رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا طرحم نمیاد محیط drafting؟چطوری میاد؟:hanghead:

دقیقا به مشابه تصاویر انجام بده

مشخصات جدول رو در محیط sheet background باید پر کنی

تصاویر 1 تا 13 برای وارد کردن در محیط draft - انتخاب سایز و وارد کردن جدول آماده خود کتیا و وارد کردن نمایی از قطعه

تصاویر 13 به بعد در شرایطی که نقشه در سایز مشخص ایجاد شده و قصد داشته باشید مشخصات جدول و سایز نقشه دیگری اعمال کنید

در انتها تنظیمات سایز رو هم در page setup باید اعمال کنید

ql28sxxhqdxlsmkl2bsv.jpg

sns0z0oq56h9swa04ops.jpg

8b29o4sxsrthycdwnaf8.jpg

5ngxi6ufvgs1o3nj0x7.jpg

9gslblwqpekyar2ipy7i.jpg

لینک به دیدگاه
چرا طرحم نمیاد محیط drafting؟چطوری میاد؟:hanghead:

دوست عزیز مبحث درفت رو کامل مطالعه کردید؟این سوالات خیلی ابتدایی هستند و جز ابتدایی ترین موارد این محیط هستند و توی آموزشهای کتیا در همین سایت و سایتهای دیگه موجودند.ابتدا مباحث پایه رو مطالعه کنید اگر مشکلی بود اینجا مطرح کنید.

برای درفت باید برید داخل محیط سپس گزینه انتخاب نماها رو بزنید.و سه نمای استاندارد رو برای خودتون انتخاب کنید تا قطعه بیاد داخل محیط

لینک به دیدگاه

مرسی ممنون آقای مهندس علیشاه ببخشید که وقتتون گرفتم.فقط من یه چیزی اول یادم رفت بگم من 2سال پیش کتیا آموزش دیدم و این 2سال که کار نکردم خیلی چیزا یادم رفته.بازم خیلی ممنون که راهنماییم کردین

مرسی درست شد فقط ببخشید طرح 2بعدی هم میشه بگین کدوم بزنم؟

لینک به دیدگاه
مرسی ممنون آقای مهندس علیشاه ببخشید که وقتتون گرفتم.فقط من یه چیزی اول یادم رفت بگم من 2سال پیش کتیا آموزش دیدم و این 2سال که کار نکردم خیلی چیزا یادم رفته.بازم خیلی ممنون که راهنماییم کردین

مرسی درست شد فقط ببخشید طرح 2بعدی هم میشه بگین کدوم بزنم؟

خواهش میکنم

دقیقا متوجه سوالتون نمیشم ولی

برای ایجاد نماها از دستورات projections استفاده کنید که دقت کنید تو تصاویر یادآوری شده

بعد از انتخاب دستور از منوی window و انتخاب مدل partbody و انتخاب سطحی از مدل و ...

به نکات خوبی که دوستان اشاره کردن هم توجه کنید

برای وارد کردن حروف یا علائم...

fg2yc793c80mphtki9zs.jpg

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

دقیقا متوجه سوالتون نمیشم ولی

برای ایجاد نماها از دستورات projections استفاده کنید که دقت کنید تو تصاویر یادآوری شده

بعد از انتخاب دستور از منوی window و انتخاب مدل partbody و انتخاب سطحی از مدل و ...

به نکات خوبی که دوستان اشاره کردن هم توجه کنید

برای وارد کردن حروف یا علائم...

من طرحم هنوز بهش حجم ندادم و داخل محیط sketcher هستم و میخاستم ببرمش داخل برگه a4 و یه جدول پایینش بکشم و داخل جدول تلرانس بذارم و یه حرف هم روی اعداد بزارم

لینک به دیدگاه
من طرحم هنوز بهش حجم ندادم و داخل محیط sketcher هستم و میخاستم ببرمش داخل برگه a4 و یه جدول پایینش بکشم و داخل جدول تلرانس بذارم و یه حرف هم روی اعداد بزارم

مدل حجم نگرفته،دوبعدی تلقی میشه و نمیشه توی درفت ببریدو ازش نما بگیرید!چون یک بعد داره!

لینک به دیدگاه
سلام یه سوال داشتم..

در قیدگذاری در کتیا عدد داخل مربع چه معنی میده؟

یعنی عددی رو داخل مربع مینویسن چه معنی میده؟

یه تصویر بزارین که دقیقا متوجه منظور سوالتون بشیم

لینک به دیدگاه

ببینید مثلا اگر مثلث باشه کنار یه عدد یعنی مربوط به کیفیت سطح میشه

اگر عدد رو داخل پرانتز بذارن یعنی عدد قابل تغییر نیست

میخواستم بدونم عدد رو داخل مربع میذارن یعنی چی؟

شکلی نداره...مربوط به اندازه گذاری قید گذاری تو نقشه کشی میشه

ممنون

لینک به دیدگاه
ببینید مثلا اگر مثلث باشه کنار یه عدد یعنی مربوط به کیفیت سطح میشهاگر عدد رو داخل پرانتز بذارن یعنی عدد قابل تغییر نیستمیخواستم بدونم عدد رو داخل مربع میذارن یعنی چی؟شکلی نداره...مربوط به اندازه گذاری قید گذاری تو نقشه کشی میشهممنون
مثلث کیفیت سطحه اما عدد داخل پرانتز به عنوان عدد رفرنس و عددمرجع هستش نه این که عدد قابل تغییر نباشه اما عدد داخل مربع به عنوان عدد ثابت و دقیق هستش یعنی این عدد همون عدد غیر قابل تغییر هستش
لینک به دیدگاه

