رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ینی کسی بلد نیس به سوالام جواب بده :(
اینکه چرا این رنگی میشه را نمیدونم اما برای جدولت باید بگم میتونی اون را خودت تغییر بدی از تو ادرس نصب نرم افزارت برو به این ادرس(C:\Program Files\Dassault Systemes\B21\win_b64\VBScript\FrameTitleBlock) با ورد پد یا نودپد بازش کن تغییرات مورد نظرت را بده سیو کن از این به بعد همیشه اون جدول با تغییرات جدید برای کتیا باز میشه(البته نا گفته نمونه خیلی سخته من 2 ماه روش کار کردم آخرش یه سری از تغییرات مورد نیازم هم انجام نشد منم دیگه بیخیال شدم ) از این مدل جدول ها من جایی ندیدم ولی مطمئنا هستم یاید راهی برای اینکه بتونی همین جداول را به آسونی تغییر بدی تو محیط کتیا باید باشه -آخه یدونش را زده نمونه کاربر.ولی یه پیشنهاد دارم که خودم بهش دست پیدا کردم تو محیط درفت زمانی که یه نقشه را به روز کنی(گزینه آپ دیت از توی همون صفحه که خودتون نشون دادید) کادر جدول و موقعیت علامت نوع نقشه (دایره هدف و چند ضلعی )تو محیط نقشه بسته به سایز کاغذ منتخبت تغییر مکان میدن (خوب حتما می پرسی مگه نوشته ها تغییر نمیکنن. جواب اینکه شاید من از نوشته های جدول خوشم نیاد و حذفش کرده باشم. بازم سوال اگه اون علامت نوع نقشه را هم خوشم نیاد و حذف کنم دیگه نیازی نیست . جواب اون علامت خیلی سیریش تر از این حرفاست که بتونی پاکش کنی با هر بار به روز کردن نقشه پیش فرض کتیا اونم میاد).من اومدم یه سری از اطلاعات قطعه مورد نظرم را تو موقعیت مورد نظر قرار دادم (مثلا نوع جنس قطعه اسم طراح توضیحات و....--این خودش یه بحث مفصله--)حالا میام یه کادر مورد نظر (یا چند نوع کادر مورد نظر) را از روش وارد کردن کادر نقشه وارد صفحه درفت میکنم با اپ دیت کردن اون صفحه اطلاعات مورد نظرم که قبلا به قطعه دادم تو موقعیت خودشون قرار میگیره(اسم این روش را خودم گذاشتم روش جون کندن- معنی کامل جدول اصلیش میشه جدول زنده یا پویا). برای اضافه کردن اندو هم میتونی تو نت بگردی روش کامل برگشت کتیا تا 99 بار را توضیح داده فقط به شرط اینکه میون اون سیو نکرده باشی .تولز کتیا-جنرال - pcs روبروی stack size مقدار 99 را وارد کن این بیشترین مقداری هست که کتیا میتونه به عقب برگرده.در مورد جدول یه سری اطلاعات هست که به زودی برای تمام دوستان معرفی میکنم تا استفاده مفید از اون ببریم
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینکه چرا این رنگی میشه را نمیدونم اما برای جدولت باید بگم میتونی اون را خودت تغییر بدی از تو ادرس نصب نرم افزارت برو به این ادرس(C:\Program Files\Dassault Systemes\B21\win_b64\VBScript\FrameTitleBlock) با ورد پد یا نودپد بازش کن تغییرات مورد نظرت را بده سیو کن از این به بعد همیشه اون جدول با تغییرات جدید برای کتیا باز میشه(البته نا گفته نمونه خیلی سخته من 2 ماه روش کار کردم آخرش یه سری از تغییرات مورد نیازم هم انجام نشد منم دیگه بیخیال شدم ) از این مدل جدول ها من جایی ندیدم ولی مطمئنا هستم یاید راهی برای اینکه بتونی همین جداول را به آسونی تغییر بدی تو محیط کتیا باید باشه -آخه یدونش را زده نمونه کاربر.ولی یه پیشنهاد دارم که خودم بهش دست پیدا کردم تو محیط درفت زمانی که یه نقشه را به روز کنی(گزینه آپ دیت از توی همون صفحه که خودتون نشون دادید) کادر جدول و موقعیت علامت نوع نقشه (دایره هدف و چند ضلعی )تو محیط نقشه بسته به سایز کاغذ منتخبت تغییر مکان میدن (خوب حتما می پرسی مگه نوشته ها تغییر نمیکنن. جواب اینکه شاید من از نوشته های جدول خوشم نیاد و حذفش کرده باشم. بازم سوال اگه اون علامت نوع نقشه را هم خوشم نیاد و حذف کنم دیگه نیازی نیست . جواب اون علامت خیلی سیریش تر از این حرفاست که بتونی پاکش کنی با هر بار به روز کردن نقشه پیش فرض کتیا اونم میاد).من اومدم یه سری از اطلاعات قطعه مورد نظرم را تو موقعیت مورد نظر قرار دادم (مثلا نوع جنس قطعه اسم طراح توضیحات و....--این خودش یه بحث مفصله--)حالا میام یه کادر مورد نظر (یا چند نوع کادر مورد نظر) را از روش وارد کردن کادر نقشه وارد صفحه درفت میکنم با اپ دیت کردن اون صفحه اطلاعات مورد نظرم که قبلا به قطعه دادم تو موقعیت خودشون قرار میگیره(اسم این روش را خودم گذاشتم روش جون کندن- معنی کامل جدول اصلیش میشه جدول زنده یا پویا). برای اضافه کردن اندو هم میتونی تو نت بگردی روش کامل برگشت کتیا تا 99 بار را توضیح داده فقط به شرط اینکه میون اون سیو نکرده باشی .تولز کتیا-جنرال - pcs روبروی stack size مقدار 99 را وارد کن این بیشترین مقداری هست که کتیا میتونه به عقب برگرده.در مورد جدول یه سری اطلاعات هست که به زودی برای تمام دوستان معرفی میکنم تا استفاده مفید از اون ببریم

