رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

تصاویر گویا هست

اندازه اسمی مقطع مدل شما 14 هست

در پاسخ پیغامتون هم توضیح دادم

واقعا شرمنده کردی مهندس جان

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز از لطف و محبتت

انشاء الله بتونم از شرمندگیت در بیام

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

0kfw8995bwoqihx8rzca.jpg

4ayk1csgevoekcbd2wlg.jpg

kqyo73l62chw3ng3lye3.jpg

تصاویر گویا هست

اندازه اسمی مقطع مدل شما 14 هست

در پاسخ پیغامتون هم توضیح دادم

سلام

با اجازه جعفر عزیز و سایر کتیا کارها من هم همین رو با سالید زدم و همینجا میگذارم

79jqskxm1jpaeuov6mcw.jpg

9tw8axuw50w3onoha2v.jpg

از اندازه گذاری های جناب آقای علیشاه استفاده کنید خیلی بهتره:a030:

لینک به دیدگاه
واقعا شرمنده کردی مهندس جان

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز از لطف و محبتت

انشاء الله بتونم از شرمندگیت در بیام

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اختیار داری مهندس :icon_gol:

کار خاصی نکردم :icon_gol:

در پاسخ : شکل منحنی پیچش حالت خطی نمیتونه داشته باشه

حتی اگر لبه های تیز داشته باشه دوران 360 درجه ای اون در طول گام مشابه همین میشه

سلام

با اجازه جعفر عزیز و سایر کتیا کارها من هم همین رو با سالید زدم و همینجا میگذارم

79jqskxm1jpaeuov6mcw.jpg

9tw8axuw50w3onoha2v.jpg

اختیار داری ناصر جان :w16:

اتفاقا خیلی کار خوبی کردی میتونه مفید باشه :a030:

لینک به دیدگاه
سلام

79jqskxm1jpaeuov6mcw.jpg

9tw8axuw50w3onoha2v.jpg

سلام

مهندس اگه میتونی فایل سالیدشو بذار.

لینک به دیدگاه
سلام

مهندس اگه میتونی فایل سالیدشو بذار.

سلام

خدمت شما

بازم از دوستان کتیا کار عذرمیخوام:icon_redface: (البته خودم از طرفدارای کتیا هم هستم:ws3:)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام رفقا

میخوام default واحد اندازه گیری رو تو محیط drafting عوض کنم نمیتونم اگه ممکنه راهنمایی کنید.یعنی وقتی sheet ANSI B انتخاب میکنم همه اندازه ها به صورت اینچ میاد و default روی اینچ تنظیم شده کلا تو منوی STYLE چطور میشه DEFAULT رو تغییر داد ممنون

لینک به دیدگاه
سلام رفقا

میخوام default واحد اندازه گیری رو تو محیط drafting عوض کنم نمیتونم اگه ممکنه راهنمایی کنید.یعنی وقتی sheet ANSI B انتخاب میکنم همه اندازه ها به صورت اینچ میاد و default روی اینچ تنظیم شده کلا تو منوی STYLE چطور میشه DEFAULT رو تغییر داد ممنون

سلام

آخر option > drafting > tab تیک گزینه ای ممانعت از استفاده از style بردار

برای تغییر واحد به صورت style بعید میدونم ولی یاید بررسی کنم

ولی قطعا میتونی یک کپی از مسیر نصب و فایل استاندار مورد نظرت بگیری و تغییر نام بدی و پس از اعمال تغییرات مورد نظرت

آدرس بدی و ازش استفاده کنی ولی پیدا کردن پارامترهای مورد نظرت نیاز به وقت گذاشتن داره

اگه دقیقا بگید به دنبال چه تغییراتی هستید سر فرصت بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

ممنونم بابت اینکه جواب دادی دوست من

اون کاری رو که گفتی خودم قبلا انجام دادم ولی تغییری نکرد

من روی نقشه های بزرگ با تعداد خیلی خیلی زیادی از اندازه های مرکب اینچی و میلیمتری کار میکنم میخام توی برگه sheet ANSI B طوری بشه که وقتی DEFAULT رو روی میمیلمتری تنظیم کردم بتونم یک سری اندازه رو به میلیمتر بدم و دوباره DEFAULT رو تغییر بدم به اینچی و یه سری دیگه از اندازه ها رو به اینچ بدم که نمیشه و فقط روی اینچ تنظیم میشه اگه کمکم کنید ممنون میشم

البته من یه نمونه نقشه آماده از همین پروژه ها رو دیدم که اینطور بود و روی برگه sheet ANSI B تنظیمات DEFAULT روی میلیمتر بودولی هر کاری میکنم مثل اون نمیشه

لینک به دیدگاه
ممنونم بابت اینکه جواب دادی دوست من

اون کاری رو که گفتی خودم قبلا انجام دادم ولی تغییری نکرد

من روی نقشه های بزرگ با تعداد خیلی خیلی زیادی از اندازه های مرکب اینچی و میلیمتری کار میکنم میخام توی برگه sheet ANSI B طوری بشه که وقتی DEFAULT رو روی میمیلمتری تنظیم کردم بتونم یک سری اندازه رو به میلیمتر بدم و دوباره DEFAULT رو تغییر بدم به اینچی و یه سری دیگه از اندازه ها رو به اینچ بدم که نمیشه و فقط روی اینچ تنظیم میشه اگه کمکم کنید ممنون میشم

البته من یه نمونه نقشه آماده از همین پروژه ها رو دیدم که اینطور بود و روی برگه sheet ANSI B تنظیمات DEFAULT روی میلیمتر بودولی هر کاری میکنم مثل اون نمیشه

اگر تغییراتت تکرار زیادی داره چاره ش همون کپی و اعمال تغییراته

با این حال به نظرم همین رویه ای که احتمالا خودتون هم استفاده میکنید رویه ای خوبی باشه

هر استانداری هم که باشه تغییراتت رو راحت اعمال میکنی

8kvpam1cnu9z1e7lyup.jpg

49cplq0lf9jftswp9qkc.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان..

