رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

من کتیا V5 r21 SP6 رو نصب کردم طبق آموزشش هم نصب کردم ولی Save غیر فعاله در واقع اصلا save نداره !

مال شرکت نرم افزاری پرنیان هم هست هر کاریشم کردم نتونستم سیو رو بیارم !

ممنون میشم اگر زاهنمایی کنید مشکلم حل شه

ویرایش :

دوستان مشکلم حل شد . اگر به این مشکل بر خوردید وارد مسیر زیر بشید

tools>>>>option

در سر برگ licensing بگردید دنبال گزینه ای به اسم I3D و تیکش رو غیر فعال کنید .

سلام دوست عزیز

من 21 رو قبلا" داشتم که save فعال نبود واسه همین 18 رو نصب کردم

الان که پستت رو دیدم باز 21 رو نصب کردم و به قسمتی که گفتی رفتم ولی غیر فعال بود و مشکل همچنان باقیهicon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوست عزیز

الان که پستت رو دیدم باز 21 رو نصب کردم و به قسمتی که گفتی رفتم ولی غیر فعال بود و مشکل همچنان باقیهicon_pf%20(34).gif

اگر همه ی گزینه های لایسنس غیر فعال بود پس نشون دهنده ی اینه که اصلا کرک نشده !

وقتی که نرم افزارت کرک شد تمام گزینه های لایسنست فعال میشن و تو میتونی به دلخواه خودت تیکاشون رو فعال یا غیر فعال کنی .

البته بازم اینجا می گم R20 بهتره و دردسر کمتری داره:w16:

upogx5t6z2mwt09nywp.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کسی سوالات تستی کتیا داره برای امتحان میخوام اگه داره دریغ نکنه یا بعضی سوالات من دارم اگه کسی میتونه جوابشو بده 2 بار امتحان کتیا داشتم افتادم

اینارو کسی کتیاش خوبه جواب بده تو رو خدا کسی نیست ازش بپرسم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام اگه بخواهیم چند تا نماد رو به نمادهای درفت کتیا اضافه کنیم میشه کاری کرد.( نمادهای Text properties یا تولبار مجزایی که بشه به قسمتی از نقشه به صورت متن یا عکس مکررا اضافه کرد.) با سپاس
دقیقا منظور سوال شما را متوجه نشدم اما اگه منظورتون اینه که تولبار جدید ایجاد کنید و یه سری چیزی که خودتون میخواید بهش اضافه کنید از مسیر زیر میتونید این کار را بکنید. tools\customize\toolbars\new از این مسیر میتونی یه تولبار جدید بسازی و اسم مورد نظرت را وارد کنید و در قسمت add (یکم پایین تر از new ) مواردی که میخوای را واردش کن حتی میتونی یه تولبار اختصاصی درست کنی برای خودت که مواردی مثل: اندازه گیری، شیت جدید -تکثت(نوشتن) - نمای جدید ... و کلا چیزهایی که کاربرد زیادی برات دارن رو توش بزاری.همین طور میتونی از تو ردیف سمت چپ تولبارهایی را انتخاب کنی و یک سری از موارد را که کاربردی برات ندارن از تو اون تولبار ریمو کنی.یعنی بضی وقتا نیاز نیست که حتما یه تولبار جدید داشته باشی میتونی با سفارشی کردنی یه تولبار مواردی که میخوای را بهش اضافه کنی .روش کلیش همین بود اگه چیز بیشتری از این مسیر میخوای اول امتحان کن اگه موفق نشدی سوال کامل بپرس.ممنون
لینک به دیدگاه
سلام دوستان کسی سوالات تستی کتیا داره برای امتحان میخوام اگه داره دریغ نکنه یا بعضی سوالات من دارم اگه کسی میتونه جوابشو بده 2 بار امتحان کتیا داشتم افتادم اینارو کسی کتیاش خوبه جواب بده تو رو خدا کسی نیست ازش بپرسم بامن تماس بگیرید (تعداد سوالات زیاده برا نوشتن پاسخ)
لینک به دیدگاه
سلام دوستان کسی سوالات تستی کتیا داره برای امتحان میخوام اگه داره دریغ نکنه یا بعضی سوالات من دارم اگه کسی میتونه جوابشو بده 2 بار امتحان کتیا داشتم افتادم