ممنون از راهنماییتون بالاخره کسی پیدا شد که جوابمونو بده ممنون :)

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام برای اطلاع از اینکه روی یک قطعه چند بار کار انجام شده (ریویژن) تا قطعه فعلی در مجموعه قرار گرفته کتیا چه تمهیداتی دیده. آیا راهی وجود دارد که قطعات ریویژن های مختلف کتیا را با هم مقایسه کنیم(مثلا تفاوت بین دو قطعه را در یک تصویر ببینیم) .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام برای اطلاع از اینکه روی یک قطعه چند بار کار انجام شده (ریویژن) تا قطعه فعلی در مجموعه قرار گرفته کتیا چه تمهیداتی دیده. آیا راهی وجود دارد که قطعات ریویژن های مختلف کتیا را با هم مقایسه کنیم(مثلا تفاوت بین دو قطعه را در یک تصویر ببینیم) .

سلام

راستش من که همچین چیزی ندیدم

سلام دوستان.

چند تا فایل از کتیا v5 r16 دارم که میخوام تو v5 r21 بازشون کنم اما این خطا رو میاره.لطفا راهنماییم کنید.

Problem reading document. Load operation failed

تست کردین که ببینین روی r16 باز میشن یه نه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. چند تا فایل از کتیا v5 r16 دارم که میخوام تو v5 r21 بازشون کنم اما این خطا رو میاره.لطفا راهنماییم کنید.

Problem reading document. Load operation failed

راستش تا حالا یه همچین موردی ندیدم اما چک کن ببین میتونی از تو فایل سند تو دایرکتوری را انتخاب کنی (تو کتیا 16)اگه ارور داد مربوط به اسم های مشترک است .اون را برطرف کن سند تو فایل(ارسال به فولدر مورد نظر) کن .حالا این فولدر جدیدت را ببر روی اون سیستم r21 .حالا بعد از باز شدن کتیا اول تاریخ سیستم را چک کن که با سیستم خودت هماهنگ باشه بعد امتحان کن ببین باز میشه یا نه اگه مشکلی پیش بیاد یعنی r21 درست نصب نشده -لایسنزی چیزیش درست نیست-
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان

من میخواستم کتیا رو تو عید یاد بگیرم.در واقع میخوام ایمپلر پمپ(در واقع کل پمپ) رو طراحی کنم و بعد مش بزنم.(حالا نمیدونم با کتیا میشه مش زد یا نه؟ولی با گمبیت میشه مش زد)ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کلا برای طراحی توربوماشین ها کتیا خوبه؟یا سراغ نرم افزار دیگه ای برم؟

طریقه بردن از سالید به گمبیت چطوری هست؟

ممنون میشم کامل بهم توضیح بدین.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من میخواستم کتیا رو تو عید یاد بگیرم.در واقع میخوام ایمپلر پمپ(در واقع کل پمپ) رو طراحی کنم و بعد مش بزنم.(حالا نمیدونم با کتیا میشه مش زد یا نه؟ولی با گمبیت میشه مش زد)ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

کلا برای طراحی توربوماشین ها کتیا خوبه؟یا سراغ نرم افزار دیگه ای برم؟

طریقه بردن از سالید به گمبیت چطوری هست؟

ممنون میشم کامل بهم توضیح بدین.