یه سوال داشتم میخواستم بدونم بهترین نرم افزار برای مدلسازی برای بچه های سیالات چی هست؟یه سری میگن گمبیت دیگه بدرد نمیخوره...و نرم افزارهای بهتری هم وجود داره...

پیشنهاد شما چیه؟ cfx مش هم میزنه؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان..

یه سوال داشتم میخواستم بدونم بهترین نرم افزار برای مدلسازی برای بچه های سیالات چی هست؟یه سری میگن گمبیت دیگه بدرد نمیخوره...و نرم افزارهای بهتری هم وجود داره...

بچه های سیالاتی بیشتر از سالیدورک استفاده میکنن

احتمالا سازگاری بیشتر و پلاگین های مرتبط یا واسط های نرم افزاری سیالاتی بیشتری نسبت به دیگر نرم افزارهای مدلساز باید داشته باشه

تو تاپیکهای نرم افزارهای سیالاتی یا در بخش سالیدورک مطرح کنی پاسخ کاملتری میگیری

لینک به دیدگاه
سلام دوستان..

نرم افزار توی این زمینه زیاده

اما چیزی که از همه مهمتره اینه که یه مش بندی تر و تمیز داشته باشی

بسته به نیازتون میتونین از نرم افزارایی مثل همون Gambit و Fluent یا ANSYS CFX یا حتی از نرم افزارای ناشناخته تر مثل Simulation CFD (که مستلزمش یادگیری Autodesk Inventor هست) استفاده کنین.

برای کارای دانشجویی همون اولیه کفایت میکنه

حتی برای ارشد

اما معمولا برای دانشجوهای ارشد CFX توصیه میشه:a030:

لینک به دیدگاه
بچه های سیالاتی بیشتر از سالیدورک استفاده میکنن

احتمالا سازگاری بیشتر و پلاگین های مرتبط یا واسط های نرم افزاری سیالاتی بیشتری نسبت به دیگر نرم افزارهای مدلساز باید داشته باشه

تو تاپیکهای نرم افزارهای سیالاتی یا در بخش سالیدورک مطرح کنی پاسخ کاملتری میگیری

سلام ..

در سالیدورک هم میشه لایه مرزی رو قرار داد؟

لینک به دیدگاه
سلام ..

در سالیدورک هم میشه لایه مرزی رو قرار داد؟

واللا من تا اونجایی که میدونم لایه مرزی رو توی نرم افزارای سیالاتی مثل فلوئنت یا امثال اون تعیین میشه

لایه مرزی فیزیکی نیست که بشه به صورت سالید قرارش داد:ws52:

بعدشم لایه مرزی با تغییر سرعت جریان ضخامتش تغییر میکنه فلذا چیز ثابت هم نیستhanghead.gif

لینک به دیدگاه
درود ...

دوستان برای طراحی قطعه و کارهای نقشه کشی (البته نه در سطح حرفه ای ) کتیا مناسبه؟ یادگیریش آسونه؟ لطفا راهنمایی کنید ...:a030:

سلام

سالیدورک رو پیشنهاد میکنم. برای شما سالیدورک از کتیا خیلی مناسب تر هستش.

لینک به دیدگاه
سلام

سالیدورک رو پیشنهاد میکنم. برای شما سالیدورک از کتیا خیلی مناسب تر هستش.

چون کتیا رو یک واحد داشتیم دوره کارشناسی باهاش کمی آشنا بودم ولی سالید رو اصلا بلد نیستم .میگم در حد حرفه ای نمیخوام .در حدی که مثلا اگر در یک واحد قطعه سازی مشغول بکار بشم بفهمم چی به چی هست ...

خب برای آموزش سالید از پایه چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه
چون کتیا رو یک واحد داشتیم دوره کارشناسی باهاش کمی آشنا بودم ولی سالید رو اصلا بلد نیستم .میگم در حد حرفه ای نمیخوام .در حدی که مثلا اگر در یک واحد قطعه سازی مشغول بکار بشم بفهمم چی به چی هست ...

خب برای آموزش سالید از پایه چیکار کنم؟

خوب بنده هم بخاطر اینکه نمیخواهید حرفه ای کار کنید سالیدورک رو معرفی کردم. اصول کار نرم افزار ها مشابه همدیگه هستش.

برای آموزش برید بخش نرم افزار های مکانیک قسمت سالیدورک تاپیک آموزشی هست.

لینک به دیدگاه
خوب بنده هم بخاطر اینکه نمیخواهید حرفه ای کار کنید سالیدورک رو معرفی کردم. اصول کار نرم افزار ها مشابه همدیگه هستش.

برای آموزش برید بخش نرم افزار های مکانیک قسمت سالیدورک تاپیک آموزشی هست.

بله ،ممنون ...

فقط از بین اون همه تاپیک کدوم رو باید اول شروع کنم ؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
بله ،ممنون ...

فقط از بین اون همه تاپیک کدوم رو باید اول شروع کنم ؟:hanghead:

شما نرم افزار رو نصب کنید بعدش برید داخلش یکروز که تو سروکلش بزنید کم کم دستتون راه میفته. اگه کتیا کار کرده باشید راحت هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...