اینارو کسی کتیاش خوبه جواب بده تو رو خدا کسی نیست ازش بپرسم

سوال 1 : کوچکتره

سوال 3: گزینه 3

سوال 4: گزینه 3 ولی ممکنه منظور دیگه ای هم داشته باشه

سوال 5 : یا 2 یا 4 - باید ببینی چی تو ذهن استادتون میگذره

سوال 6 : فکر میکنم گزینه 3

سوال 7 : گزینه 4 - هر مدلی که میشه با دو.ران مقطعش ایجاد کرد بهتره از دستور شفت استفاده بشه چون ساده اس و حجم فایل رو میآره پایین - البته این نظر منه

سوال 8: باید گزینه 1 صحیح باشه

سوال 9 : گزینه 3

سوال 10 : گزینه 2

سوال 11: خودت امتحان کن - فکر کنم گزینه 1

سوال 12 : ببین دو محور رو روی هم میندازه - در راستای محور و حول هم آزادند پس گزینه 4 درسته

سوال 13 : گزینه 2

سوال 14 : تو محیط دیگه از trace استفاده میشه - فکر میکنم گزینه 3

سوال 15 : گزینه 3

سوال 16 : گزینه 1

سوال 17 : گزینه 2

سوال 18 : گزینه 3

سوال 19 : گزینه 3

سوال 20 : گزینه 2 - دستور بسیار مهمیه

اونایی رو که با تردید جواب دادم از دوستان دیگه هم بپرس

درستش اینه که یاد بگیری - هر سوالی داشتی بپرس

لینک به دیدگاه
سلام

اگه بخواهیم چند تا نماد رو به نمادهای درفت کتیا اضافه کنیم میشه کاری کرد.( نمادهای Text properties یا تولبار مجزایی که بشه به قسمتی از نقشه به صورت متن یا عکس مکررا اضافه کرد.)

با سپاس

دقیقا منظور سوال شما را متوجه نشدم اما اگه منظورتون اینه که تولبار جدید ایجاد کنید و یه سری چیزی که خودتون میخواید بهش اضافه کنید از مسیر زیر میتونید این کار را بکنید. tools\customize\toolbars\new از این مسیر میتونی یه تولبار جدید بسازی و اسم مورد نظرت را وارد کنید و در قسمت add (یکم پایین تر از new ) مواردی که میخوای را واردش کن حتی میتونی یه تولبار اختصاصی درست کنی برای خودت که مواردی مثل: اندازه گیری، شیت جدید -تکثت(نوشتن) - نمای جدید ... و کلا چیزهایی که کاربرد زیادی برات دارن رو توش بزاری.همین طور میتونی از تو ردیف سمت چپ تولبارهایی را انتخاب کنی و یک سری از موارد را که کاربردی برات ندارن از تو اون تولبار ریمو کنی.یعنی بضی وقتا نیاز نیست که حتما یه تولبار جدید داشته باشی میتونی با سفارشی کردنی یه تولبار مواردی که میخوای را بهش اضافه کنی .روش کلیش همین بود اگه چیز بیشتری از این مسیر میخوای اول امتحان کن اگه موفق نشدی سوال کامل بپرس.ممنون

ممنون از پاسختون و وققتی که گذاشتید

منظورم اینه که می خوام چند ده تا نماد خاص رو بیارم تو کتیا مثلا نمادی مثل حرف Q با یه خط زیرش حالا این نمادها تو تولباری مجزا باشه یا علامتهای Text کتیا زیاد مهم نیست فقط بشه مکررا ازش استفاده کرد

من اومدم هر نماد رو تو یه view کار کردم و اونا رو به یه Detail Sheet دادم و از اونجا با دستور Instantiate 2D Component فراخوانی می کنم

حال می خوام ببینم راه حل مناسبی هست که بشه به نمادهای کتیا (مثل فی) اضافه کرد اشتباه نکنم چند سال پیش جناب Prof.Eng (جا....ری) یه بار همچین راه کاری ارائه داده بودند (واسه علایم صافی سطح مثلثی)