با سلام به تمام مهندسین عزیز ایا کسی در مورد نحوه درست کردن کادر و جدول به صورت ماکرو برای کتیا r21 اطلاعی دارد.یا به صورت کلی برای درست کردن کادر و جدول برای کتیا (به شرطی که بتوان برای هر سایز -برگه کادر را آپ دیت کنیم) را حلی وجود دارد.

لینک به دیدگاه
مثلث کیفیت سطحه اما عدد داخل پرانتز به عنوان عدد رفرنس و عددمرجع هستش نه این که عدد قابل تغییر نباشه اما عدد داخل مربع به عنوان عدد ثابت و دقیق هستش یعنی این عدد همون عدد غیر قابل تغییر هستش

اندازه داخل پرانتز اندازه شناور(کمکی)هست.

داخل مربع میتونه تلرانس هندسی باشه.میتونه نشون دادن مقطع و آوردنش توی جدول استاندارد باشه و خیلی چیزای دیگه.

نمونه ای از نقشه اگه هست بذارید تا بهتر بشه کمکتون کرد.

در غیر این صورت احتمالات و حدس گمان بسیار است.

با سلام به تمام مهندسین عزیز ایا کسی در مورد نحوه درست کردن کادر و جدول به صورت ماکرو برای کتیا r21 اطلاعی دارد.یا به صورت کلی برای درست کردن کادر و جدول برای کتیا (به شرطی که بتوان برای هر سایز -برگه کادر را آپ دیت کنیم) را حلی وجود دارد.

برای شیت طراحی باید یک شیت برای هر سایز که مد نظرتون هست در شیت بک گراند به طورجداگانه ترسیم کنید(اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم)

لینک به دیدگاه
سلام یه سوال داشتم..

در قیدگذاری در کتیا عدد داخل مربع چه معنی میده؟

یعنی عددی رو داخل مربع مینویسن چه معنی میده؟

سلام

اگر عدد یا حرف داخل مثلث نوشته شده باشه نشان دهنده شماره ویرایش یا همون revision نقشه است. که معمولا با یک فلش به محل تغییر وصل میشود:

و شماره ریویژن در جدولی به نام جدول ویرایش همراه توضیحات درج خواهد شد.

fig5_2.gif

اگر عدد داخل مربع یا مستطیل بر روی خط اندازه باشه نشان دهنده اندازه تئوری است.یعنی اندازه مطلق.

در مواردی هم برای نشان دادن تلرانس ابعادی استفاده میشود.

اگر عدد اندازه داخل پرانتز باشه یعنی اون اندازه کمکی است و با جمع و تفریق دیگر اندازه ها حتما بدست خواهد آمد.و نبودن اون اندازه خللی به نقشه وارد نمیکنه.

لینک به دیدگاه

آقا تو رو خدا جواب بدید لنگم

نرم افزار کتیا رو توی سیستم ریختم مشکل کرک داشت پاکش کردم ( کامل) حالا دوباره می خوام نصب کنم پیغام please enter a string to idetify the new installation و identمی خواد چه کنم

لینک به دیدگاه
آقا تو رو خدا جواب بدید لنگم

نرم افزار کتیا رو توی سیستم ریختم مشکل کرک داشت پاکش کردم ( کامل) حالا دوباره می خوام نصب کنم پیغام please enter a string to idetify the new installation و identمی خواد چه کنم

سلام -این کلمه ریختن به معنی نصب نرم افزار هستش یا کپی کردید از روی سی دی و ریختید- کلمه کامل چی یعنی ان استالش کردید یا نه فقط دیلیت کردید- راهنمایی من به شما یا ویندوز سیستم رو عوض کن یا با نرم افزار های سرویس ریجستری سیستمت را سرویس کن برای نرم افزارهای طراحی بعد از اشتباه نصب شدن باید حتما همین کار را انجام بدی.

لینک به دیدگاه
توی درفتینگمن همه کار های لازم برای اندازه گذاری اتوماتیک رو انجام میدم(براساس کتاب اموزش)ولی آخرش هیچ اتفاقی نمیوفته
برای درفت گیریبرای اندازه گذاری اتوماتیک حتما باید در اسکچ قطعه اندازه داشته باشید . و اندازه گذاری اتوماتیک اون اندازه ها را به شما میده خودش نمیتونه اندازه گذاری کنه.برای اندازه گذاری تو اسکچ هم باید تمام خطوط رو انتخاب کنی بعد اندازه گذاری اتوماتیک رو انتخاب کنی یعنی باید خطوط مورد نظرت هم نارنجی باشن و بهتر هم هست که یه نقطه به عنوان مرجع مثلا مرکز محور مختصات رو انتخاب کنی.سایر دوستان هم راهنمایی کنن لطفا
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...