کشيد. سيدمهدي (رحمتي)، آندو (تيموريان)، خسرو (حيدري) به زودي مذاکرات خود را نهايي خواهند کرد. استقلال تيم دلخواه و مطلوب خود را شکل خواهد داد. چشم در راه بودن تمام مي‌شود."

لینک به دیدگاه

بازيکن جديد تيم فوتبال استقلال از بازگشت دوباره به اين تيم خوشحال است و اميد دارد بتواند با آبي پوشان قهرمان ايران شود.

سياوش اکبرپور در گفتگو با ايپنا، اظهارداشت: امروز در تمرين استقلال شرکت کردم و بايد بگويم که خيلي خوشحال هستم که به تيم سابقم برگشته ام. من با استقلال سابقه 2قهرماني در ليگ برتر را دارم و مي خواهم اين بار هم با اين تيم قهرمان شوم تا هت تريک کرده باشم.

وي ادامه داد: قلعه نويي هميشه به بازي من اعتقاد داشته و کمک زيادي هم به پيشرفت من کرده است. من در تراکتورسازي هم سال خوبي را با وي سپري کردم و مي خواهم در استقلال هم به اين روند خوب ادامه دهم. قلعه نويي مي تواند پس از سالها استقلال را به قهرماني برساند و خيال هواداران را راحت کند.

اکبرپور درباره اينکه گفته مي شود "پرسپوليس قوي تر از استقلال بسته شده" افزود: قلعه نويي هميشه براساس تفکرات تاکتيکي اش بازيکن مي گيرد. استقلال تا به اينجا هم براساس نيازهايي که داشته بازيکن جذب کرده و فکر نمي کنم بيشتر از اين به جذب بازيکن نياز داشته باشد.

بازيکن جديد تيم استقلال با اشاره به خط حمله اين تيم گفت: به نظر من استقلال در فصل آينده قوي ترين خط حمله ليگ را در اختيار خواهد داشت. ما بازيکنان خوبي در خط حمله داريم که هرتيمي آرزو دارد آنها را در اختيار داشته باشد. در کل فکر مي کنم استقلال سال خوبي را در پيش داشته باشد.

لینک به دیدگاه

خسرو حيدري مدافع ملي‌پوش استقلال تهران فصل آينده هم پيراهن آبي را برتن خواهد كرد و جدايي او از اين تيم شايعه است.

در روزهاي اخير شايعات مختلفي در خصوص مذاكره حيدري با سپاهان و تراكتورسازي مطرح شده ولي او فصل آينده صددرصد براي استقلال بازي خواهد كرد. خسرو يك سال ديگر با استقلال قرارداد دارد كه البته به صورت توافقي است ولي او با مسوولان اين باشگاه در مورد مسائل مالي به توافق رسيده و ماندنش در استقلال قطعي شده است. اين در حالي است كه هنوز وضعيت مجتبي جباري و آندرانيك تيموريان مشخص نيست.

لینک به دیدگاه

اگر بگويم پيراهن شماره 10 را دوست ندارم دروغ گفتم. من عاشق اين پيراهن هستم اما يك نفر بالاي سر ما هست كه تمام اين مسائل را او تعيين مي‌كند

هنوز بازيكنان با استقلال قرارداد نبسته و تمرين‌ها شروع نشده حاشيه‌هاي اين تيم شروع شده است. نخستين حاشيه استقلال براي فصل دوازدهم را بايد به نام سياوش و ميلاد ثبت كرد. اين‌طور كه گفته مي‌شد اين دو بازيكن بر سر پيراهن شماره 10 استقلال با هم اختلاف پيدا كرده‌اند و هيچكدام قصد كوتاه آمدن را ندارند اما اكبرپور مي‌گويد از شنيدن اين خبر كاملا تعجب كرده و حرف‌هاي ديگري براي گفتن دارد.

*با استقلال قرارداد دو ساله بستي؟

بله، دو روزي است با استقلال قرارداد دو ساله بسته‌ام.

*اما تو كه گفتي حاضر نيستي قرارداد دو ساله ببندي؟

شرايط طوري بود كه دو ساله بستم.

*چه شرايطي؟

با فتح‌ا...زاده صحبت كردم، همه چيز خوب پيش رفت من هم تصميم گرفتم دو ساله ببندم.

*هنوز نيامده هم كه سر و صدا به پا كردي؟

چه سر و صدايي؟!

*گفته مي‌شود سر پيراهن شماره 10 با ميلاد درگير شدي؟

(با خنده) حتما به خاطر پيراهن شماره 10 هم مسلح سراغش رفتم؟ نمي‌دانم چطوري اين شايعات را در مي‌آورند اما همه ما با هم رفيق هستيم.

*باز هم صحبت‌هاي كليشه‌اي!

بحث حرف‌هاي كليشه‌اي نيست. واقعا مي‌گويم من و ميلاد امروز با هم آشنا نشديم. در اردوي تيم ملي از سال‌ها قبل با هم رفيق بوديم آن وقت اين حرف‌ها را براي ما درمي‌آورند.

*اما اينطور كه گفته مي‌شود ميداودي پارسال به خاطر شماره 10، هفتاد ميليون از قراردادش را به استقلال داده است.