ممنون می شم اگه راه حلی مد نظرتون باشه ارائه فرمایید

لینک به دیدگاه
ممنون از پاسختون و وققتی که گذاشتید منظورم اینه که می خوام چند ده تا نماد خاص رو بیارم تو کتیا مثلا نمادی مثل حرف Q با یه خط زیرش حالا این نمادها تو تولباری مجزا باشه یا علامتهای Text کتیا زیاد مهم نیست فقط بشه مکررا ازش استفاده کرد من اومدم هر نماد رو تو یه view کار کردم و اونا رو به یه Detail Sheet دادم و از اونجا با دستور Instantiate 2D Component فراخوانی می کنم حال می خوام ببینم راه حل مناسبی هست که بشه به نمادهای کتیا (مثل فی) اضافه کرد اشتباه نکنم چند سال پیش جناب Prof.Eng (جا....ری) یه بار همچین راه کاری ارائه داده بودند (واسه علایم صافی سطح مثلثی) ممنون می شم اگه راه حلی مد نظرتون باشه ارائه فرمایید
سلام یه روش هست با ماکرو میتونی نمادهای ویندوز را به کتیا اضافه کنی امروز دنبال ماکروش گشتم پیدا نکردم ولی یادمه جناب دکتر جان نثاری زبان آلمانی اون را چند بار برای دوستان گذاشته بود اگه بهم اجازه بدید چند روز دیگه ماکروش را برات پیدا میکنم میزارم.
لینک به دیدگاه
سلام یه روش هست با ماکرو میتونی نمادهای ویندوز را به کتیا اضافه کنی امروز دنبال ماکروش گشتم پیدا نکردم ولی یادمه جناب دکتر جان نثاری زبان آلمانی اون را چند بار برای دوستان گذاشته بود اگه بهم اجازه بدید چند روز دیگه ماکروش را برات پیدا میکنم میزارم.

آقا مهدی ممنون از لطفتون

لینک به دیدگاه
سلام

من کتیا V5 r21 SP6 رو نصب کردم طبق آموزشش هم نصب کردم ولی Save غیر فعاله در واقع اصلا save نداره !

مال شرکت نرم افزاری پرنیان هم هست هر کاریشم کردم نتونستم سیو رو بیارم !

ممنون میشم اگر زاهنمایی کنید مشکلم حل شه

ویرایش :

دوستان مشکلم حل شد . اگر به این مشکل بر خوردید وارد مسیر زیر بشید

tools>>>>option

در سر برگ licensing بگردید دنبال گزینه ای به اسم I3D و تیکش رو غیر فعال کنید .

سلام دوست عزیز

اگر همه ی گزینه های لایسنس غیر فعال بود پس نشون دهنده ی اینه که اصلا کرک نشده !

وقتی که نرم افزارت کرک شد تمام گزینه های لایسنست فعال میشن و تو میتونی به دلخواه خودت تیکاشون رو فعال یا غیر فعال کنی .

البته بازم اینجا می گم R20 بهتره و دردسر کمتری داره:w16:

upogx5t6z2mwt09nywp.jpg

سلام

در تکمیل بحث در خصوص لایسنس v5r21 باید فایل Licensing.CATSettings رو از درایو ویندوز و در پوشه ی کابری خودتون جستجو کنید البته باید توچه داشته باشید که به صورت مخفی هستش و باید فایلهای مخفی رو قابل نمایش کنید بعد از اینکه فایل مورد نظر رو یافتید اون رو پاک کنید و دوباره به نرم افزار برید و از بخش لایسنس تیکهای گفته شده رو بزنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه
آقا مهدی ممنون از لطفتون

سلام در مورد ماکروهای گفته شده میتونی از این سایت استفاده کنی .http://www.ema3.com/CATIA_V5_MACRO/V5_index.phpو ماکروی چهارم مربوط میشه به کارکترهای خود ویندوز بعد از باز کردن از گزینه زیر دانلودش کن .

The source code you can download here.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام به تمام دوستان . مطمئان تا کنون کلیه کتیا کاران از مشکل کمبود قطعات استاندارد در نرم افزار رنج برده اند اما بسیاری از دوستان با ابداء روشهای جدید در جهت استفاده از قطعات استاندارد با این مشکل در حد و توان خود برخورد کرده اند از استفاده از یک نرم افزار جانبی(سالید ،اینونتور،مکانیکال و .....)گرفته تا استفاده از کاتالوگ فروشندگان معتبر دنیا (مثل کاتالوگ شرکت زیمنس برا وسایل برقی یا شرکتهای تولید کننده بلبرینگ و چرخ دنده).به هر حال خیلی از دوستان نحوه به کار بردن این روشها را بلد نیستن (خود من هم مدت زیاد نیست که از این روش ها استفاده میکنم)پس بهتر دیدم که دوستان هر کدام نحوه استفاده از قطعات مختلف را شرح بدن تا من و سایر دوستان از این روش ها بهره بیشتری ببریم .