در حال حاضر کتیا پرکاربردترین نرم افزار در زمینه مهندسی معکوس هست به خصوص برای سطوح ریاضی

تو کتیا میتونی فایل ابر نقاط رو وارد کنی و سطح سازی کنی و مدلت رو ایجاد کنی

محیط تحلیلی داره ولی اینطور نیست که مشی بزنی و جای دیگه ازش استفاده کنی

اگر کار نکرده باشی راه طولانی داری

باید بر محیط های generative shape designe و digitized shape editor و quick surface مسلط باشی

کتیا از دیگر نرم افزار ها بهتره حداقل تو ایران پر استفاده تره بخصوص برای سطوح منظم و ریاضی

بعد از این مراحل و ایجاد مدل احتمالا با پسوند خاصی بتونی وارد گمبیت کنی که بهتره از کاربران فلوئنت بپرسی

لینک به دیدگاه
در حال حاضر کتیا پرکاربردترین نرم افزار در زمینه مهندسی معکوس هست به خصوص برای سطوح ریاضی

تو کتیا میتونی فایل ابر نقاط رو وارد کنی و سطح سازی کنی و مدلت رو ایجاد کنی

محیط تحلیلی داره ولی اینطور نیست که مشی بزنی و جای دیگه ازش استفاده کنی

اگر کار نکرده باشی راه طولانی داری

باید بر محیط های generative shape designe و digitized shape editor و quick surface مسلط باشی

کتیا از دیگر نرم افزار ها بهتره حداقل تو ایران پر استفاده تره بخصوص برای سطوح منظم و ریاضی

بعد از این مراحل و ایجاد مدل احتمالا با پسوند خاصی بتونی وارد گمبیت کنی که بهتره از کاربران فلوئنت بپرسی

ممنون

چون میخوام رو پمپ کار کنم.میخوام بدونم کتیا بهتره؟یا انسیس یا سالیدورک؟

ممنون میشم توضیح بدین.

ممنون با تشکر

از همین آموزش ها که تو نت هست میتونم شروع کنم؟از کجا شروع کنم؟

میتونم تو همین عید در حد مطلوب که کارمو راه بندازم یاد بگیرم؟

ممنون میشم توضیح بدین.

لینک به دیدگاه
ببخشید یه سوال دیگم داشتم میخواستم بدونم چه ورژنی از کتیا رو نصب کنم بهتره؟روش نصبش سخته؟و راهنمایی برا نصب هم بکنبن.ممنون با تشکر

برای کسی که تازه شروع میکنه فرقی نمیکنه

شاید مدتها زمان ببره تا به مرحله ای برسی که ابزارهای اضافه شده در ریلیزهای بالاتر روی کارت تاثیر گذار باشه

در هر حال

اگر نیت داری بعد از مدلسازی مدلت رو وارد نرم افزار دیگه ای کنی r18 و r19 رو پیشنهاد میکنم چون afc های مختلفی که با این ریلیزها تطابق داره تا حدودی موجود هست

اگر قصد داری مدلسازی بر اساس ابرنقاط انجام بدی و با پسوند خاصی ذخیره و در نرم افزار دیگه ای استفاده کنی ریلیز r21 رو پیشنهاد میکنم چون یک گزینه دستوری

قدرتمندی داره که بسیار پرکاربرده

فعلا از ریلیز 19 استفاده کن که تبادل فایل راحت تری با دیگران داشته باشی

یه نسخه شرکتی تهیه کن و نصب کن - راهنمای نصب هم داره

لینک به دیدگاه
برای کسی که تازه شروع میکنه فرقی نمیکنه

شاید مدتها زمان ببره تا به مرحله ای برسی که ابزارهای اضافه شده در ریلیزهای بالاتر روی کارت تاثیر گذار باشه