من هم اگر بگويم پيراهن شماره 10 را دوست ندارم دروغ گفتم. من عاشق اين پيراهن هستم اما يك نفر بالاي سر ما هست كه تمام اين مسائل را او تعيين مي‌كند.

*منظورت قلعه‌نويي است؟

بله، ايشان شماره پيراهن بازيكنان را تعيين مي‌كند.

*يعني اگر ايشان هر پيراهني به تو بدهد، مي‌پوشي؟

بله، اگر آقاي قلعه‌نويي پيراهن شماره 50 يا 30 را هم به من بدهد، مي‌پوشم.

*يعني براي تو فرقي بين پيراهن شماره 50 يا 10 وجود ندارد؟

نه، اگر قلعه‌نويي اين پيراهن را به من بدهد فرقي نمي‌كند.

*شرايط استقلال چطور است؟

من تازه يك روز است كه با اين تيم تمرين كردم اجازه بدهيد چند روز بگذرد بعد مي‌گويم شرايط چطور است اما استقلال هميشه استقلال است و جايگاه خود را دارد. با اين همه ستاره و همچنين حضور آقاي قلعه‌نويي ما بايد براي سه جام بجنگيم.

*رفتن بازيكنان بزرگي مثل آندو به اين تيم ضربه نمي‌زند؟

من اميدوارم همه باشند، استقلال به حضور اين بازيكنان نياز دارد. پارسال هم استقلال تيم كاملي بود اما كمبودهايي داشت كه با آمدن بازيكنان جديد اين كمبودها برطرف مي‌شود.

لینک به دیدگاه

ما براي اينکه سقف قرارداد را رعايت کنيم، هنگام انعقاد قراردادهايمان به زير سقف مي‌رويم تا وقتي مي‌گوييم زير سقف قرارداد بستيم، دروغ نگفته باشيم!

علي فتح‌الله‌زاده كه هميشه به تركاندن بمب‌ در فصل نقل و انتقالات شهرت داشت امسال رويه متفاوتي را در پيش گرفته است. مديرعامل باشگاه استقلال تمام هم و غم خود را در اين روزها به حفظ تركيب تيمش معطوف كرده و معتقد است حفظ همان تركيب سال قبل با اضافه شدن يكي دو بازيكن ديگر بهترين اتفاق ممكن براي استقلالي‌ها خواهد بود. گفتگوي سايت ايمنا را با مديرعامل آبي‌ها بخوانيد.

امسال ديگر بمب نمي‌ترکانيد؟ فصل گذشته خيلي بمب ترکانديد.

امسال بمب‌هاي پارسال را داريم و سعي مي‌کنيم که آنها را حفظ کنيم. به قول شما وقتي فصل گذشته اين همه بمب ترکانديم، ديگر امسال نياز به بمب ترکاندن نداريم و بايد همان بازيکنان را در تيم خودمان نگه داريم. اگر مي‌بينيد پرسپوليسي‌ها در نقل و انتقالات فعال هستند، به اين دليل است که آنها بازيکن ندارند. مجبورند چندين بازيکن جذب کنند تا شرايط تيم خود را بهبود ببخشند و تيمشان بالانس شود ولي ما ستاره‌هاي خودمان را داريم و نيازي به عوض کردن بازيکنان خودمان نداريم. ما خسرو حيدري را با کدام بازيکن عوض کنيم؟ رحمتي و آندو و ساير بازيکنان تيم را با کدام بازيکنان عوض کنيم؟ خب اگر اين بازيکنان را نگه داريم و دو بازيکن به ترکيب خود اضافه کنيم، از پارسال هم قدرتمندتر خواهيم بود.

مي‌گويند پرسپوليس يک ميليارد و 300 ميليون تومان به آندو پيشنهاد داده است.

بله؛ بسياري از تيم‌ها به خاطر اينکه بازيکنان ما را هوايي کنند، پيشنهادهاي سنگيني به آنها مي‌دهند؛ حتي پيشنهاد يک ميليارد و ششصد ميليوني هم به بازيکنان ما داده‌اند ولي مطمئن باشيد اين بازيکنان در استقلال مي‌مانند.

رحمان احمدي قرار است به استقلال بيايد؟

نه. ما رحمتي را حفظ مي‌کنيم و به دنبال جذب يک بازيکن خارجي هم هستيم.

کريم انصاري‌فرد چطور؟

با مدير برنامه‌هاي اين بازيکن مشغول مذاکره هستيم و خودش هم با ما صحبت مي‌کند و اگر بتوانيم با او کنار بياييم، او را استقلالي مي‌کنيم؛ البته فکر مي‌کنم انصاري‌فرد به خارج از کشور برود و در تيم‌هاي خارجي بازي کند.

استقلال و پرسپوليس امسال واقعاً ميلياردي خرج کرده‌اند؛ درست است؟

استقلال ميلياردي خرج نکرده است؛ بايد بگويم ما حتي از سپاهان هم کمتر خرج کرده‌ايم چون من هنوز يک ريال دريافت نکرده‌ام و حتي اسپانسر هم نگرفته‌ام. به نظر من در حال حاضر پرسپوليس بيشترين پول را خرج کرده و بعد از پرسپوليس، سپاهان بيشترين هزينه را کرده است و استقلال از نظر هزينه در رده سوم قرار دارد.