لینک به دیدگاه
با سلام به تمام دوستان . مطمئان تا کنون کلیه کتیا کاران از مشکل کمبود قطعات استاندارد در نرم افزار رنج برده اند اما بسیاری از دوستان با ابداء روشهای جدید در جهت استفاده از قطعات استاندارد با این مشکل در حد و توان خود برخورد کرده اند از استفاده از یک نرم افزار جانبی(سالید ،اینونتور،مکانیکال و .....)گرفته تا استفاده از کاتالوگ فروشندگان معتبر دنیا (مثل کاتالوگ شرکت زیمنس برا وسایل برقی یا شرکتهای تولید کننده بلبرینگ و چرخ دنده).به هر حال خیلی از دوستان نحوه به کار بردن این روشها را بلد نیستن (خود من هم مدت زیاد نیست که از این روش ها استفاده میکنم)پس بهتر دیدم که دوستان هر کدام نحوه استفاده از قطعات مختلف را شرح بدن تا من و سایر دوستان از این روش ها بهره بیشتری ببریم .

نرم افزار Trace part قطعات استاندارد رو داره و میتونید تو بازار تهیه کنید - شرکت نرم افزاری پارس ارائه داده

نصبش خیلی ساده اس و با اکثر نرم افزارهای مدل سازی لینک میشه

7qbbn1ggz9wfqp4e3mgm.jpg

d600qsqyrvjyey5s8v1m.jpg

لینک به دیدگاه
نرم افزار Trace part قطعات استاندارد رو داره و میتونید تو بازار تهیه کنید - شرکت نرم افزاری پارس ارائه داده نصبش خیلی ساده اس و با اکثر نرم افزارهای مدل سازی لینک میشه 7qbbn1ggz9wfqp4e3mgm.jpg d600qsqyrvjyey5s8v1m.jpg
سلام در مورد این نرم افزار آیا درخت طراحی هم داره یا نه فقط به سورت فرمت stp باید استفاده شود. در صورت امکان در مورد روش استفاده از اون هم یه توضیح بدید.(تو لینک پایین یه چیزایی گفته اما درست متوجه نشدم )
لینک به دیدگاه
سلام در مورد این نرم افزار آیا درخت طراحی هم داره یا نه فقط به سورت فرمت stp باید استفاده شود. در صورت امکان در مورد روش استفاده از اون هم یه توضیح بدید.(تو لینک پایین یه چیزایی گفته اما درست متوجه نشدم )

بلاکه

stp ان

مجموعه های مونتاژی رو میتونی جدا در چند partbody و یا در یک partbody وارد کنی

یک نگاهی به پست 498 در صفحه 50 همین تاپیک بنداز یه نمونه رولبرینگه که میشه در یک partbody هم وارد کرد

و همینطور به این تاپیک

[h=1]افزایش قطعات استاندارد کتیا[/h]

لینک به دیدگاه

سلام . سوال: سریع ترین نوع اندازه گذاری در نرم افزار کتیا برای محیط اسکچ چیست آیا راه حلی برای سرعت بخشیدن به اندازه گذاری ترسیمات در این محیط انجام شده یا نه باید تنها دستی اقدام کنیم؟ جواب :در قسمت اسکچ برای اندازه گذاری اتوماتیک راه حلی وجود دارد که سرعت اندازه گذاری را بالا می برد و خطوط منتخب در این محیط را مقید می نماید . این دستور در قسمت اندازه گذاری (constraint) وجود دارد و با نام auto constraint استفاده می شود. در قسمت اول این دستور تعداد خطوط منتخب مشخص میشود و در کادر دوم نام خط مرجع (می تواند مرکز صفحه یا مور یا موردی انتخابی نیز باشد) قرار میگیرد در قسمت سوم خطوط قرینه را معرفی میکنیم(در صورت داشتن قرینه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...