در هر حال

اگر نیت داری بعد از مدلسازی مدلت رو وارد نرم افزار دیگه ای کنی r18 و r19 رو پیشنهاد میکنم چون afc های مختلفی که با این ریلیزها تطابق داره تا حدودی موجود هست

اگر قصد داری مدلسازی بر اساس ابرنقاط انجام بدی و با پسوند خاصی ذخیره و در نرم افزار دیگه ای استفاده کنی ریلیز r21 رو پیشنهاد میکنم چون یک گزینه دستوری

قدرتمندی داره که بسیار پرکاربرده

فعلا از ریلیز 19 استفاده کن که تبادل فایل راحت تری با دیگران داشته باشی

یه نسخه شرکتی تهیه کن و نصب کن - راهنمای نصب هم داره

ببخشید منظورتون از ریلیز چیه؟

بازم ممنون

برای مش زدن به نظرم باید وارد گمبیت کنم با پسوند stp

لینک به دیدگاه
ممنون

چون میخوام رو پمپ کار کنم.میخوام بدونم کتیا بهتره؟یا انسیس یا سالیدورک؟

ممنون میشم توضیح بدین.

ممنون با تشکر

از همین آموزش ها که تو نت هست میتونم شروع کنم؟از کجا شروع کنم؟

میتونم تو همین عید در حد مطلوب که کارمو راه بندازم یاد بگیرم؟

ممنون میشم توضیح بدین.

ببین نرم افزار های مثل آباکوس و انسیس و فلوئنت (گمبیت) تحلیلی ان و محیط های مدلسازی اونا ضعیف ان و فقط به منظور شبیه سازی های تحلیلی ازشون استفاده میشه

ولی نرم افزار های مثل کتیا و سالیدورک و nx , pro-e در مدلسازی بسیار قدرتمندن و ابزار های متفاوتی دارن که میتونی برای کارهای مختلفی ازشون استفاده کنی

فرم های پیچیده ای همچون توربو ماشین ها طراحیشون بسیار دشواره و دانش خودشو میخواد بنابراین از رویه مهندسی معکوس برای ساخت اونا استفاده میکنن

اسکن میکنن و مدل ابرنقاط اونها در یکی از نرم افزار هایی که ابزارهای سطح سازی بر روی ابرنقاط رو داره مثل کتیا وارد میکنن و بر اساس درک و دانش خود فرد مدل اون رو ایجاد میکنن

حالا این مدل میتونه به منظور شبیه سازی های مختلف و کارهای تحلیل در نرم افزارهای تحلیلی مورد استفاده قرار بگیره و یا استفاده های دیگری

ببین این رنگ قهوه ای مشی هست که روی حجمی از نقاط ایجاد شده و من بر اساس درک و دانش خودم و استفاده از ابزارهای سطح سازی بر ابرنقاط در کتیا ایجاد کرده ام

fft7t59xdjx3sny4pac.jpg

لینک به دیدگاه
ببخشید منظورتون از ریلیز چیه؟

بازم ممنون

برای مش زدن به نظرم باید وارد گمبیت کنم با پسوند stp

همون ورژنی که شما در ذهنت داری - به طور کلی فقط ورژن 5 کتیا 21-22 ریلیز داره که هر چی بالاتر محدودیت ها بیشتر برطرف شده و تفاوت عمده ای با هم نمیکنن

لینک به دیدگاه
ببین نرم افزار های مثل آباکوس و انسیس و فلوئنت (گمبیت) تحلیلی ان و محیط های مدلسازی اونا ضعیف ان و فقط به منظور شبیه سازی های تحلیلی ازشون استفاده میشه

ولی نرم افزار های مثل کتیا و سالیدورک و nx , pro-e در مدلسازی بسیار قدرتمندن و ابزار های متفاوتی دارن که میتونی برای کارهای مختلفی ازشون استفاده کنی

فرم های پیچیده ای همچون توربو ماشین ها طراحیشون بسیار دشواره و دانش خودشو میخواد بنابراین از رویه مهندسی معکوس برای ساخت اونا استفاده میکنن

اسکن میکنن و مدل ابرنقاط اونها در یکی از نرم افزار هایی که ابزارهای سطح سازی بر روی ابرنقاط رو داره مثل کتیا وارد میکنن و بر اساس درک و دانش خود فرد مدل اون رو ایجاد میکنن