يعني مي‌گوييد حتي از سپاهان هم کمتر خرج کرده‌ايد؟

ما بازيکني جذب نکرده‌ايم که هزينه کنيم؛ فقط بازيکنان قديم خودمان را حفظ کرده‌ايم و اين هزينه کمتر از سپاهان است.

اما معمولاً مي‌گويند براي حفظ ترکيب اصلي بايد بيشتر هزينه کرد تا جذب بازيکن جديد.

نه. اينگونه نيست؛ به هر حال اگر نتوانيم بازيکني را راضي کنيم، او از تيم جدا مي‌شود پس به نظر من براي نگه داشتن بازيکن نبايد به اندازه جذب بازيکن هزينه کرد.

سقف قرارداد را رعايت مي‌کنيد؟

به هر حال ما براي اينکه سقف قرارداد را رعايت کنيم، هنگام انعقاد قراردادهايمان به زير سقف مي‌رويم تا وقتي مي‌گوييم زير سقف قرارداد بستيم، دروغ نگفته باشيم!

يعني در مورد قرارداد بازيکنان‌تان سقف را رعايت نکرديد؟

من اين را نمي‌گويم اما مگر مي‌شود بازيکنان بزرگ را با ??? ميليون به اين تيم آورد؟ مگر مهدي رحمتي را مي‌شود با ??? ميليون جذب کرد؟ ضمن اينکه فکر مي‌کنم بسياري از باشگاه‌هاي ايران سقف قرارداد را رعايت نکرده‌اند!

اگر بخواهيد به عملکرد تيم‌ها در فصل نقل و انتقالات نمره بدهيد، به خودتان چند مي‌دهيد؟

فعلاً فصل نقل و انتقالات تمام نشده است؛ اجازه دهيد که فصل نقل و انتقالات تمام شود و تيم بسته شود، بعد در مورد عملکرد تيم خودم در فصل نقل و انتقالات اظهار نظر مي‌کنم و شرايط خودمان را با پرسپوليس مقايسه خواهم کرد. فعلاً هم ما به دنبال بازيکن هستيم و هم پرسپوليس، پس نمي‌شود در اين زمينه اظهار نظر کرد. فکرش را بکنيد، در عرض يک روز تيموريان و رحمتي به تيمي اضافه شوند، خب اين بالانس بازيکنان را به هم مي‌ريزد؛ پس بايد تا پايان فصل نقل و انتقالات صبر کرد.

يعني اين بازيکنان قرار است از استقلال جدا شوند؟

نه؛ ما همه تلاشمان را مي‌کنيم که تيم فصل گذشته را حفظ کنيم.

مي‌گويند قرار است خسرو حيدري به سپاهان بازگردد.

شما به من بگوييد تيم‌هاي مختلف دنبال کدام يک از بازيکنان استقلال نيستند؟ همه ايران دنبال بازيکنان ما هستند.

يعني خسرو به سپاهان مي‌رود يا در استقلال مي‌ماند؟

خسرو پيش ما مي‌ماند.

با اين وضعيت کدام تيم‌ها را مدعي قهرماني مي‌دانيد؟

به هر حال تا اينجاي کار ما، پرسپوليس و سپاهان مدعي رسيدن به قهرماني هستيم؛ البته منتظر مي‌مانيم که ساير تيم‌هاي مدعي نيز به جمع ما اضافه شوند.

لینک به دیدگاه

هافبک استقلال قرارداد خود را براي يک فصل ديگر با اين تيم تمديد کرد.

در حالي در روزهاي گذشته خبرهايي مبني بر جدايي فريدون زندي از استقلال به گوش مي‌رسيد، اين بازيکن قرارداد خود را براي يک فصل ديگر با آبي‌پوشان تهراني تمديد کرد.

لینک به دیدگاه

مديرعامل استقلال از برنامه اين باشگاه براي مذاکره با فرهاد مجيدي خبر داد.

علي فتح الله زاده در خصوص استقلال قافيه را در نقل و انتقالات به پرسپوليس باخته، گفت: بعد از چند سال مديريت اسير جو و شانتاژ نمي شوم. پرسپوليس فصل پيش دوازدهم جدول بوده و بايد بازيکناني بخرد و کمبودهايش را جبران کند. همه مي گفتند تيم من کهکشاني بوده و همين که بقيه بازيکنان تيمم را حفظ کنم کلي هنر کرده ام. هر اسمي که قلعه نويي به من داد به خدمت گرفتم و آخر نقل و انتقالات خواهيد ديد چه تيمي برنده مي شود.

وي در خصوص جباري گفت: با اين بازيکن صحبت کرديم و او رقم بالايي پيشنهاد داد و حالا منتظر هستيم جوابش را به ما بدهد.

فتح الله زاده در پاسخ به اين سوال که آيا انتظار شما به خاطر نظر منفي قلعه نويي نسبت به جباري نيست، تصريح کرد: اين مسئله ربطي به اين صحبت ها ندارد و بازيکن رقم دلخواهش را به ما گفته است. بازيکنان دوست دارند قيمتشان را خودشان تعيين کنند و ما هم براي خود سقفي داريم.

مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص اينکه با اين شرايط از نقل و انتقالات راضي هستيد يا خير گفت: راضي هستم و دو بازيکن خارجي ديگر بگيريم همه چيز راضي کننده خواهد شد و در نهايت مي بنيد که چه تيمي مدعي قهرماني خواهد بود.

فتح الله زاده از مذاکره با فرهاد مجيدي خبر داد و تاکيد کرد: اين بازيکن سه شنبه (فردا) به تهران مي آيد و با او مذاکره مي کنيم تا در صورت مهيا شدن شرايط وي به استقلال بازگردد.

لینک به دیدگاه

جباري نمي خواهد در تيمي کار کند که ستار همداني دستيار امير، در آن حضور دارد. او بيش از اين که با خود قلعه نوعي مشکل داشته باشد با دستيار وي مشکل دارد.

مجتبي جباري را هم به احتمال فراوان بايد در جمع جدا شده هاي استقلال ديد.شماره 8 آبي ها بعد از سالها که در فصل و انتقالات بحث رفتنش از اين تيم مطرح مي شد و در گام آخر تمديد مي کرد، اين بار با موانع بسياري روبروست. اول اين که فتح الله زاده با تعيين مبلغ 450ميليون براي او که گفته مي شود به خواست سرمربي تيم صورت گرفته، نشان داده که خود استقلالي ها هم تمايلي به حضور اين بازيکن ندارند. رقم پيشنهادي جباري دوبرابر اين مبلغ اين است و استقلال هيچ نرمشي از خود در قبال بالابردن مبلغ نشان نداده و نخواهد داد.

در سوي ديگر ماجرا ، جباري نمي خواهد در تيمي کار کند که ستار همداني دستيار امير، در آن حضور دارد. او بيش از اين که با خود قلعه نوعي مشکل داشته باشد با دستيار وي مشکل دارد. اين دو در بازي فصل قبل استقلال و تراکتور با هم درگيري شديدي داشتند. دستياران امير فعلا نقش اول را بازي مي کنند زيرا گفته مي شود انصاري فرد هم به دليل حضور مجيد صالح حاضر نشد راهي اردوي آبي ها شود.

لینک به دیدگاه

استقلال زياد مشكل بازيكن ندارد و فقط نقاط ضعفش را برطرف كرده است. پرسپوليس اما در تيمش تغييرات كلي ايجاد كرده و مطمئنا نياز به زمان دارد

سياوش اكبرپور مهاجم جديد استقلال از روز شنبه تمريناتش را آغاز كرد. او كه 2 سال پيش از اين تيم جدا شد حالا انگيزه زيادي دارد تا خاطرات شيرين گذشته را در استقلال تكرار كند. اين روزها بحث پوشيدن شماره 10 نيز حرف و حديث‌هاي زيادي را به وجود آورده و سياوش كه تا 2 سال پيش اين شماره را در اختيار داشت، مي‌خواهد دوباره آن را برتن كند. البته الان ميلاد ميداوودي شماره 10 استقلال را در اختيار دارد و بايد ديد اين شماره در نهايت بر تن چه كسي خواهد رفت. سياوش در مورد اين موضوع و مسائل مختلف ديگر گفت‌وگو با سايت گل انجام داد.

*از اينكه به استقلال برگشتي خوشحالي نه؟

بله خيلي خوشحالم و انرژي زيادي دارم تا بتوانم فصل خوبي داشته باشم. اميدوارم هواداران هم كمك كنند تا آنها را خوشحال كنيم.

*برخي امسال به استقلال لقب برگشتي‌ها داده‌اند و قلعه‌نويي چهار، پنج بازيكن سابق اين تيم را دوباره به استقلال آورده است. نظر تو چيست؟

ما جايي نرفته بوديم كه بخواهيم برگرديم و به هر حال براي هر بازيكني يكسري اتفاقات افتاد كه از استقلال جدا شدند.. من الان در سن 28 سالگي به استقلال برگشته‌ام و مطمئن باشيد تا آخر فوتبالم در اين تيم مي‌مانم و ديگر از استقلال جدا نخواهم شد.

*اين حرف را از روي احساس نمي‌زني؟

خير، ديگر نمي‌خواهم استقلال را از دست بدهم.

*برخي معتقدند قلعه‌نويي‌ بازيكنان جديد استقلال را رفاقتي به اين تيم آورده است. نظر تو چيست؟

من او را مي‌شناسم و چنين چيزي را قبول ندارم. من يكي از بازيكنان مورد علاقه او هستم ولي تا چند روز پيش تكليف من مشخص نبود. فكر نمي‌كنم او با كسي رو در بايستي داشته باشد.

*فكر مي‌كني استقلال در فصل جديد نسبت به پرسپوليس تيم قوي‌تري است؟

استقلال زياد مشكل بازيكن ندارد و فقط نقاط ضعفش را برطرف كرده است. پرسپوليس اما در تيمش تغييرات كلي ايجاد كرده و مطمئنا نياز به زمان دارد. من فكر مي‌كنم استقلال از لحاظ تيمي و هماهنگي شرايط بهتري دارد و اين موضوع در فوتبال خيلي مهم است. شما ديديد كه ذوب آهن با اينكه ستاره‌هاي زيادي نداشت ولي نايب قهرمان آسيا شد چون به معناي واقعي يك تيم بود.

*در مورد اينكه به پرسپوليس لقب كهكشاني داده‌اند چه صحبتي داري؟

پرسپوليس رقيب سنتي ما است و نمي‌خواهم در اين خصوص حرفي بزنم. من معتقدم همه چيز در زمين فوتبال مشخص مي‌شود.