حالا این مدل میتونه به منظور شبیه سازی های مختلف و کارهای تحلیل در نرم افزارهای تحلیلی مورد استفاده قرار بگیره و یا استفاده های دیگری

ببین این رنگ قهوه ای مشی هست که روی حجمی از نقاط ایجاد شده و من بر اساس درک و دانش خودم و استفاده از ابزارهای سطح سازی بر ابرنقاط در کتیا ایجاد کرده ام

fft7t59xdjx3sny4pac.jpg

واقعا ممنون

ولی یه چیزی گمبیت با فلوئنت فرق داره.گمبیت یه نرم افزار مدلسازی هست میخواستم بدونم نسبت به کتیا قوی تره یا نه.ولی با توضیحات شما مثل این که کتیا بهتره ولی یادگیریش باید سخت باشه.

الان همین مدل رو چطوری درست کردین؟میخوام بدونم که کتیا برای رسم مدل یه سری قطعات رو به عنوان پیش فرض داره برای مدلسازی توربوماشین ها(مثلا پمپ)؟

یا باید همه چیزو از بیخ و بنیان خودم طراحی کنم؟

ممنون

لینک به دیدگاه
واقعا ممنون

ولی یه چیزی گمبیت با فلوئنت فرق داره.گمبیت یه نرم افزار مدلسازی هست میخواستم بدونم نسبت به کتیا قوی تره یا نه.ولی با توضیحات شما مثل این که کتیا بهتره ولی یادگیریش باید سخت باشه.

الان همین مدل رو چطوری درست کردین؟میخوام بدونم که کتیا برای رسم مدل یه سری قطعات رو به عنوان پیش فرض داره برای مدلسازی توربوماشین ها(مثلا پمپ)؟

یا باید همه چیزو از بیخ و بنیان خودم طراحی کنم؟

ممنون

نه کتیا و نه هیچ نرم افزار مدل های آماده ای که شما منظورتونه نداره

این مدل تقریبا یک هفته شبها برای من زمان برد چون قطعه اصلی ضربه خورده بود و یکمی کج شده

و حین مدلسازی بارها بررسی کردم تا حداقل خطا رو داشته باشه

این ایمپلر برای توربو کمپرسوره - قطعات توربو پمپ ها از این سخت تر نیستن

با گمبیت آشنایی زیادی ندارم ولی میدونم نرم افزار مدلساز فلوئنت هست و در مدلسازی به هیچ عنوان در جایگاه قیاس با کتیا نیست

در مورد بیخ و بن تو پست قبلم توضیح دادم دانش طراحی (محاسبات از ابتدا )در کشور ما بسیار محدودیت داره و در کشور ما و جهان سومی ها از رویه مهندسی معکوس استفاده میشه

که در این رویه همه چی رو خودت باید انجام بدی که زمانی که خودم برای این مدل گذاشتم رو مثال زدم

لینک به دیدگاه
نه کتیا و نه هیچ نرم افزار مدل های آماده ای که شما منظورتونه نداره

این مدل تقریبا یک هفته شبها برای من زمان برد چون قطعه اصلی ضربه خورده بود و یکمی کج شده

و حین مدلسازی بارها بررسی کردم تا حداقل خطا رو داشته باشه

این ایمپلر برای توربو کمپرسوره - قطعات توربو پمپ ها از این سخت تر نیستن

با گمبیت آشنایی زیادی ندارم ولی میدونم نرم افزار مدلساز فلوئنت هست و در مدلسازی به هیچ عنوان در جایگاه قیاس با کتیا نیست

در مورد بیخ و بن تو پست قبلم توضیح دادم دانش طراحی (محاسبات از ابتدا )در کشور ما بسیار محدودیت داره و در کشور ما و جهان سومی ها از رویه مهندسی معکوس استفاده میشه

که در این رویه همه چی رو خودت باید انجام بدی که زمانی که خودم برای این مدل گذاشتم رو مثال زدم

ممنون.خیلی ممنون

آموزش کتیا رو از چی شروع کنم؟خودتون چطوری یاد گرفتین و چه پیشنهادی به من میکنین؟من دانشجوی ارشد هستم و تو این عید پروژه و درسی و کارهای زیادی دارم روزی چند ساعت کار کنم تو عید میشه در حد مطلوب که کارمو راه بندازم یاد بگیرم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...