*فكر نمي‌كني رقابت در خط حمله استقلال فشرده است؟

استقلال بايد در 3 جام شركت كند به همين دليل دست مربي بايد باز باشد. رقابت بازيكنان شرايط تيم را بهتر خواهد كرد.

لینک به دیدگاه

قاسم دهنوي و فريدون زندي به تمرينات تيم استقلال اضافه شدند.

تيم فوتبال استقلال پس از يک روز استراحت صبح امروز در سالن وزنه مجموعه ورزشي انقلاب از ساعت 11 برنامه‌هايش را پيگيري کرد.

فريدون زندي و قاسم دهنوي، 2 بازيکني بودند که خود را به امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال معرفي کرده و در کنار ديگر بازيکنان به وزنه زدن پرداختند.

اعضاي تيم استقلال تنها به يک ساعت کار با وزنه و بدنسازي پرداختند.

تمرين نوبت بعداز ظهر از ساعت 18 در کمپ استقلال برگزار مي‌شود.

لینک به دیدگاه

بازيكن جدا شده استقلال مي‌گويد دلش نمي‌آمده از استقلال پول زيادي طلب كند، چرا كه دست فتح‌الله‌زاده براي بستن تيمي قدرتمند در فصل جديد بسته است.

آندرانيك تيموريان پس از پيوستن به تيم الخريطيات قطر در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: فصل گذشته به خاطر مصدوميتي كه داشتم، نتوانستم به طور كامل براي استقلال بازي كنم و از اين بابت شرمنده هواداران استقلال هستم. اين مصدوميت همچنين تاثير زيادي در روحيه‌ام گذاشت. به همين خاطر تصميم گرفتم در فصل جديد در فضاي آرام‌تر به فوتبال ادامه دهم. در سال جاري، تيم ملي روزهاي حساسي را پيش‌رو دارد و ترجيح مي‌دهم كه در فضاي آرام خودم را آماده حضور در تيم ملي كنم.

وي افزود: پيشنهادي كه تيم قطري به من داد آنقدر خوب بود كه هيچ تيم ايراني نمي‌توانست آن را به من ارائه دهد. ضمن اين كه نمي توانستم از استقلال هم پول زيادي طلب كنم، چرا كه مي‌دانستم دست فتح‌الله‌زاده براي بستن تيم در فصل جديد بسته است. از آن طرف فكر مي‌كنم كه ظلم بود بخواهم بالاتر از ساير بازيكنان پول بگيرم. فتح‌الله‌زاده به من لطف داشت و گفت كه ماندن تو براي ما در اولويت است و درخواست‌هايت را مي‌پذيريم، اما به نظرم درست نبود كه بخواهم نسبت به بازيكنان ديگر با تفاوت زياد پول بگيرم.

تيموريان درباره فصل گذشته استقلال هم گفت: يكي از بهترين سال‌هاي دوران بازي‌ام بود. از پرويز مظلومي چيزهاي زيادي ياد گرفتم. او براي استقلال زحمات زيادي كشيد، اما مصدوميت‌هايي كه گريبانگير استقلال شد به تيم ضربه زد. من ، جباري، كيانوش رحمتي، خسرو حيدري و ميلاد ميداوودي در برهه‌هايي مصدوم شديم و اين به ضرر استقلال تمام شد، ‌اما با اين حال سالي كه گذشت جزو بهترين سال‌هاي عمر بازيگري‌ام بود. من خاطرات بسيار خوبي با استقلال داشتم و فضايي كه در تيم وجود داشت را در هيچ تيم ديگري نديده بودم.

وي افزود: مطمئن باشيد كه روزي دوباره به استقلال بر مي‌گردم و جبران روزهايي كه مصدوم بودم را خواهم كرد. روزي كه قرار بود به استقلال بياييم با برادرم مشورت كردم و او هم مرا ترغيب كرد كه به اينجا بياييم و ديديد كه بدون كوچك‌ترين بازارگرمي وقتي كه از تراكتورسازي جدا شدم گفتم مي‌‌خواهم به استقلال بروم و اين كار را انجام دادم. من استقلالي‌ام و در استقلال متولد شده‌ام و مطمئنا به همين زودي‌ها به استقلال بر مي‌گردم.

تيموريان در پاسخ به اين سوال كه آيا فكر مي‌كنيد با رفتن شما و تغييراتي كه در تيم ايجاد شده استقلال با مشكلي روبرو شود؟ گفت: استقلال با رفتن بازيكنان بزرگ‌تر از من هم ضربه نخورده است. اين تيم بازيكنان بسيار خوبي دارد. هم اكنون در خط مياني استقلال بازيكناني همچون دهنوي، مبعلي ، زندي و كيانوش رحمتي حضور دارند و مطمئن باشيد كه استقلال بزرگ‌تر از اين است كه با رفتن يك بازيكن ضربه بخورد. مگر در فصل هشتم كه استقلال قهرمان شد، من در اين تيم بودم؟ من اطمينان دارم استقلال با تيمي كه در اختيار دارد مي‌تواند امسال به اهدافش برسد.

تيموريان در پاسخ به اين سوال كه شايعه شده شما به دليل اختلاف با امير قلعه نويي علاقه‌اي به ماندن در استقلال نداشتيد؟ گفت: اصلا اين طور نيست. متاسفانه اين حرف‌ها تنها حاشيه سازي افرادي است كه نمي‌خواهند استقلال موفق شود. به اعتقاد من امير قلعه نويي كارش را به خوبي بلد است و بدون آندو و خيلي ديگر از بازيكنان مي‌تواند استقلال را قهرمان ليگ كند. خيلي دوست داشتم با قلعه نويي كار كنم، اما همان طور كه گفتم پيشنهاد تيم قطري بسيار چشمگير بود و من نمي خواستم پيشنهاد بزرگي به استقلال بدهم و دست فتح‌الله‌زاده را ببندم. من از هواداران مي‌‌خواهم كه تيم را حمايت كنند،‌ چرا كه ما سال گذشته تنها با اختلاف يك امتياز قهرماني را از دست داديم. اما امسال مي‌شود اين نتيجه‌ را جبران كرد. به اعتقاد من استقلالي كه اين فصل آماده حضور در ليگ مي‌شود، تيم خوبي است و بازيكنان بسيار خوبي جذب اين تيم شده‌اند. اميدوارم مجتبي هم در استقلال بماند و آن طور كه شنيده‌ام فرهاد مجيدي هم به استقلال بر مي‌گردد. مطمئن باشيد خلا تيموريان به راحتي پر خواهد شد.

تيموريان با اشاره به تلاش‌هاي فتح‌الله‌زاده براي استقلال، گفت: فتح‌الله‌زاده لطف زيادي به من داشت وهميشه و به ويژه در زماني كه مصدوم بودم هميشه پيگير شرايطم بود. فضايي كه با مديريت او در استقلال به وجود آمده بود، بسيار صميمي بود كه هيچ وقت آن را تجربه نكرده بودم. براي فتح‌الله‌زاده و استقلال آرزوي موفقيت مي‌كنم. در اين دو سال زحمات زيادي براي استقلال كشيده است و امسال هم با دست خالي دارد تيم را مي‌بندند، اما چون نيتش پاك است مطمئن هستم موفق مي‌شود.

بازيكن جديد تيم الخريطيات قطر درباره وضعيت اين تيم هم گفت: اين باشگاه بسيار حرفه‌اي است. قراردادشان هم آنقدر خوب و شسته و رفته بود كه خيلي زود با پيشنهادشان موافقت كردم. قرار است به ايران بر گردم و پس از چند روز استراحت به همراه خانواده‌ام به قطربروم تا خانه‌ام را تحويل بگيرم. مدير باشگاه هم جواني 35 ساله است و علاقه زيادي به فوتبال دارد و امسال روي بازيكنان بزرگ دست گذاشته است. همان طور كه گفتم پيشنهادشان آنقدر بالا بود كه هيچ تيم ايراني نمي‌توانست آن را بدهد. تيم ما در ليگ قهرمانان آسيا هم حضور ندارد كه يك جنبه منفي دارد و يك جنبه مثبت. جنبه منفي‌اش آن است كه در بالاترين رقابت‌هاي باشگاهي آسيا حضور نداريم و جنبه مثبتش اين است كه مي‌توانم بيشتر در خدمت تيم ملي باشم.

بازيكن تيم ملي درباره تساوي برابر قطر هم، گفت: فكر مي‌كنم چهار امتياز از دو بازي نتيجه‌ خوبي باشد. در بازي با لبنان من حضور ندارم، اما اميدوارم كه بتوانيم سه امتياز را بگيريم و با هفت امتياز وضعيت خوبي براي صعود به جام جهاني داشته باشيم، اما مي‌‌خواهم تكرار كنم كه صعود به جام جهاني به هيچ وجه آسان نيست. با اين حال من ايمان دارم كه تيم ملي به جام جهاني صعود مي‌كند.

لینک به دیدگاه

با اينکه هيچ وقت دوست نداشتم درباره مسائلي نظير شماره پيراهن صحبت کنم، اما مطالب رسانه ها در روزهاي اخير به قدري زياد بوده که مجبور شدم توضيحاتي بدهم.

ميلاد ميداودي گفت: تاکنون درباره شماره پيراهنم با کسي بحثي نداشته و نخواهم داشت.

بعد از مصاحبه هاي متعدد سياوش اکبرپور در رسانه هاي مختلف که از عشق به پيراهن شماره 10 صحبت کرده بود، ميلاد ميداودي براي اولين بار در اين رابطه اظهار نظر کرد و در مصاحبه اي با سايت شخصي اش تأکيد داشت تا زماني که در استقلال حضور داشته باشد، با پيراهن شماره 10 بازي خواهد کرد. ميداودي بدين ترتيب آب پاکي روي دست سياوش اکبرپور ريخت تا اين بازيکن که دو سال پيش ترجيح داد به جاي ادامه بازي با پيراهن شماره 10 آبي ها، دعوت حسين هدايتي براي حضور در استيل آذين را لبيک بگويد، نتواند به شماره پيراهن دلخواهش برسد.

ميداودي در همين رابطه گفت: در طول سال هايي که در باشگاه هاي داخل و خارج ايران و رده هاي سني مختلف تيم ملي بازي کرده ام، شماره هاي مختلفي پوشيده و هيچ وقت عاشق شماره پيراهن خاصي نبودم. در استقلال تهران نيز، طي دو فصل گذشته پيراهن شماره 10 را پوشيدم و تا هر زماني که در اين تيم باشم، شماره پيراهنم را تغيير نمي دهم. درباره اين شماره نيز تا کنون با کسي بحثي نداشته و از اين به بعد هم نخواهم داشت.

ميلاد ميداودي در خصوص مطالبي پيرامون اختلاف وي و اکبرپور براي پوشيدن پيراهن شماره 10 و مصاحبه هاي متعددي که سياوش اکبرپور درباره اين شماره انجام داده، عنوان کرد: در تمام تيم هايي که بازي کرده ام، سابقه نداشته با بازيکن ديگري در خصوص شماره پيراهن مشکلي داشته باشم. من نمي دانم مصاحبه هايي که در رسانه هاي مختلف از قول اکبرپور درج شده واقعيت دارد يا خير؛ چون با حرف هايي که روز اول حضورش در تمرين استقلال به من زد کاملا متفاوت است.

وي همچنين خبر مربوط به پوشيدن پيراهن شماره هفت استقلال در فصل جديد را تکذيب کرد و افزود: شماره هفت استقلال متعلق به فرهاد مجيدي بوده و من به خودم اجازه نمي دهم که پيراهن آقا فرهاد را بر تن کنم. شماره پيراهنم در استقلال 10 بوده و تا روزي که در اين تيم باشم همين شماره را مي پوشم. با اينکه هيچ وقت دوست نداشتم درباره مسائلي نظير شماره پيراهن صحبت کنم، اما مطالب رسانه ها در روزهاي اخير به قدري زياد بوده که مجبور شدم توضيحاتي بدهم.

ميداودي با ابراز رضايت از وضعيت تمرينات استقلال، توضيح داد: همراه با ساير بازيکنان، تمرينات بدنسازي بسيار خوبي را انجام داده ايم و احساس مي کنم که تا شروع فصل جديد با کسب آمادگي کامل، دوباره همان بازيکني خواهم شد که هواداران انتظار دارند. اميدوارم ملي پوشان استقلال هم زودتر به تمرينات اضافه شوند تا به هماهنگي بيشتري دست پيدا کنيم.

مهاجم استقلال در پايان با اشاره به مشکلات اين تيم توضيح داد: مشکلات مالي استقلال برطرف نشده و شخصا بيش از 60 درصد قرارداد سال گذشته را دريافت نکرده ام، اما با اين وجود قراردادم را با استقلال براي فصل جديد تمديد و با انگيزه بالا در تمرينات شرکت کردم. استقلال در مرحله حساسي قرار دارد و هواداران نگران وضعيت تيم هستند؛ در چنين شرايطي نبايد اجازه دهيم مسائل حاشيه اي به استقلال ضربه بزند. اميدوارم مسئولان بالاتر نيز به مديران باشگاه براي رفع مشکلات اين تيم کمک کنند تا نگراني هاي هواداران استقلال برطرف شود.

لینک به دیدگاه

مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: هواداران استقلال نگران هيچ مسئله‌اي نباشند.

سياوش اکبرپور اظهارداشت: خدا را شکر مي‌کنم که بعد از 2 سال دوري به استقلال برگشتم و حالا نيز شرايط بسيار خوبي داريم.

وي افزود: تمام بچه‌ها پرانرژي هستند و فصل قبل را هم فراموش کردند و مي‌خواهيم خاطره خوبي رقم بزنيم. در اين فصل 3 جام پيش رو داريم و بازيکنان انگيزه دارند. آنهايي که به جمع استقلال اضافه شده‌اند از سابقه خوبي برخوردار هستند و نشان دادند که مي‌توانند خوب کار کنند.

مهاجم استقلال تاکيد کرد: مطمئن باشيد تيمي مي‌شويم که هواداران انتظار دارند و اميدوارم آنها نگران هيچ مسئله‌اي نباشند.

لینک به دیدگاه

مدافع تيم فوتبال استقلال گفت: به استقلال آمده‌ايم که کمک کنيم و امسال مي‌خواهيم براي پيراهن اين تيم تمام تلاش خود را انجام دهيم.

اميرحسين صادقي اظهارداشت: هفته دوم تمرينات بدنسازي را پشت سر مي‌گذاريم و همه چيز در شرايط ايده‌آل است.

وي با اشاره به همراه چند بازيکن ديگر استقلال به اين تيم بازگشته گفت: اين لطف امير قلعه‌نويي بود و من به اتفاق اکبر‌پور و بائو به استقلال آمده‌ايم که کمک کنيم و امسال مي‌خواهيم براي پيراهن استقلال تمام تلاش خود را انجام دهيم. من و اکبر‌پور ساخته شده اين فوتبال و باشگاه استقلال هستيم و هدفمان کمک به استقلال و خوشحال کردن هواداران است.

صادقي با اشاره به وضعيت قرارداد خود گفت: قرارداد سفيد امضا کرده‌ام و تا به امروز مبلغي هم نگرفته‌ام. البته چک‌هايي به ما پرداخت شده اما اين مسائل اصلا اهميت ندارد و تمام تمرکزمان روي فوتبال است.

وي در پايان گفت: سال سختي در پيش داريم و همه بازيکنان و هواداران بايد کمک کنيم تا از اين شرايط سربلند بيرون بياييم.

لینک به دیدگاه

به گزارش سايت رسمي باشگاه استقلال، خسرو حيدري هافبک تيم استقلال قراردادش را با اين تيم براي مدت يک سال تمديد کرد.

عصر امروز جلسه‌اي در باشگاه استقلال و با حضور دکتر فتح‌اله‌زاده، علي اميري و حيدري انجام گرفت که در نهايت با توافقات حاصل شده اين بازيکن براي يک فصل ديگر در استقلال ماندني شد.

لینک به دیدگاه

سرپرست فصل گذشته استقلال به عنوان رئيس کميته فني و مدير فني اين باشگاه انتخاب شد.

پيش از اين مديرعامل باشگاه استقلال اعلام کرده بود قصد دارند با تشکيل کميته فني افرادي را به عنوان اين کميته معرفي کنند و حتي از منصور پورحيدري به عنوان مدير فني و رئيس کميته فني نام برده بود.

عصر امروز جلسه‌اي در باشگاه استقلال انجام و در نهايت تصميم گرفته شد منصور پورحيدري به عنوان مدير فني و رئيس کميته فني اين باشگاه انتخاب شود.

پورحيدري دو فصل پيش نيز به عنوان مدير فني در تيم استقلال فعاليت مي‌کرد.

لینک به دیدگاه

در اين سال‌ها هيچ وقت با استقلال بحث مالي نداشتم ولي توقع داشتم كه به خواسته‌هايم توجه شود

محسن يوسفي هافبك چپ پاي استقلال جدايي‌اش از اين تيم قطعي شده و اين در حالي است كه تا چند روز پيش بحث تمديد قرارداد او با آبي‌پوشان مطرح بود.

مي‌گويند يوسفي در مورد مسائل مالي با استقلال به توافق نرسيده و خودش در اين خصوص مي‌گويد:« من يك جلسه با مسوولان باشگاه استقلال داشتم و با آقاي اميري صحبت كردم كه اين جلسه نتيجه‌اي نداشت. من منتظر ماندم تا استقلالي‌ها دوباره تماس بگيرند ولي اينطور نشد و حالا جدايي‌ام از اين تيم قطعي است. من دوست داشتم در استقلال بمانم ولي گويا قسمت نبود.»

از يوسفي مي‌پرسيم كه از لحاظ مالي چقدر با استقلال اختلاف داشتي و او تاكيد مي‌كند:« من دوست ندارم در مورد اين موضوع حرف بزنم و حالا ديگر همه چيز تمام شده است. در اين سال‌ها هيچ وقت با استقلال بحث مالي نداشتم ولي توقع داشتم كه به خواسته‌هايم توجه شود. من توسط همين كادرفني به استقلال آمدم ولي ديگر دوست ندارم حرفي بزنم كه حاشيه‌ها بيشتر شود. واقعا دوست داشتم در اين تيم بمانم ولي حالا اين شرايط به وجود آمده و برخلاف ميل باطني از استقلال جدا خواهم شد.»

از يوسفي مي‌پرسيم مقصد بعدي‌ات كجاست و او مي‌گويد:« من اهل بازارگرمي نيستم و دوست ندارم قبل از انتخاب تيم جديدم حرف بزنم. چند پيشنهاد دارم ولي روي 3 تيم تمركز كرده‌ام كه ظرف امروز يا فردا از بين اين 3 تيم يكي را انتخاب خواهم كرد.»

لینک به دیدگاه

احتمال جدايي جباري در حالي از استقلال بيشتر شده كه او هفته گذشته يك درگيري شديد لفظي با فتح‌الله‌زاده داشت

در حالي كه وضعيت مجتبي جباري هنوز با استقلال مشخص نشده است، همچنان اخبار ضدونقيض در مورد ماندن يا جدايي شماره 8 ابي‌ها در رسانه‌ها منتشر مي‌شود.

جباري در آخرين جلسه‌اي كه با علي فتح‌الله‌زاده مديرعامل باشگاه استقلال داشت از لحاظ مالي با او به توافق نرسيد. مجتبي انتظار دارد كه باشگاه استقلال ابتدا طلب‌هاي او را بدهد و سپس پيش پرداخت فصل جديد را هم دريافت كند. جدا از اين 2 موضوع، بحث مهم ديگر در مورد مبلغ قرارداد جباري است چرا كه اين بازيكن انتظار دارد باشگاه استقلال به او مبلغي حدود 900 ميليون بدهد.

استقلالي‌ها اما معتقدند كه اين مبلغ براي جباري زياد است و آخرين اخبار حاكي از آن است كه باشگاه استقلال نمي‌خواهد بيشتر از 600 ميليون تومان به جباري پول بدهد. اين پايان ماجرا نيست و احتمال جدايي جباري در حالي از استقلال بيشتر شده كه او هفته گذشته يك درگيري شديد لفظي با فتح‌الله‌زاده داشت. اين موضوع باعث ناراحتي طرفين شده و روند مذاكرات را كند كرده است.

جباري در حال حاضر از سپاهان پيشنهاد دارد و تراكتورسازي هم او را مي‌خواهد ولي مجتبي به دنبال اين است كه در خارج از ايران فوتبالش را ادامه دهد و مديربرنامه‌هاي او در تلاش است تا شرايط حضور جباري را در ليگ قطر يا امارات فراهم كند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...